Tüp bebek transfer sonrası

Tesekkür ederim canim Istanbulda memorial hastanesinde dr öznur dündar akina gidiyorum, bu benim 3. doktorum ve gercken en mutlu oldugum doktorum. Doktor durumu cok önemli kesinlikle, ilk „normal olmaz“ yorumunu korkunc bir uslupla cok can yakici bir sekilde bi doktordan ögrendik ve hayatimiz alt üst olmustu… bu doktorumuz cok ilgili cok aciklayici konusuyor, eşimi de dahil ediyor ve bu benim için çok önemliydi, diğerleri onu bile yapmıyordu… amh 3.2, güzel dedi doktor ama cok bekledigimiz icin aşılama da olmadığı için beklemeyin isterseniz dedi biz de öyle düşünüyoruz artık, insan manen de çok yoruluyor bu yolculuk çok uzun geliyor insana…. Hayamde 20li yaşlarımın başında anne olmak vardı ama nasip olmadı, ben de madem tüp bebek olacak acaba iki embriyo transfer edilse belki ikiz olsa daha mı güzel olur diye düşünüyorum Bilemiyorum kafam karışık… çok özel değilse sizde tam olarak sorun neydi?

Maalesef bazı doktorlar fazla dobra dobra..
doktorunuz iyiyse ve cidden sizin de gönlünüze sindiyse devam edin derim. Benim de doktorum morart kliniğinin adı kendisi de op. Dr. Erbil yağmur Fulya Acıbadem hastanesi doktoru. Erbil hoca benim her şeyim.. en büyük destekçim.. eğer ikiz gebelik istiyor ve cidden kendinizi hazır hissediyorsanız düşünün derim. O Bile harika olur ama doktorunuzla da konuşun bu durumu. Tavsiyesine uyun derim her konuda.. elbette sorun yok istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Benim de eşimde de herhangi bir sorun yoktu buna rağmen olmuyordu. Eşimim sonuçlarıda gayet başarılı benimde öyle. Sadece proklaktin hormonum biraz yüksekti onu da ilaçlarla düşürmemize rağmen gebe kalamıyordum. Yani hamile kalmaya engel değildi. Aslında sadece stresti.. sorunum. Maalesef

K
Tamam canım çok teşekkür ederim dediğin gibi yapacağım

Anladim canim benim de sadece biraz yüksek prolaktinim cikti ama ilac bile vermek istemedi o kdar az yüksek, gözetim altinda, yükselirse ilac verecek ama o da gebelige engel degil dedigin gibi, allahmmmm en kisa zamanda mucizelerimizi nasip etsin Benim hayalim hep ikizdi coook isterim ama bakalim nasip bir tane olsa da yeter tabi ki, yeter ki olsun

İnşallah

Hmm kalçadan vurulmanizi mi önerdiler. Göbeğin 4 parmak alti-ustu-yani da olabilir. Ben prolutex kullanıyordum o da düşük önleyici iğnenin farklı bir markasi. Göbek cevresinden yaptık uzun süre. Kan sulandiriciyi da karından, kollardan, bacaklardan saat yönünde dönerek her gün farklı yerden yapıyorduk. Yan donerek kalkarsaniz, kalkarken esiniz de yardimci olursa içiniz rahat eder belki. Stressiz olmanız önemli.

Evet kalçadan dediler en etkilisi buymuş. Fitilde kullanıyorum ama artık alıştım iğneye acısına kan sulandırıcı bende kullanıyorum . Evet eşim yardımcı oluyor öyle yapıyorum bende inşallah bi sorun olmaz

Ben,transfer yapılacak ayın başından fitil kullandıö hemde sabah 2 akşam 2 . Endişeli hemşire ye söylediğimde bebeğin yerleştirildiği yere 1parmakşa ulaşman mümkün değil demişti bende,rahatladım transferin 11. Günü hala kullan yorum rrestim positif ti sanırım kullanmaya devam edicem

Özel hastaneler genelde 2 embriyo koyuyorlar. Çünkü 2 embriyo transferinde biri tutmazsa diğeri tutabilir mantığı var. Tabi size bağlı o da. Devlet 35 yaş altı tek embriyo transferi şartı koymuş. Bana 2 embriyo transferi yapmışlardı. Eşim kansere bağlı azospermi olduğu için doktorum şansı arttıralım 2 tane transfer yapalım demişti. Gerçi ikisi de tutmadı nasip değilmiş ama sizde benim gibi kesin olacak, 2 embriyo transferi olursa ikiz olur mantığıyla yaklaşmayın olmayınca çok üzülüyor insan. Doktorunuza bırakın derim. İnşallah Allah gönlünüze göre verir kucağınıza almayı nasip eder

Işinizi ferah tutun. Allah 'ın izniyle bir şey olmaz. Normal hamile kalanlardan hicbir farkımız yok. Kasılma olabilir. Arada bıçak saplanması olabilir. Tutmayan transferimle tutan transferim arasında belirti olarak hicbir fark yoktu. Ikinciye nasipmiş. Hakkinizda hayırlısı olsun. Inşallah güzel haberlerinizi okuruz

Dün gece çok kötü rahatsızlandım iki kere istifra ettim birde ishal ama hiç durmuyor su gibi gidiyor halsizlik yüzüm bembeyaz oldu eşim hemen hastaneye götürdü doktora anlattım ilaç verdi sonra transfer olduğumu söyledim ilaçları içme o zaman dayan biraz daha dedi hamileysen zarar verir dedi duramazsan yarın gelirsin hamilelere yapılan iğneden vururuz dedi ama nasıl kötüydüm anlatamam çok korkuyorum bir şey olmuş mudur ya çok istifra ettim haliyle kasıldı her yerim . Öylece eve döndük evde sonra yattım uyumaya çalıştım biraz ama elimi kaldıracak halim yoktu uyuya kalmışım bi uyandım su gibi terlemişim kalktım üstümü değiştirdim tekrar yattım . Şimdi kalktım dünden çok daha iyiyim şükür ama çok korkuyorum ya birşey olmuş mudur sizce

Hiç korkmayın. Bunlar tutunmasına engel şeyler değil. Ben transfer olduğum gece panik atak gibi bir şey geçirdim. Acile gittik. Ilac vermek istediler kabul etmeyip geri otele donduk. Transferin 5. günü evimize gelmek için 1000 km yol yaptık. Haliyle çok da mola veremedik. Kasıklarım patlayacak sandım ağrıdan. Çok şükür bir sorun olmadı. Siz olumlu düşünün. Transfer olduğunuz andan itibaren siz hamilesiniz. Ben hamileyim diyerek bekleyin test gününü

6 gün kaldı test yapmama da az bi zaman kaldı sonuna gelmişken birşey olmasından korkuyorum Rabbim yardım etsinnnn sizin pozitif mi olmuştu o zaman bunları yaşadığınızda

6 gün kaldı test yapmama da az bi zaman kaldı sonuna gelmişken birşey olmasından korkuyorum Rabbim yardım etsinnnn sizin pozitif mi olmuştu o zaman bunları yaşadığınızda
Amin insallah siz stres yapmayin. Evet pozitifti Hatta küçük hanım su an kucağımda uyuyor

Merhaba arkadaşlar, bende cuma günü transfer oldum, 27 eylül test günüm inşallah, Rabbim bekleyen herkesin yüzünü güldürsün inşallah, ben 7 yıl önce de yaptırdım ilk seferde tuttu 6 yaşında bi oğlum var, şimdi ona kardeş istedik, zaten 8 tane embriyom vardı, 2 embriyo transfer ettiler. Allah yardımcımız olsun

İnşallah güzel sonuçlar alırsınız

Selam canım belirtilerin varmı benim 27 Eylül test günüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…