Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

Hayirli olsun.Allah saglikla tamamina erdirsin...dua edin icinizi fetah tutmaya calisin.guzel haberlerinizi alalim ins

Hayirli olsun.Allah saglikla tamamina erdirsin...dua edin icinizi fetah tutmaya calisin.guzel haberlerinizi alalim ins

İnşallah güzel haberler veririm sağolasın canım. Bugün belim çok ağrıdı nasıl yatıcağımı şaşırdım ama herşeye değer umut

İnşallah güzel haberler veririm sağolasın canım. Bugün belim çok ağrıdı nasıl yatıcağımı şaşırdım ama herşeye değer umut
Bu arada benim embriyom da tekti...7 embriyomdan sadece biri transfer edilebilirdi ve o da orta kalitedeydi.simdi oglum 14 aylik. Saglikli masallah.Dua edin inanarak hayirliysa olsun

Merhaba bisey sorucaktim.ben de taze transfer yaptıracağım. Sizde taze transferlemi hamile kaldınız acaba

Allah hepinizden razı olsun. Tüp bebek yapmaya karar verdiğim bir anda yazdıklarınızı tek tek okudum hepiniz bana umut oldunuz. Umarım hepinizin kucakları evlatla dolmuştur ya da dolacaktır. Tüp bebek için gideceğim ayda adet olmadım ve hamile olduğumu öğrendim. Şu an 18 haftalık hamileyim. Sizler farkında olmadan çok destek oldunuz bana. En son ocak ayında okumuştum sizleri. Ve hep aklımdaydı hepinize teşekkür etmek. Dualrımdasınız.

Allah razı olsun öyle güzel anlatmışsın ki gözlerim doldu. Sonu da güzel bitmiş maşallah tebarekeallah:) Darısı başımıza inşallah ya. Biz de başlayacağız bismillah deyip

Kızlar selam nolur yardım edin bana. Transferimin 5. Gününün gecesi kullandığım hormon ilaçlarının etkisiyle dayanamadım ve eşimle yüzeysel bir ilişki yaşadım. Cinsel brleşme olmaması gerektiğini bildiğim için sürtünme yoluyla birlikte olduk ama sonra okudum ki galiba o da riskliymiş. Tutunmanın tüm belirtileri vardı, şimdi bu oldu o kadar pişman ve dertliyim ki ne olur yardım edin. Konuyla ilgili tecrübeniz bilginiz fikriniz var mı ¿ benzer durum yaşayıp hamile kalan var mı yalvarırım yardım edin doktora da soramıyorum utancımdan.

Merak etme canım şubat ayı sayfasında forumda transfer olan bir arkadaşımız vardı senin gibiydi ve hamile kaldı

Ayrıca 2 gün sonrası cinsel ilişki yaşanmasının negatif bir etkisi yok diye biliyorum hatta pozitif yönde etkisi olabilir kanısında doktorlar ama kesinleşmemiş bir bilgi,eğer taze transfer olmuşsa biraz riskli şöyle ki yeni opudan çıkıyoruz mikrop kapabilir ya da canımız yanabilir diye biliyorum

Evet gördüm onu nette. Benim dondurulmuş ve zaten birleşme yaşanmadı o yzden sorun yok sanki

Evet gördüm onu nette. Benim dondurulmuş ve zaten birleşme yaşanmadı o yzden sorun yok sanki
İçin rahat olsun canım olumsuz hiç bir etkisi yok sana bahsettiğim kişiyle tedaviye birlikte başlamıştık çok net Eminim o da öyle bir yakınlaşma yaşamıştı inşallah seninde pozitif olur

rahim kasılması yerleşmekte olan embriyoyu etkiler diye biliyorum yüzeysel diyorsun ama tatmin olduysan rahim kasılması da olmuştur. ama bunun sendeki etkisi ne olur bekleyip görmekten başka çare yok. hayırlı haberlerle dönersin inşallah

Iyi gunler uzerinden 2 yıl gecmis ama belki msjimi gorursunuz diye dusundum
Oncelikle hayırlı olsun darısı bana ve bebegi olmayanlara diyelim
Bende yeni basladiim bu tedaviye surecimi biraz size benzettim hamile kaldiktan sonra ignelere devam ettiniz mi acaba

Merhaba tedaviniz hayırlı olsun.tüp bebekte hamile kaldıktan sonra 12 hafta yada daha fazla süre ilaçlara devam ediliyor,progesteron(iğne,vajinal jel,bel bandı vs gibi formları var)ve estrofem artı folik asit gibi...

Merhaba
Aylar sonra ilk kez girdim inanın
Benim doktorum kan sulandırıcı iğneyi doğuma kadar devam ettirdi..
Hatta doğum sonrası 15 gün daha kullandım..

Merhaba
Aylar sonra ilk kez girdim inanın
Benim doktorum kan sulandırıcı iğneyi doğuma kadar devam ettirdi..
Hatta doğum sonrası 15 gün daha kullandım..

Merhaba
Ben size birşey sormak istiyorum. Birinci sayfada ilaç kullanım günlerinizi yazmışsınız. Ve şu gün;
09.07.2017 Cetrotide 0,25 ve 2 adet Ovitrelle
Bu ilaçları kullanmissiniz. Biri catlamamasi için biri çatlaması için, acaba arasında kaç saat vardı ? Bana da doktorum bu gece 11 de cetrotide , 12 de ovitrelle dedi. Sizin de ilaçlar arasında 1 saat mi vardı yoksa daha mı uzun bir zamandi?

Arkadaslar bilginiz olsun diye yasadıklarımı yazmak istiyorum tüm sayfaları tek tek okumustum nasıl oluyordiye bugün opu oldum 14 tane toplandı.Uyutularak hafif sedasyonla yapılıyor 10 dakika sürdü sonra 30 dakika sonra uyandırıyorlar ve sıfır ağrı asla Ağrı acı yok hiç korkmayın ben çok korkmustum ama inanılmaz rahat gecti istesem Öğleden sonra işe giderdim o kadar agrısız yani ayrıca ben Şehirdısında yaptırdım işlemden iki saat sonra yola çıkıp rahatca evime döndüm.korkmayın hiç

Merhabalar bir romanı okur gibi okudum yazılanları sizinle sevindim sizinle üzüldüm şimdi sıra bende ... ben erken menapoz teşisi ile 2 yıl uğraştım 120 fshlar 0.04 amh doktorlara göre çocuğum olmazmış...çok yıprandım ama asla pes etmedim ...Rabbime öyle güveniyorum ki ..beni bu kırık gönülle bırakacağını hiç düşünmüyorum ... çok emek verdim çok tedaviler gördüm ve elhamdülillah tüp bebek aşamasına geldim ... hic yumurtam yoktu 2 defa prp yaptirdim surekli akupunktur....pazartesi günü yumurta kontrolü yapıldı ve sağ overde 8 mm ve 12 mm iki yumurta solda ise şüpheli 1 tane dedi doktor ...size yemin ederim dünyalar benim oldu ...bu sürece başlamak bile bir mucize ...menapur iğne kullanıyorum ve bugün 3. İğnemı vurdum ...inanın hamile kalmış gibi sevincliyim...midem bulanıyor başım ağrıyor ve adet ağrısı gibi biraz ağrı var ...cuma günü kontrole gideceğim inşallah. ..Rabbim yardım etsin güzel sonuçlar alayık ve yola devam edebileyim...başkaları bana ışık ve umut olurken bende başkalarına umut olabileyim...ben de yaşadıklarımı buraya yazacağım. ..allah sabredenlerle beraber ...bu yazımı okuyorsanız yalvarırım benim için de dua edin nolur ...Rabbim yar ve yardımcımız olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…