uzun ve karmaşık hikayem dinleyip bi akıl verin,kalbim ve aklım arasına sıkıştım.....

canyongam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2011
80
0
hayırlı günler arkadaşlar,ben daha öncede bi konu açmıştım çok karışığım diye,hikayemin bir parçasıydı sadece,şimdi o konuyu açmayacağım ama genel olarak sıkıntımı yazacağım karışık olabilir ,eksik olabilir sorarsanız cevaplarım,bana mantıklı ,makul cevaplar verin ve vereceğim kararıma ortak olun lütfen..........

eşiml anlayamıyorum,çocukluklarından bıktım bir dediği bir dediğini tutmuyoren son annem hacca gidecek diye izin istedim vermedi,bastırdım kalacam diye yok dedi ama bu konuda öyle büyük bi kavga etmedim çünkü evet bile dese sonrasında mırın kırın edeceğini biliyodum,neyse geçenlerde bir arkadaşa gidecez sık sık çağırırlar o gün bende hem hastayım karnım ağrıyor,hemde pasta yapacam annemler için ,bana gidelim falan dedim ama başka zaman gideriz birlikte ama sen git nası olsa ayrı oturursunuz,neyse tamam dedi gitti ,sonra hocanın hanımı beni arıyor niye gelmedin vs.tatlı sitemler ,durumu anlattım hastayım hemde pasta yapıyorum falan diye size iyi oturmalar dedim kapadım,aradan 10 dk geçti yine aradılar hattta yanında diğer hocanın eşide var gel işte sıkılıyoruz gibi ya dedim yollar kötü ve çamurlu biliyodun şimdi bizimkide gidelim diye ısrar etti pek sanmıyorum geleceğini dedim ama sen bi ara bizde söyleriz dedi,bende bir kez söylerim gelirse gelirim gelmezde başka zaman otururuz dedim yine...benimde kontorüm yok eşime bir kez ödemeli mesaj gönderdim arasın diye,oda mesajı duymamış demekki geri aramadı normalde arar,bende ikinci kez aramadım hani zaten
sonra yine aradılar hani aramadın mı diye ,bende böyle böyle dedim ,eşime götürdüler telefonu oda güldü niye gelmedin vs.bende gelebilecek durumdaysan gel yoksa gelme hani çok ısrar ettiler diye diyorum dei,ya gülüm mülüm niye yoruyosun beni ,şimdi kim gelcek dedi ama yumuşak normal bir sesle,bende güldüm şakayla karışık yasıklar olsun len sana dedim,oda güldü yani sorun yok ,bende dedim gelirsen giyineyim ,gelmezsen de giyinmeyim dedim ama asla bir sitem,zorlamayla değil zaten gitmeyen benim,neyse bi bakalım dedi,bende giyinmedim hani gelirse 2 dakikada takarım bişeyler diye ,neyse geldi kornaya bastı ben hemen bi etek,bi yazma taktım,pardesümü giydim bi tabakta pasta,arabaya bindiğimle bana bağırmaya başlaması bir oldu,ben sana gel demedimmi ,niye beni çamurda uğrastırıyosun gelmem deseydinya,bildiğiniz bağırıyo,
ben hala aşkım ben zorlamadım seni 2-3 kere aradılar ısrar ettiler,zaten ben gelemeyeceğimi başta söylemiştim,ama ısrar edince ,ki zaten telefonu birden sana verdiler biliyosun dedim,gelmeyebilirdin sanada kırılmazdım ben dedim,ama gelipte bağırıp niye içime sindirmiyosun dedim,ama bu hala bağırıyo tabi,sonrasında bende bağırdım tai neyse oturacağımız yere geldik,ama benimde kötü bi huyum var moralim bozukken gülücükler saçamam ,daha görür görmez milleti gözlerim sulandı,yazmam bozuldu bahanesiyle lavaboya gittim ama yüzüm kıpkırmızı oldu bi kere,neyse çayımızı içtik ama bizimkini bi görseniz,sanki yolda bana bağırıp burnumdan getiren adam değil,bi gülücükler saçıyor etrafa ama bende yok tabi,neyse çaydan sonra diğer odaya geçtik laf lafı açtı,şuydu buydu derken ,mesele kaşlara geldi bende yaklaşık 6 aydır aldıramadım saçlar kürtün gibi oldu tabi,neyse hocanın hanımı ben alabilirim isretsen dedi tbi dedim kaş bıyık aldı benim,istediğimden ince oldu ama artık yapacak bişey yok tabi geçti,neyse çıktık daha arabaya bindiğimizle sen ne yaptın kaşlarımı aldırdın seni öldürürüm sen kime güzel görünmeye çalışıyosunda ben seni gebertirimde .....eve geldik beni nasıl itekledide yanaklarımı sıkmaya başladı ama nasıl sıkıyor ,saçımı çekiyor ,bende her zaman alıyodum ne oluyo şimdimi gözüne batıyor dedim ,ama boğazımada bi yandan kelimeler diziliyo ,düğümleniyor
ama bu nasıl mutfağa koşuyor bıçak almaya,bende ama hiç bağırmayan,aman kimse duymasın diyen ben nasıl bağırıyorum,yemin ederiml yıkarım buraları diyorum imdat diye bağırıyorum tabi,ağzımı tutuyor,kaşlarımı yolmaya çalışıyor,hepsini yolayımda sen dışaıya çıkama bi daha diyor ama yani ağza alınmayacak sözler söylüyor
hatta bu yıl abisi ile yengesi bunu doldura doldura bu hale getirdi ,doğal olarak ben onlardan uzaklaştım,hatta yeri geldikçde anlatırım eltim bunu günde 2 kere falan çaldırırdı çene çalmak için ama bana çağrı yok ,neyse o gece sabaha kadar kavga laf arasında eltim olcak kadına onlar dolduruyo seni,sinsi sinsi yuvamı yıkmaya çalışıyo o kadın dedim,kıskançlığından geberecek artık dedim,
bana dediği söz sen yengemin ................ye dedi ,bundan sonra ben delirdim tabi sana hakkımı helal etmiyorum vallahi billahi boşanıcam senden dedim,o annemle babam yaktı beni ama nasıl ağlıyorum .............neyse ertesi gün yataktan geç kalktım ama tabi kahvaltı falan hazırlamadım,gitti çay demledi sofra kurdu illa gel mel,zorla oturttu beni sofraya yedik bişeyler ,sonra hap yutum ama ben diyorum bu iş bitti artık gidecem ve gelmeyecem diye ,o da bırakmam ben seni çok seviyorum vs.vs.vs....tamam diyo annende kal alırım seni gidince melek gibi konuşuyo ,,,,,,,,,ben buna kısa bi mektup yazdım o evde yokken başaramadık olmadı yürütmenin anlamı yok gibisinden ,bu hala bırakmam seni laflarında ama,neyse 2 günü geçirdik ben yumuşadım,kızarım ama 2 saat geçince normal gibi davranırım hani uzatmam ,uzatmak istemem ,
neyse gelelim düne onların annesinin köyünde kaldık geçen gece ,dün geldik şehre ,bi iki alışveriş vardı onları yaptık annemlere gelcez,yolda gülerek konuşuyo ama aşkım ben nasıl yemek yapcam,aç kalırım ölürüm yabi bunları gayet şaka yollu ,hatta ben ona yemek tarifi veriyorum,ölmezsin 3 günde merak etme diyorum,eve geldik,annnem
oğlum iğnemi yaptırıver dedi,tamam annem indi aşağıya gittiler geldiler,annemede gülerk konuşmuş ben karımsız duramam falan filan ama hep şaka yollu ,hatta annemde gülüyo bu duruma ,neyse eşimde çıkyı yukarı elbiselerini versim,bana baktı bak sakın dışarıya çıktığını,fik fik gezdiğini duymayım mahvereim seni dedi,bu kaşlarla,( o kadar abartılı bi alımı yok ) kaşlarımın
seside yüksek çıkıyor,teyzem mutfakta,bi misaifr var annem var bende azcık sessi konuş nereye gitcem acil bişey olur,gerekir çıkarım,zaten vakitmi olur evden çıkmya gelen giden olur dedim,,,ama bu hala fışırdıyo ,ya git şurdan aşkım hadi hadi dedim ,o sırada mutfaktan teyzem çağırdı aldığımız yufkayı gösteriyo (onlar başka alemde)bozuk falan diye
bende değiştirelim deim bi kapı sesi duydum bu bağra bağıra iniyo merdivenden ama ne dediğini hiç duymuyorum.......neyse gelelim bugüne şarj aletimi aradım bulamadım ,eşimi aradım köyemi gitmiş diye evet evde dei,tüh neyse dedim bi yerden ayarlıcam artık dedim,sonra aşkım ben niye hiç aramıyosun dedim,ne arıcam dedi çek git diyen kadını dedi,ben bi apalladım anlamadım dedim ,noluyo ya sen ne yapmaya çalışyosun dedim,sen ........sultanın dediğni yap, o derse oluyo onun yüzünden kalıyosun vs.vs. bağırıyo ya sen niyetini açık açık söyle dedim ne söylecem hadi kapat kapat diyo eh yeter be dedim iyiydinya ne dürekli bi o yana bi bu yana dönüyosun dedim,iyi hadi hadi dedi suratıma kapadı telefonu..........
şimdi içim okadar soğukki ,boşanmak istiyorum ondan ,hatta teyzemde burda onada söyledim,zaten cereyen eden yazınki olayları,eltimgilin yüzünden beni nasıl üzdüğünü biliyor
tabi ben teyzeme boşanıyımmı diye değil,abimle anneme söyleyimmi ,pazartesi gitcekler kafalarını bulandırmak istemiyorum dedim,söylemedimde
ona mesaj atmak için oturmuştum aslında internetin başında ,istemiyorum seni artık ,bomboşum diye
ama yüreğim beni buraya yazmaya zorladı sanki
şimdi ben ne yapayım arayıp sormayacam zaten
ama herşeyi bitiren o mesajı atayımmı
atarsam o mesajı,bu sefer tükürdüğümü yalamam asla
belki bir fikir bir düşünce yol gösterir bana
anlatılcak şey çok bu pastanın bi dilimi sadece ,

Son düzenleme:
eşiniz zor bir adam, şöyle ki tutarsız ve kararsız.

yine de işi boşanmaya götürecek bir durum sezinlemedim. tavsiyem, çok acele karar vermemeniz yönünde. anneniz hacca gitsin, siz evinize gidin, anneniz gelene kadar iyice düşünün taşının diyorum.

ama en doğru kararı verecek olan da sizsiniz..

Eşlerin yaptığı klasik hatalar. Tartışırken bambaşka şeyler bahane etmek, araya geçmişi ya da birilerini sokmak.

Eltin onu dedi, teyzen bunu dedi vs vs.

Bu kadar basit şeyler yüzünden evlilik bitmez, bitmemeli.

hepimiz farklı bireyleriz.. aynı kültürden geliyor olsak da sonuçta farklı farklı hayatlar yaşıyoruz..

bu yüzden değerlendirirken kendimden yola çıkarak değil senin şartlarını düşünerek bir yorum yapmam gerekiyor.

eşinle tartışırken sadece o mu bağırır.. durduk yere mi bağırır mesela? sen aklına geleni söyler misin? laf sokar mısın? eğer tartışmayı alevlendirecek bir davranışın yoksa sana sadece eşini olduğu gibi kabul etmeni tavsiye edebilirim. bir süre bağırdığı zamanlarda söylediklerine hiç cevap verme belki böyle çözüme ulaşabilirsin.. o zaman bağırıp çağırmasını önemsemediğini bağırdığında onu dinlemeyeceğini anlar.. inşallah tabi..

boşanmayı düşünmek için acele etme.. eşin inatçı bir erkek çocuğu bence.. hani şu mızıkçı oğlanlardan.. artık onu olgunlaştırmak için sabretmek ya da sabretmemek de sana kalmış..

dediğim gibi bu yorumu senin şartların çerçevesinde yaptım..

Sevgili Canyongam,

''Eşim'' dedimiğiz adamlarla niye aynı yatağa giriyoruz,niye aynı evi paylaşıyoruz,niye evlenirken evet diyoruz!!!! Bu adamlar bizim hayatımızda bizi mutlu etmek için varlar.Eger onunla mutlu değilsen,eşin seni mutlu etmiyorsa evli olmanın ne anlamı var ki..Tabiki kavga,gürültü,sorunlar oluyor;olacakatır da...Ama sen genel olarak eşinle paylaştığın hayattan memnun değilsen;bu durumu bir gözden geçirmelisin...Ama boşanıp ailenle yaşadığın evde huzurlu,mutlu olabilcek misin?Bence kilit kelime mutluluk...

Evililik dedğimiz şey katlanmak sabretmek susmak anlayış göstermek olmamalı bence.Mutluysan mutlusundur.İlla çile çekip bunların karşılığında mutlu olmayı hakedersin diye bir kural yok.

Ama eşinle mutluysan kavga da etseniz,boğaz boğaza da gelseniz, dünya aleme de rezil olsanız; onu o kadar seviyorsundur ki bunlar sana koymaz hatta umurunda bile olmaz sinirin gecer unutur gidersin...

Hayat senin hayatın sen ne şekilde mutlu olcaksan;hayatınada o şekilde yön vermelisin...Dünya ya bir defa geliyoruz sonuçta....

evet canım aynen dediğin gibi mızıkcıki ne mızıkcı
bana gelince hep sustuğum için bu hale geldi,laf sokmak nasıl birşeydir bilmem bile,bağırmaya gelince evet ben hep ben susarsam utanır susar ,hatası anlar dedim 4*5 yıldır ,bağırır bağırır sonra hiç bişey yokmuş gibi davranmaya devam eder,kırıp dökdüklerini unutup
canım sebeb bu değil sadece,önceleri var aslında
boşanmaya galince işte o yüzden yazdımya buraya ,biraz mantıklı düşünebilmek için.....

canım ağar zahmet edipte uğurlamaya gelirse,ki gelirsede eminim hiç bişey yokmuş gibi davranır,sonra eve giderken başlar mızır mızır,yoruldum ,gücüm yok gibi hissediyorum

içim şişti yahu.
kusura bakma ama eşin resmen dengesiz. milletin yanında melek, yalnızken kelek oluyor.
çok çabuk affediyorsun adamda suçunu anlamıyor sanki.
okadar hırpalamış sen hemen affetmişsin.
sırf bir kaş aldırdın diye çıkardığı cıngara bak.
sanki millet "aovvv kaşlara bak hemen şu kadına aşık olayım" diyecek.
çok kıskanç sanırım. eve kapan dışarı çıkma istiyor.
geçmişte yaşadığınız olumsuz şeylerin hesabını da tam kapatamamışsınız.
hala onlar üzerinden birbirinize laflar söylüyorsunuz.
geçmiş hesapları kapatıp gömün önce.
dışarıdan müdahaleleri en aza indirin hatta sıfırlayın. yenge vsvs..
agırlığınızı koyma vakti gelmiş.
eşinizin biraz sizi kaybetmekten korkması lazım.
ciddiyetinizi anlaması lazım.

Gördüğüm kadarıyla hemen hemen öfkeli anlarınızda ayrılma kararı alıyorsunuz eşinizin iknasıyla evinizde kalıyorsunuz.

Evlilik çok zor ve sorumluluğu yüksek bir olgu.Dolayısıyla bu kadar sık dile getirilmemeli..Zira zamanla ne kendinize saygınız kalır ne de eşinizin size saygısı kalır..

Bu anlattığınız şartlarda eşiniz size karşı çok saygısız ve siz kendinizi burada anlattığınız kadar yumuşaksanız çok sabırlısınız. Bu şartlar dahilinde kendinize yapılan bu haksızlığı kabul etmeyin.

Boşanın ya da boşanmayın demiyorum-diyemiyorum ama kabul etmeyin..

Kaşlarınızı yolmaya çalışacak kadar kısaknç, bıçağa sarılacak kadar kontrolsuz ve cahil.
Çok tehlikeli bir durum bu.

...

Eşiniz 6 aydır kaşını almayan hanımına almıyor diye sitem eder, alıyor diye delirmez. Bu durum ruhsal tehlike sinyalidir eşinizde..

6 aydır kaşını almayan ve saçlarına bakım yapmayan sizdede çok hata var..
Kendinize hiç mi saygınız yok, sevmiyor musunuz merak ettim..

...

Ayrılacaksanız eğer bunu mesaj atarak yapmayın.. Mesaj atarak yapacaksanız şimdi yapmayın..Bir kaç gün erteleyin..

Eğer gerçekten ayrılma kararı alırsanız bu haksızlığa göz yummayacağım diyorsanız önce boşanma dilekçesi hazırlatın, mahkemeye başvurun sonra yapın bunu.

Son düzenleme:
bu ne ya resmen günlük hayatını nokta virgül dahil hepsini yazmışsın ....
baştan sona okudum sıkıntı nerde göremedm ....
zaten bunları hepimiz günlük hayatımızda yasıyoruz ...
kocaya attığın tiribede ne yapacagını biz mi söyleyelim

yok cnm benm ne ayrılma kararı resmen trip atmış kocasına konu sahibi poh pohlanmak istiyor .....

ALLAH cc razı olsun canım çok güzel yazmışşın ,eşimle çok mutlydum son 1 yıla kadar,ama ailelere yaklaşmakla başladı bizim hikayemizin karartıcı yönü
biz köydeyiz ve çarşambalrı geliriz ,annem bize gelin der,eltim bize gelin
kayınvalidem başka bi köyde,o ne zaman isterseniz gelin
der

canım devamını yazacam ama şimdi çıkmam lazım

Ayrıntıları okumadınız sanırım.. Bıçağa sarılması, kaşlarını yolması, kime beğendirdiğini sorması, küfür etmesi, sonra ertesi gğn kahvaltıyı hazırlayıp çağırması.. Bir kaç saat sonra pişman olduğunu söylemesi, tekrarında ufacık bir durumu büyütüp çıkıp gitmesi..Annesinde kaldığında fingir ne ise gezmemesi.

Evet ayrıntılı anlatmış ama ayrıntılarda çok şey gizli..Okudunuz mu gerçekten bu yorumu yapmadan ?

yaşadıkların gerçekten zor şeyler çünkü eşinizde bir dengesizlik söz konusu..sana ayrıl yada ayrılma diyemem öyle bir söz hakkına sahip değiim çünkü seni tanımyorum aileni tanımıyorum imkanlarını bilmiyorum...böyle bir hayat kolay geçmez fakat ayrılırsan ailenin sana ne kadar sahip çıkacağı evlilik hayatını aratıp aratmayacağını bilemeyiz..öye aileler var ki eşinden ayrılan kızına sahip çıkmak yerine hergününü zehir ediyor eşinden ayrıldığı için onu suçluyor..o yüzden sana çok iyi düşün derim kendince karar verme ailenle baştan konuş ona göre karar al..ve eğer ailenden de onay alırsan bu işi mesaf falan değilde yüz yüze konuşarak halletmeni öneririm...ailenden onay al dememin sebebi ayrılınca muhtemelen ailenin yanına döneceksin o yüzden sonradan sana hayatı zehir etmesinler...herşey gönlünüzce olsun...

yok cnm benm ne ayrılma kararı resmen trip atmış kocasına konu sahibi poh pohlanmak istiyor .....

Evet belki kararsız bir boşanma kararı, direniyor yuvasını korumak için, ama eşinede başka bir şekilde cevap veremiyor.. Bence canı yanıyor, ondan böyle davranıyor.

Bir soru sorulmuştu bir alime ; '' neden talak hakkı (imam nikahında boşanma hakkı) bazı durumlar haricinde erkekte diye ?

Cevap olarak; çünkü talak hakkı kadında olsa her tartışmada üç dört defa eşini boşar..

Biz bayanlar, kızdığımız anda, kaçmak istediğimiz anda ilk aklımıza gelen şey boşanmaktır.. Fıtrat işte.

biz konu sahibini pohpohlasak ne kazanacak?

kadıncağız gelmiş içini dökmüş, okunmaya ve yorum yapmaya değer bulmuyorsanız, okumayın. zorla mı yorum yazdırıyolar size?

Canım Allah sabır versin çok zor benım eşimde çok kıskanç ilk evlendiğimizde hiçbir yere yollamıyordu beni kuaföre bile gidemiyordum kaşlarımı aldırcam diyordum hayır ben böyle kalmasını istiyorum diyordu onun çok yakın arkadasının karısıyla arkadasız evimize geldiler bana adam ne olmuş sana bu ne hal dedi öyle utanmıştım ki yollmayor dedim gitmicek alsa ne olur almasa ne olur gibi laflar söyledi..Evlilikte gerçekten bayanın ekonomik özgürlüğünün olması çok önemliymiş fazla sürmeden giyim mağazası açtım şuan çok rahatım kılıgıma kıyafetıme çok önem veririm asla da bişey demiyor.

Bence boşanmak için çok iyi düşünmelisin birbirinize sevginiz olmasa Aşkım diye hitap edemezdinz tabii karar sizin evlilikte herkes zor zamanlar atlatıyor erkekler bir süre sonra olgunlaşıp daha düşünceli davranmaya başlıyorlar

Benım eşim kadar kıskanç kimse yoktur belki de ama napalım gönül işte sevdim o yanımda olsun da böyle şeylere fazla takılmamaya çalışıyorum

Kaş yolan bi adamı tahayyül ettim de sinirlerim bozuldu ben de eşimin sakalını cekicem bi dahakine

Eşinin dengesizlik sorununu nasıl çözersin bilmiyorum ama "boşanma" blöfünü kullanmaktan vazgeçmelisin. Ya söyler uygularsın ya da birşey söylemeden uygularsın.

İnandırıcılığını yitirmek üzeresin. Tamam onu bezdir, heran gideceğini hissettir ama sürekli giderim deme.

arkadaşlar cevap veren herkese teşekkür ederim,hepinizin düşüncesi değerli benim için,sözyledikleriniz mantıklı mesajla bunu bildirmek yerine net karar verip yüzüne söylemek en iyisi
biz eşimle ailelerin yakınına geldik geleli huzurumuz kalmadı
bunun müsebbibi tek onun ailesi demiyorum benim ailemdede kabahatlar var mutlaka
ama ben eşime her zaman onun benden beklediğinden daha fazlasını verdim diye düşünüyorum
ki o da sevgi konusunda bana öyleydi bizim sıkıntılarımız son 1 yıldırbaşladı,son 6 aydır yapboz vaziyetini aldı
abisinin yanına giderken hadi aşkım hoşcakal istediğin bişey varmı
ordan gelince sen benim ailemle konuşmuyosunya bende senin ailenle konuşmucam halini alıyodu
o bi kaç saat içinde ayarları bozulmuş olarak geldi 15 gün boyunca
bebeğimiz olmadığı için tüp bebek yaptırmıştık
ki o dönemde beni çok yıprattı,en mutlu geçirmem gerekn zamanlarda
sonucun negatif olduğunu öğrendiğimde ilk cümlem RABBİM sana şükürler olsun oldu
dünyada herşeyden çok istediğim şeyin olmamasından sonsuz mutluluk duydum ve artık kesinlikle böyle bir delilik yapmam
,eşime gelince köyde bahçemiz var kapının önünde her camiden geliş çicek getirir ,sarılır bu 2-3 ay öncesinin tabi neredeyse hergün seni seviyorum der
yani eşimin yaptığı pastayı yapıp kremayı sürüp daha sonra onu yerlere çarpmak ,bu yüzden kafam karma karışıkya zaten
benide dengesizleştirdi,norolojiye gittim geçen ay ,ilaç yazdı cip......x onu kullanıyorum onun sakinliği var üstümde birazda
daha bizim yaşadığımız olay çok yeri geldikçe anlatırım
ama güzellikte çok

caldion sanada gelince sanırım birisi silah zoruyla okuttu,keşke zahmet etmeseydin üzüldüm senin adına,benim kocam hergün pohpohlar o yüzden dengem kalmadı zaten ,
az davransın öz davransın istiyorum hepsi bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…