Tüm sorunlarımın kaynağı görümcem

Kız helal olsun onlara 8 kişi görüntülü konuşmayı nasıl beceriyorlar
valla çok fena ortam anlatamam, hayır gercekten normalde bile kendi hayatlarini yonetemeyen insanlar kriz aninda fikirleri verilen akillari vs bir görsen.
Bunlardaki aklı kuşa taksan ters uçar yani oyle diyim.
Sözde birbirlerini kayiriyorlar yani ama birbirlerine en buyuk kotulugu yine kendileri yapiyo.

Kimse boşanmak için evlenmez, bir kalemde de gözden çıkarmaz, çıkarmamalı da. Eşinizin enişte bedelliye giderken ağlamaması gerektiğini, enişteye iş bulmak için seferber olmamayı, öncelikle sizin kocanız olduğunu, önceliğinin artık kendi kızı ve karısı olduğunu öğrenmesi lazım. Ailenin babası/abisi değil kızının babası olduğunu öğrenmesi lazım. Siz 34 yaşındasınız eşiniz de en az o yaştadır diye düşünerek diyorum ki bu yaşta bir erkek bunları zaten bilmeli. Bilmiyorsa siz hem yeni anne, hem başka geçmişten gelen sağlık üzüntüleriniz varken bunların mücadelesini verirken zorlanırsınız. Güzel zamanlarınız çabalamakla geçer, yıpranırsınız. Bu yüzden herkes görümceye değil eşinize kabahat buluyor.

En güzel yapacağınız şey eşinizi bir an önce kişisel ya da aile terapisine ikna etmek ve bu süreçte onun ailesi ile mesafeli olmak.

Bana ne hanımefendi sizin evliliğinizden boşanmanızdan? Benden beklediğiniz hassasiyeti eşinizden bekleseniz hayat kaliteniz gözle görülür şekilde artar. Kocanın karşısında dut yemiş bülbül, kalan herkese panter maşallah. Acınacak haldesiniz. Koca koca olsa böyle ortalara düşürmez, ondan bundan medet umacak hale gelmezdiniz. Siz benim imanıma inancıma kadar kendi seçtiğiniz adam size neden sahip çıkmıyor, o benden de mi kötü Müslüman ona bakın.

Hanımefendi Türkiye'de yaşıyoz ya. Kaç tanemizin çok tatlış akmayan kokmayan eş ailesi vardır ki?
Vardır muhakkak sorun x değil y dir z dir Ama sorundur işte belki normalde halledebileceğin bi sorundur ama hormonlar psikolojin o an çözmeye izin vermez yardım istersin belki bi sene sonra düzelecek belki de ömür boyunca düzelmeyecek bilmiyorum sadece yazmak istedim belki başkası ya bu sorun değil dert etme şu yolu dene olmazsa bide böyle dene der diye umut ederek yazdım ama ne zayıflığım ne ezikliğim bu kadar zalim olunmamalı sitemim ona o yukardaki komik arkadaş premses demiş yapma ya hayatında benim kesip attığım kadar dert görmüş mü acaba premses kendisi farkında değil yazık yaşadığımın tamamını dinlemeden kesin yargılar dağıtılmaz bende bi sürü yorum yaptım kimseyi kırmadım bu durumda bi insanı incitince eğlenceli mi oluyor siz belki keyfen yazdınız ama bendeki sonuçlarını bilmeden kırıp dökmemeye gayret ederek yazamaz mısınız

Canim demez asla. Diagnozu da zor, dogru sorulari sorabilecek psikolog lazim. Önden sen arastirip birini bulacaksin anlatacaksın. Sonra su doktor ilac da yazarmis diye ufak bi yalanla eline vereceksin numarasini. Ama %99 bu adam duygusal ensest. Covert insest diye araştır.
Babasi mi yok bunun? Anne cocuga kocasi gibi davrandiginda cocukta gizli ensest durumu gelişiyor. Bir sey olmadigini düşünüyorum çünkü olsa bu kadar icinde kalmaz en ufak seyde onun için derbeder olmazdi. Biraz doyum yaşamış olurdu. Aksiyona dokenler yaklaşık 2 sene boyunca sevişip sonradan duruluyorlar. Ama her anlamda arzuladigini onsuz olamadigini ben bile ta burdan hissettim.

Acınacak olan sensin farkında değilsin bu çok acı zavallısın hırsını hıncını çıkaracak yer arıyorsun ben her yerde panterim merak etme karşına aynı senin gibi biri çıksın ve bu günü hatırla olur mu kalbinin ekmeğini ye

Çok değişik ilk kez duydum

Eşinin düzelmeye niyeti olursa çözülmeyecek sorun yok, onu bu yola sokmaya çalış önce tatlı dille olmazsa gerekirse triple, birlikte terapi alın gerekirse sen de onunla git
Ben seni çok iyi anlıyorum malesef bir sorunlu kardeş de bende var, insana kene gibi yapışıp destek olmazsam hayatları kararacakmış gibi davranıyolar ben bunu fark ettim ve baya değiştim, eşin de fark edebilir bu imkansız değil kimi insan geç fark eder
Boşan veya boşanma diyenleri de boşver, boşanırsan çocuğunla baş başa kalacak olan sensin evli kalırsa eşinin sorunlarıyla da yüzleşecek olan sensin
Sanırım lohusasın ılık bir dul al sakinleş, komik bir dizi izle, kafanı boşalt, öfkeyle kalkan zararla oturur, kafanı biraz sakinleştir ardından eşinle bu konuyu çözmeye çalış, bol şans dilerm

Ben böyle bir şeyi annem için düşünüyorum
Erkek kardeşime aşık gibi davranıyor, kardeşimin bazı psikolojik sorunları var ondan üzerine çok düştü ama, kesinlikle duygusal olarak fazla gibi geliyor yaptıklaro hatta beni de senelerce zorladı kardeşin bunalımda hadi konuş rahatlar vs diye
Dediğiniz şey için ben de mi görüşsem acaba psikologla falan

Evet lohusayım ve kendimi yalnız hissediyorum eşimle sorunum olsa anlatacak kimsem yok dedim ya Annemler üzülür annem ciddi hasta ve çektiğime de yanar tükenir kız kardeşim yok ikisi de erkek ama eşimle sakin alakasız zamanlarda konuşunca konuşulabilen bi insan öfkeliyken daima ben haklıyım modunda sakinleşip düşününce anlayabiliyor en azından görümcemde de sorun olduğunu düşünen insanlar var bu konuda yalnız değilim bana öyle gelmemiş buna dayanarak onun görmesini sağlamaya çalışacağım tavsiyeniz için teşekkür ederim

Eşin asla iyi bir eş ve baba değil, bu adam kolay kolay düzelmez, sakın 2. Bebeği yapma ve ciddi ciddi boşanmayı düşün, ömrünü yer bu ...

Çok değişik ilk kez duydum
Okudum ve sanırım haklı olabilirsiniz baba evle pek ilgili değil yok gibi değil ama duygusal ya da iş bitirici rolde değil sadece figür gibi eşim evin büyük çocuğu bi küçüğüyle 7 yaş var evleneceği adamı bile araştırmış garip bi şekilde kendi akrabaları dahi yeğen kuzen evlendiği adamı eşime göstermiş yatıp kalkıp evladım ona benzesin diye dualar etmişler bana her seferinde çok şanslısın o mükemmel bi insan şeklinde yaklaşırlar ailesine çok düşkün olduğu için

Her erkek annesi biraz ensesttir zaten :) bu kadarcik söyleminden o anlasilmaz ama seni karşına cocugu gibi almamissa hep bi dert yakindigi biri olarak koymussa, seni hep caring sister olmaya zorlamissa tabiki terapi almanda fayda var. Benim annem de hep erkek kardesimi önüme koydu, ben cocugu degildim onun yardımcısı dert ortagiydim. Ama oglan kardeşim adeta tek nefeste soluvericek bir cicekti hep üniversitede arkadaslarimla eglenirken aksam 9da beni arayip bu saat oldu nerdesin sen bu cocugun yarin sinavi var diye bagirdigini bilirim. Bana neyse ben de kosa kosa gitmistim.

Ben annemin evladı değil de dert dinleyicisi isteklerini gerçekleştirmedeki maşası gibiydim, artık dinlemiyorum susuyor ama konuyu anladığından değil bana gücü yetmediğinden haklısın diyip geçiyor
Pandemide iş için yurtdışındaydım ve karantinaya girdim dünyanın bir ucunda tek başıma bir odada, annem dedi ki kardeşin çok bunalımda kızım bir sohbet et de rahatlasın ben de enayi gibi dediğini yapmıştım

Insan icindeyken anlamiyor iste. Sogukkanli bi canli gibi oluosun yavas yavas haşlaniyorsun ama yandiginin farkinda olmuyorsun alistikca.

Bak mesela konusahibininki de oyle. Goruculu usulunde fark etmemis normal. Ama olaylarin gittikce dozu artmis. Basta ailesine düşkün ne güzel demis. Sonra ayip olur simdi onun yokken biz cocuk dersek demis. Sonra enistesinin issizligi sonra is yerindeki olay giderek sacmalik seviyesi artiyor ama sen bir oncekine okay dedigin icin agzin cok da acilmiyor alistigin icin. Ama geriden izleyenler yuh bu ne yok artik diyor. Bu noktada tedavi lazim cunku gecmis olsun senin de psikolojin bozuldu.

Sana donersem mesela sen de bu yuzden her falsosunu sineye cektigin adamlar bulacaksin annene ne munasebet yapmiyorum diyemedigin icin. Bu ezilmislikler tek bir noktayla sinirli kalmaz aile yasantini özele ozel yasantini ailene falan tasir durursun. Terapi icin illa islerin cigrindan cikmasini beklememek lazim.

Senin dedigin gibi benim de annem neredeyse beni bana sorarsan hic dusunmedi. Hep kardesim once geldi. Ama ona soyledigimde asla kabul etmez. Dolayisiyla isi muhatabıyla da cozemiosun kendi icinde affetmen gerekio günün sonunda. Ben de mesela amerikaya kactim o yillarda. Gene uzaktan onun okul isleri icin beni aradi dert anlatti. Simdi ingilteredeyim gene kazik kadar adamin telefonu bozulmus beni ariyor. Gecistirip kapatiyorum artik laf da anlatilmiyor yasli basli kadina. Sen bilirsin dedim oluyor cevap. Ben hicbir sey bilmek istemiyorum artik. Kendi halimde durmak istiyorum.

Tamam da eşinizin ailesini düzeltemezsiniz ki zaten onlar da sizi dinlemez , ben olsam çoktan boşanma davasını açmıştım, eşin seni sevmediğini ve çocuğunu asla sahiplenmediğini resmen gözüne sokuyor, tedavi olmuyorsa boşan kurtul ...

takdir ettiğim düzgün bir insandır
Öncelikle değil. Kızkardeş manyağı.

İkincisi değiştiremezsiniz. Müdahale ederseniz kardeşlerin arasına giren fesat gelin olursunuz. Eşiniz ciddi anlamda tedavi görmesi gereken kardeşine saplantılı biri. Ailesinde sorun yok çünkü yüz verdiği sürece insanlar hadsizleşir. Asıl sorunun eşiniz olduğunu kabul etmeniz gerekiyor.

Size tavsiyem çocuk yapmayın, pişman olursunuz. Maazallah yeğeni daha zayıf diye kendi evladına yemek vermeyecek potansiyel var. İleride yeğenine alınmadı diye istediği oyuncak alınmayacak. Babasının gözünde ikinci planda kalacak. Ben açıkçası bunu çocuğuma yapmak istemezdim. İşin doğrusu ben kendime yapmam vururum kıçına tekmeyi gitsin kardeşinin peşinde sürünsün. Ama siz kurtarırım mı acaba diyorsunuz. Bu yolda başarı dileyemiyorum çünkü imkansız. O yüzden sabır ve bol bol akıl sağlığı diliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…