Trafik dostu konusunun aslı. Ne oluyor acaba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aldataxaksa aldatsın ben kabus gibi çöktüm diye aldatmaktan vazgeçecekse ne kıymeti var? Doğru yolu kendi bulsun diye bekliyorum. Herkes kendi özgür iradesi ile hareket eder hareketlerinin de sonucuna katlanır.

Kıskançlık meselelerinde ben de sizin gibi düşünüyorum. Yani ben eşimin her şeyini kontrol edip her hareketini kısıtlayarak sadakat elde edeceksem ne anlamı var derim. Önemli olan kendinin kendisini kontrol etmesi ve sınır koyması.
Ama sizin eşinizde sınır mınır yok sorun orda. Yani bu dışa dönüklük değil artık.
Bildiğiniz flörtöz bir mesaj. Esiniz ya bunu gerçekten bilmiyor, ya da biliyor ama sizi bilmediğine kötü niyeti olmadığına inandirmak istiyor. Hangisi daha kötü siz karar verin.

Siz eşinize bir sorsanıza, erkek bir arkadaşla ben de sosyalleşsem ne dersin diye. :KK53: Cidden merak ettim, ne diyecek.
Olabilir diyor. Ancak burada mesele arabaya arkadan çarptı diye "tesadüf değil kahve içelim" şeklinde flortöz sayilacak bir tavir. Yani sosyal.ortamda tanışılir kahve içilir bu sosyallesmedir ama bu başka şeydir. Ben bir erkek arkadaşımla oturup bur yerde kahve içebilirim ama böyle bir sey yapmam.

Hemde nasıl fake sandım ama yok degil yaa valla konu sahibesi nasil dayanıyor bilmiyorum
Bir bu konuya gerildim bir de eşi ile gelininin ilişkisini bilip salağa yatan kadının konusuna çok geriliyordum. Bunlar maşallah genişlikte başka bir seviyedeler

Grup denmiş yok swinger falan, bakın böyle şeyler yapanlar var rencide edici konuşmak istemem ama bana ters şeyler bunlar, yok öyle bir şey.
Bunlar ters ama eşin kadınlarla fingirdemesi düz herhalde😂
Adam tesadüf değil tanışmamız kahve içelim demiş: şunu 10 yaşında çocuğa desen aaa hoşlanmış der. On yaşında çocuk anlar.
Adam açıkça saklamadan heyecan peşinde. Siz bence başkalarını rencide etmeyi boşverin zira kocanız sizi yeterince rencide ediyor

Bunun öncesi, benzeri, daha fazlası yaşanmıştır bunların ilişkisinde. Kadın bu yüzden çok sakin. Yoksa yani hem arabayı vuracak, değer kaybettirecek, hem kadınla buluşmaya kalkacak. Oooo o arabayla adamın üstünden geçerler.
Yani arabaya mi takıldın diyecekler diye yazmıyorum ama araba gerçekten değer kaybetti, boya ister Yani o çizikler başka türlü geçmez. Ya eşimin kafası normal değil, ha erkek olsaydı da kahve içerdim diyor da Yani araban çizildi huuu sen hala film yazıyorsun. Yani arabadan Adriana Lima çıksa insan yine bir erdemini korur ya. Evet haklısınız adamın bu hareketi çok gevşek yani. 7 ay önce açık kalp ameliyatı oldu. Çok ani oldu semptom yoktu tesadüfen çıktı ani de ameliyat oldu. 3 saat kalbi durduruldu, ciğeri söndürüldü makineye bağlandı sonra yeniden calistirildi. Eşim şaşırtacak derecede sakindi O sırada ben de sakın kalmaya calistim ve başardım da ama kafayı yedim o aralar rahmetli annemin öteki dünyadan bana sürekli sinyal gönderdiğini inandım. Yani inandım çok gerçekti. Neyse amacım.kocami aklamak değil ama ameliyattan sonra bazı ufak tefek unutkanliklar yaşadığını da farkettim. İyice yedi galiba kafayı. Yani daha önce de kahve içtiği oldu kadınlarla ama bunlar ya öğrencisi ya is arkadaşı ya aile dostu vb insanlardı yok arabama arkadan carptin gel kahve içelim... böyle bir şey olmadı, olmaz da yani..

Yani arabaya mi takıldın diyecekler diye yazmıyorum ama araba gerçekten değer kaybetti, boya ister Yani o çizikler başka türlü geçmez. Ya eşimin kafası normal değil, ha erkek olsaydı da kahve içerdim diyor da Yani araban çizildi huuu sen hala film yazıyorsun. Yani arabadan Adriana Lima çıksa insan yine bir erdemini korur ya. Evet haklısınız adamın bu hareketi çok gevşek yani. 7 ay önce açık kalp ameliyatı oldu. Çok ani oldu semptom yoktu tesadüfen çıktı ani de ameliyat oldu. 3 saat kalbi durduruldu, ciğeri söndürüldü makineye bağlandı sonra yeniden calistirildi. Eşim şaşırtacak derecede sakindi O sırada ben de sakın kalmaya calistim ve başardım da ama kafayı yedim o aralar rahmetli annemin öteki dünyadan bana sürekli sinyal gönderdiğini inandım. Yani inandım çok gerçekti. Neyse amacım.kocami aklamak değil ama ameliyattan sonra bazı ufak tefek unutkanliklar yaşadığını da farkettim. İyice yedi galiba kafayı. Yani daha önce de kahve içtiği oldu kadınlarla ama bunlar ya öğrencisi ya is arkadaşı ya aile dostu vb insanlardı yok arabama arkadan carptin gel kahve içelim... böyle bir şey olmadı, olmaz da yani..

Senin kocan Sırnaşık birisi. Böyle naptığı belli olmayan rahatsız bir adamın öğretmenlik adı altında ister akademisyen olsun kadın öğrencilerle kahve içmesi zaman geçirmesi hoş değil.

Sen de evinde keyfin bozulmasın diye adamın iğrençliğini umursamıyorsun.

Kocana söyle kadınları taciz etmeyi bıraksın.

Gül ablacım sen mevlana mısın? Niye kendi hata yapsın da telafi etsinde kendi bulsun düşünsün de falanlar filanlar. Kendini gerçekten nasıl küçük düşürdüğünün farkında değilsin hala. Allah gözündeki perdeyi kaldırsın ne diyelim

Senin kocan Sırnaşık birisi. Böyle naptığı belli olmayan rahatsız bir adamın öğretmenlik adı altında ister akademisyen olsun kadın öğrencilerle kahve içmesi zaman geçirmesi hoş değil.

Sen de evinde keyfin bozulmasın diye adamın iğrençliğini umursamıyorsun.

Kocana söyle kadınları taciz etmeyi bıraksın.
Yani kocamın yaptığı normal demiyorum taciz mi? Evet taciz olarak da tanımlanabilir. Öğrenciler konusunda ise öğrenciler kendileri çağırıyorlar kahve içmeye, bu kadın mevzusunda da kadın hadi telefonunu verdi, mesaja bir bahane uydurup hayır diyebilirdi ya da cevap vermeyebilirdi. Taciz dediğiniz için diyorum kadınin rızası vardı.

Eşimle aramız iyidir, birbirimizi çok seviyoruz.9.5 yıldır beraber, 8,5 yıldır evliyiz.
6 haftalık bir iş için Bodruma geldik. Pazartesi dönüyoruz. Bu süreçte ne yaptık? 2 defa dışarıda kahvaltı yaptık. 1 kere bir bira içmek için dışarı çıktık.onun dışında hiçbir şey. Eşim çok yoğun çalışti gündüz hep ise gitti Akşam yorgun, bazen eve is getirdigi de oldu.. Bir kaç kere çalıştığı yerde arkadaşları ile dışarı çıkıp kahve vs içti. Buraya kadar sorun yok.
Geçenlerde doğum günüydü. Pasta alıp isyerinde kutladı. Ben de geleyim mi? Dedim gel dedi gittim akşamına başbasa kutlarız sandım. O ise işlerinde o gün kutlamada bulunamayan bir arkadaşı ile buluşup kahve içmeyi tercih etti. Ben evde kaldım. Icimden biraz bozuldum ama Olabilir dedim sorun etmedim.
Bu arada eşim çok sosyal ve dışa dönük bir insan, yeni insanlar ile tanışmayı sever.
Geçen gün trafikte giderken buna arkadan araba ile bir kadin çarpmış. Bizim arabada çok hasar yok ama belirgin çizikler mevcut. Kadın %100suçlu hasarinizi karşilayim demiş. Esimse "gerek yok önemli değil. Ama biz yine birbirimizin telefonunu alalım bu bir dostluğun başlangıcı olabilir, bir yerde bir kahve iceriz" demiş. Sonra da kadına mesaj atti. "Hiç bir karşılaşmanın tesadüf olduğuna inanmam. Bu kaza bizim tanışmamıza vesile oldu. Benimle kahve içmeyi kabul ederseniz sevinirim" diye mesaj atti. Kadın da pazar akşamı 8de x pastanesinde buluşalım yazmış. Ben cimden bu duruma ne munasebet diyorum ama eşime dedim ki "bak bu normal değil. Kadın bunu çıkma teklifi olarak algılamistir" dedim. Eşim de "Yok canım, olmaz öyle şey, e öyle sansa bile gelip beni görünce öyle olmadığını anlar, seni anlatacağım sohbet edecegim" vs dedi. Sonra aradan yarım saat geçti. Bana " hakli olabilirsin ben bir bahane üretip buluşmayı iptal edeyim, gereksiz" Dedi neyse bugün eşyaları topluyoruz, buzluktan köfteleri çıkart da bari bu akşam yiyelim kalmasin" Dedi cunku cumartesi yine işlerinden bir başka arkadaşla buluşacakmis. Pazar gecesi de kadınla bulusacakmis. Ya bodrumda son gecemiz zaten dogru durust bir şeyler yapamadık. Onun içinden benimle bir şeyler yapmak yerine gidip el.alemle buluşmak geliyorsa bir şeyler bitmeye mi başladı aramızda acaba? Diyorum. (Başlık geçen gün hiçbir başlığa uymayan konular bölümünde açtığım konunun aslı)

Boşanırdım. Açık ve net.
Sizdeki rahatlık beni benden aldı.
Kendi öz saygınız nerede?
Yeni insanlar tanımayı seviyorum adı altında her önüme gelen kadınla sohbet ederim yatıyor.

Yani kocamın yaptığı normal demiyorum taciz mi? Evet taciz olarak da tanımlanabilir. Öğrenciler konusunda ise öğrenciler kendileri çağırıyorlar kahve içmeye, bu kadın mevzusunda da kadın hadi telefonunu verdi, mesaja bir bahane uydurup hayır diyebilirdi ya da cevap vermeyebilirdi. Taciz dediğiniz için diyorum kadınin rızası vardı.
Kocanın başka kadınla rıza ile ilişkisini tartışıyorsun farkında mısın?

Gerçekten oldu bu. Ha az önce eşim yanıma geldi. Düşündüm taşındım ben yanlış yaptım bu toplumda bu durum farklı algılanır senin dediğin gibi. Ben böyle bir şeye sebep.olmak istemiyorum. Hem senin aklına bir şey gelirse hiç istemem" dedi. Vaz geçti. Bana da bir şey demeyecek misin? Dedi. "Ne diyim herkes kendi özgür iradesi ile karar verir". Masada plastik bir kolonya şişesi vardı "bunu alıp buraya koyabilirsin, yine özgür iradenle bunu alıp şuraya da koyabilirsin" dedim.masanin kenarına koydum düştü. "Ama yere düşer sen de onun sonucuna katlanirsin" yani sen kendi özgür iradenle istediğin kararı alırsın. Dedim. "Bu çok sert oldu" Dedi biraz da bozulur gibi oldu. Sonra ya ben mesaj atacağım kadına ne diyim? "Benim aniden şehir dışına çıkmam gerek" deyim dedi yaziyordu. "Yurtdisina çıkmam gerek de daha havalı olur" dedim. Öyle yazdi Yani buluşmayı iptal etti. Kadın hemen gordu ama cevap yazmadı.

Seni gidi sosyal çük diyip yanağından bir makas da aldınız mı?

Siz karı koca bu kadar naif insanlarsınız, hiç mi bu adamın buluşacağı kadına/kadınlara ayıp değil mi, kadınlar belki evli barklı yaşını almış adamla görüşmek istemez, tanıdıkları görse rahatsız olurlar diye düşünmüyorsunuz?

O kocan nerde derse giriyor, boş boş konuşuyor derslerde sonra gidiyor kadın öğrencilerle kafe köşelerinde buluşuyor? Ben hiç görmedim böyle boş boğaz erkek hocayı, bir kız öğrencinin kahve içmeye çağırdığını. Yoldan kadın toplayan kocan kim bilir sınıfta öğrencilere karşı nasıl baskıyla kahve içiyor öğrencilerle.

Birbirinize saygısızlık yapın, diğer insanları karıştırmayın. Senin o sırnaşık, konuşmayı bilmeyen saygısız kocanla kim kahve içmek ister, dersine girmek ister. Kim aracıyla kazaya karıştığı adamla kahveye okey der? Allah bilir kocan neler dedi. Kocan zaten yoldan çıkmış birisi.

Adam gidip kadınla flörtünü sürdürse zaten ayrılmayacaktın adamdan. Adam seni toplumda rezil ediyor, saygısızlık yapıyor, başka kadınlara evli haliyle sarkıntılık yapıyor, ama hala kocan.

Kafalar pırıl pırıl.

Sapık erkekler " kadının rızası var" der.

Siz karı koca bu kadar naif insanlarsınız, hiç mi bu adamın buluşacağı kadına/kadınlara ayıp değil mi, kadınlar belki evli barklı yaşını almış adamla görüşmek istemez, tanıdıkları görse rahatsız olurlar diye düşünmüyorsunuz?

O kocan nerde derse giriyor, boş boş konuşuyor derslerde sonra gidiyor kadın öğrencilerle kafe köşelerinde buluşuyor? Ben hiç görmedim böyle boş boğaz erkek hocayı, bir kız öğrencinin kahve içmeye çağırdığını. Yoldan kadın toplayan kocan kim bilir sınıfta öğrencilere karşı nasıl baskıyla kahve içiyor öğrencilerle.

Birbirinize saygısızlık yapın, diğer insanları karıştırmayın. Senin o sırnaşık, konuşmayı bilmeyen saygısız kocanla kim kahve içmek ister, dersine girmek ister. Kim aracıyla kazaya karıştığı adamla kahveye okey der? Allah bilir kocan neler dedi. Kocan zaten yoldan çıkmış birisi.

Adam gidip kadınla flörtünü sürdürse zaten ayrılmayacaktın adamdan. Adam seni toplumda rezil ediyor, saygısızlık yapıyor, başka kadınlara evli haliyle sarkıntılık yapıyor, ama hala kocan.
O tip erkek hocalar genelde hep öğrenci sevgili yapıyor, hatta kimisi evleniyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X