Uyumayan çocuk, bitkin ben ve suya sabuna dokunmayan kv

Kayınvalideye vermiyor da eve koyuyor kadın parayı. O parayla bir fatura, bir iki market alışverişi yapılıyordur belki de.

Lafımın arkasındayım.
Hiç kimse hiç kimseye yardım etmek zorunda değil. Allahım muhtaç etmesin inşallah.

Ancak yardım ediyorum diyenin de fırına bir tavuk/köfte koyması çok zor değil bence.
Konu sahibi icin zor herhalde fırına kofte ,tavuk koymak.Sabah kadin evi toparlasin ,çocuğu değiştirsin, bakımını yapsin ,onun ek gidasi ile uğraşsın, kahvalti hazırlasın onlari toplasın zaten oglen oldu.Oglende gelin hanım gelmeden yemeği hazir edemedi vah vah gelin hanima.Duzgun yardim goremedi.

Kendinize çok önem arz ediyorsunuz da burası sanal bir mecra nickinizi de hatırlamıyorum gerçekten millet konuşup AAA burda şöyle biri vae hadi onu rahatsız edelim yapıyor sanmaniz 🫢
İsmi ve konusu aklımda kalan ender üyelerden biri. KK tarihinin en saçma konularından birini açmıştı çünkü. Günlerdir hasta olan olan bebeğini bir türlü çocuk doktoruna götürmeyip ateşi tekrar yükselince hastaneye gitmek için taksi yerine ambulans çağıran koca yürekli kadın. 🥹

Konu sahibi icin zor herhalde fırına kofte ,tavuk koymak.Sabah kadin evi toparlasin ,çocuğu değiştirsin, bakımını yapsin ,onun ek gidasi ile uğraşsın, kahvalti hazırlasın onlari toplasın zaten oglen oldu.Oglende gelin hanım gelmeden yemeği hazir edemedi vah vah gelin hanima.Duzgun yardim goremedi.
Açıkçası kayınvalidenin ev toparladığını sanmıyorum. Zaten 10 aylık bebeğin,kayınvalide, kayınpederin evde olduğunu düşünürsek o ev ne kadar toplu olabilir ki?

Allahım razı olsun inşallah kayınvalide bebeğin altını değiştiriyordur. Öğlene kadar bir kahvaltı bir de meyve veriyordur. Onun dışında bebeği öğlen uykusuna yatırdığında fırına tavuk konabilir, kendileri öğlen yemek için gelini mi bekliyorlarmış?

Konu sahibi hanım da kendisini iptal etmiş biz böyle havaya konuşuyoruz tabii.

Açıkçası kayınvalidenin ev toparladığını sanmıyorum. Zaten 10 aylık bebeğin,kayınvalide, kayınpederin evde olduğunu düşünürsek o ev ne kadar toplu olabilir ki?

Allahım razı olsun inşallah kayınvalide bebeğin altını değiştiriyordur. Öğlene kadar bir kahvaltı bir de meyve veriyordur. Onun dışında bebeği öğlen uykusuna yatırdığında fırına tavuk konabilir, kendileri öğlen yemek için gelini mi bekliyorlarmış?

Konu sahibi hanım da kendisini iptal etmiş biz böyle havaya konuşuyoruz tabii.
Siz neden ısrarla kayinvalidenin yapması gerektiğini düşünüyorsunuz ve yaptıklarını küçük görüyorsunuz, öğlene kadar calisiyor hepi topu .Sanki ogle yemeğinde her gün cesit cesit hangi evde yemek yeniyor ki, onceki günden kalan olur ,aperatif olur ,meyve olur ,bir çorba olur.Midesi olmayan bir Adam zaten bebek gibi az yer ve hafif yer.Ek gıda döneminde bir bebegin yemegini hazırlayıp ona yemek yedirmek zaten yeterince zor bir iş. Gelin ne yapıyor bu hikayede çalışmasın madem bu kadar zorsa

Baktırmayın çocuğunuza o zaman ,tutun bakıcı,yapılacak işleri de belirtip en başında anlaşın fiyatı konusunda. Laf söylemeye yüzünüz olur.
Çocuğunuza bakan insanlar bunlar,eşinizin de ailesi ayrıca,beklentinizi minimumda tutun derim,belli ki yoruluyor kayınvalideniz,yetişemiyor ki kolay da değil o yaşta bebekle uğraşmak.
Işiniz layıkıyla görülsün istiyorsanız bu böyle,aksi halde minnet etmek zorundasınız kayınvalidenize.

öğlene kadar mı çalışıyorsunuz yani anlamadım. Bütün bu tantana bunun için mi?
İşe yeni başladıysanız düzen kurmak ilk etapta zor gelebilir. Bebeğim 19 aylık 7 aylıkken işe döndüm. Sabah 6. Akşam 18.30 ev dışındayım. Bakıcımız şöyle bir şeyler karıştırıyor. İlk başlarda her şey üstüme geliyor gibiydi ama şu an çok kkolaylaştı ben alıştım beybi büyüdü. Kayınvalidenize yüklenmek yerine biraz sabır gösterseniz daha iyi olur gibime geliyor. Yok olmuyorsa haftada 2-3 yarım gün yardımcı tutun ev işleri ve yemeğinizi yapıp gitsin. Zaten bakıcı parası vermiyorsunuz. Bütçeyi zorlamaz diye düşünüyorum.

İsmi ve konusu aklımda kalan ender üyelerden biri. KK tarihinin en saçma konularından birini açmıştı çünkü. Günlerdir hasta olan olan bebeğini bir türlü çocuk doktoruna götürmeyip ateşi tekrar yükselince hastaneye gitmek için taksi yerine ambulans çağıran koca yürekli kadın. 🥹
Haaa o mesele😅

Merhaba hanımlar benim 10 aylık bir oğlum var . Oğlum gündüzleri genel olarak hareketli ama kendi kendine oynayabilen ama geceleri sürekli uyanan, emmek isteyen bir bebek . Özellikle diş çıkarma dönemlerinde hiç uyku uyumadığım geceler oluyor . O halde sabah kalkıp bir de işe gidiyorum . İşten öğlen geliyorum .

Kv ve kp çocuğa bakmak için memleketteen geldiler ama çoğu zaman kendilerine baktırmaya gelmişler gibi hissediyorum . Kp geçen sene midesini aldırdı sürekli yemek yemesi gerekiyor ama eve bi geliyorum yiyecek bir lokma yemek yok . O yorgunlukla yemek yapıyorum. Kv kişisi çocuk hiç durmadı bir şey yapamadım diyor . Neyse ye iç kaldır derken akşam saati geliyor . Kv kişisi bütün gün esro erol vs oturup izliyor akşam yemeğini düşünen yok Neyse onu da ben yapıyorum. Bugüne kadar bunları yapmaktan gocunmadim hiç. Oğluma iyi baksın bakıcıya güvenmekten iyidir dedim hep ama oğlum yine diş döneminde sanırım ve 1 haftadır yine uyumuyorum . Artık dayanamadim esime söyledim biraz da annen yemek yapsın ben çok yorgunum diye . O da annesine söylemiş tamam dedi annem yapacak bir süre yemekleri dedi .
Neyse bugün eve geldim aparatif bir şeyler koymuş Allah bereket versin yedik . Sonra demez mi ben patates soğanı soydum yemeği yap. Ya gerçekten o an çıldırmamak üzere kendimi zor tuttum . Altı üstü bir kaç gün idare edeceksin . Soğanı patatesi bende soyarim bunda ne var dememek için zor tuttum kendimi ..
Şimdi kv kisisiyle konuşmuyorum çünkü çok sinirliyim . Esime de söyledim böyle böyle diye o da bana hak veriyor ama o da ne yapsın. Kızlar sizce haksız mıyım ? Ne yapmam gerekir ? Kimsenin kalbini kırmak istemiyorum nasil halledebilirim bu konuyu sizce?

Güncelleme
Bir çok kişi kp ne yapıyor o yapsın demiş ama adam kanser geçirdi buraya geldiğinde 40 kiloydu eve geldiğimde baba acıktın mi diyorum acıktım diyor o halde kalk yumurta kır diyecek halim yok hasta adama .
Diğer seçenek disardan idare edin diyorsunuz ama kp hasta olduğu için disardan her şeyi yiyemiyor. Baharat vs yasak .
Sorun zaten kpin rahatsız olmasında .
Ayrıca kv çocuk bakarken yoruluyorsa bunu esime diyebilirdi bende yoruluyorum yemek yapamam diye . Bende kendimi ona göre ayarlardım en azından. Patatesi soğanı soyup hadi pişir demesi çok mu normal? Zaten takıldığım noktada bu . Burda öyle bir algı yaratılıyor ki ben yemekte yapacaksın çocuk da bakacaksın demişim sanki .
Her neyse burada linçci bir tayfa var her yazılanı cımbız gibi çekip saldırmaya çalışan onlar hariç olumlu olumsuz yorum yapan herkese teşekkür ederim . Evet konuşmayarak hata ettim ama o an çok sinirliydim ve konussam belki daha kırıcı olabilirdim.
İşten öğlen geliyormuşsunuz gayette yemek yapıp,evinizi temizler birde çocuğunuza vakit bile ayırabilirsiniz planlı olursanız ev sizin eviniz.

Bence, yaşlı kadın-kanser adam çok şey bekliyorsun. Ben genç halimle çok yoruluyorum çocuklarıma bakarken.
Boşandım annemle yaşıyorum bebeğimi 11 aylık kreşe verdim, oğlum okula gidiyor. Sabah onları okula ve kreşe bırakıp işe geçiyorum. Akşam geldiğimde annem yemek yapmış oluyor. Bebeğimi uyutup oğlumla ilgileniyorum dersiyle falan. Sonra oğlanı da yatırıp biraz dinleniyorum.
Kızım da saolsun sabaha kadar defalarca kalkıyor. Bir kere annemi kaldırmadım ve anneme 2 saat bırakmadım hiç. Çünkü bakamıyor çocuk hareketli ve yorucu annemi anlıyorum.
Ya bakıcı ya kreş bulacaksın. Şu an ki yaşantından daha kolay olur

Küçük kızım 10 aylıkken bende yemek filan yapamıyordum valla aşırı hareketli bir çocuktu ya aparatif yiyorduk ya dışardan ya da anneme gidiyorduk

Gözün arkada kalmadan kayınvaliden bakıyorsa bence çok da bişey bekleme
Eşine söyle beraber yapın

Bir dönem bende çalıştım Kayınvalidem geliyordu büyük kızıma bakmaya ama okula gidiyordu kızm
Kayınvalidem de gün içinde beni arayıp sorardı ne yemek yapayım diye konuşurduk o yemeği yapardı bende gelince salata filan eklerdim bazen

Akşam çamaşırı asardım sabahta Kayınvalidem toplar katlardı ama ben hiç talep etmedim kendisi yaptı

Çocuk bakımını üstlenen kişilerden (anne, bakıcı, asıl ve kayın aileler) bir de ev işi, yemek beklenmesine karşıyım. Çocuk bakmak tam zamanlı bir iş. Yeri geliyor tuvalete gidecek vaktimiz olmuyor. Ben ev hanımıyım buna rağmen yemeği eşimle yapıyoruz hatta çoğunlukla o yapıyor. Konu sahibine tavsiyem kayınvalide çocuğa baksın, siz de kocanı yiyin.

Siz neden ısrarla kayinvalidenin yapması gerektiğini düşünüyorsunuz ve yaptıklarını küçük görüyorsunuz, öğlene kadar calisiyor hepi topu .Sanki ogle yemeğinde her gün cesit cesit hangi evde yemek yeniyor ki, onceki günden kalan olur ,aperatif olur ,meyve olur ,bir çorba olur.Midesi olmayan bir Adam zaten bebek gibi az yer ve hafif yer.Ek gıda döneminde bir bebegin yemegini hazırlayıp ona yemek yedirmek zaten yeterince zor bir iş. Gelin ne yapıyor bu hikayede çalışmasın madem bu kadar zorsa
Çünkü bu son hafta bebeğin diş dönemi mi neymiş? Gelin çok uykusuz kalmış, madem evdeler, destek olsalar diye düşünmüş diye anladım. Yanlış mı anladım ben acaba?

Hani burada ya da sosyal medyada okuyorum yardım istemekten çekinmeyin,uyuyun,dinlenin diye. Gelin de bunu yapmış işte.

Her neyse herkes sağlıkla mutlulukla büyütsün yavrusunu inşallah.

Her zaman söylüyorum Allahım hiç kimseyi hiç kimseye muhtaç etmesin inşallah.

Baktırmayın kardeşim etinden sütünden faydalanalım istiyorsunuz. Çocuk kocanızla sizin uykusuzsanız kocanız devralacak siz uyuyacaksınız. Yemek yoksa bir zahmet kocanız yapacak. Kendi anneniz olsa yaptığı hiçbir şey batmaz ondan beklemezsiniz. Hem bebek bak hem yemek yap üstüne temizlikte yapsın mı? Bakıcı parası vermeyeceksiniz diye insanları yoruyorsunuz.

Ben kimseye gel torun

Olumlu olumsuz yorum yapan herkese teşekkür ettim ancak 1 hafta 2 3 gün laflar edenlere lafımı söyledim.
Kv ye ben çocuğuma gel bak demedim kendisi sürekli çocuğa ben bakacam bakıcı eline bırakmam diye empoze etti . Bunu öncede belirttim . Ayrıca annene laf atmışsın annem 5 yıldır kanser hastası kemoterapi alıyor ve evet ona rağmen ben doğum yaptığımda geldi 2 ay hasta haliyle birlikte yemek yapmaya çalıştık. Ben dikislerimle yatarken kv gelmedi. Bir gün olsun sorun etmedim. Sanalda atıp tutmak ne kolay tabi
Bak onlar kıymamış gelmiş teşekkür edeceğin yerde küsüp oğlunu dolduruyorsun hiç etik değil

Kv,'nin oraya geliş amacı çocuğa bakmak değil mi?
Konunun hic bir yerinde, kv' ye yemek yapmasi icin, gelin hanim tarafindan bir ricada ve istekte bulunulmamiș ama sürekli bir beklentiye girilmiș.

Kocasina söylettirmis, koca anneyle konuşup, bundan sonra annem yapacak demiş amaaa
müşterek evliliklerinde is yapmamak, çocuğuna bakmamak icin, o konuda kendi vazifesini yapsin diye annesini getiren kocanin, annesine bu durumu hangi kelimelerle söyledigini bilmiyoruz.

Araci koymak yerine, önce durumu aciklayi bir kac cümleyle, rica etmeyi deneyin.
memnun değilse bakıcı tutsun

İşten öğlen geliyorsanız pekala yemeğinizi de yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Çocuk bakmak kolay iş değil neden kadınla konuşmuyorsunuz. Haksızsınız kabul edin el üstünde tutmanız gerekirken bir de kendinizi doldurmuşsunuz izniniz yok mu biraz kendiniz baksanız onlarda rahat bir nefes alsa memlekete giderler belki.

X