Uyumayan çocuk, bitkin ben ve suya sabuna dokunmayan kv

Kusura bakmayin da annenize gelininiz boyle bir sey icin yakinsaydi acaba ayni tepkiyi verir miydiniz.
+1 olurmu hic ozaman anne sen niye yoruluyorsun olurdu 1kere buyuk oglumu terapiye gotururken kucugum atesli diye kV biraktim ha o gelmedi arabayla ben gittim evine biraktim gorumce kisisi anne biz kendimiz bakiyoruz cocuklarimiza o niye bakmiyor demisti duydum mutfakta konusurlarken 1kere gercekten zaten ilk ve sondu. Hasta olmasaydida yinede birakmazdim. Evet mecburda degil kv icin dogurmuyoruz sonucta.

Saat 12 -1 arası uyuyor ben geldiğimde uyanmış oluyor bir de akşam üstü 5 6 gibi uyuyor
Sabah kaçta kalkıyor? Gündüz iki uyku yaparsa saat 10 ve 15 gibi gece güzel uyur. 5 ten sonra uyutmayin gece bu yüzden uyumuyordur. 7 8 gibi uyutun. Bir de bebeğiniz ne yiyor siz gelene kadar bence asıl bunun için endişelenin, kayinpederin midesinden siz sorumlu değilsiniz. Bir de kv TV izliyor demişsiniz bebeği de TV önünde tutuyorsa bu da kötü bu bakmak değil

Siz ısrarla anlamıyorsunuz ama sorun kayınvalideniz değil eşiniz. Geceden yemeği hazırlasın işe öyle gitsin. Akşam da çocukla ilgilensin siz uyuyun. Gece çocuk gak dese siz kalkmayın bir zahmet eşiniz de kalksın, eğer çocuk acıkmış ise emzirin ve eşinize verin.
Çocuğu kayınvalidenizle yapmış gibi davranmanız çok saçma. Kadın torun + yemek için yetisemiyor demek ki.
Şu erkeklere kadınların bakması gereken çocuk gibi davranmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz merak ediyorum. Kayınpeder de pekala kendi karnını doyurabilir bence. Yumurta kirsin, yoğurt yesin, bir gün önceki yemeği ısıtıp atıştırsın falan.
İnsanlara minnet duyup teşekkür edeceğiniz yerde kıymetli kocanıza şikayet ediyorsunuz adam da demiyor ki bu işde benim rolüm ne?

Haftada bir gün eve kadın alın sadece yemek yapsın benim arkadaşlarım böyle yapıyor. Bir gün eli lezzetli biri gelip bir haftalık yemek yapıyor. Tatlısından zeytinyağlısına dolduruyor

Cok basit aslinda, cocuga bakici bul. Isine gelmezse, istedigi hizmeti göremezse zaten lv ceker gider.

Oğlum bir yaşında her işi koştur koştur yapıyorum hiç bişey yetişmiyor.k.v kim bilir kaç yaşında nasıl yapsın nasıl yetişsin Allah aşkına.uyudugunda ancak evi toparlaiyorum zaman kalırsa yemeği koyuyorum ocağa . öğlen gelince hem öğlen hem akşama yetecek coklukta tek çeşit bişey yapın bir hafta dinlenmek istemissiniz uykusuzluk zor anlıyorum sizi sorun bir haftaysa bu hafta bir kaç gün dışarıdan idare edin ama onun dışında k.v den bunu istemeyin bence çünkü küçük bebekle biseyler yapmak zor Allah korusun yemekle ugrasayim derken bebeğin başına kaza gelir

Sizde mesela kv varken mantı açın dolabı doldurun giderken onlar da götürür veya beraber yersiniz içli köfte dolma ve sarma börekler dolaba kaldırılır. Patlıcan közlersiniz dolaba, köfte yaparsınız dolaba. Et alırsınız porsiyon porsiyon hazırlarsınız her yemek için alıp koymak için kolay olur.

Ben enginar mevsiminde temizleyip birer yemeklik hazırlar dolaba kaldırırdım . Balık alın temizlenmiş kaldırın yine dondurucuya.

Bir gün önceden suda bekletir karbonatlı suda bakliyat mesela. Yarım gün çalışıp bunlar hallolabilir. Bu insanlar bugün varlar yarın yoklar. Bakıcı çağırsanız bu kadar güzel bakamaz.

Konu sahibi uykusuz. Kayınvalide çocuğa bakıyor. Eş geç saate kadar çalışıyor. Kayınpeder ne yapıyor yemek yemek dışında? O yapsın yemekleri.

Adam mide kanseri ameliyat olmuş. Ya yemek yapmak ne kadarını alıyor? Biri benim çocuğuma baksa ve evde güvende bakılsa haftada bir kadın çağırır toplu yemek yaptırırsın

Yemek yapma zorunda değil tamamen kendi merhametine kalmış . Ben olsam yapardım bebek uyudukca orası ayrı işten gelen kadını beklemezdim . Yani yapacak bişey yok güvenilir bir bakıcı daha hayırlı bence

Açıkçası yaşlanınca böyle bir olayın içinde olmak istemem. Bakmam torunlarıma. Gelmişim yaşlı yaşıma bir de küçük veletlerle uğraşayım kalkıp ağrıyan dizlerime kantoron yağı sürmek varken. Üstüne yemek beklensin benden! Gelsinler haftasonu yesinler içsinler ama sonra gitsinler kv ye yazık olmuş keşke kabul etmeseydi. Zamanında çalışmayan oturup evinde binbir fedakarlıkla evlatlarına bakan sizden büyükleri kullanmakta üstünüze yok bazı hemcinslerim kusura bakmayın.

Size 10 dakika gibi gelen sürenin, 10 dakika olmadığını; süre tutarsanız görebilirsiniz. Mutfakta işin başındayken, gerçek süreyi fark etmiyoruz çoğu zaman.
Ocaga koymak kolay, ama tabıı kı 10 dakikada pisemez, goz kulak olmamız gerekiyor, 10 dakikadan eminim, Cunkı 3 cocugumla calıstım, yanıma yemek goturmek zorundaydım onlar için,mecburiyetten pratıklesiyor ınsan, aksam gelip onlar uyumadan sofrayı kurmak zorundaydım, esim ürün dagıtımına gidiyordu, hayat bır sekılde rutıne itiyor insanı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…