Uzakta olan eşim ile iletişim sorunumuz

Zaten konuyu anlayip dogru yorum yapabilmek adina bizim ihtiyacimiz olan tek bir detay vardi o da neden uzakta olduklari. Zaten onu da yazmis. Gerisi bizi ilgilendirmez.

Eşiniz hayat koşuşturması halinde.yani ev olmadığı , ve maddi olarak zor durumda olduğunuz için sizi ailenizin evine göndermek, eminim onun için zor olmuştur.
Çok aramaması ya da çok mesajlaşmaması bir laf duymaktan korktuğu için de olabilir . Ben öyle hissettim. Taktik falan boşverin yanında olduğunuzu hissettirin .pozitif bir insansınız o tarafından bakın , bir gün bunlar bitecek ve siz kendi evinizde kalacaksanız .He o zaman da bu ilgisizlikler vs devam ederse o zaman yorumlar farklı olur .ama şu aşamada , eşiniz bu kadar zordayken siz de trip falan atmayın .siz arayın sorun yanında olduğunuzu hissettirin .
Güzel günleriniz de olacak inşallah .

Pozitif bir uye ayrınti vermek istemiyorsun ya hani, her soruya cevap yazmak, maaştan, yatırımın neye olduğuna kadar bilgi vermek zorunda değilsin. Konu bunlar değil zaten şuan. Bunları bilince birşey değişmeyecek. Siz eşinizle kendinizce bir plan yapmışsınız, inşallah düşündüğünüz gibi olur ekstra birşey çıkmaz.

Kiraya verildi ama olduğu yer küçük bir yer olduğu için düşük bir fiyatla kirada
Çok zor bir durum eviniz var ama siz kiradan bile ev tutamıyorsunuz. Muhtemelen kiracı sözleşmesinin süresinin bitmesini bekliyorsunuz. Krediniz büyük meblağ mı kiranın karşılamayacağı kadar? Aradaki farkı yazabilirsiniz detay olmadan..

Evet onun dışında sorulan sorulardan rahatsız olmuş olabilir, haklı olarak.
Rahatsız olduğu sorulara yanıt vermeyebilir. Koskoca kadın konu sahibi, kimin neyi sorup soramayacagini geçtik konu sahibinin neye cevap vereceğine de biz karar verir olduk...Soru sormak değil, bu müdahale saygısızlıktır asıl.... farkında mısınız ?

durumunuz cidden çok sıkıntılı Allah yardımcınız olsun. ama bu şekilde olmaz. anneniz bi süre gelip çocuklara bakamaz mı? siz de çalışın. başka türlü çok zor. ayrıca yeniden lojman seçeneği için eşiniz başka ile tayin isteyemez mi?
bulduğunuz çözüm çözüm değil. adamın bu şartlarda sizi aramak aklına gelmiyordur bile. üstelik çok sağlıksız bir durum onun için. ev yok bark yok çoluk çocuk kv evine sığınmış sen de gece gündüz 2 işte çalış. adamın sizi arayıp gönlünüzü hoş tutmaktan çok daha ciddi sıkıntıları var maalesef. dediğim gibi annenize rica edin evinizi kurun siz de çalışın. en azından kirayı siz ödersiniz. bu şekilde devam edilmez

Sekiz bin maaşi . Ev aldı onun için kredi çekti
Konu sahibi 8 bin memur maaşı kalmadı son zamlardan sonra, en düşük seviyede yeni başlayan kesintilerle 9 bin seviyesinde alıyor. Belki daha paylaşmamıştır eşiniz sizinle. Ama ev için yatırım yaptığına göre tahminen 5-6 yıl önce en az 200 bin civarı bir kredi çekmiş olsa 3-4 bin lik bir aylık ödemeniz olmalı kabaca tahmin edersek. 9 bin maaşla 3 bin kredi borcu ödemesi kirayla geçimi imkansız hale getirmiştir doğal olarak.Su anda büyük bir baskı altında olduğu belli. Ancak bu Kredi borcu bitene kadar yani iki yıl boyunca sizin biraraya gelmeniz de çok zor görünüyor bu şartlarda... Bu kadar uzaması hem ilişkinize hem çocuklarınıza zarar verir. İster istemez aile bağlarınız zayıflar. Konuşup başka bir yol bulmanız mümkün mü? Hiç mi kararlara etkiniz olmuyor evde?

Son düzenleme:
Evin olduğu semtten dolayı kirası çok düşük. O yüzden karsilamamasi normal . Şu an kredi miktarı kira gibi o yüzden biraz azalırsa daha rahat edeceğiz diye düşünüyoruz.

Krediyi yakın zamanda çekti beş yıl falan önce değil iki yıl gibi oldu. Ek bir işe gittiği için bir araya gelince biraz daha rahat olacağını düşünüyorm. Benim farklı bir kararım yok ki onda ısrar edeyim. Yani diretecek bir durum yok ortak karar bu. Borç bitene kadar ayrı kalmayacağız sadece biraz azaltıp yeni bir ev bulacak onu bekliyoruz

elbette sadece lojmana güvenip çocuk yapmamışsınızdır ama bu işte bir tuhaflık yok mu?

durumunuz iyiyken, memurken birden bire de kira ödeyemeyecek kadar olmak normal de değil ki?

yani büyük bir borca beklenmedik şekilde girmediyseniz, araba alıp kasko vs yaptırmadan pert etmediyseniz ne biliyim çok acaip işler olmadıysa memur olup yıllardır evli-çocuku olan insanlar geliri gideri bilir. hani birden gümlemez, ona göre bir plan yapar kalkamayacaksa o yükün altına girmez. gibi.

Sekiz bin maaşi . Ev aldı onun için kredi çekti
8 bin alan en az 5 senelik memur kalmadı ki

yani eşiniz en kötü 5 senelik memurdur herhalde 2 çocuk var, lojmana girilmiş çıkılmış, bunlar hep süre demek.

bir de "aldı, çekti" yani sanki hep kararları eşiniz almış uygulamış gibi duruyor, okuyunca. belki öyle değildir ama sanki siz ne maaşı biliyorsunuz ne kredide kalan süreyi ne kararlarda varsınız....

belki de eşiniz bütçe yönetimini iyi yapıyorum sanıyordur, ya da yatırımdan anlıyorum sanıyordur ya da siz bu konulara girmek istemiyorsunuzdur ama pek de sağlıklı değil bu düşünceler gibi duruyor.

eşinizle olan iletişiminizde bunlar çok önemli çünkü adam kira ödeyemeyecek kadar borçlu, 2 işte çalışıyor, dediğim gibi erkekler zaten stres yönetiminde çok kötüler, bu noktada sizin iletişiminizin zayıflaması kötü ama erkek profiline bakınca aslında beklendik...

Annem ağır bir hastalık içinde. Çocuk baktıracak durumda değil şu an . Israr edemem onu çok yorar iki çocuk tedavi olması gerekiyor şu süreçte zaten. Tayin konusu da istiyoruz ama olmuyor. Yıllardır böyle. Olduğu yerde kolay değil tayin işi.

ben de anlamadım. yargılamak istemiyorum ama çözümler bana çok saçma geldi. 2 yıl ailenin darmadağın yaşaması çok sağlıksız

ben de anlamadım. yargılamak istemiyorum ama çözümler bana çok saçma geldi. 2 yıl ailenin darmadağın yaşaması çok sağlıksız
Yorumlari okumadınız sanırım. İki yıl değil sadece beş altı ay kadar bir süre ayrılık olacak.tabiki size saçma gelmiş olabilir ama. O an aile olarak bunu çözüm bulduk ve şu an bu süreçte bunu uyguluyoruz mecburen.

Ortak karar diyorsunuz ama ne tam olarak borcu ne de eşinizin maaşını biliyorsunuz. İlk yorumlarınızda da eşim beni ailemin yanına yolladı demiştiniz. Çalısmaniza izin vermeyen de eşinizmis....Ailenizle ilgili herhangi bir konuda kararlara katıldığınız konusunda şüpheliyim. Bu arada bankaya borç tamamen bitmeden durumunuz hafiflemeyecek. 2 yıl kaldıysa iki yıl yeniden düzen kuramayacaksiniz bunu anlatmaya çalışıyoruz.

anlattıklarınıza bakılırsa başka çare bulamamışsınız. o zaman yapacak bir şey kalmıyor. umarım bir an önce toparlarsınız. çok can sıkıcı bir durum. eşinizin aramaması da dediğim gibi normal geldi bana. muhtemelen adam bunalımda. Allah yardımcınız olsun

Çok teşekkür ederim ilginiz için amin cümlemizin

İşte biz de o sürenin 6 ay olduğundan nasıl emin oluyorsunuz onu anlayamıyoruz? Sabit maaşlı adam sabit taksitli borç bitmeden nasıl düze çıkar? Ek iş yapıyor olması ancak engelli çocuğunuzun sağlık giderleri ve diğer çocukla sizin temel harcamalariniza yeter. Borç bitmeden nasıl ev kuracaksınız?

Siz çok naif bir üyesiniz yorumlarınızdan biliyorum ama lojman da erken çıkarılmak gibi birşey olmaz ki. Hatta herkes geç çıkar genelde. Birde 8 bine memur maaşı kalmadı. Adam iki işte çalışıyormuş darlamayin bence.

annenize çok geçmiş olsun

umarım eşiniz gerçekten hesabı kitabı yapmıştır

ben evli de değilim ama bana kalırsa içinde oturmadığınız ev için ayrı kalmış olmanıza yani ne bileyim, gereksiz olmuş...oturduğunuz ev için borç olsa yine neyse diycem. bir arada kalmış olurdunuz...ya da -umarım annenizin öyle bir hastalığı yoktur ama- kötü örnek olacak da : annenizin çok ağır durumu olsa siz deseniz ki "annemin son zamanı çocukların okulu yokken ben yanında olmak istiyorum"...en azından geçerli bir sebep ayrı kalmak için...

dediğim gibi umarım eşiniz gerçekten hesabı kitabı yapmıştır ve inşallah sizin bilmediğiniz şeyler yoktur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…