Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar, biliyorsunuz ki vajinismus tedavisi aldım ve doktorum artık ilişki onayı verdi. İki gündür denemeye çalışıyoruz, doktorun söylediği şekilde. Önce 4.le çalışıp penisi alacağım ama şöyle bir sorunumuz var iki gündür. Normalde denemeye çalıştığımızda asla olmuyordu ama eşim iki gündür sertleşemiyor. Sanırım üzerinde çok fazla baskı yarattım. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Ne yapmam, nasıl davranmam gerekiyor? Geçici olduğunu biliyorum ama yine de ben denemeye hazırken onun olmaması hiç aklımda yoktu.
Olablir evet canım bunun stresten kaynaklı öncesi kahve bitter çikolata yedirebilrisin bunun normal olduğunu geçici olduğunu anlatın birde bunun için epimedyumlu macun kullanan arkadaşlarımz olduu

Benim esim de iki gundur sertlesiyor ama cok kisa surede (1 dk falan) yumusuyor. Biz de ilk defa esli denemeye gecmistik tedavi sonrasi
Kızlar, biliyorsunuz ki vajinismus tedavisi aldım ve doktorum artık ilişki onayı verdi. İki gündür denemeye çalışıyoruz, doktorun söylediği şekilde. Önce 4.le çalışıp penisi alacağım ama şöyle bir sorunumuz var iki gündür. Normalde denemeye çalıştığımızda asla olmuyordu ama eşim iki gündür sertleşemiyor. Sanırım üzerinde çok fazla baskı yarattım. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Ne yapmam, nasıl davranmam gerekiyor? Geçici olduğunu biliyorum ama yine de ben denemeye hazırken onun olmaması hiç aklımda yoktu.

İki saattir aparatla uğraşıyorum ikinciyi de aldım şaka gibi ikinci bile sorunsuz oldu. Kendime güvenim geldi. Git gel yaparken vakum gibi garip bir his oluyor hani kulağa su kaçar öyle gibi anlamadım ama geçer herhalde herkeste oluyor mu bu
Geçerrr tabikideee bravoooo😍😍😍

Geçerrr tabikideee bravoooo😍😍😍
Burası sayesinde başlayabilme cesareti buldum umarım devamı gelir :) bir şey sormak istiyorum kan ya da acı olmadı bu kızlık zarı ne kadar ileride ki çok ileride değil diye biliyordum halbuki üçüncü ya da dördüncüde gitti diyenler olmuş ama

Burası sayesinde başlayabilme cesareti buldum umarım devamı gelir :) bir şey sormak istiyorum kan ya da acı olmadı bu kızlık zarı ne kadar ileride ki çok ileride değil diye biliyordum halbuki üçüncü ya da dördüncüde gitti diyenler olmuş ama
Bende hicbir boyda kanama olmadi

Aparatlari kontrollu ve kayganlastirici urunle denedigimiz icin genelde kanama olmuyor canim onu dusunme

Onları düşünme kuzum maşallah sana🥰🥰🥰

Herkezin fizyolojik yapısı farklı Hasan bol kayganlaştırıcı ve rahat yaparsan bu olayı en aza indirgemiş olursun kuzum devam et Mayıs ayında kurtulmuş olacaksın😍

Maaşallah canm çok iyi ilermişin hadi yendim mesajı da yakındır 😊😍 kanama bnde 4 de oldu oda çok az pembemsi ve sonrasında eşli denemelermde iki kez. Ama korkacak bişey değil çok az oluyor. Tabi rahatlığa bağlı yeternce hazır olur kasmazsan hiç gelmiyormuş bn biraz kastm stresliydim

Ah şu çevre baskısı.
Zaten vaji olanlarımızın çoğunun sorunu aynı eş anlayisi😁 benim eşimde öyleydi yeterki canin acımasın derdi ama yanlış. Biz geri adım atmak istediğimizde onlar kararlı duracak ben eşime böyle dedim. Anlayış dediğimiz bizi kirmama noktasında olmali sorunu çözmeme noktasında değil. Yoksa inanın yillar geçiyor.
Siz dilatorde yapıyormuşsunuz tamamen psikolojik bence su anki yaşadığınız. Acı da yok üstelik diyorsunuz. Bırakabilseniz kendinizi her şey o kadar kolay olacak ki.
Kesinlikle cnm nasıl yapsam bilmiyorum artık

Maaşallah canm çok iyi ilermişin hadi yendim mesajı da yakındır 😊😍 kanama bnde 4 de oldu oda çok az pembemsi ve sonrasında eşli denemelermde iki kez. Ama korkacak bişey değil çok az oluyor. Tabi rahatlığa bağlı yeternce hazır olur kasmazsan hiç gelmiyormuş bn biraz kastm stresliydim
Hissettin mi peki yani delinme yırtılma gibi bir his olması korkutuyor beni kandan çok

Doğru söylüyorsun kusura bakmayın tedirginliğimle başkalarını da tedirgin etmek istemem ama silemiyorum galiba değil mi yazdığımı
Yok canım silinmez hani bizler hep kötü şeyleri duydukça motivemiz bozuluyor sizler için diyorum bahsedilen hislerin hiç birii olmuyor için rahat olsun🌺

Çok çok haklısın bunu düşünemedim. 😑 İlk ikisinde sizlerin dediği gibi nefes vererek kasmadan yapınca sorun yaşamadım o yüzden bu konuda da güveniyorum. Okuyan arkadaşların da benim korkularımı dikkate almadan sizlere güveneceğinden eminim. 😊

Çok çok haklısın bunu düşünemedim. 😑 İlk ikisinde sizlerin dediği gibi nefes vererek kasmadan yapınca sorun yaşamadım o yüzden bu konuda da güveniyorum. Okuyan arkadaşların da benim korkularımı dikkate almadan sizlere güveneceğinden eminim. 😊
Süpersiinn bu hızla ve motiveyle devam edersen bu işi olmuş bil canım😍

X