Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Burası sayesinde başlayabilme cesareti buldum umarım devamı gelir :) bir şey sormak istiyorum kan ya da acı olmadı bu kızlık zarı ne kadar ileride ki çok ileride değil diye biliyordum halbuki üçüncü ya da dördüncüde gitti diyenler olmuş ama
Kolay kolay olmuyor zaten salingerjd. Kasmazsan hic olmuyor. Benim kızlık zarım kalın 1.5 ayı geçiyor yeneli hala kanama görmedim esnek bile değil oysaki.
Bu korkular sebebiyle vaji oluyoruz ya :KK43:

Kizlar kafayi yicem. Butun aparatlar oluyor. Esli denemeye gectik asla olmuyor. Cok mu kalin acaba esiminki. Gozume asiri buyuk gozukuyor giris kismi. O kadar ugras ugras aparaylarls.bi sey basardim sandim yaptikca aparatlari. Esli ddnemeye gecince fos. Taa en basta nasilsak hala oyleyiz. Hicbi zaman yapamicaz mi biz acaba
Bu düşüncen engel oluyor olabilir mi canim? Eşine özel öyle bi sorun olduğunu sanmıyorum olması gereken sınırlardadır bence. Ama kendine bunu inandırirsan korkun artar. Aparatlarda basta büyük gelmiyor muydu özellikle 4.boyu. Ama yapabildin. Esneyen bir yapıya sahip vajina. Ağzımızı açmak gibi. Az açabiliriz çokta açabiliriz. Nefes ve kegel yapmaya devam et lütfen rahatlaticak.

Kızlar, biliyorsunuz ki vajinismus tedavisi aldım ve doktorum artık ilişki onayı verdi. İki gündür denemeye çalışıyoruz, doktorun söylediği şekilde. Önce 4.le çalışıp penisi alacağım ama şöyle bir sorunumuz var iki gündür. Normalde denemeye çalıştığımızda asla olmuyordu ama eşim iki gündür sertleşemiyor. Sanırım üzerinde çok fazla baskı yarattım. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Ne yapmam, nasıl davranmam gerekiyor? Geçici olduğunu biliyorum ama yine de ben denemeye hazırken onun olmaması hiç aklımda yoktu.
Marmeladova çok normal. Onlarda bizimle birlikte strese giriyor. Biz hazır olunca ya olmazsa diye korkuyorlar. Bizde yaşadık bu sorunu. Ben cinsel terapist ile ilerliyordum anlatınca bize ilaç tavsiye etti. Sadece birkaç ilişki için. Kafamız rahat oldu riske atmamış olduk. Çünkü ben tam cesaret ediyordum bu sefer eş kaynaklı olmuyordu bu durum bir kısır döngüye dönüşüyor. Bence birkaç ilişki için denenebilir doktor tavsiye eder ilacı sorarsanız.
Su an böyle bi sorunumuz yok tamamen stresten oluyormuş.

Marmeladova çok normal. Onlarda bizimle birlikte strese giriyor. Biz hazır olunca ya olmazsa diye korkuyorlar. Bizde yaşadık bu sorunu. Ben cinsel terapist ile ilerliyordum anlatınca bize ilaç tavsiye etti. Sadece birkaç ilişki için. Kafamız rahat oldu riske atmamış olduk. Çünkü ben tam cesaret ediyordum bu sefer eş kaynaklı olmuyordu bu durum bir kısır döngüye dönüşüyor. Bence birkaç ilişki için denenebilir doktor tavsiye eder ilacı sorarsanız.
Su an böyle bi sorunumuz yok tamamen stresten oluyormuş.
Ben de stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama eşime şu an senin için de doktora gidelim demekten çekiniyorum çünkü hiç doktor konusunu konuşmuyor, yine deneyelim mutlaka olur durumunda şu an. Açıkçası bunca aydır benim hep yanımda oldu, bir an bile desteğini esirgemedi. Şimdi ben de onu üzecek bir şey yapmak istemiyorum. Size sorum şu: doktor bize önce 4'ü çalışın, eşiniz hazır olsun ve ilişkiye girin dedi. Ama bu durumda mümkün olmuyor. Eşim hazır olduğunda hiç 4'ü denemeden doğrudan ilişkiye girebilir miyim? Mümkün olur mu?

Ben de stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama eşime şu an senin için de doktora gidelim demekten çekiniyorum çünkü hiç doktor konusunu konuşmuyor, yine deneyelim mutlaka olur durumunda şu an. Açıkçası bunca aydır benim hep yanımda oldu, bir an bile desteğini esirgemedi. Şimdi ben de onu üzecek bir şey yapmak istemiyorum. Size sorum şu: doktor bize önce 4'ü çalışın, eşiniz hazır olsun ve ilişkiye girin dedi. Ama bu durumda mümkün olmuyor. Eşim hazır olduğunda hiç 4'ü denemeden doğrudan ilişkiye girebilir miyim? Mümkün olur mu?
Doktorunuz doğru demiiş bende öyle yapmıştım öncesi 4.aparata çok iyi çalıştım sonrasında aparatı 20dk beklettim çıkartmaya yakın eşime hazır olması gerektiğini dediim aparatı çıkarıp eşli denedik olduu evet bu sırada ereksiyon problemi olabiliyor ama psikolojik geçici doktorluk birşey oldugunu sanmıyorum öncesi bitter çikolata yedirin daha öncede yazdım epimedyumlu macun var bakın kendi sitesinden kullanablir

Doktorumla görüştüm, bunun normal ve geçici bir durum olduğunu söyledi. Denediğimizde bu durum tekrarlarsa sonraki bir iki deneme için ilaç ismi verdi. İnşallah halledebiliriz. Zaman arası açıldıkça cesaretim kırılırsa diye çok tedirgin oluyorum.
Çok sevindim çözmenize aslinda elbette doktorluk bir durum yok ama sadece birkaç ilişki için ilaç önereceği için yonlendirmistim bende yaşadığım için biliyorum.
Düzeliyor zaten streslerini yendiklerinde.

Doktorunuz doğru demiiş bende öyle yapmıştım öncesi 4.aparata çok iyi çalıştım sonrasında aparatı 20dk beklettim çıkartmaya yakın eşime hazır olması gerektiğini dediim aparatı çıkarıp eşli denedik olduu evet bu sırada ereksiyon problemi olabiliyor ama psikolojik geçici doktorluk birşey oldugunu sanmıyorum öncesi bitter çikolata yedirin daha öncede yazdım epimedyumlu macun var bakın kendi sitesinden kullanablir
Doktorum da ilk denemeler için 4'le çalışıp gevşeyip sonrasında ilişki deneyin dedi ama sertleşme sorunu çıkınca acaba eşimi daha fazla yıpratmamak adına doğrudan deneyebilir miyim diye merak ettim ama sizin de dediğiniz gibi doktorum ısrarla ilk denemelerin öncesinde aparat tavsiye etti. Sorunun psikolojik olduğunu, olur da geçmezse ilaç ismi verdi. Şimdi biraz daha rahatladim ama araya zaman girmesi beni biraz tedirgin ediyor.

Çok sevindim çözmenize aslinda elbette doktorluk bir durum yok ama sadece birkaç ilişki için ilaç önereceği için yonlendirmistim bende yaşadığım için biliyorum.
Düzeliyor zaten streslerini yendiklerinde.
Doğrudan doktora danışmak beni de rahatlattı, bakalım tekrar denediğimizde yine olmazsa bu sefer ilacı alacağız. Araya zaman girmesi biraz huzursuz etti sadece. İnşallah en kısa zamanda her şey yoluna girer. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik.🤭🌸

Bunu nasıl sorabilirim bilmiyorum da, doğrudan sorduğum için kusura bakmayın lütfen. İlk birliktelik için hangi pozisyon daha rahat olur?

Ben de bir sey soracagim:eek: Ustte pozisyonla deneyecegiz ama ben bu pozisyonu bir turlu anlayamiyorum. Yani penis dik bir sey sonucta. Onun ucunu tam vajina girisine getirdikten sonra benim penis uzerinde dik bir sekilde ilerlemem icin dondurma gibi asagi dogru erimem lazim fjjf ben hic anlamadim bu isi. Normal popomla arkaya dogru oturursam da penis onde kalir. Nasil olcak anlamadim

Doktorumla görüştüm, bunun normal ve geçici bir durum olduğunu söyledi. Denediğimizde bu durum tekrarlarsa sonraki bir iki deneme için ilaç ismi verdi. İnşallah halledebiliriz. Zaman arası açıldıkça cesaretim kırılırsa diye çok tedirgin oluyorum.
Ben de kesinlikle düzeleceğini düşünüyorum çünkü çoğumuz da bu sıkıntı oldu sen dediklerimi bir ya belki inşallah gerek bile kalmaz o ilaca güzel haberlerini bekliyoruz

Doktorum da ilk denemeler için 4'le çalışıp gevşeyip sonrasında ilişki deneyin dedi ama sertleşme sorunu çıkınca acaba eşimi daha fazla yıpratmamak adına doğrudan deneyebilir miyim diye merak ettim ama sizin de dediğiniz gibi doktorum ısrarla ilk denemelerin öncesinde aparat tavsiye etti. Sorunun psikolojik olduğunu, olur da geçmezse ilaç ismi verdi. Şimdi biraz daha rahatladim ama araya zaman girmesi beni biraz tedirgin ediyor.
Çünkü diğer türlü tam hazır olmayacağımızı bildiği için doktorun aparatla ön hazırlık oluyor psikolojik ve fiziksel olarak seni rahatlatıyor canım Rahat ol hiç düşünme bile sen zaten %80 bu işi bitirmişsin

Bunu nasıl sorabilirim bilmiyorum da, doğrudan sorduğum için kusura bakmayın lütfen. İlk birliktelik için hangi pozisyon daha rahat olur?
Genellikle üste aparat yapıyor gibi yapanlar çok oldu ama ben onu beceremedim yatak kenarı pozisyonunda burada paylaşmıştım tekrardan paylaşıyorum💓

Ben de bir sey soracagim:eek: Ustte pozisyonla deneyecegiz ama ben bu pozisyonu bir turlu anlayamiyorum. Yani penis dik bir sey sonucta. Onun ucunu tam vajina girisine getirdikten sonra benim penis uzerinde dik bir sekilde ilerlemem icin dondurma gibi asagi dogru erimem lazim fjjf ben hic anlamadim bu isi. Normal popomla arkaya dogru oturursam da penis onde kalir. Nasil olcak anlamadim
Benim anladığım kadarıyla şöyle 1) eşler yüzyüze bakacak şekilde o şekilde kendini yerleştiriyorsun 2.)sırtın eşine dönük ve aynı aparat çalışıyor muş gibi kendin yerleştiriyorsun

Eşli deneme yapacak arkadaşlar için:KK3::KK3:
Aşağıda yazdıklarımı birebir uygulaa canımm

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺
Her fırsatta bunu paylaşıyorum en iyi açıklamamdır belki ben bu şekilde gelmiştim marmeladova marmeladova A Ada87 🌺

X