Utanç verici takıntım...

Hayır bir sene önce başladı. Gece yatmadan çok fazla düşünüyorum. Zamanla böyle tuvalet düşüne düşüne oldu

valla o zaman daha güzel, psikolojik bişey demekki ve bi yıl önce başladığından derinleşmeden hallettir, muhtemelen çözümü basittir bu kadar kahır çektiğine değmez

sen insanların dediklerini önce bir unut.
aynısını ben de yaşadım. zor oldu atlatmak.
rüyamda bile tuvalete gidiyordum.
sende OKB var canım.
ben takmayarak, kendimle mücadele ederek, altıma işemeyi göze alarak tuvalete gitmeyerek atlattım.
zor oldu bak kolay değil.
kendimi oyaladım, başka problemler falan derken unuttum.
unutmaya çalış ve kendini oyala.
olmadı yapamıyorsan mutlaka bir psikoloğa git.
böyle yaşamak zor.

Ah keşke denememiş olsam Her gece onlarla uyumaya çalışıyorum...

Neler denediniz? Söyleyecekleriniz benim için çok önemli Lütfen biraz bahsedin neler yaptığınızdan,denediğinizden,düşündüğünüzden. Çok ihtiyacım var. Altıma hasta bezi takacağım yakında korkuyorum.

Urologa gidin mutlaka. Muhtemelen sistit tarzi bir sey vardir. Siz onu psikolojik sanıyor olabilirsiniz. Ha psikolojikte olabilir ama tahlil vermeden bilemezsiniz.

gerçekten altınızamı kaçıroyorsunuz yada sadece kaçırma korkusumu ...altınıza kaçırmıyorsanız kesinlijle okb bu kaçırıyorsanız belki fizyolajik olabilir
gerçekten çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun bendede Okb var yaşamayan bilemez

Bu sorununuz burdan telkinle düzelebilecek birşey değil ki
İlk önce üroloji bölümüne gidip fizyolojik bir sıkıntı var mı ona baktırın.
Daha sonra da psikolog ile görüşün.
Geçmiş olsun

Kaçırmıyorum ama sanki sürekli tuvaletim geliyormuş gibi geliyor rahatsız oluyorum. Yoksa da daha sonra gelmesin diye zorla yapmaya çalışıyorum. O da olmazsa ped falan takıyorum birdaha kalkmamak için. Sonra pislik gibi hissediyorum deli gibi yıkanıyorum. Hayatımı mahvetti gece gelmesin diye dua etmeye başladım.

Psikoloğa bunun için gidilmez gibi bir düşüncen varsa hemen atmalısın, en basit sorununda dahi gidebilirsin çünkü onlar senin sıkıntından çok daha hafiflerini, ağırlarını, saçmalarını, ilginçlerini görüyorlar işleri bu. Neler neler görmüşlerdir bu zamana kadar bir bilsen. Fiziksel bir sorun olmadığına emin olduktan sonra psikoloğa git hiç korkup çekinme, iyi ki geldim diyeceksin. Olduğu gibi herşeyi anlat neyin varsa. Seni yargılayacak, garipseyecek en son kişi bile değil psikolog. Onun işi bu, git mutlaka.

Ben gece az bı tuvaletim olsa dahi uyanıyorum. Gündüz mesela maksimum tutabilirim. Ama gece onun yarısi hatta 1/3u kadar dolsun mesanem , hemen rahatsız olup uyanıyorum. Yatmadan bir süre önce sıvı tüketimini kesiyorum. Buna rağmen en az bir kere kalkıyorum. Aksam yatmak için hazirlaniyorken tuvalete mutlaka gidiyorum. Sonra yattım diyelim, e oluyor bazen hemen dalamiyorum. Yarim saat geçiyor yada daha fazla. Aha şimdi uyursam, kısa süre sonra wc ye uyanicicam diye düşünüyorum. Neden bu hassasiyet ? Yada herkes böyle mi bilmiyorum.

Psikologa sik sik cisinizin geldiğini soylemenizin nesi utanc verici.
Tahlil ve testlerde sorun yoksa psikolojiktir.
Uzerine fazla dusunmemeye calisin.yatis pozisyonu vs ayarlamayin yani.dilediginiz sekilde yatin.karniniza yada mesanenize baski ile gelmiyor muhtemelen kafanizda olusturdugunuz bir durum olmasi olasi.

Bu kafanı bile örtüp uyuma takıntısı bendede vardı ama bu yazın sıcaklarında bide hamile olunca çok şükür kurtulabildim.Wc durumu içinde belli bir saatten sonra mümkün mertebe sıvı tüketme.Ama tabii anlattıkların kolay değil.Psikolog yardımıyla aşmaya çalışman daha mantıklı.

Sağlıkta utanma olur mu yapmayın lütfen gidin psikologa derdinizin çaresi varken böyle zorlamak neden...

Piskoloktan utaniyorum demissinde, kim bilir neler duyuyo goruyo psikoloklar hic utanma.

Konunu okurken lavoba ya gitme istedim geldi resmen

0 sıcakta komple üstünu kapatmak daha sorun geldi bana yan yatarsan daha az tuvaletin gelmiş gibi hissedersin sırt üstü daha çok gelir ayrıca dr a gitmeden düzelemezsin bence

Ay ben de seneler önce 3-4 kez tuvalete kalkardım gece yatınca.. 5-10 dakika arayla.. Nasıl geçti bilmiyorum valla.. Kalkınca da 1-2 damla geliyordu ama ben hep tuvaletim varmış gibi hissediyordum.

Mesane kaslarınız gevşemiş olabilir.
Tam tersi çişi tutma egzersizi yapılarak sorun çözülebilir (kendi bulduğum yöntemdir, deneme yaparken çok da zorlamayın yani)

Doktora gidin

Su cok tuvalete gitme meselesi bende de vardi.

12 yasindayken

Doktora gittim
Tontis bir amcaydi konustuk ettik biseyler biseyler ne biliyim geciverdi kolayca.

Doktora giderek. Ya da söyke düsün beynim bana oyun oynuyor. Tuvalete kalkmasam ölmicem en fazla ne olabilir ki !!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…