Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kolay kolay olmuyor zaten salingerjd. Kasmazsan hic olmuyor. Benim kızlık zarım kalın 1.5 ayı geçiyor yeneli hala kanama görmedim esnek bile değil oysaki.
Bu korkular sebebiyle vaji oluyoruz ya

Bu düşüncen engel oluyor olabilir mi canim? Eşine özel öyle bi sorun olduğunu sanmıyorum olması gereken sınırlardadır bence. Ama kendine bunu inandırirsan korkun artar. Aparatlarda basta büyük gelmiyor muydu özellikle 4.boyu. Ama yapabildin. Esneyen bir yapıya sahip vajina. Ağzımızı açmak gibi. Az açabiliriz çokta açabiliriz. Nefes ve kegel yapmaya devam et lütfen rahatlaticak.

Marmeladova çok normal. Onlarda bizimle birlikte strese giriyor. Biz hazır olunca ya olmazsa diye korkuyorlar. Bizde yaşadık bu sorunu. Ben cinsel terapist ile ilerliyordum anlatınca bize ilaç tavsiye etti. Sadece birkaç ilişki için. Kafamız rahat oldu riske atmamış olduk. Çünkü ben tam cesaret ediyordum bu sefer eş kaynaklı olmuyordu bu durum bir kısır döngüye dönüşüyor. Bence birkaç ilişki için denenebilir doktor tavsiye eder ilacı sorarsanız.
Su an böyle bi sorunumuz yok tamamen stresten oluyormuş.

Ben de stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama eşime şu an senin için de doktora gidelim demekten çekiniyorum çünkü hiç doktor konusunu konuşmuyor, yine deneyelim mutlaka olur durumunda şu an. Açıkçası bunca aydır benim hep yanımda oldu, bir an bile desteğini esirgemedi. Şimdi ben de onu üzecek bir şey yapmak istemiyorum. Size sorum şu: doktor bize önce 4'ü çalışın, eşiniz hazır olsun ve ilişkiye girin dedi. Ama bu durumda mümkün olmuyor. Eşim hazır olduğunda hiç 4'ü denemeden doğrudan ilişkiye girebilir miyim? Mümkün olur mu?

Doktorunuz doğru demiiş bende öyle yapmıştım öncesi 4.aparata çok iyi çalıştım sonrasında aparatı 20dk beklettim çıkartmaya yakın eşime hazır olması gerektiğini dediim aparatı çıkarıp eşli denedik olduu evet bu sırada ereksiyon problemi olabiliyor ama psikolojik geçici doktorluk birşey oldugunu sanmıyorum öncesi bitter çikolata yedirin daha öncede yazdım epimedyumlu macun var bakın kendi sitesinden kullanablir

Çok sevindim çözmenize aslinda elbette doktorluk bir durum yok ama sadece birkaç ilişki için ilaç önereceği için yonlendirmistim bende yaşadığım için biliyorum.
Düzeliyor zaten streslerini yendiklerinde.

Doktorum da ilk denemeler için 4'le çalışıp gevşeyip sonrasında ilişki deneyin dedi ama sertleşme sorunu çıkınca acaba eşimi daha fazla yıpratmamak adına doğrudan deneyebilir miyim diye merak ettim ama sizin de dediğiniz gibi doktorum ısrarla ilk denemelerin öncesinde aparat tavsiye etti. Sorunun psikolojik olduğunu, olur da geçmezse ilaç ismi verdi. Şimdi biraz daha rahatladim ama araya zaman girmesi beni biraz tedirgin ediyor.

Doğrudan doktora danışmak beni de rahatlattı, bakalım tekrar denediğimizde yine olmazsa bu sefer ilacı alacağız. Araya zaman girmesi biraz huzursuz etti sadece. İnşallah en kısa zamanda her şey yoluna girer. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik.

Bunu nasıl sorabilirim bilmiyorum da, doğrudan sorduğum için kusura bakmayın lütfen. İlk birliktelik için hangi pozisyon daha rahat olur?

Ben de bir sey soracagim Ustte pozisyonla deneyecegiz ama ben bu pozisyonu bir turlu anlayamiyorum. Yani penis dik bir sey sonucta. Onun ucunu tam vajina girisine getirdikten sonra benim penis uzerinde dik bir sekilde ilerlemem icin dondurma gibi asagi dogru erimem lazim fjjf ben hic anlamadim bu isi. Normal popomla arkaya dogru oturursam da penis onde kalir. Nasil olcak anlamadim

Ben de kesinlikle düzeleceğini düşünüyorum çünkü çoğumuz da bu sıkıntı oldu sen dediklerimi bir ya belki inşallah gerek bile kalmaz o ilaca güzel haberlerini bekliyoruz

Çünkü diğer türlü tam hazır olmayacağımızı bildiği için doktorun aparatla ön hazırlık oluyor psikolojik ve fiziksel olarak seni rahatlatıyor canım Rahat ol hiç düşünme bile sen zaten %80 bu işi bitirmişsin

Bunu nasıl sorabilirim bilmiyorum da, doğrudan sorduğum için kusura bakmayın lütfen. İlk birliktelik için hangi pozisyon daha rahat olur?
Genellikle üste aparat yapıyor gibi yapanlar çok oldu ama ben onu beceremedim yatak kenarı pozisyonunda burada paylaşmıştım tekrardan paylaşıyorum

Benim anladığım kadarıyla şöyle 1) eşler yüzyüze bakacak şekilde o şekilde kendini yerleştiriyorsun 2.)sırtın eşine dönük ve aynı aparat çalışıyor muş gibi kendin yerleştiriyorsun

Eşli deneme yapacak arkadaşlar için

Her fırsatta bunu paylaşıyorum en iyi açıklamamdır belki ben bu şekilde gelmiştim marmeladova A Ada87

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…