Ufak tefek sorunlar ve evlilik hayatı.

Arabayı kabul etme sebebim benim üstüme ve eşim söz verdi yapıcaz hepsini geri merak etme dedi bizim içinde iyi olur çocuk olunca lazım olur diye ikna ettik aldık.
Sorun şu ki kaynanam zaten yemek yapmış eşim artislik olsun diye aldı. Daha geçen annemi al dediğimde parayla dedi bana şakayla karışık bu adamın çetelesini tutmıyımda napıyım ? Üstelik tabikide kemer sıkıcağımı biliyordum ama ben kemer sıkarken ailesini doyurucağımızı bilmiyordum. Ne önerirsiniz ? Çok sinirliyim her an arabayı satma konusuda konuşabilirim. Sinirden alışveriş yaptım ödesin umrumda değil. Peki kardeşine giderken bana sormaması ?
Annemi al dediğimde parayla derse bu konuda alındığımı eşime anlatırım
Tekrar etmemesi gerektiğini söylerim
Eğer niyetim sorun çözmekse
Sorun çözesim yoksa gerginliği çeşitli yollarla tırmandırabilirim

Ailesine yemek ısmarlamak istiyorsa eşiniz aylık kota koyun madem herkes o kota dahilinde ailesine bir şeyler ısmarlasın
Herkes bu aileme bir şey yapamadım vicdan azabından kurtulsun
Bence ikinizin de motivasyonu aynı bu konuda
Siz yapmıyorsunuz, eşiniz yapıyor sadece

Kardeşine gitmesini ben söyleyeceğim için zaten onu dert etmezdim demiştim

İki taraf da para kazanıyorken birinin diğerinin çok uçuk olmayan harcaması için karar vermesi akıl işi değil zaten
Cepte 100 lira kalmışsa zateb her türlü nakit ödenmeyecek
Maaşı alınca öderler
BBöyle her şeyi erteleyince tüm ay çalışmanın ne mantığı var onu çözemedim yıllardır 🤷‍♀️
İnan sabredemiyorum giggles. Bak abartmıyorum 10 dan fazladır evliliğimiz boyunca defalarca kez yemek ısmarlanmıştır. Ismarlansın güzelim de para harcanmasın dikkat edelim diye söylenen adam yapıyor bunu ? Ben zorundamıyım aileisni doyurmak ? Para ayırıcam o zaman.

İyi de sizin her ayki durumunuz bu
Bu ay idare edilir, 2 ay idare edilir hadi 5 ay idare edilsin
Ama idare etmenin sonu yok sizin maddi durumla
Demek ki idare etmek de işe yaramıyor ki hala eksidesiniz
Kardeşin kocasına niye 100 lira hediye alınmış onu anlamadım
Oraya takılmakta haklısınız
Her hafta yemek ısmarlanmıyorsa dediğim gibi ben yemek filan gibi masraflara laf edilmesini hoş bulmuyorum
Ayrıca siz de ailenize içinizden geçeni alın
Vicdan azabı çekmeyin boşuna
Sizin maddi durum yıllarca düzelmeyecek çünkü
Öyle yapıcam ilk işim annemlere yemek ısmarlamak olucak emin olun. Düzelmiyor tümümüz ekonomisi belli her ay ekstra çıkıyor zamda alınmadı bu sene böyle. Araba bakımı muayene vergi iyice zorladı bizim. Kardeşinin eşine aldı ne gerek var dini ? Bide gidip yemek ısmarladk. Anlamıyorum inanın anlamıyorum.

Eşinin seni parasız bırakmamış hali bu mu? Adam senin kendine , ailene para harcamana izin vermiyor güzelim cüzdanında 100 tl olsa o parayla gidip gelmeni ama harcamamanı istiyor farkında mısın?!
Farkındayım benim öfkem ve sinirimde bu yüzden.

İnan sabredemiyorum giggles. Bak abartmıyorum 10 dan fazladır evliliğimiz boyunca defalarca kez yemek ısmarlanmıştır. Ismarlansın güzelim de para harcanmasın dikkat edelim diye söylenen adam yapıyor bunu ? Ben zorundamıyım aileisni doyurmak ? Para ayırıcam o zaman.
Bunun sizin için sorun olma sebebi sizin kendi ailenize olan isteklerinizi ertelemeniz
İkiniz de yapsanız bu kadar dert edeceğinizi sanmıyorum
Ha dersiniz ki her hafta yemek ısmarlıyoruz
O zaman tamam haklısınız

Valla evlilik sizin
İster para ayırın ister arabayı sattırın
Araba satılınca hangi derdiniz çözülecek o kısmı anlamadım gerçi ama
En azından hırsınızı almış olursunuz
Ha belki maddi olarak düzelirsiniz
Ama o zaman da herhalde eşiniz eniştesine bu sefer 300lük hediye alır
Arabanızdan eş ailesi faydalanmamış olur
Bunlar olabilir

Acaba eşinizle iyice biribirinizi tanımadan mı evlendiniz diye bile düşünüyorum şu an
GGörücü usulü olsanız ancak bu kadar anlaşmazlık çıkardı herhalde

Annemi al dediğimde parayla derse bu konuda alındığımı eşime anlatırım
Tekrar etmemesi gerektiğini söylerim
Eğer niyetim sorun çözmekse
Sorun çözesim yoksa gerginliği çeşitli yollarla tırmandırabilirim

Ailesine yemek ısmarlamak istiyorsa eşiniz aylık kota koyun madem herkes o kota dahilinde ailesine bir şeyler ısmarlasın
Herkes bu aileme bir şey yapamadım vicdan azabından kurtulsun
Bence ikinizin de motivasyonu aynı bu konuda
Siz yapmıyorsunuz, eşiniz yapıyor sadece

Kardeşine gitmesini ben söyleyeceğim için zaten onu dert etmezdim demiştim
Kardeşinin hasta olduğundan haberim bile yok konuşmuş annesi buraya gel demiş arabayı oraya sürdü ya insan nezaketen der bari

Merhabalar kızlar iyisinizdir inşallah 🌸 Tanıyanlar vardır belki eski kullanıcı adım kanaryaydı :) Kısaca özet geçmek gerekirse evliliğimde çoğu şeyi düzeltmiş olmakla birlikte kafamı karıştıran ufak tefek durumlar var. Problem mi bilmiyorum fikir almak isterim. Kayınvalimde görüşme sıklığımı, izin günlerimde rahatsız etmesini, birlikte yemeyi, sürekli görümcemin laf sokmalarını, kayınvalidemin söylenmelerini çözmüş bulunmaktayım. Ben güçlendikçe geri çekildiler.

İlk sormak istediğim konu eşimle ikimizde çalışıyoruz. Eşimin maaşların tek hesapta toplanmasını istemesi. Birlikte hesap yapıyoruz nereye ne gittiğini ne kaldığını biliyorum kendisi para harcamaz zaten benide parasız bırakmaz yinede bi tık rahatsız olmuyor değilim. Küçük bi diş işlemimden artan parayı biriktirdiğimiz hesaba atmamı istedi tek bi yerde kalsın istiyormuş.( Bu arada benim kendi kartım kredi kartlarım herşeyim var maaş kartım eşimde değil cebimde hep nakit olur alışverişimide hep kredi kartımdan yaparım kesim tarihinde eşim öder.) Bende durumu abartmamasını gerektiğini hatta ayıp olmicaksa b*kunu çıkartmaması gerektiğini söyledim :) Biraz alındı hastanenin önüne kadar işten izin alıp ben bırakıyorum her gün paran varmı diye soruyorum parayı harcicak mıyım sanki dedi. Neyse göndermedim parayı :) Sürekli paran varmı diye sorma sebebi araba aldık biraz masraflar sıkıştı ayı çevirmekte zorlanıyoruz parasız kalmamam için ekstra çalışıp para getiriyor. İlerleyen zamanlarda fazla para arttığında eşim al kart sende kalsın ama para ayırma annem babamla çok kavga ederdi biz etmeyelim sen istediğini al harca avanstan kredi kartından diyor tabi yeni evli olduğum içinde bilemiyorum doğrumu yapıyorum.

Diğer sorum ise araba aldığımızdan beri eşimin ailesi rahatlığa alıştı. “Bizi burdan al, şuraya götür, şuraya bırak, şunun düğünü şunun nikahı gibi sürekli istekleri oluyor. Anne babadır diyorum sorun çıkarmıyorum elbette ama ne zamana kadar doğru kızlar ? Eşim bazen söylenir ben niye alıyorum şimdi diye ama yinede alır. Pazar günlerimi bazı akşamlarımı sabote ediyorlar ev oturmaları için bile bizi gel al diyorlar. Eşimle bu konuda konuşmam gereken bi konu varmı ? Sağolsun kendiside beni her sabah her akşam bırakır alır işten bana karşı bi yanlışını görmedm ama arabayı iyice sahipleniyorlar gibi hissediyorum. Bayram gelmeden köye gideriz muhabbetleri dönmüştü ilk aldığımızda tabi şuan müsade etmem :)

Diğer ufak tefek kafamı kurcalayan sorun ise mesafe koydukça kayınvalidemin kediye dönmesi. Sürekli oğlunu öpüyor sürekli yanına gelip kedi gibi sürtünüyor anneeem yavrum kurban olurum diyip duygu sömürüsü yapıp beni çağırmıyorsun anneeem çok özledim seni muhabbetleri yapması. Eşim o yüzden bazen izin günlerimde yemek yaptığımda annemle işten gelmiş yemekleri yokmuşta çağırdım bende diyor. Elbette sorun yapmıyorum ama sonuçta izin günlerimde dinlenmek varken ve kendi ailemide çağırmazken hizmet etmek biraz yoruyor. Seneye taşınıcaklar alt katımdan fakat kayınvalidem bi kaçtır “birlikte yiyoruz zaten birlikte oturuyoruz” tarzı cümleler kuruyor. Bi akrabaları giderlerken bizi de davet etti neymiş birlikte oturuyormuşuz aynı apartmandayız diye. “Yoo anne gelmem davet edilmediğim yere ne münasebet “ dedim. Sanırım sindirmeye çalışıyor.

Son olarakta ve en önemlisi komşunun bile kınasına nikahına giderken “sizin geldi kanaryanında gelmesi gerekiyor” diye beni sürüklemesi bu akşam gibi. Eşim zorunda değilsin desede “ sizinkine geldi ama” cümlesni kaynanamdan duyup nasıl tepki vereceğimi bilmiyorum. Akraba değil bişey değil banane komşularından geldiyse kaynanamı sayıp geldi ben niye gidyorm? Aile yapılarından mıdır nedir yani sinir oldum bizim komşulara annem beni rahatsız bile etmez kendi gider. Bu durumda bi tepki vermeli miyim ? Yoksa ufak şeyler oluyor böyle mi demeliyim?

Yorumlarınız için sağolun kızlar 🧡
Eşiniz anlayişli iyi biri ilk once bunu soyleyeyim) para konusunda bence evlilikde para sohbetleri girdiyse biraz sorun oluyor. Mesela bizde maaş sende dursun bende dursun sohbetleri olmadi. Yani birikiyor gerekirse ikimkzden birimiz çikariyor. Kendi hesabimin online uygulamasi var. Birseyler gerekince hesabimdan çikiyorum. Maaşdan ilave evin alişverisini son yildir ben yapiyorum eşim iştem geç çiktigi ve marketde gozune guzel gorunen herseyi almak istemesi yuzunden) o yuzden alişveriş parasi da verir hep. O paralari ayri saklarim. Ve su isik internet paralarini da ben oderim. O yuzden ayri sakladiğim para oluyor. Ama tüm paralarimiz genelde bir yerde. Kendime birşey alacaksam ortak paradan alirim. Yani para konusunda aramizda sorun olmadi hiç. Bence kadinin ve erkeğin kenara arttirmasindan ilave eşiyle senin paran benim paran konulari olmamali.

Eşimin demesine gerek yokki tüm ödemeleri yapınca zayen bize 400 lira kalıyır 400 liranında 200 lirasıyla ailemi neden doyurayım ? Ayıp değilmi evime yuvama. İdare edicez bu ay fazla açıldık diyor yani bunu diyen adam neden gidip kardeşinin kocasına 100 liralık tişört alır ? Geçenlerde konuştuk yemeğe götürmek istedi ailesini kabul etmedm borçlar azalınca dedim dinlemedi yine yemek ısmarladı.
Bu sorularını eşine sordun mu? Eşini karşına alıp açık açık biz ayın sonunu zor getirirken ben kendi kıyafetimden kısarken neden bu harcamalara biraz dikkat etmiyorsun diye sordun mu ama açıkça net şekilde yani?

Kendi işim aksamadigi ve planım bozulmadığı sürece arabayla al bırak işi ok bence. Ama sabahın körü gecenin dibi demeden getir götür yapacaksa eşim orda bi dur derim yani,araba alınana kadar neyle gidiyorlardı şimdi de onunla gidebilirler bence. Para meselesine gelince,ikinizin de maaş kartı kendinizde kalsın,ortak hesaba sadece birikim için atabiliyorsaniz atın,yoktan yonga kopmuyor çünkü. Oraya para atcam diye ihtiyaçtan kısmak mantıksız.

Bunun sizin için sorun olma sebebi sizin kendi ailenize olan isteklerinizi ertelemeniz
İkiniz de yapsanız bu kadar dert edeceğinizi sanmıyorum
Ha dersiniz ki her hafta yemek ısmarlıyoruz
O zaman tamam haklısınız

Valla evlilik sizin
İster para ayırın ister arabayı sattırın
Araba satılınca hangi derdiniz çözülecek o kısmı anlamadım gerçi ama
En azından hırsınızı almış olursunuz
Ha belki maddi olarak düzelirsiniz
Ama o zaman da herhalde eşiniz eniştesine bu sefer 300lük hediye alır
Arabanızdan eş ailesi faydalanmamış olur
Bunlar olabilir

Acaba eşinizle iyice biribirinizi tanımadan mı evlendiniz diye bile düşünüyorum şu an
GGörücü usulü olsanız ancak bu kadar anlaşmazlık çıkardı herhalde
Evliliğin ilk senesi bunların olması normal değil mi ? Çatışmalar anlaşmazlıklar. Ben evlenmeden nerden bilebilirim ki böyle sürekli ailesini doyuracağını. Bilemezdim.

Evliliğin ilk senesi bunların olması normal değil mi ? Çatışmalar anlaşmazlıklar. Ben evlenmeden nerden bilebilirim ki böyle sürekli ailesini doyuracağını. Bilemezdim.
Biz yaşamadık
Hangimizinki daha normal bilmiyorum o yüzden
Anlaşmazlık olması normal ama bu derece anlaşmazlık normal mi bilemiyorum
evliliği daha uzun yıllar olan arkadaşlar söylesin onu

Şöyle anlayabilirdiniz mesela
Sevgiliyken nerelere harcama yapar, ailesine yemek ısmarlar mı, ablasıyla sık görüşür mü, yeğenlerine hediye alır mı, eniştesiyle maç izler mi, yılda bir köye gider mi veya köye gitmeyi özler mi filan
Bunların az çok flört döneminde muhabbetleri geçer çünkü

Bu sorularını eşine sordun mu? Eşini karşına alıp açık açık biz ayın sonunu zor getirirken ben kendi kıyafetimden kısarken neden bu harcamalara biraz dikkat etmiyorsun diye sordun mu ama açıkça net şekilde yani?
Konuşmaz olurmuyum güzelim ? İşte ben mal sattım ordan geldi bizi etkilemicek sürekli mi yapıyorum bana para muhabbeti yapma dedi. İlk zamanlardaki her hafta bişeyler alma ısmarlama muhabbetleri azalmıştı konuşmalarsan sonra. İstediğim bir tava vardı pahalı şimdi nasıl alcaz dardayız diyip gidip yine hamburger almıştı kardeşine ailesine. Laf etcen şimdi bana offf dedi. Defalarca kez konuştum. Hatta daha yeni ufak bir alanımızda tekrar ailesini yemeğe götürmek istedi hemde böyle elit biyere. Yuh dedim ya sen kendindemisin tek senin ailen mi var bizde biliriz harcamasını kendine gel dedim. Üzerinden 1 ay geçmedi bak manzaraya sormadı bile. Aklımda 2 seçenek var ya akşam eşimi emri vakiyle aileme götürüp kebaplar alıcam ya da akşam ciddi bi konuşma yapıcam. Ne önerirsin ?

Biz yaşamadık
Hangimizinki daha normal bilmiyorum o yüzden
Anlaşmazlık olması normal ama bu derece anlaşmazlık normal mi bilemiyorum
evliliği daha uzun yıllar olan arkadaşlar söylesin onu

Şöyle anlayabilirdiniz mesela
Sevgiliyken nerelere harcama yapar, ailesine yemek ısmarlar mı, ablasıyla sık görüşür mü, yeğenlerine hediye alır mı, eniştesiyle maç izler mi, yılda bir köye gider mi veya köye gitmeyi özler mi filan
Bunların az çok flört döneminde muhabbetleri geçer çünkü
Sevgiliyken elbette farkettim bunlar kötü şeyler değil ki bende alırım abime yengeme hediye kuzenlerime bunda sorun yok canım benim sorun sürekli zorundaymış gibi evin ekonomisini kışı düşünmeden salak saçma yapması. Bunu yapacağını bilemezdim ki.

Sevgiliyken elbette farkettim bunlar kötü şeyler değil ki bende alırım abime yengeme hediye kuzenlerime bunda sorun yok canım benim sorun sürekli zorundaymış gibi evin ekonomisini kışı düşünmeden salak saçma yapması. Bunu yapacağını bilemezdim ki.
Tamam ama ablasına gitmesinden, eniştesiyle maç izlemesinden, köye gitmesinden filan rahatsız oluyorsunuz arada işte
Tek sorun harcaması değil yani sizin için
Köye gitmek de istemediniz
Tam net hatırlamıyorum önceki yorumlarda enişteyle maç izlemeyle ilgili bir şey de yazmıştınız
Bunların hepsinin olacağı az çok belliymiş yani
Ki zaten aile apartmanına evlenmişsiniz
Hiç başka dert olmasa bile bu başlı başına ekstra sorumluluktur insana

Eşimle ve kayınvalidemle çok iyi anlaşırım
Bana bi zararları olmamıştır
Aksine genelde destek olmuşlardır
Şu güzel ortamda bile aile apartmanına taşınmam asla

Evet görümcem çatır çatır yiyor ve istiyor bende buna sinir oluyorum. Kıyamıyorum o borcu bende ödüyoruz harcadıkça banada zor bende üzülüyorum dikkat ediyorum bu bana yapılmış bi saygısızlık değil mi ?
Saygısızlık ısmarlanan yemekte değil bence 200 liralık yemeği konuşurken hesaba katmayın .
Saygısızlık o ayki bütceniz 400 lirayken ve yemekte varken yarısını sırf ailesi için harcaması ve size bekle demesi. Yani bu şunu gösteriyor benim ailem var ve herşeyden önce. Bunun düzeleceği bu şekilde olmaz. Siz ailenize birşey yapmasanızda kendisinize yapmasanızda bu adam ailesine harcayacak. Ama bunlar dünyanın en büyük sorunu değil erkekler bunu yapabiliyor. Sadece afedersiniz ama kendinizi saf yerine koydurmayın adam eniştesine yüz liralık tişört alması falan çok değişik.
Kendinizden ve ailenizden kısmayın anneniz krediniz var desede öderiz deyin. Siz tuttukça musluk o tarafa akacak.

Tamam ama ablasına gitmesinden, eniştesiyle maç izlemesinden, köye gitmesinden filan rahatsız oluyorsunuz arada işte
Tek sorun harcaması değil yani sizin için
Köye gitmek de istemediniz
Tam net hatırlamıyorum önceki yorumlarda enişteyle maç izlemeyle ilgili bir şey de yazmıştınız
Bunların hepsinin olacağı az çok belliymiş yani
Ki zaten aile apartmanına evlenmişsiniz
Hiç başka dert olmasa bile bu başlı başına ekstra sorumluluktur insana

Eşimle ve kayınvalidemle çok iyi anlaşırım
Bana bi zararları olmamıştır
Aksine genelde destek olmuşlardır
Şu güzel ortamda bile aile apartmanına taşınmam asla
Seneye yoklar toparlanıyorlar kabul etmekte ki tek sebebim budur. Aslında bakmayın ben çok saygılıyım eşim maç izlemeye gitti sen git hayatım yorgunum dedim. Ben balayında memllete gitmiş insanım sadece herşeyin zamanı var 1500 lira yol parası bana göre olmamalıydı. Bunların eşimin düşünmesi gerekiyor. Görümceme 1 gittiğimizde ee abi çağırmıyorsun demeye başlıyordu kendi evdeykeb rahatsız olur gitmek istemezdim sürekli laflar. Daha geçen yemeğe çağırdı gittim gayeyye iyiydm.

Saygısızlık ısmarlanan yemekte değil bence 200 liralık yemeği konuşurken hesaba katmayın .
Saygısızlık o ayki bütceniz 400 lirayken ve yemekte varken yarısını sırf ailesi için harcaması ve size bekle demesi. Yani bu şunu gösteriyor benim ailem var ve herşeyden önce. Bunun düzeleceği bu şekilde olmaz. Siz ailenize birşey yapmasanızda kendisinize yapmasanızda bu adam ailesine harcayacak. Ama bunlar dünyanın en büyük sorunu değil erkekler bunu yapabiliyor. Sadece afedersiniz ama kendinizi saf yerine koydurmayın adam eniştesine yüz liralık tişört alması falan çok değişik.
Kendinizden ve ailenizden kısmayın anneniz krediniz var desede öderiz deyin. Siz tuttukça musluk o tarafa akacak.
Bu arada biri annemi bi yere götürürken para dese o arabayı hurdası çıkana kadar bir yere çarparım herkes bilir öylede bir prensesim:halay:

Sadece kendi ailesine harcama yapan eşime lüx harcama yapma şoku yaşatır. Ama bitanemm paramız çoktu sen istediğin gibi harcayınca bende harcadım derim

Konuşmaz olurmuyum güzelim ? İşte ben mal sattım ordan geldi bizi etkilemicek sürekli mi yapıyorum bana para muhabbeti yapma dedi. İlk zamanlardaki her hafta bişeyler alma ısmarlama muhabbetleri azalmıştı konuşmalarsan sonra. İstediğim bir tava vardı pahalı şimdi nasıl alcaz dardayız diyip gidip yine hamburger almıştı kardeşine ailesine. Laf etcen şimdi bana offf dedi. Defalarca kez konuştum. Hatta daha yeni ufak bir alanımızda tekrar ailesini yemeğe götürmek istedi hemde böyle elit biyere. Yuh dedim ya sen kendindemisin tek senin ailen mi var bizde biliriz harcamasını kendine gel dedim. Üzerinden 1 ay geçmedi bak manzaraya sormadı bile. Aklımda 2 seçenek var ya akşam eşimi emri vakiyle aileme götürüp kebaplar alıcam ya da akşam ciddi bi konuşma yapıcam. Ne önerirsin ?
Ben olsam eğer daha öncesinde güzelce defalarca kez uyarmışsam, karşılıklı oturup konuşmuşsam ve buna rağmen devam ediyorsa bir daha uyarmam. Ben de bir süre aynı eşim gibi davranırım. O da dardayız dediğinde para muhabbeti yapmayalım derim yani sert, trip atıyormuş gibi değil aynı karşımdaki gibi yapmaya çalışırım. Bence bu akşam götürme annenleri, yani olay daha sıcak ya niyetinin başka olduğunu anlar ve haklıyken haksız konumuna düşersin olayı istediğin gibi idare edemeyebilirsin. Biraz bu olayın geçmesini bekle ama haftaya mesela annelere giderken daha önce düşünüp kurmamış gibi bir jest yapabilirsin. Bunu yaparken misilleme diye adamın gözüne sokmamış olursun hem.

Seneye yoklar toparlanıyorlar kabul etmekte ki tek sebebim budur. Aslında bakmayın ben çok saygılıyım eşim maç izlemeye gitti sen git hayatım yorgunum dedim. Ben balayında memllete gitmiş insanım sadece herşeyin zamanı var 1500 lira yol parası bana göre olmamalıydı. Bunların eşimin düşünmesi gerekiyor. Görümceme 1 gittiğimizde ee abi çağırmıyorsun demeye başlıyordu kendi evdeykeb rahatsız olur gitmek istemezdim sürekli laflar. Daha geçen yemeğe çağırdı gittim gayeyye iyiydm.
Valla bu sefer de ailesini ziyarete gitmeye başlayacaksınız 🙄

Maç konusunda yapmanız gereken o zaten
Bu artı bi davranış değil

Balayında memlekete hangi akla hizmet gittiniz hiç bilmiyorum
Balayına memlekete gidip niye yemek ısmarladık diye düşünmek pek tutarlı değil uzaktan bakınca 😕

Birine misafirliğe gittiysem sonra hemen ben de çağırırım
Görümceye söylemeye fırsat vermezdim zaten

Farkındayım benim öfkem ve sinirimde bu yüzden.
Evliliğin ilk yılları zordur ..bir de çocuk olduktan sonraki ilk birkaç yıl..o yüzden bu dönemler borca/harca/düzenli ödeme gerektiren yatırıma girilmemesini tavsiye ederim. Taşlar yerine oturur birlikte para harcamayı öğrenir ondan sonra yatırım yaparsınız. Öbür yandan eşiniz kira ödemediğiniz için kira kadar ailesine para harcama opsiyonu olduğunu düşünüyor bu çok belli.

X