Uyumayan çocuk, bitkin ben ve suya sabuna dokunmayan kv

Benim oglum da ilk 6 ay çok iyi uyurdu sonra dişlerle birlikte başladı sıkıntılar inşallah siz yaşamazsınız.
Inşallah dediğim gibi uyku eğitimine kesinlikle başlayın bizde gece uykusi çok bölünüyor ama ben yine de kucakta pispislamiyirum . Bir uzmandan destek alırsanız çok iyi olur

çocuğunuza bakıyor olması büyük lütuf daha fazlasını beklemek (yemek yapmasını) şımarıklık olur...kızım 6 aylık zar zor yemek yapıyorum çogü zaman da yapamıyorum...ama sizin kayınbaba da sizde dedesi ilgilenip babaane yemek yapabilir ...siz yinede bebeğinize bakılıyor olmasına şükredin

1 haftadır uyumuyorum dedim nerede 1 hafta yardım etsin yazmışım? Dikkatli okuyun da öyle muhalefet olun

Bakın tekrar söylüyorum şu 1 haftalık süreçte bir kaç gün yemek yapmak zor değildir sanirim değil mi ?

İşte burada diyorsunuz. Sadece 1 haftalık süreçte yemek yapmak zor değildir dimi ne demek? Sadece bu sürede bekliyordum başka beklentim yoktu demek dimi?

İşte burada diyorsunuz. Sadece 1 haftalık süreçte yemek yapmak zor değildir dimi ne demek? Sadece bu sürede bekliyordum başka beklentim yoktu demek dimi?
1 Haftadır uyumadığım için bu süreçte diyorum 1 hafta yemek yapsın demiyorum . Cımbızla laf çekiyorsunuz.

Ay evet. Sonradan kıvırdı konu sahibi. Bir hafta dedi bir yerde şimdi 2-3 güncük demeye başladı. Birazdan kayınvalidesinden yemek bekleyen biz olacağız
Valla ben inandım öyle şeyler dememiş
Öğleye kadar biz anca doğruluyoruz zaten oğlumla e yemeğide öğleden sonra yapıyorum genelde konu sahibide öğlen eve geliyor ama yemekte hazır olsun diyor. Valla bazen ben bile(yaştan ötürü bile diyorum) yemek yaparken hangi gerilimi yaşıcam diye tedirgin oluyorum elim ayağıma dolaşıyor diş dönemi atak dönemi cart dönemi curt dönemi bitmiyor zaten kaç yaşındaki kadında yapmayıversin.

Kız aklında kalmışım unutmamışsın beni

Bakıcı tut daha iyi. Ben öyle yaptım. Büyükler eve gelince yemeğiydi,çayıydı ,evin eksiğiydi, insanlara nezaketti…. Senede toplam iki ayı benimkiler ve kayınaile bizde geçiriyor ve ben çok yoruluyorum. Çalışıyorum, iki çocuğum var.

Uyku eğitimi alsaniz bile uyku rutinini kesinlikle oneriyorum. Ilk 5 ay kabus gibiydi benim icin. Bikmadan her aksam saat 8den sonra odayi loş hale getirdim, banyo yaptirdim, yedirdim, ayni saatte yatirdim. Dirense bile ayni saatte yatagina goturuyordum 1 saat uğraştığım oluyordu. 6.aydan sonra duzen oturdu. Sallanarak destekli uyuyor ama max 10dk sürüyor uykuya dalmasi. Destegi kestigim zamanlarda oldu ama hastalik vs durumlarda destege geri dondugu icin ugrasmadim artik. Son 1 ayda 2 kez hasta oldu cunku.

Ek gidaya gecince tum gun bir rutin olusturun derim. Cocugum aç mı, acaba uykusu mu geldi kaygisi olmuyor boylelikle

Kv hastaymiş miğdesini aldirmiş kadın.

2,3 güne indi sizin yemek işi madem, dışardan söyleyin nolacak. 2,3 gün dışardan gelenlerle geçer işte.
Hem öğlen geliyormuşsunuz. Tüm gün çalışanlar hatta ctesi bile çalışanlar var onlar napsın.
Yprumlarda bir yerde ev işlerine o da yardım ediyor demişsiniz kvalide için. E daha napsın.

Eşim için yardım ediyor yazdım. Dikkatli okuyun .

Bazı insanlara yaranılmayacağının kanıtı gibi gibi bir konu. İnsanlar evlerini bırakmış gelmiş sizin çocuğunuza bakıyorlar. Hala daha memnun değilsiniz. Öğlen geldiğiniz evde yemek yapmanız çok normal. Hayır bakıcı bile tutmuş kosaydınız yemek falan yapmazdı görevi çocuğunuza bakmak çünkü. O halde işe gidiyorum diye büyük bir şey gibi anlattığınızı bütün anneler yapıyor size özgü bir durum değil. Üstelik herkes uykusuz gittiği işten öğlen dönmüyor. Bu ne prensesliktir. Bir de üstüne konuşmuyormuşsunuz ayıp yaptığınız. Kayınvalidenizin yerinde olsam çıkar giderim kendi evime

Ben gerçekten çocuklarını kayınvalidenin bakmasını bekleyen kadınları anlamıyorum. 1 yaşında kızım doğdu doğalı kendi annem 1 gece bakmadı. Bende bak demedim. Yaşlı çünkü. Annem beni büyütmüş. Torununa bakmak zorunda değil.
Evde yemeği eşim yapıyor. Çocuğu beraber yaptık. Görev dağılımı da ikimizin sorunu.

uzgunum ama sizi hakli bulmadim. Hem cocuga baksin diye geldiler yazmissin hemde yemek yapmiyor yazmissin. Eve bakici tutsaydin yemeginimi yapcakti evinimi temizlicekti??? Yine sen yada esin yapcaktiniz. KV gelmis cocugunun basinda oturuyor o bile gzl birsey degilmi gece uyumuyorsan kadin ne yapsin yani bana cok nazli geldin kusura bakma. 2 cocuk buyuttum 2gun uyumadigimi bilirim birde gunde 6saat ise gittim. Yanimda esim vardi baskada kimse yoktu 1 gece bile ne kendi annem ne kV kalmadi kalmasinda zaten istemem Allaha sukurler olsun elim ayagim tutuyor yaparim yapiyorumda. Biraz abartmissin kusura bakma. Bebek tabiki gece uyumaz tabiki hastalanir uyumaz disi cikar uyumaz gayet normal.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…