Tükendim. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Laf ebesi bi de ha. Bu adam sizi 40ına kadar bekletir, sonra bi genç kız bulur gider ondan çocuk yapar, ardından el sallarsınız. Zerre güvenim kalmadı bu heriflere. 6 yıllık sevgilisine ne evliliği yeaa kezban mısın kızım çekip 6 ayda başka kadına davullu zurnalı düğün yapan modern kekolar cenneti bu ülke. Sizin ne istediğinizi siz bilirsiniz, çok bilmiş erko tanesi değil. Kurtulun bundan ömrünüzü yer bu, yedim de demez, inkar eder. Toplum baskısından ömrün az gibi geliyor der.

Maalesef ona karşı içimde bitmeyen bir öfke var. Saygım da gittikçe azalıyor.

Nasil öfkeniz olmasin veya nasil sayginiz kalsin ki. Erkek olarak her alanda eksik kalmis biri. Herkes issiz kalabilir, ama kac zamandir insan bir dikiş tutturmaz mi. Sizin isteklerinizin bir hükmü yok, sadece sizden faydalanmak derdinde. Sizin gibi kadinlar böylelerin elinde solup gider. Evlilik beraber bir yolculuk olmali, birinin tek herseyi cekip cevirdigi degil

Yorumunuz benim tam da yıllardır görmek istemediğim temel problemi bana gösterdi. Belki maddi problemleri tolere ettim/edebilirim ama ilişkimizdeki temel problem ve beni yaralayan yazdığınız kısımda. Sürekli devam eden sorunları nedeniyle aslında kötü biri olmadığını her şeyin düzeleceğini kendi kendime telkin ettim yıllardır. Ama dediğiniz gibi haketmediğini yeni yeni kabulleniyorum.

Eşiniz maddi manevi sizi sömürüyor, çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu adamla vakit kaybetmeyin sakın böyle bir adamı da baba yapmayın, boşanıp önünüze bakın, eşiniz sizi manipüle ediyor, ne demek benden başkası sana katlanmaz...

Ben daha iyisini bulana kadar yanımda dur demiyor hiçbiri, tabi ki seni benden başkası çekmez diyecek.

Kesinlikle bu yorumuna çok katılıyorum.
Adam konu sahibini oyalıyor. Konu sahibi 40 geçince kocası çocuk yapmak için başka genç bir kadın bulur konu sahibi de yaptığı fedakarlıklara üzülür.

Konu sahibi arkadaşım eşinden bir halt olmaz bu saatten sonra. Anne olmak istiyorsanız bir an önce boşanın bu adamdan.

Güzelciğim 1 yıl tolere edilir, 2-3 yıl hadi tolere edilir...
Siz ömrünüzün nerdeyse 1/3'ünü adama vakfetmişsiniz, ne uğruna?

Üstüne bir de aşağılamalar, "sana kimse tahammül etmez"ler... İstiyor ki sahiden kimse sizi istemesin, ona mahkum olun. Ne münasebet yahu, çiçek gibi adamlar var dışarıda. Ayağınızı sağlam basın gözünüzü seveyim.
Siz bunlardan çok daha iyisini hak ediyorsunuz.

Evet yıllar çok hızlı geçiyor. Değişen hiçbir şey de yok. Psikolojik destek alıyorum. Bu süreci bir an önce bitirebilecek duygusal güce gelebilmek için.

Bunu kendisine ifade ettiğimde hayatın müşterek olduğunu, çabaladığını söyleyip avutuyor beni.
Sürekli ertelenen yeni bir başlangıç çocuk umudu kurmak yerine seneleriniz geçiyor psikolojik şiddet ve ekonomik zorlukla...Kendinize yetebiliyorsanız hayatınız için fırsat aramaktan korkmayın

Yorumları ile destek olan herkese çok teşekkür ederim. Eşimin bir de şöyle bir özelliği var: aileme ve sosyal çevremize karşı aşırı nazik davranır. Herkeste “yaşadığı onca probleme” karşı esprili, neşeli ve bana değer veriyormuş gibi bir intiba bırakır. Tabi dertlerimi ailem dahil kimseyle paylaşmadığımdan, kimse onun bu duruşunun temelinde beni psikolojik olarak tükettiği gerçeğini göremiyor. Ailemin bile olası bir boşanmada yer yer kusuru ben de bulacağını ima ediyor.

Offf abimiz narsist çıktı.
Narsistler böyle müthiş karizmatik ve sempatik olurlar dışarıya karşı, sizden başka herkesin kalbini kazanırlar. Ama evde size "sen bana mahkumsun"u telkin ederler...

Eşiniz narsist olabilir. Olmasa bile size manipülasyon yaptığını düşünüyorum. Tabiki karar verecek olan sizsiniz ama bu kararı verirken çevre faktörünü düşünmemeye çalışın. Komşular bir gün konuşur iki gün konuşur. Aileniz de bir süre sonra alışır. Önemli olan sizin ne düşündüğünüz, ne istediğiniz. Umarım en doğru kararı verirsiniz kendiniz için

Offf abimiz narsist çıktı.
Narsistler böyle müthiş karizmatik ve sempatik olurlar dışarıya karşı, sizden başka herkesin kalbini kazanırlar. Ama evde size "sen bana mahkumsun"u telkin ederler...
Son zamanlarda yaşadığım durumu anlamlandırma çabalarım sonucunda narsist eğilimlerinin çok fazla olduğunu farkettim ben de. Yıllardır duygusal olarak o kadar fazla manipüle etmiş ki beni.

Şairin dediği gibi 'hayat kısa, kuşlar uçuyor ' . 33 yaşındasiniz ve sizin yerinizde olsam inceldigi yerden kopsun derdim. Hayattan beklentileriniz bile farkli, yıllar sonra daha büyük pişmanlik yaşayacaksınız.

Teşekkür ederim yorumunuz için umarım o adımı atabilecek cesarete bir an önce gelirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…