Uzakta olan eşim ile iletişim sorunumuz

Pozitif bir uye

La galibe İLLALLAH 🧡
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2018
3.687
7.305
Hayırlı günler arkadaşlar. Bende bir dertle geldim bugün. Eşimle bazı mecburi sebeplerden ayrıyız.ben şehir değiştirip ailemin yanına geldim çocuklarimla. Boşanma gibi bir konu için gelmedim yanlış anlamayın. Aramızda sorun yok yani eşimle. Sorun hiç aramamasi. Mesaj atıyorum cevap yok ( saatler sonra cevap yazılıyor). Yani çalışıyor ama arada da olsa zaman ayırmak gibi bir düşüncesi yok yani özledim arayayım yok. Düşüncesiz mi bilmiyorum ki. Neden aramadin diyorum. Uyuyodum diyo yada çalışıyordum. Veya aradım işte diyor. Yani uzakta olan eşle kopuk olan iletişim nasıl düzeltilir ki ?
Ayrılmadan önce çok çok iyiydik birden sadece bir iki haftada nasıl bu kadar hayattan çıkarır insan eşini
Hayatında biri yok yani herşeyi ortada o yüzden eminim. Aile bağları çok önemli kendisi için. Sizce bu soğukluk nasıl giderilir kopuk olan bu iletişim için ne yapabilirim?

Her kişide ise yarar mı bilmiyorum ama ben söylediğim halde aranmiyorsam bir süre kendi halinde bırakıp aramıyorum . Ama şöyle bir durum olabilir mi stres olduğu eşinizin ya da çok yoğun olduğu donemdeyse ondan da aramamis olabilir . Bu ayrı kalma olayı uzun sürmeyecekse dert edinmeyin bence

Soğukluk gibi gelmedi bana. Bazı kocalar karısı ve çocukları baba evindeyken aramıyor. Bu forumda çok rastladım buna. Yani siz orda güvendesiniz. Eşiniz de bunun rahatlığı içinde olabilir.

Araması için ısrar etmeyin. Ikidebir mesaj atmayın. Illaki tepki olsun diye değil. Ama böyle çok üstüne düşüyormuş gibi olmasin. Kendini önemsemesin o kadar da

Yorum için çok teşekkür ederim.Ne kadar ayrı kalacağız belli değil. O yüzden soğukluk girmesini istemiyorum. Gelmeden önce konuştum bu konuyu özellikle ara sor diye ama yok. Stres de olsa merak etmez mi diyorum kendi kendime. ama aramayacagim dediğiniz gibi bunu deneyeceğim

Teşekkür ederim yorum için. Aslında eşim ailemin yanında olunca hep bir buzdolabı günlerce aramadigini bilirim. Dediğiniz gibi rahatlık da olabilir tabi keşke konuşup dese bunu peşine düşmem bende inanın.. bundan sonra aramayacagim bakalım nolcak. Çok sık mesaj atmam zaten günde iki tane sadece oda cevapsız ölür genelde.

Eğer belli değilse mesela saatler belirleseniz akşam görüntülu konuşmak için işten sonra geldiğinde belirli bir saatiniz olur hep o saatte görüşürsunuz bazı erkekler böyle aliskanlik kazanınca eminim o da aramak ister . Aramak istiyorsanız da arayın gitsin ya eşiniz sonuçta trip atmayin çocuklara aratın mesela her gün akşam aynı saatte bu sayede siz aramyinca o merak eder arar

Öyle davrandim aslında baktım ki oda hiç aramiyor. Yani umursamiyor sanki tribimi.
Bahsettigim trip atmak degil ama. Sen aramiyorsan ben de aramiyorum gibi bir durum olusmasin. Umrunuzda degilmis gibi, aradiginda da cok uzatmadan kapatarak onun arayip aramamasinin sizi etkilemedigini gosterin

Ben evliliklerde cok cok mecbur kalınmadıkca cok uzun ayrılıkları doğru bulmuyorum.
Malesef gözden ırak olan gönülden de ırak olur derler .

Ne kadar ayrı kalacaksınız ?
Bir de daha önceleri nasıldı ?
Sık sık konuşur muydunuz , yoksa ayrı kaldığınız için daha mı fazla iletişim kurmak istiyorsunuz ?

Kesinlikle.

Bende birkaç ay önce Türkiye ye gittigimde eşimi haftada bir aramıştım. Bence eşler bazen kendine özgür alan bırakmalı. Anladığım kadarıyla tatile gittiniz ailenizin yanınıza rahatsız etmek istemiyordur. Ailenizle vakit geçirin. Bu gözden çıkarmak değil zaten döndüğünüzde yine hep birlikte olacaksiniz. Ortada bir soğukluk olduğunu sanmıyorum. Is stresi çocukların yoğunluğu derken dinlenmek istiyor olabilir.

Çok zekice. Deneyeceğim umarım işe yarar. Çok sağolun

Öyle davrandim aslında baktım ki oda hiç aramiyor. Yani umursamiyor sanki tribimi.
Erkeklerde artık bozuldu.. İnternet, telefon, oyun artık onların her şeyi oldu. Bu sizinle ilgili bir durum değil kocanızın öncelikleri bu saydıklarım olmuş.

Sınır nedir bilmiyorlar, özel nedir bilmiyorlar, neyi ne için kullanacaklarıni bilmiyorlar sonra böyle sonuçlar ortaya çıkıyor.

Çok mecbur kaldık aslında. Ne kadar kalacağım belli değil ama şu an beş altı ay kadar olacağını düşünüyorum. Eşim öyle diyor yani. Daha önce aramızda sorunlar vardi. iki ay kadar ailemde kaldım . konuşmazdı pek yani o aramazdi çocuğum arardı vs. Sonrasında çözdük sorunlarımızı. Çok iyiydik. Ama şimdi tekrar buzdolabı moduna geçti sanki
Ben ayrı olduğumuz için hatirlanmak istiyorum aslında bunu günde on kez arayarak yapsın istemem bir kez içten arasın nasılsın özledim desin yeterli ama onu bile zorla yapıyor

Haklısınız herkeste yeni yeni huylar ve iletişimsizlik mevcut.ama eşim telefonunda oyun hiç olmayan vatsaba günde iki kez yada bir kez giren sosyal medyasi olmayan biri. Telefondan yaptığı sadece haber izlemek onun dışında kullanmaz. O yüzden anlam veremiyorum bana yazmiyon o süreçte napıyosun diyorum bende hâliyle

Bilemiyorum huzursuz olmanızı istemem ama dediğim gibi uğraştığı bir şey vardır. Yoksa böyle çoluk çocuğu aramamak normal değil.

Olabilir tabiki sizde haklısınız. Dinlenmesi için aramayacagim umarım iyi gelir. Çok teşekkür ederim yorum için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…