Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

İki parmak denediğimde iki seferde kan geldi normalmidir
Normal olduğunu düşünüyorum hemşiremm hepimizin kızlık zarı yapısı farkli.
Bende ne parmak egzersizlerinde ne de eşli denemeler de olmamıştı mesela ancak iki ay sonra kanama gördüm çok sasirdim hatta. Bazen çok sonradan bile olabiliyor hatta doğumda bile kızlık zarı yeni zedelenenler oluyormus.
Seninki de zedelenmiş olabilir.

Bir tebriklerinizi alırım hanımlar. Normal bir ilişki yaşadım. İlk defa. Kremi zaten dün bırakmıştım, bugün de aparat kullanmadım. O kadar kendiliğinden oldu ki hem çok şaşkınım hem de aşırı mutluyum. Ne diyeceğimi bilemiyorum. İlk girişte ve belki ilk 30 saniye yine yanma hissettim ama dün ve önceki günden bildiğim için tedirgin olmadım. 30 saniye sonra sanırım kendimi daha fazla bırakabildim ve neredeyse hiç yanma duymadım. Çok ama çok mutluyum.

Kizlar sunu soylemek istiyorum sartlara bence bu kadar kendinizi baglamayin,spreysiz yapamam 4. Aparati alamamisken yapamam kayganlastirici olmasi sart gibi seylerle sartlamayin kendinizi.9 sene bunu cekmis ve bu yuzden defalarca iliskisi bitmis birisi olarak soyluyorum.aynada bakinca bile kusma refleksi yasarken 1 aylij egzersiz sonucu spreysiz kayganlastiricisiz kegelsiz gayet normal sekilde normal tempoda ve surede 0 aci ile iliskiye girdim.9 seneden bahsediyorum ama 1 adim bile atmadigim 9 sene bu.kafama koydugumdq isin hallolmasi 1 ayi buldu.Lutfen sartlara bu kadar takilmayin ve lutfen o ilk adimi atin.Inanin ben yaptiysam herkes yapar

G Gecemavisiii
@Alyazmam kızlarrr merhaba mesajlarınıza denk geldim.Burada aktif bir çok kişi var ne durumdasınz yardımcı olabliriz
Merhaba arkadaşlar ben 9 aylık evliyim ve hiç bir şekilde ilişkiye giremiyorum doktora gittim vajinismus degilsin dedi ama ben bi türlü yapamıyorum burayı okuyup dilator sipariş verdim dün geldi ve üçüncüye kadar çok rahat bı şekilde aldım dördüncü biraz zorladı bıraktım daha zamanı var galiba egzersizde yapıyorum ama bilmiyorum yine de

Cansin en büyük destekçisi 3n buyuk sabir küpü sen olmalısın cnm ins mutlu birliktelikler olur

Harikasın canım benim vuhuuuuu tebrikler kocaman sarıldık sana Allah’a şükürler olsun tamamen atlattın rabbim devamını nasip etsin

Canım benim harikasın şükürler olsun bende yeni bitirdim aparatları inş eşliye gececem

Kızlarr ne güzelli haberler bunlarrr daha da güzelleri olacakk emin olunn devam ara vermek yok

Evett çok normal kuzumm sprey yada kremle de deneyebilirsin sakın olmuyor zaten diyipte ara verme bir tık daha güçlü ittirmen lazımmm sadece

Ay bunu ilk defa duyuyorum ben oldu mı kuzum şükür bnde adet oldum çalışmalar artık sonraya kaldı

Hadi kızlar bi an önce kalkın silkelenin bu hastalığı hep beraber yeneceğiz azmedip bitirelim inş gününüz güzel olsun egzersiz yaparken asla pes etmeyin başaralım ki eşlerimizle aramız düzelsin herseyde önce kendimiz için yapalım bunu dilatörü başaranlar eşli denemeye devam hepinizin mutlu haberlerini bekliyorm en başta da kendim herseyi söylğyormmsize Canlarım

Hoş geldiniz. Neden vajinusmus değilsin demis anlamadim ama ben iki doktora gitmiştim. Siz de isterseniz baska bir görüş alın. Ilişki olmuyorsa vaji oluyor benim bildiğim. Aparatı nefes ve kegelle birlikte deniyor musunuz?

O oldu diyor yani kası geçtikten sonra bi boşluk hissettim diyor ama ben heyecandan anlamadım
Bence olmus canim tebrikler :) ilerisi boşluk dediyse tamamdır :)
Sen belki çok heyecanlıydın. Takıldığı yerde 21 kez diyafram nefesi al ver. Ve hemen ardından kegel yap.
Kasları gevsetiyor.
Ve aşağı yukarı hafif hafif bel kalça hareketleri ile de destekle.

Adına çok sevindim canim rahatlamissindir:) Bende bi iki seferdir yanma hissetmiyorum ama gel git durumu zorluyor. Sanırım tam olarak kasmamayi öğrenmek gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…