uzun ve karmaşık hikayem dinleyip bi akıl verin,kalbim ve aklım arasına sıkıştım.....

yani yaşadığın şeyler çok zorr bunu herkes kaldıramazzz burada akıl istmeen inan biraz sıkıntılı çünkü herkesin bir yükü kaldırma gücü farklıdır. ben mesela böyle şeyleri kaldıramam ve direk ayrılırdım yani bunda ekonomik özgülüğün vermiş olduğu rahatlık ailenin desteği onlaırn arkamda olması , ve benim bazı durumlarda fazla feminist olmam da olaiblir.

ama belki ailem destek olmasa veya maddi gücüm olmasa bunları yapabilirmiyim mevzuna geldiğinde evet yine yapardım yani onlar değil benim kişilğimle alakalı birşey bu,

evet yapılan şeyler hiç hoş değil incitici guru kırıcı ben hep şunu düşünürüm böyle kötü bir adama nasıl sarılı yatar insan tamam günlk faaliyetler mecburi belki yapılır ama gece yatak odasına giridğinde aynı yatağa yattığınd ainsna nasıl uyur nasıl o nefese tahammül eder nasıl sever nasıl okşarr buna nasıl katlanırr, Böyle bir adama özel hayattada kaba sabdır((.
boşanmak çözüm değill boşandıktan sonrasıı senin için zorlu süreçç mücadele edebileckemisin yaşama tutunabilecekmisim, boşanmamakta en büyük hata emin ol.

Benim anladığım kadarıyla eşiniz çevresine karşı fakrlı bir kişilik sergiliyor sizden değil ama çevreden etkileniyor bence onu bu konuda uyarabilrisin bilemiyorum nasıl olur ama belki aile büyükleri girerse devreye değişebilir veyada çok yakın arkadaşlarınıza söyleyebilirisn bilemiyorum etrafa rezil olma düşüncesi belki alıkoyar bazışeylerden.

bir ömür böyle geçer ben de ruh sağlığımı koruyabilirim, ya da mutsuzsam da farketmez maksat evli olayım diyorsanız boşanmayın, yuvanızı bozmayın elbette

RABBİM bu karmaşayı kimseye yaşatmasın
inanın başa gelmeyince amaaan boşarım gider diyosunuz,ama iiş ciddiye binince cesaretimimi kaybediyorum,yoksa
bende 1 fincan kahvenin 40 yıl hatırımı var bilmiyorum
farkındayım yanlış yapıyorum,afffetikçe onu daha fazlasını yapacak biilyorum
illa suyu bulandırmak istiyor
ben herşey güzellikle olsun istiyorum .........

ruh sağlığıma gelince iyi olduğunu söyleyemem,zaten c..p...x kulanıyorum ve hala beni üzen insana bu hale getiren insana taviz veriyor tahammül ediyorum,müminin mü mine duası geçermiş arkadaşlar dua edin ve hakkımda hayırlı olan ne ise ALLAH cc izni ile ona karar vereyim........

benim bi mesleğim var ama konudada hatalarım oldu artık olmayacak o ayrı ....

Icim acidi okuduklarima
hak etmiyorsunuz boyle bir muameleyi
sirf kaslarinizi aldirdiginiz icin bu kadar psikopata baglayip
bicaga sarilip kaslarinizi yolmak istemesi normal degil
cidden normal degil
(bunu okuyup ve "ne varmis hepimiz yasiyoruz" yazanlar gibi)
hepimiz yasamiyoruz boyle seyleri
boyle seyler kesinikle normal degil
tamam esinizdir kaslariniza kadar elestirebilir fikrini soyleyebilir
hosuna gitmedigini bir daha yapamamanizida soyleyebilir
ama korkutamaz saldiramaz dokunup caninizi acitamaz
boyle bir siddet gosteremez

siz bebek sahibi olmak icin cirpinirken
olumsuz olan bir sonuca sevinecek raddeye geldiniz
ne kadar biktiysaniz ne kadar mutsuzsaniz artik
ama guzellikleride cok diyorsunuz
insanin icini burkan durduran taraf olmali
bir esin olumlu taraflari heleki esinizi seviyorsaniz
bu yuzden dusunun
yasadiginiz kotu gunleri dusunun
ve ne kadar devam ebileceginizi ne kadar sabredebileceginizi
-omur boyu cekebilecekmisiniz?
-gururunuz onurunuz cignenebilirmi cani istedigi zaman
-ya bicagi cekmekle kalmayip birde saplarsa bir gun?
-yok yapmaz demeyin siddete meyilli bir insan hic belli olmaz
ve cocuk olunca daha hassas bir ortam olacak
insanin sinirleri daha cok geriliyor daha cok hassas oluyor
-buna hazir hissediyormusunuz
-candan saglikli bir aile ortami yaratabilecekmisiniz
-ofke kontrol sorunu varsa bir terapiye baslamasini
yada aile danismana gitmeyi sart kosun evliliginizi surdurmek istiyorsaniz

ciddiyetinizi gormesi gerek
ve lutfen bu yaptiklarini her evlilikte var diye sineye cekmeyin
psikolojik ve fiziksel siddet hic bir zaman normal olmadi olamazda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…