Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba herkese burda özelden görüştüğüm arkadaşlar oldu daha önce buraya da dahil olup fikirlerinizi almak istiyorum. 6 aydır evliyim ilişki hiç olmadı başlarda dokunamiyordum bile alttan muayene olamıyordum öyle ki vajinismus terapisi yapan doktorum tedaviye başlamak istemedi hiç ümit vermedigim için cesaretsizligimden. Psikiyatriye gittim o da parmak egzersizine teşvik etmeye çalışıyor antidepresan vs verdi ama bana etki etmiyor. Çok aşırı korkum var isteğimin bu berbat durumun önüne geçiyor. Serçe parmak da dilatoru en küçüğü de hiç bı sey yapamıyorum. Bı kaç gün önce vajen girişini bile bulamadığından doktora gittim kızlık zarin kalın eski doktorların nasıl normal dedi dedim engel değilmiş ama alınması genişletilmesi her neyse o işlem rahatlatirmis. Eşim de çok faydalı olacağına inanmiyor. Yani napayım bilmiyorum. Kalın demesi iyice korkuttu beni bı arkadaş ameliyat olmuş ve doktoru olmasan ilk ilişkiden kanamadan giderdim demiş. Ya kalınlıkta değilse maddi manevi o kulfetin altına girip bı daha hüsran olacak. Zaten doktor hanım parmak sokabildi son gittiğimde. Cesaretim yok dediğim gibi daha çok hafif sizi oluyor hop bitiyorum.

Bende zar aldırdım kızlık zarını yine aynısı oldu alaksi yok

Canım bu psikolojik bişey kafanda bitirmen gerekiyor zar ameliyatı olsanda bi faydası olmaz çünkü bedensel bir sorun değil doktor parmak yapabildiyse bir sorun yok demektir ki sende yapabilirsin sana önerim ilk önce eline bi ayna alıp vajinanı incelemen sonra serçe parmağına kayganlaştırıcı sür ve dokundurmaya çalış yavaş yavaş sokmayı dene yaptıkça ve oraya bişeyin girebildiğini gördükçe güvenin gelecek

Canım seninle şöyle bir tecrübe paylaşım 1. ben de hiçbir şekilde ne parmak egzersizi nede dokunabiliyordum Sürekli kendimi ilişkiye tabii ki kapatıyordum tabi zaman geçtikçe artık bu sürecin normal olmadığını düşündüm

doktora gittim doktor bana da aynısını söyledi. Hymen kalın sen bu sebepten dolayı yapamıyorsun dedi. tamam kalın olabilir ama sebep kesinlikle bence bu değildi. sonuçta ben hiçbir şekilde eşimi yanıma yaklaştıramıyordum korkularım endişelerim vardı bana bunu lokal anestezi ile alırız rahatlarsın dedi.

Oradan nasıl çıktığımı hatırlamıyorum daha sonra şöyle bir düşündüm ben onu aldırsam da gene yapamayacağı mı biliyordum çünkü olay hiç birleşmeye gelmiyodu hani fizyolojik bir sıkıntı değildi bana göre Sonra tabi burayı yeni keşfettim hep erteledim aparatlara şans verdim her ne olursa olsun ben bunun üstesinden geleceğim dedim birkaç kişiden destek almıştım buna 2yıl kadar oluyor. Aparatlarla çok güzel yol katettim ve ben bu şekilde yendim

Bu sayfalardan geriye doğru git oku kim neler yapmış önce motive et kendini daha sonra bacak egzersizi sonra ayna egzersizleri yap kendini bu sürece hazırla eminim çok geçmeden sen de yeneceksin.

Ovülasyon takip testleri oluyormuş onları biliyor musunuz? Ben sadece uygulamadan takip ediyorum
Ben uygulamaya çok güvenmiyorum kuzumm Çünkü yumurtlama tarihlerimiz hep aynı zamanda olmuyor Instagram’dan bir gebenin günlüğü sayfasını takip et orada en güzel şekliyle anlatılıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…