Utanç verici takıntım...

Iyi aksamlar. Benim de buna benzer bir sorunum.var. Ama benimki takıntı degil. Ben de yatmadan yatağa girdiğimden uykuya dalana.kadar üst üste birkaç kez gidiyorum ama arkadaş gibi uyuyamama korkum veya sorunum yok. Gündüz de özellikle evdeyken çok sık neredeyse birer yarımşar saat arayla çıkıyorum diyebilirim. Doktora gittiğimde sistitten şüphelendi ama sancım, ağrım vs. Bir rahatsızlığım yok. O zaman da bir şey çıkmamıştı. Şeker deseniz aynı, onda da bir sorun yok. Senelerdir böyle, doktorda birşey çıkmayınca ben de bununla yaşamayı sürdürdüm. Ama misafirlikte, yatıya misafir geldiğinde veya dışarı çıktığımda tedirginlik veriyor. Yine gitmeyi düşünüyorum ama dr. Yine aynı şeyi söyleyecek diye pek de umudum yok düzelecegine dair. Kararsiz kaldim

boşaltım sisteminde problem yaşamak istemiyorsanız uzmanına gitmekten başka çözüm olamaz
utanıyorum diye bir şey yok, her şey insanlar için. her şeyin doktoru var

burada ban yememek için çişim çok sık geliyor demek yerine 'utanç verici' takıntım mı dedin cidden? yapmayın etmeyin yahu

ben de bu aralar yatmadan önce 3 veya 4 kez çişe kalkıyorum. bu yüzden hemen uykuya dalmam gerekiyor.
bir üroloğa gitmem gerekebilir yada yediğime içtiğime daha çok dikkat etmeliyim.

Yorgan takintisi bende de var ve hic problem etmiyorum hatta gayet seviyorum. Ayni sekilde uyumadan once çiş guzunden bende stres yasiyordum. Ama evlendikten sonra yatak odam tuvalete cok yakin oldugu icin attim uzerimden bu stresi ve bir kere gitmem yetiyor.

tamamen psikolojik, bir psikolog yardımıyla kurtulabileceğinizi düşünüyorum

Evet seninde dediğin gibi bunlar birer takıntı babam evde bulunan iki tuvalete sırayla girer evden çıkmadan mutlaka bir wc ugrar :)) deliririz bir anahtar çevirecekse iki üç defa kilitleme durumu varsa dener iter test eder :) bazen aklımızda olan başka şeyler bu şekilde sonuçlara yol açıyor :KK43: bende geçen kış döneminde tuvaleti abartmaya başlamıştım bir kist sorunuyla birlikte ve inatla üzerine gidip yendim başlamasını kesmiş oldum mutlaka biraz destek almalısın bu şekilde ne misafirliğin güzel geçer ne okul ne iş hayatı tüm yaşamın kaostan ibaret olur ben de kulaklarımı örtmeden uyumayı sevmem tabii yorgan pike battaniye gibi şeyler mevsime göre değişir herkesin ufak tefek takıntıları vardır bu takıntım üst komşumun aşırı gürültü yapması uykumu alıkoymasıyla ortaya çıkmıştı :) önemli olan takıntılarımızın hayatımızı karartmaması umarım kendinizi kısa zamanda bu durumdan kurtulmuş olarak bulursunuz.

Hayır,hatta şeker falan her şeyimi kontrol ettirdim. Hiçbir sağlık sorunum yok. Mesela çok yorgun olduğumda da düşünmüyorum hemen uyuyorum. Ama çok çok yorgun olmam lazım bunun için. :KK43: :KK43: Psikoloğa da gitmek istemiyorum,utanç verici bunu anlatmak. Ve yatakta bana kimse yardımcı olamayacağına göre başka yöntem bulmam lazım.
Canım şeker falan herşeyi düşünüp doktor doktor gezmişsin,neden asıl tedaviden kaçıyorsun?
Bende de her uzun yolculuk oncesinde- sinema tiyatro gibi çıkamayacağımi bildiğim ortamlarda bir problem ortaya çıkardı. Cisim gelirdi,midem bulanirdi, basım dönerdi... Ama ortamdan çıkar çıkmaz -mesela araba terminale girince, izlediğim filmin bitme sebebi gelince falan...bir anda geçerdi.
Öğrendim ki sosyal fobiymis, öğrendim ki ilaçsız geçmezmiş...
Sadece 1 seans devlet hastanesi psikiyatrine gittim, iki uc kutu hap kullandım
Çok şükür geçti.
Senin çözümün başka birşeyde degil.
Kocaman doktor seni küçümseyecek de değil. Zaten araştırmalarıma göre psikolojik problemler genelde bağırsak ve mideyi etkilermis. Çok çok gerildiğinilde ishal olmak gibi

Yaşınız kaç bilmiyorum fakat daha önce uykuda iken birisi tarafından izlenildiniz mi? Yada taciz falan oldu mu?

Psikolojik bir sorun değilse kesinlikle bir uroloji doktoruna gidin anneminde böyle bir sorunu vardı bant vermişlerdi tahliller yapılmıştı kronik sistit çıktı

Uyku problemim vardı uzun bi dönem yıllarca diyebilirim iştahsızdım çok bi dönem şiddetli baş ağrısı başladı üst üste gelen problemler yüzünden 15 gün geçmedi doktora gittim nöroloji ye bana antidepresan yazdı bi sürede psikiyatri ye yazdırdım aynı ilacı ondan sonra düzeldim ama şimdi bişeyleri kafama takarsam direk uykusuzluk başgösteriyor... bence bi doktora gidin derim

Obsesif olabilir misiniz? Ben de evden çıkmadan, evi tam 3 kere kontrol etmeden çıkamam. 3 kere kontrol etmeyince içim daralırdı.
İlaçsız, telkinlerle aştım. Ancak doktora gidip tanı koydurmanız şart.

Eğer bir sağlık sorununuz yoksa tamamen psikolojik ayrıca neden utanç verici filan yazmışsınız normal bisey bu

Merhaba arkadaşlar. Size utanç verici bir takıntımdan bahsedeceğim çünkü kontrol edemiyorum. Ben ciddi uyku problemleri olan biriyim. Günde 2-3 saat ya uyurum ya uyumam. Bir de üstüne takıntılarım eklenince iyice uykum kaçıyor. Hele bir tanesi var ki... Birkaç arkadaşıma bu durumdan bahsettim,benzer şeyleri yaşadıklarını söylediler. Ama benimki bayağı bir ağır. Gün içinde sorun yok fakat uyumadan önce sürekli küçük tuvaletim geliyor. Beni delirtiyor artık. En ufak bir şeyde yatağı yorganı bırakıp tuvalete gidiyorum. Eğer yoksa da gelecek ve uyuyamayacağım diye korkup zorla çıkarmaya çalışıyorum,dolanıyorum geliyorum falan :KK43:(( Hatta bazen dışarı çıkmadan önce de oluyor ama bu kadar kötü değil. Bazen tuvalete kalkmamak için altıma bez bile koyuyorum :KK43:( Ve çok temiz biriyimdir. Yaptıkça iğreniyorum ama elimde olmuyor. Artık dayanamıyorum. Uyumadan önce en az 5 kere yataktan kalkıp tuvalete gidiyorum. Ailem uyanıyor rahatsız oluyorlar. Artık uyumaya çalışırken sırt üstü dışında pozisyona giremiyorum tuvaletim gelmesin diye. Öbür türlü yapınca tuvaletim gelecekmiş gibi geliyor. Su tüketmemeye çalışıyorum uyumadan önce yine olmuyor. Diğer bir takıntım da sadece burnum dışarda kalacak şekilde yorganı üstüme çekmem. 40 derece bile olsa sıcaktan ölsem de üstümü açamıyorum. Korkudan değil,olmuyor yapamıyorum. Uyku problemim gittikçe fenalaşıyor. Bu aptal takıntılardan nasıl kurtulacağım???
Yatakta kitap okusan kitaba dalarak zamanla azalacani dusunuyorum

Üç yıl önceki konuları nerden bulup bulup çıkarıyorsunuz :KK48:

Sağlıksız bir durum. Şu tüketmemek ne demek!!! Kesinlikle psikolojik destek almalısınız. ..

Idrar yolu enfeksiyonu geldi hemen aklimaa surekli wc istegi ancak bu sekilde olur veya psikolejk bi skintin var idrar testi ver bi skintin yok ise uzmana danis canim.

X