Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Neden deniyemiyorsun canim, zaten yapmışsın gecen tek şey zaman. Sen bunu basardin zaten çok az bir adım kaldı. Lütfen cesaretini topla tekrar dene. Buraya yaz

Kadınlar merhaba hepinize. Burada aparat vs. gibi şeylerden bahsetmişsiniz, ilk sayfadan itibaren bakındım ama 25bin sayfa içinde bulamam maalesef bahsedilen egzersiz/tedavi yöntemi/aparatları. Acaba içinizden biri bu bahsettiğiniz aparat veya parmakla egzersiz kısmında tekrar bilgilendirebilir mi?

Kendi problemim de tıpkı sizin ki gibi pelvik kasının fazlaca sıkı olması. Ben bekarım, mastürbasyon sırasında parmakla vajinaya girişi denedim ama epey sıkıydı ve zorlandım, bunun normal olmadığını düşündüm çünkü penis parmak inceliğinde değil. Seks esnasında ağrı ve zorlanma olacağını düşünüp araştırdım ve yıllardır sürekli gördüğüm vajinismusun aslında tam olarak bu problem olduğunu öğrendim: pelvik taban kaslarının istemsizce sıkılması. Şunu belirtmeliyim ki ben seks korkusu, acı çekme korkusu yaşayan biri değilim. Sadece aşırı sıkılık problemi var, parmakla vajinaya girişi bugüne kadar 2-3 kez denedim, oldukça zor oluyor. Size yabancı bir problem olmadığı için kast ettiğim sıkılığı anlıyorsunuzdur. Uzun lafın kısası ben bu problemi bir partnere karşı sorumluluk güdüsüyle halletmek istemiyorum. Bu benim vajina sağlığımla ilgili ve ilk seks deneyimime kadar bunu kendim zaten çözmüş olmak istiyorum. İlk seks deneyimimde partnerimin bana ne kadar anlayışlı yaklaşacağını bilemem, ya da ben anın baskısıyla ses çıkartmayabilirim. Böyle bir durumda işkence gibi bir seks yaşamak istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim kadınlar, 25bin sayfa boyunca bu probleme sahip hiçbir kadına önyargıyla, ayıplamayla, utandırmayla yaklaşmadığınız için ve bu problemi aşma heveslerini yadırgamadığınız için.

Merhabaa herkese, ben aparatı alıp 1.boyutu denemiştim. Kolaylıkla olmuştu sonra drvam edemedim aradan vakit geçti şimdi 1i deneyeceğimde bile ilk başta yapamadım olmayacak deyip bırakacakken saçmalama dedim.. İlk yaptığımdaki gibi nefes verirken hafifçe kendim bile farkında olmadan ilerlettim. Hatta başka yerlere bakıp başka şeyler düşündüm. Sonra bi gazla 2yi de denedim. 1. Si kolaylıkla acısız hissiz olmuştu ama 2 de bi baskı hissettim yine pes edecekken yine saçmalama dedim ve yine başka şeyler düşünerekten devam ettirdim bakyım ki ilerletmişim yarıya kadar. Tut bırak yaptığımda o lanet olasıca aşk kasını da hissettim, yani sanırım oydu. İlk denememdeki o baskıyı kendimi salarak ve nefes alıp vere vere başka şeylere odaklanarak hissetmeddn geçtim. Ama şuan 3 çok büyük görünüyor gözüme. Bu baskı eminim artacak onda.. 2 ile ne kadsr süre daha egzersiz yapsam ki? Yani sokup çıkardım ama başka ne yapmalıyım yanlara baska falan mı

Böyle anlattığımda bu da 2.aparatın yarısını aldım diye seviniyor diyenler varsaa(olmaz biliyorum da) ben aynadan bakamıyordum bileo yüzden bence çook büyük gelişme. Ama o baskıyı hissettiğimde bi ümitsizlik yaşamadım değil. Anladım ki tek çözüm pes etmemek. Aparata başlayanlardan yol arkadaşı istiyorum

Aparat Çalışırken Yapılması Gereken Nefes ve Kegel egzersizi
Nefes egzersizinde derin nefes al gülü koklar gibi nefesi verirken mumu üfler gibi bunu aparatları çalışırken sıklıkla yapılması gerekli hatta penisi alırken de yapmanız gereken egzersizdir.

Kegel egzersizi de vajinadaki kasların çalışmasına yardımcı olur. Nasıl ki idrarınızı yaparken birden sıkarız ve sonra tekrar gevşetiriz bu şekilde Bunu normal gündelik hayatta bile yapabilirsiniz.

Şimdi deriiin bir nefes alınnnn aynı bir gülü koklar gibi Nefes verirken mumu üfler gibi yavaşca aparatı ittirin vajinanın içine doğru

Hepsini ittirmediyseniz o şekilde bekleyin ve vajinanızı (Sık-Bırak) yapın yani sanki çişinizi tutup sonra bırakıyormuş gibi

Tekrar derincee bir Nefes alın nefes alırken çişinizi tutuyormuş gibi yapıp vajinayı sıkın. Nefesinizi Verirken sıktığınız çişi yapıyormuş gibi düşünün bu aşamada aparatı diğer kalan kısmını ittirin kayıp
..

Camdaki kız dizisinin yeni sezon fragmanını izledim. İzleyenler biliyordur belki onlarda düşünmüştür. Geçen sezon demiştim ki normal şartlarda bu kızın vajinismus olması lazım. Ama dizi olunca bunu asla işlemezler demiştim. Şimdi fragman izledim sanırım işleyecekler konuyu. İlişkiye giremediklerini falan bahsediyorlardı. O kadar sevindim ki. Herşeyi normalleştiren TV bunuda normalleştirirse belki devlet bile bu hastalık üzerine tedavileri devreye sokar. Bi sürü bu hastalığı sömüren hekime para vermek zorunda kalmayız

Hep dileklerimiz o yönde devletin bi sekilde el atması .. basit ve yapılabilir bi şeyin üstünden rant kazanılması çoğumuzu kızdırıyor . Adına hastalik diyemediğim hastalik degil çünkü çaresizlik. Yüzmeyi bilmeyene hastasın demek nasıl mantıksız sa bu derde de hastalık demek o denli mantıksız.. vajimus bilmemek cesaret edememek korkmaktır.. . Bu sorunu yaşayanlar ve atlatanlar cok iyi bilir söylemeyen yoktur aaaa bu mu imis aaa bundan neden korkmuşum der..
Isin ozu toplumumuz cinselligi bilmiyor... kiz evlada evlilik öncesi elleme dokunma bisiklete binme ağaca cikma ayip günah patlar çatlar yırtılır sanki bomba taşıyoruz da dokununca infilak edecek mübarek. Evlene ne kadar bi cok palavraları ile buyutulur (erkek çocuğuna hic bi ses yok ) zavallı evlenir bilmediği bir şey, ömründe adını bile söylemenin günah ayip oldugu organının islev saati gelmiştir ee ne olacak telkin verenin alel ade tek söylediği korkma yan yat çamura bat koyun gibi ol oda ayip cunku cilveli olursan ayıptır..
Isin ozu balik tutmayı öğrenmektir..
Bunu okuyan kardeşlerim ; bunun çözümü azim, istek ,kararlılık ,pes etmemek, yapabileceğine inanmak, parmak egzersizi aparat egzersizi yapmak
Her kisi ayni degil kimi 1 saatte kimi 1 ayda yenebilir.. burada yüzlerce kişi birbirine destekle bunu yendi basardi hamile oldu doğurdu büyütüyor.. düşenin halini düşen anlar.
Bi sekilde tedavisini olun doktorunuza gidin evinizde kendi kendiniz yenin ertelemeyin...
Bu gun bu sayfaları okuyorsan kurtuluşun yakındır tabi istersen sen istemezsen iki dünya bi araya gelsin nafile .. nasil elbiseni kendin çıkartıp baska elbiseni kendin giyinebiliyorsan bu korkunuda cikar at çöpe, eskidi artık, mutluluk elbiseni giy ... . Başarmak senin elinde...

bu kası geliştirenler kegeli nasıl yaptınız, her gördüğüm yerde farklı tarif edilmiş;
bu yazının başında mesela 15 tane sık; sonra 15sn bırak sonra tekrar 15 tane sık şeklinde.. Bazıları 3 tane sık 1kere bırak şeklinde; bazıları da 3 tane sık bırak 1 tane sık bırak şeklinde..yani kafam çok karıştı, ortaya karışık yapmaya başladım

sonuç alanlar hangi şekliyle günde kaç adet uyguladınız yazarsanız onu uygulamaya geçeyim..
bir de bu aparatla çalışırken yatar vaziyette mi oturur vaziyette mi çalışıyorsunuz ?

.. Yari yatar yari oturur veya comelir sekilde bedenin neyi elveriyirsa yani kilolu musun zayifmisin kolun kısa bacagin uzun mu....rahat oldugun pozisyonda calis.. Esli calisabiliyorsan esli calis o daha avantajlı tabi..

Kızlar 4 ü de aldım henüz eşli denemedik ama içime sokunca aparatı ılık bi his oluyor değişik ve çişim gelmiş gibi hissediyorum gidiyorum yapmaya ve idrarım bembeyaz normal mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…