Tüm sorunlarımın kaynağı görümcem

Kabul etmiyor değilim bence topu sorunlu hatta en sorunlusu eşim yukardaki bi arkadaşın dediği gibi ailede var olma şekli bu baba gibi davranıyor yuvayı yıkmak en kolay çözüm benim derdim başta eşimi ve ailesinin bu durumunu nasıl düzeltirim nasıl bunun makul bi hareket olmadığını gösteririm onlar yüzünden sorun yaşadığımı gösteriyorum hatta anlatmayın ne olur çok üzülüyor demişliğim bile var ailesine ama azalmıyor artarak devam ediyor o zaten dalmaya hazır daha da içine çekiyorlar bunyönünü de takdirle anlatıyorlar ne olur sorunu empati yaparak irdeleyip yazın empati yapamıyorsanız mevcut yazıyla empati yapabilecek soruları sorun kestirip atmayın boşan ya alış ya boşan bunlar en sonki seçenekler her boşanmada gök titrer rabbimin en sevmediği şey birine bunu tavsiye etmeden bi düşünün laf olsun diye boşan demek çok kolay

Allah yardımcınız olsun .kocan sıkıntı.

Ahahhah enistesi işsiz kaldı diye agladi mi? Böyle sünepe mıymıntı erkegi nereden aldıysam oraya bırakırım nasıl saygi duyuyorsunuz hâlâ?

Bunlar ailece hasta, valla bu adamdan cocuk yapma o da aynen bunlar gibi hasta olur ... sperm bankasindan sperm al ciddiyim bu manyaklarin soyunu turetme sakin.

Bu durumu siz düzeltemezsiniz. üzgünüm ama buradaki hiçkimse size bu konuda yardımcı olamaz. şöyle yap ya da böyle yap diyemez.Eşinizin ailesine bişeyler anlatmaya çalışmanız boşa bir çaba olur çünkü anlatsanız da anlamazlar işlerine gelmez çünkü onların normalleri bu.
Eşinizle konuşmayı deneyin diyeceğim ama eşinizinde ne tepki vereceğini çok kestiremiyorum.Yani sizin konuşmanızla aa tamam karıcığım evet haklısın ben de kardeşim ve ailemle fazla ilgileniyorum iyi oldu bunu söylediğin bir daha yapmam diyecek biri değil bence.Yani bunu siz anlatamazsınız.Bu durumda ya terapi bi şekilde uzman desteği olacak ya da rest çekeceksiniz bu şekilde devam edersen beni bir daha göremezsin çocuğunuda mahkemenin izin verdiği günlerde görürsün diyip göz dağı vereceksiniz.Vereceğiniz göz dağı da ya eşinizin kendi ailesine yani siz ve kızınızdan oluşan aileye sahip çıkmasına sebep olacak ya da kök ailesini tercih edip onlara daha çok bağlanıp sizden ayrılmaya…Bunu göze almalısınız..

Her boşanmada gök mü titrer? Bilmiyordum. Kocasından dayak yiyen, fiziksel/cinsel şiddete maruz kalan, kısıtlanan kadınlarda mı gök titriyor yoksa çok daha iyi mental sağlıkla yaşayabilecekken, kocasının regl sancısında gözyaşlarını izlemeye devam eden kadınlar için mi?

Ben kocamdan boşandım. Belki de hayatımdaki en iyi kararlardan biriydi, çünkü mental olarak da fiziksel olarak da iyileştim. Şu ana kadar eğitimli, kısmen bilinçli biri olduğunuzu düşünmüştüm ama içinizden annanem çıktı.

Son düzenleme:
Eşiniz düzelmez o ayrı da siz nasıl sabrediyorsunuz diyeceğim ama Allah dağına göre kar veriyor
Yine diyorum eşiniz düzelmez
Kaybetme korkusu yaşatın diyecegimde sizi kaybetmekten korkan böyle davranmaz
Şu olabilirdi abartılı ilk davranışına abartılı bir tepki verecektiniz ilerisine cesaret edemeyecekti
Siz bir de okulda sorun yaşayan çocuğun velisi gibi davranıp ailesine gidip lütfen anlatmayın üzülüyor demişsiniz büyük hata

Tek sorun görümceniz değil. Beceriksiz eşiniz.

Ne seni ne çocuğunu ablası ve yeğeni kadar bile sevmeyen ve önemsemeyen kocanı çek. Bu herifler duzelmezler.

Bugün görümce vefat etse eşin yine enişteye yeğene bilmem kime takacak ve her türlü sizin ve çocuğunuzun önünde tutacak. Sorun görümce değil, görümce ölse bile eşiniz böyle bir adam olmaya devam edecek. İnsanların hepsi aynı şeyi söylediği halde gorumceyi suçlama devam ediyorsunuz hatta buradaki üyelere siz de demek böyle insanlarsınız diyorsunuz. Arkadaşım belli ki eşin hasta, seninle de görücü usulü evlenmiş sevmiyor, adamın ilgi odağı sen değilsin. Bunu anlamak bu kadar zor mu gerçekten?

Belki bıraksalar sadece evine döner
Dönmeyeceğini biliyorsunuz,şu an hâlâ inkâr durumundasınız.Asil problemin eşiniz olduğu o degismedikce diğerlerinin değişmeyeceğini idrak etmek zor değil.
Suçu görümceye,ve diğerlerine atmak kinlenmek kolay ama asıl düşmanın koynunuzda olduğu gerçeği görmek istemediğiniz tek gerçek.

Asla normal değil ama görümceniz değil mevzu eşiniz. Benim eşim de düşkündür ailesine ama beni ihmal etmez.

Senin sorunların beni ilgilendirmeyen eş artık eşim değildir bence. Amaç beraber bir hayat geçirmek değil mi? Sorunlarımı eşime anlatmıycaksam eğer tek başıma yaşıyorum demektir.

Şu bi gerçek en az eşim kadar görümcemin de problemli olduğunu abisine eşi gibi davrandığını kimse farketmiyor çok garip belki eksik anlattım belki tanımadığınız için. eşimin sorununu bildiğim için çözüm arıyorum eşim hiç tanımadığı insanlara da üzülen değişik yapıda biri ki ailesine bunu yapması çok normal!! ben kendilerine göre normal gelen bu durumdan şikayetçiyim düzeltmeye çalıştığım o görümcemin sütten çıkmış ak kaşık olarak görülmesine de anlam veremiyorum tamam kocam sorunlu peki bu sorunu kullanan sorunlu olmuyor mu hiçbir şeyi dört duvar içinde yaşamayı bilmeyen görümcem gözünüzde nasıl normal bi profil çiziyor anlayamıyorum

Benim kardeşlerim ki üçü de erkek. Hepsi bebek düşürdüğümü bilir, işteki sorunlarımı da bilirdi. Ama dedikleri abla birşey yapalım mı? Bende yok diyordum ve konu bitti. Görümceden çok bir eşinize bakın ki onunla evlisiniz. At gözlüklerinizi bir kenara koyun ve gerçeği görün artık.

Öteki yol hiç denenmemişken nasıl bu kadar keskinsiniz merak ettim bu inkar değil sorun görmesem gerçekten bunu tecrübe etmiş insanlardan fikir istemem değil mi

Kusura bakmayın ama nasıl bu şekilde bakabiliyorsunuz olaya anlamıyorum hala görümceye suç bulma derdindesiniz.
Ailedeki herkesin sağlık sorununu biliriz işsiz kalmasını vs de, büyük küçük diğer dertler de anlatılır burası normal.
Ama kimsenin kendi ailesini unutup kardeşinin derdine düşecek kadar pervane olduğunu görmedim. Hele de çocuk yapmayalım onları bekleyelim onlar şunu yapmadan biz yapmayalım şeyleri hiç duymadım.
Dert anlatılır paylaşılır kardeş sonuçta ama kendi karısını çocuğunu umursamayıp kardeşine tüm ilgisini veriyorsa sorun eşiniz.
Görümcene bir şey olsa bile (Allah korusun) sorununuz bitmeyecek ki yeğenlerine kendi çocuğundan daha çok ilgi gösterecek siz de biliyorsunuz

O da normal değil tabii ki. Ama eşin normal olsaydı normal olmayan görümcen kendine alan yaratamayacaktı. Yani onun durumu sizi etkilemeyecekti. Bu durumda eşinle konuşup artık görümcenin abisi olmak dışında kendi ailesi olduğunu, ilginin yüzde seksenini sana ayırması gerektiğini, aileci erkeklerin hiç de cazip olmadığını anlatmalısın. Ama işe yarar mı bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…