Uzakta olan eşim ile iletişim sorunumuz

Hayırlı günler arkadaşlar. Bende bir dertle geldim bugün. Eşimle bazı mecburi sebeplerden ayrıyız.ben şehir değiştirip ailemin yanına geldim çocuklarimla. Boşanma gibi bir konu için gelmedim yanlış anlamayın. Aramızda sorun yok yani eşimle. Sorun hiç aramamasi. Mesaj atıyorum cevap yok ( saatler sonra cevap yazılıyor). Yani çalışıyor ama arada da olsa zaman ayırmak gibi bir düşüncesi yok yani özledim arayayım yok. Düşüncesiz mi bilmiyorum ki. Neden aramadin diyorum. Uyuyodum diyo yada çalışıyordum. Veya aradım işte diyor. Yani uzakta olan eşle kopuk olan iletişim nasıl düzeltilir ki ?
Ayrılmadan önce çok çok iyiydik birden sadece bir iki haftada nasıl bu kadar hayattan çıkarır insan eşini
Hayatında biri yok yani herşeyi ortada o yüzden eminim. Aile bağları çok önemli kendisi için. Sizce bu soğukluk nasıl giderilir kopuk olan bu iletişim için ne yapabilirim?
Gözden uzak olan gönülden ırak olur demişler biraz da onun ailesinde kalmayı deneyin hoşuna gidecektir bence tecrübeyle sabit

Çocuğunu da mı merak edip aramıyor, görüntülü araması lazım çocuğu için bile sadece.
Gittiğiniz için tavırlı olabilir mi?
Çocuk için kısa süreli arıyor bilgi alıyor. İlgi alanı ben değilim sanırım yada bana öyle geliyor. Sormadigi için. Görüntülü arada konuşuyor. Tavır yapacak bir durum yok aslında oğlum rahatsız tedavi için buraya gelmemi kendi teklif etti. Bu kadar yıllık evliyim ama duygularını ifade etmediği kapalı kutu olduğu için niye böyle yaptığıni anlayamıyorum

Çocuk için kısa süreli arıyor bilgi alıyor. İlgi alanı ben değilim sanırım yada bana öyle geliyor. Sormadigi için. Görüntülü arada konuşuyor. Tavır yapacak bir durum yok aslında oğlum rahatsız tedavi için buraya gelmemi kendi teklif etti. Bu kadar yıllık evliyim ama duygularını ifade etmediği kapalı kutu olduğu için niye böyle yaptığıni anlayamıyorum
Kaç yıllık evlisiniz?

Biraz zamana bırakın o arayana kadar aramayın. Devam ederse açık açık neden böyle yaptığınızı sorarsınız. Geçmiş olsun oğlunuza.

Soğukluk gibi gelmedi bana. Bazı kocalar karısı ve çocukları baba evindeyken aramıyor. Bu forumda çok rastladım buna. Yani siz orda güvendesiniz. Eşiniz de bunun rahatlığı içinde olabilir.

Araması için ısrar etmeyin. Ikidebir mesaj atmayın. Illaki tepki olsun diye değil. Ama böyle çok üstüne düşüyormuş gibi olmasin. Kendini önemsemesin o kadar da 😊
Evet böyle bir şey var sanırım bence de. Benim eşim de ben evde teksem arar (kendi uzaktayken) sonra görüntülü ararız bi tur, whatsapptan yazışırız gün içinde dedikodu döndürürüz :) Ama eğer annemlere kalmaya gittiysem gün içinde yazışıp akşam da bi telefon konuşmasıyla hadi annenlere selam söyleyle bitiyo, öyle hadi sen kapatttt hadi bi de görüntülü araaaa falan olmuyo annemlerdeysem. Nasılsa güvendesin ve annenleri görmüyorsun otur vakit geçir mantığı var.

Pozitif bir uye Pozitif bir uye bence akşamları (ya da iş saatlerine uyan neyse) görüntülü görüşün telefondan daha etkili oluyor

Mesleği nedir?
Sürekli iletişim gerektiren bir işi varsa bundan sıkılmış olabilir,mesai dışında telefon vs ile de uğraşmak yoruyordur,sessizlik istiyordur.
En azından kısa süre de olsa arayabilir tabiki.Çocuğunuzla yalnız değilseniz,ailenizin yanındaysanız vs rahatlık vardır bir problem olmadıkca aramayı uygun görmüyordur kendince.
Eşimle işi gereği biz de farklı şehirlerdeyiz şuan.Telefonla görüştükten belli bir zaman sonra ben sıkılıyorum sıkıldığım aslında eşimle konuşmak değil,tamamen telefon.
Boğuyor beni uzun süre telefon görüşmesi.Bu eşimi sevmediğimden veya merak etmediğinden değil.O da bunu bildiği için problem olmuyor aramızda.
Ama hiç aramaması benim için de sorun olurdu açıkçası.Kısa da olsa arayıp, yazabilir neticede.
Kafanızda soru işareti oluşturuyorsa,canınızı sıkıyorsa mevzu,durum eşinizin açıklama yapmasını gerektirir.
Yan yanayken bu anlamda sorun yoksa çok da takılmayın derim.Yüz yüzeyken hırsınızı alın ama. 😜

Bu soğukluk değil bence.
Ailenizin yaninda olduğunuz için endişe etmiyor gibi.
Yani arayıp sorsa iyi olur ama oradaki durumlarda sıkıntılıdır belki.
Ben bunu soğukluk olarak değil,gittiği ortama alismadigi için düzene koyamama derdim.
Ayrıca 8 yıl evli kalınca insan karşındakine güveniyor bir yerde

Mesleği nedir?
Sürekli iletişim gerektiren bir işi varsa bundan sıkılmış olabilir,mesai dışında telefon vs ile de uğraşmak yoruyordur,sessizlik istiyordur.
En azından kısa süre de olsa arayabilir tabiki.Çocuğunuzla yalnız değilseniz,ailenizin yanındaysanız vs rahatlık vardır bir problem olmadıkca aramayı uygun görmüyordur kendince.
Eşimle işi gereği biz de farklı şehirlerdeyiz şuan.Telefonla görüştükten belli bir zaman sonra ben sıkılıyorum sıkıldığım aslında eşimle konuşmak değil,tamamen telefon.
Boğuyor beni uzun süre telefon görüşmesi.Bu eşimi sevmediğimden veya merak etmediğinden değil.O da bunu bildiği için problem olmuyor aramızda.
Ama hiç aramaması benim için de sorun olurdu açıkçası.Kısa da olsa arayıp, yazabilir neticede.
Kafanızda soru işareti oluşturuyorsa,canınızı sıkıyorsa mevzu,durum eşinizin açıklama yapmasını gerektirir.
Yan yanayken bu anlamda sorun yoksa çok da takılmayın derim.Yüz yüzeyken hırsınızı alın ama. 😜
Memur kendisi. zamanı oluyor stresli bir yerde ama arayacak kadar zamanı oluyordu genelde.
Evet azda olsa bir kez de olsa araması iyi olur diye düşünüyorum bende.
Yan yana iken sorun yok evet umarım tekrar yan yana olurum. Çok teşekkür ederim yorum için 💚

Çok yenisiniz aslında belkide oğlunuzun rahatsızlığı vb modunu düşürmüş olabilir. Siz biraz beklemede kalın aradığı zaman hoş sohbet olun izleyin bakalım belki toparlar.
Yeni dimi? bende bu kadar uzun süre de hala tanıyamadıgim için üzülüyordum teşekkür ederim. Evet bekleyeceğim. Sorun çıkararak konuşmam zaten genelde. Umarım fark eder . çok sağolun çok yardımcı oldunuz 💋

Bu soğukluk değil bence.
Ailenizin yaninda olduğunuz için endişe etmiyor gibi.
Yani arayıp sorsa iyi olur ama oradaki durumlarda sıkıntılıdır belki.
Ben bunu soğukluk olarak değil,gittiği ortama alismadigi için düzene koyamama derdim.
Ayrıca 8 yıl evli kalınca insan karşındakine güveniyor bir yerde
Haklısınız tabi. Endişe etmiyor büyük ihtimalle. Ama hatırlanmak istiyorum sanırım. Yinede orada sıkıntılı olabilir dediğiniz gibi. Elimden geldiğince anlayışlı olmaya çalışacağım. Çok teşekkür ederim 🍀

Aslında ailemden önce onlardaydim bir kaç gün kaldım, tekrar gideceğim. bunu biliyor. Yani o zaten gideceğimi bildiği için o konuda rahat diye düşünüyorum
O zaman bişey diyemem canım benim eşim ailesinde kalsam Cook mutlu olur ama ben kalmam genelde o yüzden tartışırız da ondan dedim

Hayırlı günler arkadaşlar. Bende bir dertle geldim bugün. Eşimle bazı mecburi sebeplerden ayrıyız.ben şehir değiştirip ailemin yanına geldim çocuklarimla. Boşanma gibi bir konu için gelmedim yanlış anlamayın. Aramızda sorun yok yani eşimle. Sorun hiç aramamasi. Mesaj atıyorum cevap yok ( saatler sonra cevap yazılıyor). Yani çalışıyor ama arada da olsa zaman ayırmak gibi bir düşüncesi yok yani özledim arayayım yok. Düşüncesiz mi bilmiyorum ki. Neden aramadin diyorum. Uyuyodum diyo yada çalışıyordum. Veya aradım işte diyor. Yani uzakta olan eşle kopuk olan iletişim nasıl düzeltilir ki ?
Ayrılmadan önce çok çok iyiydik birden sadece bir iki haftada nasıl bu kadar hayattan çıkarır insan eşini
Hayatında biri yok yani herşeyi ortada o yüzden eminim. Aile bağları çok önemli kendisi için. Sizce bu soğukluk nasıl giderilir kopuk olan bu iletişim için ne yapabilirim?
Umursama ciddiye alma sen söylediğin halde aramıyorsa bence sorun var demektir bazıları önemsendikçe afedersiniz kendilerini bişey zannederler kimin yanında olursanız olun istediğiniz kadar rahat olun insan yinede arar bence boşverin kendinize odaklanın keyfine bırakın trip falan da yapmayın bakalım neolacak

Kuzum eşinden ayrı olmanın nedeni şu an sağlıkla ilgili bir neden mi?
Aslında çok karışık canım. Oturduğumuz yer lojmandi. Ve çıkarıldık. Ev bulamadik ( kira fiyatları sebebiyle ve büyükşehir de) bütçe olarak çok sıkıntıdayiz. Eşyaları emanet bir yere bıraktık ve ben ailemin yanına geldim. Borcu var eşimin kısa sürede ödemeye çalışacak ek işe de gidiyor aynı zamanda çabuk biter rahat ev tutabilirim diyor.bununla beraber oğlum rahatsız ona alınacak cihazlar çok pahalı yirmi bin gibi. Bu yüzden memleket e geldik kısa bir süreliğine.

X