Tüp bebek transfer sonrası

Doktorlar kişiden kişiye program veriyor. Doğrudur. Bazılarına egzersiz veriyor bazılarına yerinden kıpırdama diyor. Veren Allah her türlü veriyor sizler yine de dikkatli olun. Günlük işlerinizi yapın ama ağır kaldırmayın yormayın belinizi. Yürüyüş yapın her gün 45 dk bölerek. Sabah ya da akşam çıkın. Kan sulandırıcı kullanıyorsunuz ve onunla birlikte bir dünya ilaç. Sadece yatağa bağlı kalmayın. Kan akışınızın olması gerekiyor. Pıhtılaşmasın diye. Onun dışında tevekkül Allahtan.. inşallah güzel sonuçlar alırız

Bende dün transfer oldum hepiniz içinde inşallah hayırlı haberler olur affedersiniz sizde gaz sıkışması oldumu bende çok kötü gaz sıkışması oluyor dün bu yana
Evet oluyor. Ben 8. Günümdeyim ve hâla da gaz sıkışması var. Kullandığımız ilaçlar yapıyor. Akabinde yediğimiz şeylere de dikkat etmezsek kabızlık oluyor. Bu yüzden dikkat edin yemenize içmenize. Kabızlık varsa da doktorunuzun verdiği şurubu kullanın. Kendinize dikkat edin. Ikınmayın. Her şey gönlünüzce olur inşallah

Evet inşallah Allahım yardımcımız olsun

Her merkezin uygulaması farklı oluyor demek ki. Beni transfer sonrasi hiç dinlendirmediler, eve gidebilirsin dediler. Hatta transfere öyle sıkışık girmiştim ki çıkınca 10 dk anca bekledim . Tuvalete gittim. Bugun duşa girme yarin girebilirsin dediler. Duşta ilik su kullan dediler. Hamileligim boyunca oyle yaptim. Normal hayatina devam et ama kendini cok yorma dediler. Yeme içme konusunda da sadece kabız olmayacak şekilde beslen dediler. Şalgam bile içebilirsin dediler hatta. Tabi ben de hiç öyle büyük ev işi yapmadım. Yemek yaptım, bulaşık yıkadım. Size öyle söylendiyse öyle yapın.

Yani onların dediğine uyuyorum zaten bende hayırlısı bakalım sadece kalçadan iğne olurken yüz üstü yattığım zaman kalkarken karnım kasılıyor ondan korkuyorum biraz

Kızlar Allah hepimizin yardımcısı olsun.bana yardımcı olurmusunuz dün semen testini yeniledik sonucu e nabızdan gördüğümüz kadarıyla atıyorum sonuçta ne demek istiyor anlayanınız varmı?3 ay önce azosperm tanısı konuldu eşime

Eklentiler

• 01C9DD84-BF55-4DC9-BE87-FE0593840234.png
    250,6 KB · Görüntüleme: 71
Hadi bakalım hayırlısı olsun inşallah. Hiç korkmana gerek yok sormak istediğin bir şey varsa sorabilirsiniz
Amin inşaallah canım progesteron ın göbekten olanını istedim bugün doktordan oda yeterli olmaz dedi birde progesteron fitil kullanacaksın o zaman dedi şimdide progesteron fitil den çekindim nasıl yapacam yeni transfer olmuşum oraya bir müdahalede bulunmak istemiyorum siz ne kullanıyorsunuz

Merhaba arkadaşlar Öncelikle transferi gerçekleşenlere en kısa zamanda pozitifler görünür inşallah Ben de geçen ay aşılama yaptım maalesef tutmadı… doktorumuz bundan sonra daha fazla beklemeyip tüp bebek deneyelim dedi. 4 yıldır evliyiz, eşimin sperm sayısı düşük, normal yolla 10% gebelik veriyor o durumda, bizde de olmadı maalesef. Tüp bebek için %80 dedi bize, sorularım şunlar: size de doktor bir yüzde verdi mi? Bir de kaç embriyo transfer ediliyor? Ben 30 yaşındayım okuduğum kadarıyla 35 yaş altı tek embriyoymuş ama özel hastaneler iki embriyo da yapabilirmiş, doğru mu?
Çok tuhaf duygular içerisindeyim, ne zor imtihanlar var… allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın

Hayırlı olsun inşallah güzel haber alırız bana yan yat iğne olurken dediler ya da yüz üstü yat zaten hemen olup kalkıyorsun dediler. Yarin yan yatıcam bugün yüz üstü
Ben 2 haftadır progestan fitil kullanıyorum canım ve İnan daha rahat oluyor. Bebeğin olduğu yerle senin müdahale ettiğin yer aynı yer değil ki oraya ulaşamazsın ondan problem değil gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ben günde 3 kez ikişer kullanıyorum. Kullanacağınız zaman yarım saat uzanın ki etkisini görsün. Zaten tas tamam hepsi gitmiyor içinize yarısı iç çamaşırınıza dökülüyor. Sorun yok yani en önemli hormon takviyesidir o kullanın

Öncelikle normal yolla olmaması üzücü. Çünkü ciddi bir tedaviye giriyor insan bende geçtim bu yollardan. Bende 2 kez aşılama yaptım ve maalesef tutmadı. Acil bir kararla tüp bebek yapmaya karar verdik. Benim de 4. Yılım yaşım 25.. 35 yaş altı tek embriyo yapılıyor. 35 yaş üstü 2 embriyo. Ben tek embriyo istedim çünkü 2 sebepten ötürü. Biri henüz yaşım çok genç diğer nedense daha önce hiç tüp bebek denememiş olmamdı. Eğer daha önceden başarısız bir tüp benek geçmişim olsaydı iki embriyo düşünürdüm. Doktorum da benimle aynı fikirdeydi. Senden tek ricam doktorun çok iyi olsun. Sadece sana bunu diyebilirm. Sizde henüz gençsiniz 30 yaş nedir. Eğer 2 embriyo düşünürseniz doktor zaten ona göre davranır. Benim taze embriyo değildi dondurulmuş embriyoydu. 35 yaş altı %60tır üstü %40 tır başarı oranı tek embriyoyla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…