Uzakta olan eşim ile iletişim sorunumuz

Konu sahibinin diğer dertleriyle ilgili ayrıca açtığı konu başlıkları varsa da ben görmedim....Ama bu konudaki ilk mesajından öncelikli derdi buymuş gibi geldi bana...O yüzden tuhaf buldum ki gerçekten tuhaf bence...
Ev sorunu ya da çocuğun cihaz sorunu ile ilgili konu açsa burada kimse dişe dokunur bir öneri veremez ki. Hem de tanıdıkları varmış direkt anlaşılmasın diye ilk mesaja bile yazmamış detayları

Piraye bu tarz yorumlar bana fazla hayalperest geliyor kusura bakma ama aynı ülkede mi yaşıyoruz?
En iyi ihtimalle lise mezunu, hiç iş deneyimi olmayan kadın nasıl iş bulacak?
Ben ne üniversite mezunu işsiz kadınlar biliyorum öyle havadan herkese iş bul demek bana çok farazi geliyor. Her yer Ankara İstanbul değil, küçük şehirler ilçelerde iş sorunu var. Kadın çocuğu okul yaşında değilse bakacak kimse yoksa mesela asgari ücrete işe girse tüm gün çocuğu nereye nasıl şartlarda bırakabilir? Kreşe yada bakıcıya parası yeter mi?
Yani devasa işsizlik rakamları varken, her kadına şartını bilmeden çalış demek bana çok tuhaf geliyor.

Ben size kendimden ornek vereyim cocugum yok, is tecrubem var, 2 lisans diplomam var. Saglik sebebi ile isimden ayrildim, tam iyiyim derken kayip yasadim, toparlandim derken baska sikintilarim cikti ve ben su an calismiyorum. Sık sık ihtiyacim oldugunda izin alabilecegim babamin isinde de calismayacagim. Ozel sektorde cok yogun bir tempoda calisirken kimse ay senin derdin mi var kiyamam demiyor. Konu sahibinin de oglu rahatsizmis sartlarini bilmiyoruz. Izin almasi gerekecekse kimse boyle bir calisan istemez ki ben de istemezdim. Kimse kimsenin sartini surtunu bilemez.

Ben size kendimden ornek vereyim cocugum yok, is tecrubem var, 2 lisans diplomam var. Saglik sebebi ile isimden ayrildim, tam iyiyim derken kayip yasadim, toparlandim derken baska sikintilarim cikti ve ben su an calismiyorum. Sık sık ihtiyacim oldugunda izin alabilecegim babamin isinde de calismayacagim. Ozel sektorde cok yogun bir tempoda calisirken kimse ay senin derdin mi var kiyamam demiyor. Konu sahibinin de oglu rahatsizmis sartlarini bilmiyoruz. Izin almasi gerekecekse kimse boyle bir calisan istemez ki ben de istemezdim. Kimse kimsenin sartini surtunu bilemez.
Siz çalışmadan da birincil giderlerinizi karşılayabilecek durumda olmasaydiniz en azından babanızın yanında esnek çalışmaya veya babanızın size nakden destek olmasına razı olurdunuz, bunu anlıyorum yazdıklarınızdan ama sanırım bunlara da gerek kalmamış neyse ki...(Bu arada çok geçmiş olsun, bilmiyordum rahatsizliginizi) Bu konuda ise sizden farklı olarak sağlıklı bir anne ve barınma -sağlık giderleri bile karşılanmayan bir çocuk var... Kadının kök ailesi çocuğa bakabilir durumdayken eşi izin vermediği için çalışmadığını kendisi belirtmiş. Bence durum çok farklı...

Küçük çocuğum rahatsız aileme bırakıp çalışmamı eşim istemiyor. Kendisi bu konuda hassas davrandı. Ben ısrarla teklif ettim çalışmayı ama istemiyor bunu kabul etmiyor. Etse destek olmak isterim tabiki. Ayrıca kira ödemeyecek durum demeyelim de büyük şehir de beş bine ev tutacak durumda değiliz. Bir çok arkadaşım orda bu yüzden memleketine döndü.
Tatlım küçük şehirde de kiralar daha ucuz değil ki artık? Üstelik her yerde, her ay artıyor barınma masrafları.. Eşinin ne kadar borcu var? Ne kadar maaşı var? Senin ailende kalma süren ne kadar uzayacak? Çocuğun sağlık giderleri için acil basvurabileceginiz kanallar varsa başvurdunuz mu? Ailen çocuğa bakabilecek durumdaysa senin de iyi kötü bir gelir sahibi olman çocuğun için şart değil mi su anda? Niye izin vermiyor?Bunları hiç konuştunuz mu eşinle?

Son düzenleme:
Siz çalışmadan da birincil giderlerinizi karşılayabilecek durumda olmasaydiniz en azından babanızın yanında esnek çalışmaya veya babanızın size nakden destek olmasına razı olurdunuz, bunu anlıyorum yazdıklarınızdan ama sanırım bunlara da gerek kalmamış neyse ki...(Bu arada çok geçmiş olsun, bilmiyordum rahatsizliginizi) Bu konuda ise sizden farklı olarak sağlıklı bir anne ve barınma -sağlık giderleri bile karşılanmayan bir çocuk var... Kadının kök ailesi çocuğa bakabilir durumdayken eşi izin vermediği için çalışmadığını kendisi belirtmiş. Bence durum çok farklı...

Oncelikle tesekkur ederim. Konu sahibi ile elbet durumlarimiz farkli, cok sukur giderlerimizi karsilayamayacak durumda degiliz. Yazdiklarimi yanlis mi anladiniz bilmiyorum ama ben babamdan her hangi bir sekilde destek falan almadim yanlis anlasilma oldu galiba. Ben evliyim ve benim evim ayri dolayisi ile herhangi bir ihtiyacim olsaydi babamdan yardim almayi ne ben kendime yakistirirdim ne de esim kabul ederdi. Bu yazdiklarim benim icin gecerli konu sahibinin durumunu bilmiyoruz herkesin farkli sebepleri olabilir. Konu sahibinin kok ailesi cocuga bakabilir durumda mi bilmiyoruz. Hayat bazen hepimiz plan yaparken kendi planini yapar. Uzuldum konu sahibine umarim cocugu bir an once sagligina kavusur ve durumu toparlarlar.

Tatlım küçük şehirde de kiralar daha ucuz değil ki artık? Üstelik her yerde, her ay artıyor barınma masrafları.. Eşinin ne kadar borcu var? Ne kadar maaşı var? Senin ailende kalma süren ne kadar uzayacak? Çocuğun sağlık giderleri için acil basvurabileceginiz kanallar varsa başvurdunuz mu? Ailen çocuğa bakabilecek durumdaysa senin de iyi kötü bir gelir sahibi olman çocuğun için şart değil mi su anda? Niye izin vermiyor?Bunları hiç konuştunuz mu eşinle?
İyi günler. Yorumlarınızı okudum. Bir çok kez çalışmami vurgulamişsiniz. Ama keyfimden değil emin olun ailem şu an sen çalış biz çocuğa bakarız durumunda değiller. Annem ağır bir hastalık içinde tedavi oluyor. Onu yoramam. İki çocuğa bakacak durumda değil. Altı aylık bir süreç olarak düşünüyoruz bu ayrılığı. Gerekli raporları çıkarıyorum şu an. Onlar çıkınca daha kolay olur diye düşünüyoruz. eşimle hepsini konuştum..bir meslegim yok o yüzden o kadar kolay olacağını sanmıyor. Yinede ben temizlik çocuk bakımı gibi işler teklif ettim kendisine ama bu süreçte böyle bir şey istemiyor. Borcu kredi onu aylık ödüyor azaltınca daha rahat kiraya çıkarız diye düşündü.
Diğer yorumlarıniza diyeceğim şu. İnsanız hepimiz derdimiz eşimizin ilgilisini istemek de olabilir değil mi?. Yani bu kadar derdi de burdaki arkadaşlara da desem birşey farketmezdi oğlumun rahatsızlığı var yardımcı olun dememin veya kiralık ev bulamadik dememin bjr faydası olmazdı. Her ferdi burda paylaşmak istemedim. Bazı arkadaşlarim burda üye her detayı bilsin istemedim

Oncelikle tesekkur ederim. Konu sahibi ile elbet durumlarimiz farkli, cok sukur giderlerimizi karsilayamayacak durumda degiliz. Yazdiklarimi yanlis mi anladiniz bilmiyorum ama ben babamdan her hangi bir sekilde destek falan almadim yanlis anlasilma oldu galiba. Ben evliyim ve benim evim ayri dolayisi ile herhangi bir ihtiyacim olsaydi babamdan yardim almayi ne ben kendime yakistirirdim ne de esim kabul ederdi. Bu yazdiklarim benim icin gecerli konu sahibinin durumunu bilmiyoruz herkesin farkli sebepleri olabilir. Konu sahibinin kok ailesi cocuga bakabilir durumda mi bilmiyoruz. Hayat bazen hepimiz plan yaparken kendi planini yapar. Uzuldum konu sahibine umarim cocugu bir an once sagligina kavusur ve durumu toparlarlar.
Çok teşekkür ederim çok incesiniz dualariniza çok amin ♥️

Aslında çok karışık canım. Oturduğumuz yer lojmandi. Ve çıkarıldık. Ev bulamadik ( kira fiyatları sebebiyle ve büyükşehir de) bütçe olarak çok sıkıntıdayiz. Eşyaları emanet bir yere bıraktık ve ben ailemin yanına geldim. Borcu var eşimin kısa sürede ödemeye çalışacak ek işe de gidiyor aynı zamanda çabuk biter rahat ev tutabilirim diyor.bununla beraber oğlum rahatsız ona alınacak cihazlar çok pahalı yirmi bin gibi. Bu yüzden memleket e geldik kısa bir süreliğine.
Oğlunuzun ne rahatsızlığı var cihaz kullaniyor

Konu sahibi yazmış..lojman süremiz bittiği için lojmanı boşaltmak zorunda kaldık,yükselen ev kiraları nedeniyle ev tutamadık,eşyalarımızı bir depoya kaldırdık ben çocuklarımı toplayıp aile evime döndüm ..eşimde çift işte çalışıp çocuğumuzun sağlığı için ihtiyacı olan ve yirmibin tl tutan cihazları almaya çalışıyor hem ev kiralayabilmemiz için para biriktirmeye çalışıyor demiş..arkadaşlar kusura bakmayın ama kafayı mı yediniz ?! Adam kısır gününe gitmedi.. arkadaşları ile başbaşa tatile çıkmadı..adam kimbilir ne halde şu an kendisini nasıl hissediyor farkında mısınız ?
lojman normalde süresi baştan belli olan bir şey aslında...konu sahibi de biliyor olmalı ne kadar süresi var ne kadar kaldı, süreli lojmana güvenip 2 çocuk yapıp 1 maaşla..bilmiyorum ki insanlardaki iyi cesaret gerçekten. (özellikle de askerin polisin lojmanı standart şekilde oluyor)

ve fakat
2 iş
ailenin bu sıkıntılı durumda olması
adamın da eşine çalışma "izni" verecek vermeyecek düzeyde ,yani anlaşılan o ki muhafazakar kafada bir adam olması -e o zaman o sorumlu o evin geçiminden, değil mi? bunlar erkeklerin kolay kaldırabildiği şeyler değil. çoğu erkek bu durumda ezilir ve bunalır. stres yönetimi zaten genelde zayıf olan bir cinsten bahsediyoruz...

lojman normalde süresi baştan belli olan bir şey aslında...konu sahibi de biliyor olmalı ne kadar süresi var ne kadar kaldı, süreli lojmana güvenip 2 çocuk yapıp 1 maaşla..bilmiyorum ki insanlardaki iyi cesaret gerçekten. (özellikle de askerin polisin lojmanı standart şekilde oluyor)

ve fakat
2 iş
ailenin bu sıkıntılı durumda olması
adamın da eşine çalışma "izni" verecek vermeyecek düzeyde ,yani anlaşılan o ki muhafazakar kafada bir adam olması -e o zaman o sorumlu o evin geçiminden, değil mi? bunlar erkeklerin kolay kaldırabildiği şeyler değil. çoğu erkek bu durumda ezilir ve bunalır. stres yönetimi zaten genelde zayıf olan bir cinsten bahsediyoruz...
Süresi daha uzundu lojmanın erken çıkarıldık. Öyle lojmana güvenip iki çocuk yapmadım zaten. Durumumuz daha iyiydi o zaman. Sonrasında borç oldu vs. Herkesin hayatı farklı. Bilemiyoruz birden hayatımızda neler olacağını.
Evet sorumluluk eşim de ve bunun farkında olduğu için iki işte çalışıyor. Haklısınız stres yönetimi zayıf erkeklerin. Umarım herşey, hepimiz için daha güzel olur. Teşekkür ederim yorum için 💚

Süresi daha uzundu lojmanın erken çıkarıldık. Öyle lojmana güvenip iki çocuk yapmadım zaten. Durumumuz daha iyiydi o zaman. Sonrasında borç oldu vs. Herkesin hayatı farklı. Bilemiyoruz birden hayatımızda neler olacağını.
Evet sorumluluk eşim de ve bunun farkında olduğu için iki işte çalışıyor. Haklısınız stres yönetimi zayıf erkeklerin. Umarım herşey, hepimiz için daha güzel olur. Teşekkür ederim yorum için 💚
İki çocuğunuz olduğunu anlamamıştım ben ilk yorumlarinizdan... İki çocukla hele biri özel gereksinimliyse işiniz çok zor...Daha önce durumumuz daha iyiydi lojmana güvenip çocuk yapmadık demişsiniz, sonradan borçlar oluşmuş sanırım....Ne içindi bu borçlar? Ne kadarlık bir borç var? Eşinizin maaşı nedir?

İki çocuğunuz olduğunu anlamamıştım ben ilk yorumlarinizdan... İki çocukla hele biri özel gereksinimliyse işiniz çok zor...Daha önce durumumuz daha iyiydi lojmana güvenip çocuk yapmadık demişsiniz, sonradan borçlar oluşmuş sanırım....Ne içindi bu borçlar? Ne kadarlık bir borç var? Eşinizin maaşı nedir?
Kredi çekmişti bir yatırım için onu ödüyor tam olarak ne kadar şu an bilmiyorm ama iki yıl daha ödemesi vardı en son. Maaşı memur maaşı

Kredi çekmişti bir yatırım için onu ödüyor tam olarak ne kadar şu an bilmiyorm ama iki yıl daha ödemesi vardı en son. Maaşı memur maaşı
Yatırım derken? Ev mi? Altın mi? Bitcoin mi? Memur maaşı da 9 binden başlar 50 bine kadar değişir? Daha net bilgi verirseniz fikir sahibi olunur

Kulaklarında işitme kaybı var yüksek derecede. Ve başka rahatsızlıkları var özel tedavi edilecek. Burada tanıdığım üye çok arkadaşım ve komşular açık olmak istemediğim için çok detaylı yazmak istemedim. Tanınmak istemedim

Siz zaten konunuza dair gerekli detayi verdiniz. Her seyi aciklamak zorunda hissetmeyin kendinizi.

Arkadaşlar konu sahibi eşinin aramamasından dolayı konu açtı, kendisinin anlatmadığı şeyleri ısrarla sormasak keşke. Zaten anlattı çoğu şeyi eşinin isi zor, çocuğu hastaymış. Konunun dışına çıkılmasa daha iyi sanki, rahatsız edici olabilir.

X