Tüm sorunlarımın kaynağı görümcem

Zoruma neden gitsin, ne gitsin ? Ablam (1 yaş küçüğüm sizden) al o zaman kocanı doktora götür. Hala ne yapabilirim diyorsunuz? Eşinize açık açık ailenle siyam ikizisin, ama senin önceliğin artık ben ve kızımız diyeceksin. Anlamıyorsa terapiye götüreceksin. Nasıl araştıralım, eşinizin hobileri, eğitim durumu, en sevdiği rengi de söyleyin ona göre karar verilsin madem. Kendiniz olumlu yanlarını da yazın o zaman.
Benim kendine saygısı olmayan arkadaşım olmadı çok şükür. Ya ben uzaklaştım, ya da onlar dediklerime dayanamadığı için benden. Allah sizi de bu duruma düşürür inşallah, yaşamadan anlamazsınız demeyin, ben bunları kendime layık görmem. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Yanlış anlamayın ama eşiniz size sorun yasadigin kişiler umrumda değil demişti di mi ? Bu adamın her tarafı iyi olsa ne olur ? Sevilmek olmayınca ne olur ya da sevildiginizdem ne kadar emin olabilirsiniz ?

Biraz zor düzelir, kardeşinden bir kazık yiyene kadar böyle devam eder
Bunu ciddi bir dille anlatmak lazım evli barklı adam kardeşinin peşinde koşacaksa evlenmeyip ameleliklerini yapsaymış

Hayat herkesi eşit düzeyde olgunlaştırmıyor terapiye nasıl ikna edebilirim mesela bakın bu güzel bi bakış açısı
Ama kendime saygı konusunu bence tartışmayalım kırıcı olmak istemiyorum hala zorluyorsunuz herkes kendine en iyisini layık görür en iyisini nerden bulacağız bu bir ikincisi bu kadar temiz ahlakı temiz geçmişi vefayı nerden bulacağız başkası olmazsa başkası böyle diye diye gönülden gönüle mi gezelim elimden gelirse düzeltirim kızım babasıyla büyüsün isterim öncelik bu çözüm bulamazsam kendime değer verdim hikayesi yazmam tüm yolları denedim en sonu çıkış kapısı derim ben kanser atlattım bi çok kez ölümden döndüm gücüm var denerim yoksa dönerm bu kadar

Yanlış anlamayın ama eşiniz size sorun yasadigin kişiler umrumda değil demişti di mi ? Bu adamın her tarafı iyi olsa ne olur ? Sevilmek olmayınca ne olur ya da sevildiginizdem ne kadar emin olabilirsiniz ?
Öfkede söyledi ama her yüzümü asık gördüğünde de sorar dinler şu an zaten bu sebeplerle kafa karışıklığı yaşıyor ve çözüm arıyorum tabi lohusalıkta cabası acaba bende mi değiştim diyorum çözemiyorum

Biraz zor düzelir, kardeşinden bir kazık yiyene kadar böyle devam eder
Bunu ciddi bir dille anlatmak lazım evli barklı adam kardeşinin peşinde koşacaksa evlenmeyip ameleliklerini yapsaymış
Haklısınız teşekkür ediyorum inşallah öyle olmadan düzelir işte ailesi oturup anlatır sandım galiba yanıldım benim annem abimi karşısına alıp gördüğünüz her şey bu evde kaldı artık en güzel yemek eşininki en güzel aile o ev bura geçmişte kaldı demişti

Eşiniz zor bir insan belli ki çocukluktan beri her sorunu üzerine yıkmaya alışmışlar o da şuan aynı devam ediyor, yardım etmese belki de kendini suçlu hissedecek manipüle edilmiş
Ben kendi ailemden biliyorum her sorunda bana yapışıyorlar kavga da etsem sonunda dayanamayıp kendimi olayların içinde buluyorum
Uygun bir dille bu ilişkinin normak olmadığını evliliğinizin sarsıldını bu konuyla alkalı psikolojik yardım almasını söyleyin dinler mi sanmam ama siz bu yolu da göstermiş olursunuz

Ben iki buçuk yıllık evli bi kadınım doğru evlilik için uzun yıllar bekleyip acele etmemiş bi insanım.

Görücü usulü evlendik o sevdiğini söyledi en baştan sevdi mi bilmiyorum

Doğru evlilik için uzun yıllar bekleyip, görücü usulü üstelik seni sevdiğinden emin olmadığın birisiyle mi evlendin?
Eşin bu kafayla giderse, sen de bu hareketleri sindiremezsen (-ki sindirmemekte milyon defa haklısın) bu evliliğin sonunda boşanma görünüyor...

O kadar güzel bi üslubunuz var ki ve çok güzel özetlemişsiniz teşekkür ederim zamanında baba eve ilgi göstermemiş eşimle bi küçüğü arasında 7 yaş var evde resmen baba figürü ona da üzülüyorum arada kalıyor babasını bile idare ediyor

Temennim yaşa ve tecrübe et sonra burada tekrar buluşalım kır papatyası
Yardım isteyen mağdur bir kadınsın sandım bu yorumundan sonra kötü biri olduğunu düşünüyorum…

Hızlı kararlar verip yine kocasına çocuk veren, görümcesini suçlamaktan ve aynı yerde sabit kalmaktan başka bir şey bilmeyen sivri dilli bir kadın.

Öteki yol hiç denenmemişken nasıl bu kadar keskinsiniz merak ettim bu inkar değil sorun görmesem gerçekten bunu tecrübe etmiş insanlardan fikir istemem değil mi
Konu başlığı görümce olduğu için tepki çektiniz....
Eğer ayrılmak istemezseniz ( saygı duyarım) o zaman öteki yolu deneyin .......
Artık eşinizi sorgulamak, eleştirmek, vb davranışları bırakın.
Çocuğunuzla evin içinde kendinize ait bir dünya kurun.
Kimseye özellikle eş ailesine yakinmayi unutun.
Bırakın eşiniz ne yaparsa yapsın.
Ekonomik özgürlüğünüz varsa eşinize masrafları yükleyin, çocuğunuz için birikim yapın ,gezin eğlenin.
Bir gün karşı taraftan büyük kazık yiyip akillanacağini umut ederken,onsuz bir hayatın daha iyi olacağını fark ettiğinizde tüm sorunlar yok olup gidecek

Sevgisini göstermez ki annesine çok düşkün ama 1 ay görmese sonra 5 dk görse yeter der kız kardeşi aramazsa aramaz anlayamıyorum ben annesine bile sarıldığını bilmem doğru düzgün içine kapanık bi insan daha yeni yeni sorun paylaşmaya başladı iki yılda

İnsanları delirtip bi işim koymak tebrik ederim

Peki neden o yazıda hepsi sorunlu içeriğe değilde kapağa bakarak kitap mı yorumlanır. Ben kimse için bu kadar keskin konuşmadım ama yorum yapanlar doğum yapmış yardım isteyen bi insanı yerden yere vuracak yorumlar yapmaktan çekinmiyorlar yaşamamışta evlenmemiş olan da herkes yorum yapıyor aynı şeyi bin kez söylememe rağmen

İnsanları delirtip bi işim koymak tebrik ederim
Seni burada kim delirtmek istesin?
Sert ama gerçek yorum yapan insanlarda olacak tatlı dille yapanlar da…
İşine gelirse, gelmediğinde de millete aynısını yaşa diyeceksen Rabbim sana bırakmaz bize değil.

Tercihlerinin bedeli ödemek senin sorunun… Biz senle mağdur olduğun kısımda buluşuyoruz konuşuyoruz yoksa konunda baştan sona sen haklısın, senin yanındayız .

Kendinin de iki arada bir derede kaldığına eminim, toksik aileler bir kurban seçip onu kurtarıcı ilan ediyorlar, ailenin her yükünü sırtına bindir nasıl olsa yapar diye, umarım eşinizde bu farkındalık oluşur bunun için psikolojiyle ilgilenmesi yardım alması veya okkalı bir kazık yemesi lazım, bol şans

Yanımda olduğunuz hangi cümle birde çocuk mu yaptın niye görümcene eşini anlattın boşa sorun senin kocan anlamıyorsun üslup namustur belki hassas bi insanım ve son yardım çığlığım burası belki o sert dediğiniz cümle aşırı psikolojimi bozacak bambaşka bişey yapacağım belki düzelmez diye boşanmak yapacaklarım arasında en masumu kalacak belki intihara teşebbüs edeceğim bu kadar zorba yorum yapmak ne kazandırıyor yaşamadan benim ayakkabılarımla benim yolumda yürümeden bu kadar kırıcı kaba olamazsınız yaşamadan sert bi yorum yapamazsınız ki siz sertleşince ben sert cevap verdim diye beni de suçlayamazsınız herşey bu kadar basit gibi davranırsanız başınıza gelsin öyle konuşalım demek yanlış değil çünkü aynı duyarsızlıkla yorum yapan sizsiniz en başından beri olabilecek en naif şekilde cevap verdim artık suçlayıp yaftalayıp resmen hakettin yorumuna baş kaldırmak en doğal hakkım kötüsünüz hemde çok kötüsünüz insan büyük konuştuğunu yaşamadan ölmez o zaman büyük konuşmadan aynı naiflikle cevap verilseydi o cevap orada olmazdı yaşadığım herşeye rağmen ben nezaketi bırakmayıp sonunda patladıysam biraz da o yorumu yapana bakmak lazım

Hassa durumda olduğunuz için yorumları çok fazla içselleştirmiş olabilirsiniz.Kocaniz sizi sevmiyor, değer görmüyorsunuz...... gibi yorumlar ağır geliyor haklısınız,ben ya da bir başkası sizin yazdığınız sıkıntıları yazsa aynı tepkiyi alırız inanın.Kimse burda daha çok ben bosandirdim diye yarismiyor ya da işin ucunda ödül almıyor,.Nişanlı olduğunuz dönemde böyle birşey var deseydiniz herkes aman kaç kaç derdi hayat tecrübesi şu an yaşadıklarınızı ön gormemizi sağlıyor.Uzgunum ama,sizin demeniz eş tarafının kendini çekmesi eşinizi düzeltmez,kendi farkındalık oluşturmadığı,sizi kaybetme korkusu içinde olmadığı sürece asla ama asla düzelmez

Anlayan birine denk gelmek, elimden geleni yapmaya çalışacağım haklısınız inşallah çözüm bulunur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…