Tüm sorunlarımın kaynağı görümcem

Aynen anneden göremediğin deger nihayetinde ozguvensizlik yaratio. Ve bu da manipulatif, sorunlu, narsist adamlari cekmene neden oluyo. Substrat enzim ilişkisi gibi cuk bi eşleşim.

Şöyle tekrar bi baktım da, konunuza yazanların yüzde 85 i ben de dahil evli çoluk çombalak sahibi kadınlar, rahatları yerinde, muhakeme yetenekleri, sorun çözme becerileri olan, düzenini kurmuş, evlilikleri stabil bir düzlemde giden kadınlar. Zihniyet belli, artık kimlere laf ettiyseniz zamanında, kimlere dudak büzerek baktıysanız şimdi o dilinizin cezasını çekiyorsunuz, kocanız sizi başından atmasın diye gık çıkaramıyorsunuz.

Aydınlattığın için sağ ol sanki o soruna çözüm aramak için yazmamışım gibi hey Allahım yaa Ama yazılanı anlamaman senin için sorun
Bence konuda tek anlamayan sensin . Bak ciddi söylüyorum ya anlamıyorsun ya da dalga geçiyorsun . Adamı alıp karşına konuşacaksın . Sen benim kocamsin kardesinin değil. Burası senin evin ve önceliğin ben ve cocugum olacak yoksa bak kapı orada. Hareketlerin normal değil gidip terapi alacaksın . Ne benim ne de çocuğumun psikolojisini bu şekilde bozmaya hakkın yok . Sen normal davranmiyorsun senin hakkında konu açtım insanlar ensest olabileceğini bile düşündü . Gerçek hayatta senin gibi insanlar yok .

Ikinci olarak ailesine söyleyince iyice kabarmışlardir. Daha çok üstüne yaparlar . Çünkü diyorsun ki sen ailesine oglunuz için tek önemli sizsiniz ben değilim . Onlar da bunu görünce iyice cozutur tabi ki . Kocan merhametli olduğundan yapmıyor ensest diyemem tanımadığım adama ama belli ki ailesi cidden bu durumu istismar etmek üzere yetiştirmiş. Cidden destek alması lazım . Sende aile danismanlari dinleyevilirsin . Serhat Yabancı , Fatih Reşit Civelekoglu . Ayrıca özdeger bilinci ile ilgili Doğan Cüceloğlu'nu tavsiye ediyorum . Hele ki anne baba olmuşsunuz gelistiren anne baba kitabını okursan meselenin kocanla ilgili durumun ne olduğunun yanitini alırsın

Su cevabimin tek sebebi de iki yaşında bir kızımın olması açıkçası sizin durumunuza üzülmedim . Siz bir tercih yaşıyorsunuz ama bu durumun çocuğunuzu nasıl yaralayacağını görmüyorsunuz . Belki geliştiren anne baba kıtabi size bir yol gösterir

Kocan aile içinde var olmak için belli ki kardeşine verdiği değeri göstermek zorunda . Iki ihtimal var biri arkadaşların dediği gibi ensest diğer ihtimalse çocukluğundan beri kardeşinin gölgesinde kalmış . Ona bu sorumluluk verilmiş . Sürekli kendini sömürtecek ki gerçekten adam olarak kabul görsün . Belli ki sevgisiz bir hayatı olmuş . Korku kültürüyle büyütülmüş . Sen sorundan bahsedince seni bagirarak susturuyor . Saniyorsun ki tek sen böyle sorunlarla ugrastin . Doğrusu senin kocan gibisini de görmemiştim ama geneksel ailelerin hepsi aynı sömürüyü yapıyor erkek çocuklarına . Baba rolünü yükleyip birininin basini yiyorlar konudaki de senin kocan . Ama senin bakış acindaki gibi merhamtli olduğu için değil böyle var olduğu için yapıyor . Yoksa hamile kadına da merhametli yaklaşır gerçekten merhametli insan . Sen önce gerçeklerle yüzleşmelisin ki sorunları çözebilesin .

Aydınlattığın için sağ ol sanki o soruna çözüm aramak için yazmamışım gibi hey Allahım yaa Ama yazılanı anlamaman senin için sorun
Yazılanı anlamayan sensin. Yazılanların özeti bir sorunu çözmek istiyorsan soruna odaklan. Sorun da kocan. Ama başlık görümce. İstiyorsun ki görümceye sallayalım sen de rahatla. Öyle bir dünya yok. Derdin soruna çözüm aramak değil ki dedikodu yapmak.

Ay resmen kayınvalide oğluyla evlilik yaşıyor, oğlunun tüm hayatına el koymuş, eltin aklını yitirmiş olmalı, dünyayı başlarına yıkar çocuğumu alır giderdim valla Ne tuhaf hayatlar var ...

Şeyyy sorunun kaynağını yanlış tespit etmiş olmayasınız? Kocanızın suçlu olduğu ortadayken neden görümce suçlanıyor?

Açılın ben tecrübeliyim. Tecrube aktarımı yapacağım size.
Biz bu konudan dolayı iliski terapistine gittik. Çünkü eşim bunların gayet normal olduğunu. Bu tip şeyleri sorun ettiğim için sorunlu kişinin ben olduğumu sanıyordu. Sen aile nedir bilmezsin, aile böyle olur derdi.
Abisinden ve ailesinden çook sağlam bir kazık yedik ama biraz zaman gecince kafasında aklardı yine onları.
Sonunda psikolog dinleyip şok olup gercekleri ona söylediğinde evet farkındayım diyip seansta ağlamıştı. Bi iki gün sonra psikolog salağın teki deyip bidaha gitmedi. Yine aynı sorunlar oldu.

Ben 1 senedir boşanma aşamasındayım. Psikologa degismez mi diye sorduğumda kendi istemeden degistiremezsiniz dedi. Çünkü anlamıyor. Onun dogrusu o dedi. Ve doğrusu hiyerarşik yapı. Kendisinin en altta olduğu. Ailesinin sırayla ustlerde olduğu yapi. Bende evlendikten sonra kendisinden olduğum için bende en altta onun gibi değersizim ailesi ile olan hiyerarside. Ama kendi aramızda eş iken iyiyiz. Ama ben abisine cevap dahi veremem çünkü ben ast konumdayım. Ve yine kendinden olan çocukta kendi gibi degersiz ve altta.

Vs vss.

Boşanma davasında şunu bile yazmıştı. Twitterımda ekli olmayan eltim ve anonim hesabım var. ben ikizler burçları ikiyuzludur minvalinde bir postu begenmisim eltimde ikizler burcuymus ben ne demek eltimin burcunu begenmezmisim..
Çünkü abisi hiyerarside ustteydi ya, onun eşi olduğu için oda üstte.
Aynı sizin eniştenin konumu gibi.

Umarım yardımcı olmuştur konu sahibi
İnsan böyle bir durumdayken değersizliğe alışıyor. Ben 3 aylık hamileyken çocukta sende bana yüksünüz ben dünyayı gezerdm istesem diyip çocuğuma değer vermediği için anlayabildim. Benim çocuğumu kimse değersiz kılamaz. Çocuğumun kesip attığım tırnağı bile onların ailesinden değerli. Ama o anlamadı. Sizin çocuğunuz hastayken anlamamış ben yıkardım ortalığı.

Son düzenleme:
Bize bunları söylemen kocanın ağlak bi ruh hastası olduğunu değiştirmiyor, biliyorsun değil mi?

Başlık bana göre, benim hislerime göre koyuldu sen alt metni okumayı bilmiyorsun altta görümcemi ne yapayım yazmıyor çok bilmiş eşimle alakalı soru yazıyor görümcemi zaten orada yazana göre değerlendiremezsin sormazsan bana göre de niye öyle olduğunu anlayamazsın görümcem ayrı bi vaka eşimin densorununın farkındayım bu yüzden sordum oldu mu

Oldukça yardımcı oldu bende deneyeceğim belki o da değişmek ister ve belki benim sonum farklı olur olmazsa da bende tecrübe etmiş yolları denemiş olurum şu konuya açıklık getireyim yine de doktora götürmek için sıkıntı çıkarmadı benim internette araştırmam ve tanıdık doktorlara sormam evde rahatlatacak yollar aramam rahatsız etti onu ama ben anneyim çocuğum deli gibi kaşıntıdan uyuyamazken ertesi gün gidilecek doktor randevusunu bekleyemezdim daha önce acilde bişey yapılmadığı için randevuyu bekledik onu da not düşeyim de yığılmasınlar

Bakın kocam yabancılara bile üzülüyor gibi bir şey yazmışsınız bir yerde bulamadım şimdi ama aklımda kaldı isterseniz bulurum yani tanımadığı kişilere bile üzülüyor şeklinde şimdi düşünün tanımadığı kişilere bile üzülen adam size üzülmüyor çocuğunuza üzülmüyor Yani bu ne demek sizi sevmiyor Yani bu ne demek Zorla güzellik olmaz Yani bu ne demek siz düşünün

Niye altmetin okuyalım? Normalini yaz madem. Ki zaten konu içinde yazdıklarınızdan altmetin olmadığını gördük.

Malesef sizde anlamıyorsunuz şuan icinde bulunduğunuz durumu. Yorumda bile kocanizi aklamaya calisiyorsunuz aslında çocuğu vs vs.
Gorumcenizin izin aldığı tarih ile kiracının tarihi uymadı diye. Ateşli çocuğunuzla ilgilenmediğini yazmıştınız oysa.
Bende ailesi ölse çok mutlu bir evliliğimiz olur diye ölseler diye dua etmeye başlamıştım. Ama git gide konu komşu, iş arkadaşları felanda ekleniyor. El iyisi oluyor bu adamlar

Niye altmetin okuyalım? Normalini yaz madem. Ki zaten konu içinde yazdıklarınızdan altmetin olmadığını gördük.
Okumadan yorum yapılmaz da ondan bu insanı dıştan değerlendirmektir valla yordunuz yaa tamam okuma yorum da yazma seni zorlayan yok valla sıktınız ha herkes kendini evlilik danışmanı sanıyor tecrüben varsa konuş yoksa sus susmakta erdemdir inan arada dene

Anlıyorum eşime küfür mü edeyim anladığımı belirtmek için eşim ailesine hastalık derecesinde düşkün anladığıma tatmin oldunuz mu onun çözümünü arıyorum derdim aklamak değil yanlış anlaşılmayı düzeltmek aksi iftira olur orada ilgilenmedi demedim bu arada onun can sıkıntısıni eve yansıttı bende görümceme bu durumu anlattım dedim cümleyi mi okumuyorsunuz kafanıza göre mi yorumluyorsunuz ya da nasıl böyle anlıyorsunuz ben anlamadım o durumla aynı hafta da kızım hasta oldu eşim benim araştırmama kızdı cümle bu ilgilenmedi demek hastaneye götürmedi onunla onun derdiyle ilgilenmesi olur bunu söylemekte iftira olur

Evlilik danışmanı değilim ama böyle kızkardeşine saplantılı kocanın da, onu takdir eden eşinin de normal olmadığı ortada.

Evlilik danışmanı değilim ama böyle kızkardeşine saplantılı kocanın da, onu takdir eden eşinin de normal olmadığı ortada.
Takdir mi ya bi baştan eğitim al da gel ya valla kıt senin Türkçen takdir etsem niye konu açayım hasta mısın en normal sensin hadi ikile tamam mı bende anormalim tamam bi sen doğrusun her haltı zaten yemiş yutmuşsun asla bilmediğini kabul etmeyen saçma kişilikte bi insansın okuduğunu anlamaman da cabası daha sana cevap vermeyeceğim yazma olur mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…