Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

Bende ilk duydugumda cok kötü olmusgum ama onemli olan yumurtalarin kalitesi bikac taneolsun kaliteli olsun yeterli. Bikac kisiyle karsilastum onlarda da yumurta coktu ama gelisimleri yoktu yani aslinda sayi hic önemli değil kalitesi önemli doktor demisti ki bi hastamda sadece 1 tane yumurta vardi dollendi ve hamile.kalmis düşünebiliyor musun 1 taneyle hic canini sıkma sakın

Gecen sene bebek icin doktora gittiğimizde doktor bir sıkıntı gormemisti. Ben de güvenip başka doktora gitmedim. Hormonlar normal, yumurtaliklar normal, cok düzenli adet olurum. Bir doktor nasıl bilemez aklım almıyor. O zaman uyarsa şimdiye kadar tüp bebek tedavisine baslardik. Geçen zamana mi uzuleyim, o arada klomen tedavisi sonucu gelişen 10 cm lik kistten olduğum ameliyata mi uzuleyim, düştüğüm duruma mi. Ameliyat acısını daha yeni atlattim ki ameliyatın bana zarar verdiğini düşük rezervi daha da düşürdüğünü öğrendim.

Te
Tebrik ederim.bende bekliyorum ikinci günüm 4 tanesi döllendi. 5 güne kadar dayansin diye bi umitle bekliyorum. Sonrasında İspanya'ya gidecek genetik için. 3 hafta sonra haberler iyi gelirse transfer olcak. Ömrümden ömür gidiyor tatlı bir bekleyiş hayirlisiysa olsun.

Son düzenleme:
Merhabalar
Neden genetik icin ispanyaya gidecek sorabilirmiyim.benim embiriyolarima da genetik test yapildi da ama istanbulda.

Herkese merhaba. Bende yarin sabah Konya Medicana hastanesinde tedaviye baslayacagim. Bu sabah kontrollerimiz yapildi, az evvel regl oldum ve doktorunu aradim yarin sabah gelin baslayacagiz dedi. Esimin tek testisi var degerleri düşük, benin de rezerv azlığı var. 29 yasindayiz ve ilk denememiz olacak. Bu sabaha kadar cok unutsuzdum surekli ağlıyordum ama Rabbim icime bi ferahlik verdi. Moralimi bozmadan tedavime odaklanacagim. Sadece is yerinde izin sorunum olacakco kafama takılıo ama bir sekilde üstesinden geleceğim insallah.. dualarınızı eksik etmeyim, Rabbim hepimize nasip etsin insallah..

Cnm hayirli olsun bende konyada selcuk tipta yaptiriyom benim dondurulmuslarim vardi onlara basliyom ilk bu ay ins hepimiz icin hayirlisi olsun biran evvel cnm

Cnm hayirli olsun bende konyada selcuk tipta yaptiriyom benim dondurulmuslarim vardi onlara basliyom ilk bu ay ins hepimiz icin hayirlisi olsun biran evvel cnm
Insallah, dondurulmuslar daha kolay tutunabiliyor diye okumustum burada. Insallah senin icin de hayirlisi olur. Ne zaman basliosun? Benim yarin baslanacak, acaba hemen transfer yapilir mi? Kafamda deli sorular

Insallah, dondurulmuslar daha kolay tutunabiliyor diye okumustum burada. Insallah senin icin de hayirlisi olur. Ne zaman basliosun? Benim yarin baslanacak, acaba hemen transfer yapilir mi? Kafamda deli sorular
Ben basladim cnm haftaya cuma kontrolum var bakalim rahim kalinligi iyi olursa pzrtesi sali falan olur gibi seninki suan ilac kullaniyosun ve yumurtalarini takip edecekler uygun buyuklukte toplama islemi olup snr dollenme ve ucuncu gun ya da besinci gun transfer olur gibi cunku bu sayfayi acan esra da medicana da yaptirmisti hmn transfer olmustu sen hangi dr yaptiriyosun acaba cnm

Umarim her sey istediğiniz gibi gider. Bende merak ediorum hemen transfer olacak mi. Dün regl oldum, birazdan gidecem tahliller yapilacak bakalim her dey yolunda ise insallah doktor senin dedigin gobo anlatti süreci. Necati beyin hastasiyim, sen hastaneden memnun musun? Doktorun kim?

Transferimin 10ncu günü. Test yapmaya bu kadar korkacağım aklıma bile gelmezdi. Simdi ne kan vermeye gidebiliyorum ne idrar testi yapabiliyorum. Test günüm 2 gün sonra. Yarın aksam kan vereceğim ama hicbir sey hissetmiyorum. Moral olarak da göçtüm elimde degil.. Moral bozmak istemiyorum ama gercekten alt ust oldum..

Canım ne yaptın?? İnşallah pozitif sonuçları alırsın

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir kimse yazmamış. Ben konuyu yenilmek, bilgi alışverişi yapmak ve kendi sürecimi anlatmak için yazmak istedim. 38 yaşındayım ve yumurta rezervim düşük olduğu için tedaviye başladım. Rahim gilmi iyi çıktı, progestan yüksek çıktı ilaç içtim bir tane. Sonra iğneler geldi. Yarın 4. İğnemi vurucam. Okudukça yazdıklarınızı bilgikeniyorum ama korkumda artıyor sanırım Pazartesi kontrolüm var sizde durumlar nasıl?

Merhaba hayirli olsun...ben de 36 yasinda bir tup bebek annesiyim..33 yasimda rezervim azalmaya baslamisken basladi surecim...14 aylik oglum var simdi..Allahim sizlere bu sureci ferahlikla atlatmak ve hayirli saglikli gebelikler nasip etsin...
Hangi sehirde hangi merkezde tedavi goruyorsunuz..
Amh fsh nasil...tabii dilerseniz yazin..yoksa sorun degil...
Sevgiler

Çok teşekkür ederim umarım herşeyin hayırlısı olur bizim içinde. Bebişinizi Allah bağışlasın nazar değmesin
Benim amh 0.70 çıktı. Doktor dirkt tüp bebek dedi istanbulda medicanada tedaviye başladım. İlk denemem biraz stresliyim umarım herşey sorunsuz devam eder

Cok tesekkur ederim guzel dilekleriniz icin .Amh iniz cok da dusukdegilmis masallah:) sakin kalmak cok zor ama cok avantajli olursunuz yapabilirseniz.ins tez zamanda hayirla ve saglikla yavrunuza kavusursunuz guzel haberlerinizi bekliyorum

Cok tesekkur ederim guzel dilekleriniz icin .Amh iniz cok da dusukdegilmis masallah:) sakin kalmak cok zor ama cok avantajli olursunuz yapabilirseniz.ins tez zamanda hayirla ve saglikla yavrunuza kavusursunuz guzel haberlerinizi bekliyorum

Teşekkür ederim İnşallah güzel haberlerle dönüş yaparım size. Dualarınızı eksik etmeyin

Merhaba kızlar bugün transfer yapıldı, benim tek yumurtam tutmuştu çok ağrılı olmadı. 11 gibi işlem oldu biz hastaneden 5:30 gibi çıktık sonrada evde yatmaya devam. Artık günleri sayıcaz hakkımızda hayırlısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…