Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Adına çok sevindim canim rahatlamissindir:) Bende bi iki seferdir yanma hissetmiyorum ama gel git durumu zorluyor. Sanırım tam olarak kasmamayi öğrenmek gerekiyor.
Hem de çok rahatladım, kesinlikle kasma ile ilişkili olduğuna kanaat getirdim ben de. İster istemez ben de heyecan, tedirginlik vs hâlâ oluyor, bu duygular tam sıfırlanmadığı müddetçe en ufak durumda kasma bence normal. Ama geçebilir bir durum olduğunu görünce derinden bir oh çektim. Ben de senin adına çok sevindim canım, gerçekten her şey adım adım oluyormuş inşallah sen de en kısa zamanda git-gelde rahatlarsın. 🙏🏻 Her şeyin normalleşmesini çok istiyorum artık 🌸🌺

Merhaba arkadaşlar ben 9 aylık evliyim ve hiç bir şekilde ilişkiye giremiyorum doktora gittim vajinismus degilsin dedi ama ben bi türlü yapamıyorum burayı okuyup dilator sipariş verdim dün geldi ve üçüncüye kadar çok rahat bı şekilde aldım dördüncü biraz zorladı bıraktım daha zamanı var galiba🥴 egzersizde yapıyorum ama bilmiyorum yine de
Öncelikle tebrikler canım, çok iyi gidiyorsun üçe kadar gelmişsin son düzlüktesin artık.🌺 Açıkçası her jinekolog kendi alanı olmasına rağmen vajinismusla ilgili yeterli bilgi sahibi değil. İlişki gerçekleşemiyorsa vajinismussun demek en çerçeve haliyle. Elbette dereceleri var bunun. Kimisi muayenede doktor kontrolüne hatta parmağa izin verebilirken kimisi bacağını bile açamıyor. O yüzden vajinismustan anlayan bir doktora görünmek daha mantıklı bu evrede. Sen çok güzel ilerlemissin 🍀evet dört için biraz fazla çalışmak gerekiyor bazen. Ama hiç pes etmeden düzenli çalışmana devam et, en kısa zamanda sonuç almanı diliyorum. 🙏🏻🌸

Merhaba arkadaşlar ben 9 aylık evliyim ve hiç bir şekilde ilişkiye giremiyorum doktora gittim vajinismus degilsin dedi ama ben bi türlü yapamıyorum burayı okuyup dilator sipariş verdim dün geldi ve üçüncüye kadar çok rahat bı şekilde aldım dördüncü biraz zorladı bıraktım daha zamanı var galiba🥴 egzersizde yapıyorum ama bilmiyorum yine de
Merhaba bende 2 aylıkken doktora gitmiştim ve muayene olabildiğim için vajinismus değilsin demişti ama baktım olmuyor 5.ayda başka bir doktora gittim ve o şekilde yendim bu hastalığı 4.yüde yapın sabredin ve deneyin sanırım sizde benim gibi çok ileri derece değilsiniz çok kolay yenersiniz inşallah

Sisimm Sisimm canım buraya gell istersen 🌺
Merhaba kızlar bende aynı dertten muzdaribim 7 aylık evliyim bi türlü aşamadım bu sorunu. Jinekolağa gittim bi sorun yok psikolik dedi ama bi türlü olmuyor parmak egzersizi yaptım ama eşimle olunca olmuyor kasıyorum itiyorum onu. Çok kötü bi durum herkes nasıl yapıyor diye kafay ı yemek üzereyim. Uyuşturucu sprey denedim onsa da yapamadım yine korkum ağır bastı. Nasıl yenebilirim eşim de artık haklı olarak sinirleniyor. Keşke buraya bi başarı öyküsüyle gelebilseyim ama hiç umudum yok
Sisimm Sisimm canım buraya gell istersen 🌺

Merhaba kızlar bende aynı dertten muzdaribim 7 aylık evliyim bi türlü aşamadım bu sorunu. Jinekolağa gittim bi sorun yok psikolik dedi ama bi türlü olmuyor parmak egzersizi yaptım ama eşimle olunca olmuyor kasıyorum itiyorum onu. Çok kötü bi durum herkes nasıl yapıyor diye kafay ı yemek üzereyim. Uyuşturucu sprey denedim onsa da yapamadım yine korkum ağır bastı. Nasıl yenebilirim eşim de artık haklı olarak sinirleniyor. Keşke buraya bi başarı öyküsüyle gelebilseyim ama hiç umudum yok
Dilator set alin hemen başlayın eşinizle egzersizleri yaparsanız cabuk asarsiniz

Dilator set alin hemen başlayın eşinizle egzersizleri yaparsanız cabuk asarsiniz
Set sipariş ettim.. Eşimle nasıl egzersiz yapmam gerekiyor detay belirtir misiniz ? Dün 2 parmak denedik eşim zorladı baya yanma oldu halen yanması devam ediyor bugün kendim parmak egzersizi yapmak istedim ama bu yanmadan dolayı yapamadım

Set sipariş ettim.. Eşimle nasıl egzersiz yapmam gerekiyor detay belirtir misiniz ? Dün 2 parmak denedik eşim zorladı baya yanma oldu halen yanması devam ediyor bugün kendim parmak egzersizi yapmak istedim ama bu yanmadan dolayı yapamadım
Yanma psikolojik de olabilir bir enfeksiyon sahibi de olabilirsiniz . vajinusmus tedavisi yapan jinekologla görüşmelisiniz.

Bence olmus canim tebrikler :) ilerisi boşluk dediyse tamamdır :)
Sen belki çok heyecanlıydın. Takıldığı yerde 21 kez diyafram nefesi al ver. Ve hemen ardından kegel yap.
Kasları gevsetiyor.
Ve aşağı yukarı hafif hafif bel kalça hareketleri ile de destekle.
21 kez diyafram nefesi al ver dediğiniz tam olarak nasıl bi yöntem egzersiz konusunda bilgi verebilir misiniz

Merhaba canım parmakla artık tahriş ve irrite olmayın.En iyisini yapmışsınız. Bence şöyşe yapın bun sayfalardan geriye doğru gidin okumaya başlayın raha 10 sayfa kimler neler yapmış okuyun arkadaşlarımda bende yazmıştık nefes kegel egzersizleri üzerine durun

Benim şu taktik çok işe yaradı aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver)

ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın sakın unutma 🥰
bunu burada bir arkadaşta paylaşmıştı oradan aldım🤩
Sisimm Sisimm bak oku canım

21 kez diyafram nefesi al ver dediğiniz tam olarak nasıl bi yöntem egzersiz konusunda bilgi verebilir misiniz
Tabiki diyafram nefesini için sırt üstü uzanırsak daha rahat alabiliriz. Uzanalım bir elimiz göğsümüzde bir elimiz karnımızda olsun. Nefes alalim bebekler gibi onlar doğru nefes alıyorlar kanımızın üzerindeki elimiz şişmeli. Göğsümüz hareket etmemeli. Diyafram calismis oluyor.
Pelvik tabanla diyafram birbirini etkiliyor. Nefes aldığımızda pelvik taban kaslarımizi gevşetmiş oluyoruz. Kegelde yaptığımız gibi.

Nefes ve kegel egzersizi yapmanız gerekiyor. Nefes kegel yapip sonra dilator denersiniz ☺ kegeli hic yaptınız mi ?

Tabiki diyafram nefesini için sırt üstü uzanırsak daha rahat alabiliriz. Uzanalım bir elimiz göğsümüzde bir elimiz karnımızda olsun. Nefes alalim bebekler gibi onlar doğru nefes alıyorlar kanımızın üzerindeki elimiz şişmeli. Göğsümüz hareket etmemeli. Diyafram calismis oluyor.
Pelvik tabanla diyafram birbirini etkiliyor. Nefes aldığımızda pelvik taban kaslarımizi gevşetmiş oluyoruz. Kegelde yaptığımız gibi.
Teşekkür ederim umarım faydası olur ya

Canimhani diyosun ya tam o takildiginiz noktada 21 nefes ve kegel yapin diye. Simdi o takilsigimiz noktada zaten ortalik savas alani. Yani esim bi yandan itiyo ben bi yandan onu kendime cekiyorum. Nasi sakince nefes yapcaz o arada:KK70: yani esim ustumden cekildikten sonra mi yapayim.bi de 21 nefesi bekleyeceknkadar uzun sure sert kalamiyo bence esim

Canimhani diyosun ya tam o takildiginiz noktada 21 nefes ve kegel yapin diye. Simdi o takilsigimiz noktada zaten ortalik savas alani. Yani esim bi yandan itiyo ben bi yandan onu kendime cekiyorum. Nasi sakince nefes yapcaz o arada:KK70: yani esim ustumden cekildikten sonra mi yapayim.bi de 21 nefesi bekleyeceknkadar uzun sure sert kalamiyo bence esim
Kesinlikle içimden geçenleri yazmışsınız 😄 bizde öyleyiz ben o takıldığım yerde 21 kere nefes alayım bekle desem iyice birbirimize gireriz😄 eşim hızlı olmamı istiyor hep sertlik gitmesin diye

Kesinlikle içimden geçenleri yazmışsınız 😄 bizde öyleyiz ben o takıldığım yerde 21 kere nefes alayım bekle desem iyice birbirimize gireriz😄 eşim hızlı olmamı istiyor hep sertlik gitmesin diye
Kızlar hayır arkadaşımızın demek istediği o an bi an serbest bırakıp hemen nefes al ver yapmak o an nefes aldığımızda açılıyor o noktada girer zaten ben öyle düşünüyorm henüz bende eşliye geçmedim bende öyle deniycem

Kızlar bende yarısına kadar alabiliyorum hala da birşey soracağım size biraz ilerledikten sonra sanki kemik kütlemesi olur ya böyle sanki penis git gel yaptıkça bunu hissettim o çarptığım kastığım kemik mi acaba

Aynen benimki de öyle eşim hızlı oluyor ama ben nefes egzersizi yapıyorum o hızlılıkta ne kadar olursa 😂

Çok tatlısınız öncelikle :))
Canım arkadaşlarım evet erkeklerde de bir heyecan ve stres oluşturuyor bu durum. Biz bu yüzden ilk iki ilişkide ilaç kullanmıştık terapistimin tavsiyesiyle. Sonra gerek olmadi ama ilkinde onlarda uzun zamandır vaji olduğumuz için strese giriyorlar kendi sertlikleri gitmeden olsun istiyorlar da biz öyle hemen hazır olamıyoruz. Ilaç bizi bu konuda rahatlatmıştı hic strese girmeden ben istediğim kadar yarim kaldigi yerde bekleyerek hem diyafram nefesi aldim hem kegel yaptim hem de öyle beklediğimiz için kaslarım açılmaya alıştı. Ben tavsiye ediyorum birkaç sefer için sonra bırakılır.
Eğer böyle bir imkanınız olmazsa da eşinizle ilişki esnasında değil öncesinde konusun. Stres kaynaklı sertliğin gittiğini kendisini o ana sadece hislerine bırakmasını söyleyin. Yarım kalma durumu da inanın bir iki sefer oluyor en fazla. Kaslar alışınca devami daha rahat oluyor. Bir de o anda tartışmayın lütfen libido mu kalır 😂 hatta eşinizin ereksiyon kaybı olamamasi için hoşlanacağı şekilde de davranabilirsiniz.
Diyaframla pelvik taban kaslarımız birbirine oldukça yakin ve bu nefes gerçekten kaslarınızı acıyor bu yüzden değerli.
Ben yarim kalmamı böyle çözdüğüm için yazdım arkadaşlarım. Erkeklerde biraz gurur yapmadan çabalamalı. Bir iki defa ilaç kullansalar bisey olmaz siz bu süreci atlatırsınız eskisi gibi yarıda takılmazsınız ve süreç normalleşir.
Bu arada hayır yarim kaldığı yerde yapmalısın canim yani geri çekilme yok. Ben soyle düşünmüştüm şimdi bırakırsam her şey başa sarar devam edebilirsem yenmiş olacağım.

X