Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Psikiyatriye gittiğim dönemde parmal egzersizlerini denerkenyanma hissi oluyordu girise yaklaştığında bile bunun için bı jinekologa gittim uyuşturucu ve kayganlastirici verdi bunlarla dene dedi o ara uyuşturucuyu denedim cildim hassas zaten yanma hissi veriyor o da ekstra. Hiç yapamazsan nasıl olacak en azından hissetmem diyorum
Kuzum inşallah Allah'ın izniyle sende başaracaksın

Acı hissettiniz mi öncesinde hiç parmak girişi olmuş muydu sizde. Son gittiğim doktor parmağını soktu dediğim gibi kayganlastiriciyla çok çok canım yandı acımıyor filan dedim eşim de orda cesaretli görsünler beni diye ama bal gibi de açıyor hatta ondan sonra isteğim de azaldı o acıyacak korkusu kafamda gitmişti ama gayet açıyor. Dilatör de de açıyor mu
Canım merhaba o hissettiğin parmak muayene acı değil baskı,basınç ilk defa oraya bir cisim girdiği için sana öyle geliyor acı ve baskıyı karıştırıyoruz çünkü aklımız hep acıda İnan acı diye birşey yok her aparatta o basıncı ilk seferinde hissettim ama sonra asla o his kalmıyordu yani acı olsa her egzersizde hissederdim..Sadece ilk defa olduğu için ve kendini kastığın için oluyor ama artık hiç bir deneme ve egzersizimde bu olmuyor canım inan🌸🌸

Ben mesala ilişki sırasında jel kullanıyorum nefes egzersizlerini yapınca hemen giriyor 2 buçuk sene boyunca ilişkiye giremedim sanki duvar vardı birşey var engeldi girmiyordu
Tam olarak böyle işte bazen eşimle denerken kendimi zorluyorum sizlasin diyorum yine ittirsek de girmiyor. Yani kalın kızlık zarı da buna sebep olurmuş sözde ama bundan emin olmadan ameliyatla uğraşmak istemiyorum iyileşme süreci de varmış geç iyileşen de olabiliyormuş. Parmağı aynı şekilde itsrm girer ama korkunç geliyo parmak ve dilatör malesef yani eşim çok daha cazipken alamadigim icin

Canım merhaba o hissettiğin parmak muayene acı değil baskı,basınç ilk defa oraya bir cisim girdiği için sana öyle geliyor acı ve baskıyı karıştırıyoruz çünkü aklımız hep acıda İnan acı diye birşey yok her aparatta o basıncı ilk seferinde hissettim ama sonra asla o his kalmıyordu yani acı olsa her egzersizde hissederdim..Sadece ilk defa olduğu için ve kendini kastığın için oluyor ama artık hiç bir deneme ve egzersizimde bu olmuyor canım inan🌸🌸
Acirsa da acısın diyorum dilde ama sanırım tam olarak inanamıyorum buna yani dayanılmaz bir acı değil zaten ama cesaret edemiyorum eşime de yaptiramiyorum o da usaniyor zaten bı yerdensonra yorulduk ikimiz de uğraşmaktan. Son ümidim dilatör set bir küçüğünü alsam en azindan

Amin inşallah tüm uğraşanlara dilatoru oraya girdiğini görmek en kucugunun bile benimicin mucize gibi olur bakalim
Dilatörü ilk önce dokundurmayla başla vajina girişinde sağ sol yap daire çiz ileri geri yap ve yavaş yavaş it santim santim de olsa kontrollü ol çünkü hızlı yaparsan canın yanabilir bu da modunu düşürür

Acı hissettiniz mi öncesinde hiç parmak girişi olmuş muydu sizde. Son gittiğim doktor parmağını soktu dediğim gibi kayganlastiriciyla çok çok canım yandı acımıyor filan dedim eşim de orda cesaretli görsünler beni diye ama bal gibi de açıyor hatta ondan sonra isteğim de azaldı o acıyacak korkusu kafamda gitmişti ama gayet açıyor. Dilatör de de açıyor mu
Bana da doktor serçe parmağını sokmuştu. Ama kendini kandırma orada acı yok 😀 sadece baskı var ve daha önce hiç bişey girmediği için idrar torbasında basınctan kaynaklı yanma😊 o da geçiyor zaten bikaç dilatör denemesinden sonra

Dilatörü ilk önce dokundurmayla başla vajina girişinde sağ sol yap daire çiz ileri geri yap ve yavaş yavaş it santim santim de olsa kontrollü ol çünkü hızlı yaparsan canın yanabilir bu da modunu düşürür
Öyle yaparım inşallah regl bitsin diye bekliyorum şu an bakalım ilk deneme faciaydi girişe degmekten öteye gidemedim eşime göre girişe bile degmiyormus

Tam olarak böyle işte bazen eşimle denerken kendimi zorluyorum sizlasin diyorum yine it oldtirsek de girmiyor. Yani kalın kızlık zarı da buna sebep olurmuş sözde ama bundan emin olmadan ameliyatla uğraşmak istemiyorum iyileşme süreci de varmış geç iyileşen de olabiliyormuş. Parmağı aynı şekilde itsrm girer ama korkunç geliyo parmak ve dilatör malesef yani eşim çok daha cazipken alamadigim icin
Aşkım bende öldüm ameliyat kızlık zarını aldırdım kemikleşmiş dediler

Bana da doktor serçe parmağını sokmuştu. Ama kendini kandırma orada acı yok 😀 sadece baskı var ve daha önce hiç bişey girmediği için idrar torbasında basınctan kaynaklı yanma😊 o da geçiyor zaten bikaç dilatör denemesinden sonra
Umarım kalın kızlık zariyla alakalı değildir duyduğum aci dediğiniz gibi baskıdır bakalım bir o eksikti kaygılarım da her doktor ayrı telden caliyor

Acirsa da acısın diyorum dilde ama sanırım tam olarak inanamıyorum buna yani dayanılmaz bir acı değil zaten ama cesaret edemiyorum eşime de yaptiramiyorum o da usaniyor zaten bı yerdensonra yorulduk ikimiz de uğraşmaktan. Son ümidim dilatör set bir küçüğünü alsam en azindan
Canım ilk adımı atmak çok önemli ben 1haftada çok yol katettim ki ben bayılan türdendim anlatırken,okurken bile tansiyonum düşüyordu düşün ama bir cesaret ilk muayene olduğum gün başladım egzersize doktor kontrolünde ilk aparattan sonra inan herşey çok değişiyor kendine inan nefes ve kegel çok önemli doğru yerde doğru şekilde yaptığında inan çok kolay🌸🌸

Öyle yaparım inşallah regl bitsin diye bekliyorum şu an bakalım ilk deneme faciaydi girişe degmekten öteye gidemedim eşime göre girişe bile degmiyormus
Reglden sonra rahim içi biraz daha kaygan olduğu için daha kolay olacak aslında sen ittiremedğin için sana zor geliyor Sonuçta oradan 2,5 3 kg’a yakın bebek çıkıyor aslında çok esnek bir organımız

Aparatı aldın bolca kayganlaştırıcı kullandın gülü koklar gibi nefes aldınnn aparatı koydun sonra mumu üfler gibi nefes verirken aparatı içeri ittir bak gör nasıl kayıp gidiyor bunu hafızanda sürekli canlandır 💕
Bir de beni en çok rahatlatan doktor müjde gül Karaca’nın vajinismus videoları oldu onada bakabilirsin

Canım ilk adımı atmak çok önemli ben 1haftada çok yol katettim ki ben bayılan türdendim anlatırken,okurken bile tansiyonum düşüyordu düşün ama bir cesaret ilk muayene olduğum gün başladım egzersize doktor kontrolünde ilk aparattan sonra inan herşey çok değişiyor kendine inan nefes ve kegel çok önemli doğru yerde doğru şekilde yaptığında inan çok kolay🌸🌸
Burdaki yorumları okudukça terapi cazip geliyor başlarda evde çözme taraftariydim ama uzman desteği büyük şans keşke doktor bulabilseydim. Tabii evde aşanlar da var umarım onlar arasına katiliritez zamamda

Reglden sonra rahim içi biraz daha kaygan olduğu için daha kolay olacak aslında sen ittiremedğin için sana zor geliyor Sonuçta oradan 2,5 3 kg’a yakın bebek çıkıyor aslında çok esnek bir organımız

Aparatı aldın bolca kayganlaştırıcı kullandın gülü koklar gibi nefes aldınnn aparatı koydun sonra mumu üfler gibi nefes verirken aparatı içeri ittir bak gör nasıl kayıp gidiyor bunu hafızanda sürekli canlandır 💕
Bir de beni en çok rahatlatan doktor müjde gül Karaca’nın vajinismus videoları oldu onada bakabilirsin
Söylediğiniz videolara.bakacagim insallah ah ah o esneme olayını defalarca animasyon izledim canlandirdim gözümde ben kabul etsem bilincaltim etmiyor

Kuzum özelde bir doktor dedi o heyecanla. O umutla hemen karar verdik onu alınca rahatliyacaksin ilişki olacak dedi hakkımı helel etmiyorum sahada korkularım arttı berbat oldu
Hadi ya zaten vajinismusu cozmeyebilirmis de yani ya fiziksel sorun varsa ekstra diyorum bu sefer duyduğum açıdan veya doktorun bahsettiği kanamadan psikolojik olarak hepten giderim. Ameliyatı olup sonra dilatör set vs çalışmak da bı ihtimal yani öyle yapan varmış. Kanaman çok olursa bize gel filan dedi yani niye çok oluyor yine bı sorun mu var. Bu sefer iki farklı doktor gördü onlar demez miydi böyle bı risk varsa

Söylediğiniz videolara.bakacagim insallah ah ah o esneme olayını defalarca animasyon izledim canlandirdim gözümde ben kabul etsem bilincaltim etmiyor
Biraz da biz sana burada destek oluruz baktın ki hiç olumlu gelişme yok Bunun için ciddi anlamda uzmanlaşmış klinikler var bir de oralarla görüşürsün canım ama inşAllah gerek kalmasın sende bizim aramıza katıl💕

X