Tüm sorunlarımın kaynağı görümcem

Gayet bakabilirim ben kardeşime rahatsızlığımı bildirdiğimde erkek kardeşinle nasıl konuşabiliyorsun demişti zaman geçip kız kardeşi yapınca o onunla aynı değil diye saçma mı saçma bi savunma üretti

LANET OLSUN AYNI ŞEYİ YAZIP DURMAYIN EŞIM SORUNLU BUNUN İÇİN ÇÖZÜM ARIYORUM LÜTFEN Bİ KENARDA DURUN DA TECRÜBE ETMİŞLER KONUŞSUN OLUR MU

Siz de bence bir doktora falan gidin 10 dk bir karar değiştiriyorsunuz
Az önce suçlu görümcenizdi yine evli gibi kocana anlatıyordu ne çabuk fikriniz değişti.

İnşallah bir işiniz vardır, yoksa da lütfen bir işe girin. Her zaman ikinci planda kaldığınız bir evliliği ne kadar sürdürebilirsiniz? Başka çocuk yapıp bu adama daha bağımlı hale gelmeyin. Eğer boşanacak durumunuz, gidecek bir aile yanınız yoksa da sineye çekip böyle kabul edeceksiniz, yapacak bir şey yok.

Bence kıskançlık yapıp esas sorununuzu göremiyorsunuz, görümceye bilenmekle hiçbir şey çözemezsiniz.

LANET OLSUN AYNI ŞEYİ YAZIP DURMAYIN EŞIM SORUNLU BUNUN İÇİN ÇÖZÜM ARIYORUM LÜTFEN Bİ KENARDA DURUN DA TECRÜBE ETMİŞLER KONUŞSUN OLUR MU
Alın size benden bir tecrübe. Benim eski eş ailesine inanılmaz derecede düşkündü. O bile sizin eşiniz kadar kız kardeşini kayırmazdı. En son kızkardeşi bize habersiz kahvaltıya geldi, benim çocuğum hastaydı ve ben kahvaltı hazırlamamıştım, eşimle ikisi bir oldu bana bir sürü hakaret ettiler, ben de ikisini karakola şikayet edip evliliğimi bitirdim ( eski görümce uzaklaştırma aldı karakoldan) Yani bu forumda eşi ailesine düşkün olup mutlu olan bir kişi bile yok, biraz gerçekleri görmeye ve ona göre hareket etmeye ne dersiniz ?

Elzem durumlar istisna ama Rabbimin en sevmediği sünnet diye okudum ve duydum kaçınılmazsa tabi ki gerekli ama yarın Rabbimin huzurunda tüm yolları denedim diyebilmeliyim Anneannenizi dinleyin büyükler küçükleri kötü yola sevketmez sizinle bilinç tartışmam ve eğitimimi evlilik yaşamış ama toy biri olduğunuz şu halinizden belli ben belki halledebilirim belki sizin gibi sırtımı dönüp kaçacak bi insan değilim belki benim eşim sizinkinden çok iyi sadece aileye aşırı bağlı belki çok seviyorum ve belki yabana atılamayacak silip atılamayacak değerde özellikleri var neye göre değerlendiriyorsunuz bana hakaret vari konuşmayı nasıl kendinize had görüyorsunuz üslubunuza dikkat edin

Kimse görümceye ak kaşık demiyor, hala görümce diyorsunuz pes. Demek ki aile yapıları böyle, evli barklı kadının her isteğine her durumuna kocası değil abisi koşuyor, saçma sapan ilişkiler diyoruz. İki cümlenizden biri nasıl düzeltirim. Onlar
her şeyi normal görüyor, düzeltilecek bir şey yok. Anası kardeşleri yetmiyor başkalarına da böyle ezik ezik koşuyormuş.

Büyük harf yazmanız neyi değiştirecek? Tecrübe etmişler yazsın diyorsunuz da kardeşine aşık adamlarla mı evliyiz? Sihir mi yapalım? Benim kucağımda da sizin gibi bebek vardı adama rest çektiğimde. Ya öyle ya böyle düşün taşın deyip verdim bavulunu eline. Eşim de eşim kocam da kocam. Kocası batsın biraz da kendinizi sevin. Çocuğunuzun hastalığındaki tavrı yetmedi mi soğumanıza nefret etmenize? Başka doktoru niye aradın diye bağırıp çağırmış kavga çıkarmış. Ateşlenen hasta olan çocuk onun da çocuğu değil mi? Bunun tek bir yolu var, çıngar çıkacak kavga edilecek, ak koyun kara koyun belli olacak, işine gelmeyen de çekip gidecek. Bu kadar kişi aynı şeyi yazıyorsa bir dönün kendinize bakın. Siz de eşiniz kadar sorunlusunuz.

Öneriniz nedir öyle bi durumda kalsam ki kaldım o kadar değil eşim beni tutar hatta boşver ne bulduysa onu yiyecek dedi ve bu aramızda sorun olmadı ailem şundan şikayetçi senden asla demedi ben sadece dışarının sorunu bizi mutsuz etmesin derdinde bi çözüm arıyorum

P patiledim ve ben değer görmediğimiz yerde durmadık. Kendimize mutluluk için başka bir yol çizdik. Size size görümcenizin onda biri kadar değer vermeyen eşinizle mutluluklar, size ne denilse boş. Burada çemkirdiğiniz kadar kocanıza çemkiremiyorsunuz, yazık size.

Dedi başka bi sorunlu biz zaten doktora gidiyorduk ben başka bi doktordan fikir aldım adam bi teşhis koydu eşim görmeden nasıl teşhis koyar diye çıkıştı akşamına da hasta olmasını kaldıramadım üzüldüm haksız yere senden çıkardım özür dilerim dedi pişmanlığını dile getirdi buna ne diyeceksin bu kadar kişi aynı şeyi yazmıyor gerçekten okuyup empati yapabilen mantıklı cümlelerle sözünü destekleyen bi kaç kişi var geçmiş yorumlara bakmayıp aynı soruyu soran da bir sürü kocamdaki sorunu görmediğimi iddia eden insanlar büyük punto bunun için

Oturup size kavgamı mı anlatayım ya bi yazmayın ne olur üslubunuzun çirkinliği kadar cevap vermiyorum bile haddinizi bilin

Bunun değer görmekle ne alakası var ben benimle ilgilenmiyor demedim kavga anında bi iki cümle ya da bu kadar yılda bir ya da iki kez ki onuda dışardaki sorun huzurumuzu kaçırıyor dedim bunun dışında şükür ki aşılamayan bi sorunum olmadı

Siz de bence bir doktora falan gidin 10 dk bir karar değiştiriyorsunuz
Az önce suçlu görümcenizdi yine evli gibi kocana anlatıyordu ne çabuk fikriniz değişti.
İlk yazdığımı okudunuz mu nasıl düzeltebilirim diyorum yani daha ilk başta sorun gördüğüm için buraya başlık açtım artı görümcem bana göre hala masum değil bana göre buradakilerin aksine en az eşim kadar sorunlu bunu başka bi arkadaşa yazdım okuyupta mı yorum yapsak acaba

Annanem 60 yıl onu döven, aldatan, aşağılayan, parasız bırakan, aç bırakan adamla evli kaldı. Dedem öldüğü gün mezarına gitti, bir daha annemler götüremedi o kadar sevmiyor. Ama kafa bu kol kırılır yen içinde kalır. Düsturu bu. Onu mu dinliyim?
Ben yüksek mühendisim, Türkiye'de çok iyi şartlarda yaşarken sadece daha medeni, adaletli bir hayat sürmek için Avrupa'ya taşındım. Vizyonum buyken annanemi mi dinlemeliyim gerçekten? Ben kendim için en iyiyi yapabilecekken ve imkanım da varken neden yapmiyim? Ben toyum, buradaki üyeler fesat, görümceniz kötü, eşiniz de çok azcık ailesine bağlı, siz de piremsessiniz. Aynen devam...

Son düzenleme:
Kız helal olsun onlara 8 kişi görüntülü konuşmayı nasıl beceriyorlar

Neden zorunuza gitti bende kamuda müdürlük yapıyorum bakın konuyubikmeden yaptığım yoruma nasıl çıkıştınız benim konumda aynı ama boşanmak son çare buradaki üyeler 10 cümlede nasıl hüküm veriyor anlamıyorum konuyu araştıran yok normalde bu sorun dışında nasıl biri diyen yok ailesiyle ilgili takıntı derecesinde problemi var kabul ama başka bişey var mı diyen yok boşa gitsin boşa gitsin ben boşadım kendime değer veriyorum neden tanımadan çocuk yaptın sadece yargılayan sözler ben eminim ki ben kardeşiniz en yakın arkadaşınız olsam yüzüme bakarak söyleyemeyeceğiniz şeyleri buradan sallamak kolay okumuşsunuz yazık ki duyarsızsınız

Yanlış düşünüyorsun, verdiğin örnekle senin komum alakasız evet gorumcenin bu durum hoşuna gidebilir, rahat edebilir ama sorun tamamen eşinde, görümcen istediği kadar armaasin eşin arar onu, herşeyi basklarindan beklmeyin duzeltebilirsen eşini düzelt ki sanmıyorum, düzelmezse bak yoluna bu adamla ömür geçmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…