Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

[video=youtube_share;Oo8g-eHqsh4]http://youtu.be/Oo8g-eHqsh4[/video]

[video=youtube_share;rrSKr4G67f4]http://youtu.be/rrSKr4G67f4[/video]

:KK71: Namaste,
Doktorum ne yazık k 6 Hazirana kadar sporu yasakladı..
Bu demek oluyor ki Tibet egzersizlerine neredeyse 40 gün ara vermiş olacağım. Biliyorsunuz sadece 1. hareketi yapıyorum.
Bu kadar ara verince ne olmalı sizce? Başa mı dönmeliyim?
Yoksa kendimi dinleyerek ne çıkarsa bahtıma mı yapmalıyım?

merhaba güzellikler:KK3:
bu sabah sanki daha iyi gibiyim uyanma açısından,tabi çok sevinmemekte lazım:KK66:dün gece 2 yi geçiyordu yattığımda ama sabah 8 buçukta uyandım:))
size eşimle ilgili bilgi vermek istiyorum,benden görüp hemen yapmaya başlamıştı.hiç ara vermedi her sabah azimle kalkıp tibeti yaptıktan sonra duşunu aldı ve 21 e ulaştı 2 haftadır yapıyor sanırım 21 tekrarı.kilom sabitlendi diyor,ben dedim ki ben hala tombişim,o da bana sen 21 e ulaşmadın daha dedi,bilmiyorum.ama çok yediğim kesin.hayatımda hiç bu kadar kilolu olmamıştım o yüzden pek memnun değilim bu kilo olayından.pardon nerde kalmıştım eşimde şuanda görünen etkiler terinin koktuğunu söylüyor,aynı şey bende hareketleri yaptıktan sonra olmaya başladı ki ben hareketleri yaparken terlemiyorum hiç ve de hiç bilmem terlesem bile koktuğumu.eşim kırışıklıklarının azaldığından bahsediyor sanki bizim gibi kadın da kaz ayağını problem yapıyor:KK1: enerjisinin son zamanlarda düştüğünden bahsetti ama çalışma temposuna bağlıyorum,herkese laf anlatması o kadar kolay olmuyor ve telefonla radyasyona çok maruz kalıyor.
ben de idrarım da koyuluk farkediyorum, ki ben çok su içen biriyim,başlangıçta yoktu ama şu son zamanlarda olmaya başladı.
bir sabah uyansak şöyle taş gibi uyansak ne güzel olurdu:KK37:
ben en çok varis problemi için başladım maalesef bizim baba tarafından gelen genetik bir olay,sol dizimin arka kısmındaki damarların rengi canımı sıkıyor,umarım daha ilerlemez.
görüşürüz fıstıklar:KK54:
Dilerim daha da iyi uyanmaya devam edersin..
Ter kokusu belirtisine çok sık rastladım buradaki mesajlarda..
Bende olmadı.
Benim eşim de bugün 21 tekrara geçti, enerjim devam ediyor, diyor. Dediğin gibi iş hayatı sebebiyle enerji düşmesi yaşıyor olabilir eşin..
Varis sorunun varsa egzersiz esnasında doğru zamanda ve doğru şekilde nefes almaya özellikle dikkat etmen gerektiğini düşünüyorum.
Paylaşım için teşekkürler.. :KK71:
Yazdıklarım yüklenmemiş, tekrar yazayım. :KK53: Bende yazın bu hareketleri yaptığımda hayatımda ilk defa böyle bir ter kokusu duydum. Damar problemleri bendede var, banada annemden genetik. :KK1: Şu an bende faydası olmadı, varislerim yok ama, ayakta bir işim olsaydı herhalde kesin olurdu. Uzun yol yürüsem, gece ağrır bacaklarım. Ama artık eskisi gibi ağrı olmuyor, belkide bu açıdan faydası olmuştur. Yalnız sandalyede oturduğum zaman dizimde ağrı oluyor. Bu damarlardan kaynaklanıyor olabilir.
Bu hareketlerime, birkaç hareket daha eklemek istiyorum. Örnek videoları yüklerim birazdan. :KK9:
Ağrının olmaması çok önemli bir etki bence.. Sonuçta varis kan dolaşımı rahatsızlığı.
Videoları izlemedim ama egzersizleri genişletmek iyi fikir. Araştırmasını yapmışsındır, diye düşünüyorum. :KK34:

15. tekrar haftamdayım...

hala gözle görülür ciddi bir etkisine rastlamamakla birlikte inancım devam etmekde...

yanlız bu hafta uyanmakta zorlandım ... alarmı en az 5 kere erteleyerek 30 dk sonra yataktan kalkar oldum ve tibet egzersizlerine karşı isteksizlik baş gösterdi. ve 13. tekrar yapmak beni zorlamazken 15 tekrar yapmakta zorlanıyorum . hatta 21 tekrara ulaşabilirmiyim bilmiyorum...

bu hafta bir gün hiç yapmatım tibeti..sonraki gün sabah yapmadım ama akşam geç saatte kendimi zorlayarak da olsa kalktım yaptım... kendi kendime bukadar uğraştın 15 tekrara ulaştın bırakırsan sıfırdan başlaman gerekecek dayan diyorum sürekli..

buraya uğrayıp enerji istek azim depolamak ihtiyacı hissettim ki bir iki mesaj okuduktan sonra bunuda başardığımı düşünüyorum....

Bu demek oluyor ki Tibet egzersizlerine neredeyse 40 gün ara vermiş olacağım. Biliyorsunuz sadece 1. hareketi yapıyorum.

Bende olmadı.
Benim eşim de bugün 21 tekrara geçti, enerjim devam ediyor, diyor. Dediğin gibi iş hayatı sebebiyle enerji düşmesi yaşıyor olabilir eşin..
Varis sorunun varsa egzersiz esnasında doğru zamanda ve doğru şekilde nefes almaya özellikle dikkat etmen gerektiğini düşünüyorum.

Ağrının olmaması çok önemli bir etki bence.. Sonuçta varis kan dolaşımı rahatsızlığı.
Videoları izlemedim ama egzersizleri genişletmek iyi fikir. Araştırmasını yapmışsındır, diye düşünüyorum. :KK34:

Evet gerçekten etkili, çünkü uzun süre yürüyüp akşam yattığımda ağrıdan uyumakta zorlanıyordum. Bakalım yine uzun bir yürüyüş olursa, bilinçli bir şekilde, daha dikkat edeceğim ağrı varmı diye, ama en son uzun yürüyüşlerde ağrı sorunu yaşamadım.
Baş üstü yapılan hareketler gençlik hareketleriymiş haberiniz olsun. :KK9: Böyle hareketleride ekleyebilirsiniz. Birde oturarak çalıştığımız için, gün içinde kalkıp yapacağım hareketlerde seçmem lazım. 1-2 tane seçtim. Mesela Stability and Easy yoga isimli videodaki hareketi yaptım dün. Birde videosu olmayan bir hareket var, oda çok iyi.

15. tekrar haftamdayım...

hala gözle görülür ciddi bir etkisine rastlamamakla birlikte inancım devam etmekde...

yanlız bu hafta uyanmakta zorlandım ... alarmı en az 5 kere erteleyerek 30 dk sonra yataktan kalkar oldum ve tibet egzersizlerine karşı isteksizlik baş gösterdi. ve 13. tekrar yapmak beni zorlamazken 15 tekrar yapmakta zorlanıyorum . hatta 21 tekrara ulaşabilirmiyim bilmiyorum...

bu hafta bir gün hiç yapmatım tibeti..sonraki gün sabah yapmadım ama akşam geç saatte kendimi zorlayarak da olsa kalktım yaptım... kendi kendime bukadar uğraştın 15 tekrara ulaştın bırakırsan sıfırdan başlaman gerekecek dayan diyorum sürekli..

buraya uğrayıp enerji istek azim depolamak ihtiyacı hissettim ki bir iki mesaj okuduktan sonra bunuda başardığımı düşünüyorum....

Benimde 1 yıl oldu, bu hareketleri sağlığın için, ilerisi içinde düşünerek yapmalısın. Eğer yok 21'i yapamam ben kesin bırakırım diyorsan, kaç tane rahat, severek yapıyorsan o kadar yap ama bırakma. Ben inanıyorum ki içten, organlarımızda iyileşme oluyor. Hormanlarda, lenf bezelerinde etkileri oluyor. :KK34:

Ya arkadaslar ben bu tekrar meselesini anlamadim . Hepsini okudum nerdeyse ama:) mesela ben simdi kac kez doncem kendi etrafimda. 3 kez mi? Cok az degilmi yani. Her ne kadar bugun baslicak olsamda bana baya az geldi. Yani er hafta artan sayi hareketi kac kez yapacagimiz mi? Yoksa tekrar sayisii mi?

yasadığım etkilerden biri daha yaklasık 2 haftadır kacta yatarsam yatayım sabahın 5 ın de uyanıyorum hem de cok dınlenmıs bir şekilde:nazar:

Ya arkadaslar ben bu tekrar meselesini anlamadim . Hepsini okudum nerdeyse ama:) mesela ben simdi kac kez doncem kendi etrafimda. 3 kez mi? Cok az degilmi yani. Her ne kadar bugun baslicak olsamda bana baya az geldi. Yani er hafta artan sayi hareketi kac kez yapacagimiz mi? Yoksa tekrar sayisii mi?

Hareketlere ilk başladığında 3 kez dönüyorsun kendi etrafında, sadece 3 defa. Az değil, bunlar basit görünsede güçlü hareketler. Yavaş yavaş yükseltmen gerekiyor sayıları. Mesela hareketleri pazartesi yapmaya başladın 3'er defa her hareketi yapıyorsun. Bir sonraki pazartesi 2 sayı yükseltiyorsun (5 defa yapıyorsun), her hafta pazartesi günleri 21 tekrar'a ulaşana kadar yükseltiyorsun. 21'den sonra kesinlikle daha fazla yapmıyorsun. Ömür boyu 21'de kalıyorsun. Eğer istersen bir süre sonra, birkaç ay sonra veya 1 yıl sonra hareketleri hem sabah hem akşam yapabilirsin. Eğer sabah yapıyorsan hareketlerini, akşam da yapmayı tercih ettiğinde 3'ten başlayacaksın. Yani sabah yine 21'le devam, akşam 3'ten başlayıp her hafta 2'şer sayı arttır. (Bir süre sonra yapmanın nedeni ise bu hareketler güçlü hareketler, fazlasını yaparsan kötü etkilenebilirsin, onun için bu hareketlerde iyice geliştikten sonra fazlasını yapabilirsin, onuda söylediğim şekilde yapabilirsin, yani sabah 21, akşam 21 olacak şekilde ve 3'ten başlayıp arttırarak) Daha da aklın karışmamıştır umarım. :KK9:

Hareketlere ilk başladığında 3 kez dönüyorsun kendi etrafında, sadece 3 defa. Az değil, bunlar basit görünsede güçlü hareketler. Yavaş yavaş yükseltmen gerekiyor sayıları. Mesela hareketleri pazartesi yapmaya başladın 3'er defa her hareketi yapıyorsun. Bir sonraki pazartesi 2 sayı yükseltiyorsun (5 defa yapıyorsun), her hafta pazartesi günleri 21 tekrar'a ulaşana kadar yükseltiyorsun. 21'den sonra kesinlikle daha fazla yapmıyorsun. Ömür boyu 21'de kalıyorsun. Eğer istersen bir süre sonra, birkaç ay sonra veya 1 yıl sonra hareketleri hem sabah hem akşam yapabilirsin. Eğer sabah yapıyorsan hareketlerini, akşam da yapmayı tercih ettiğinde 3'ten başlayacaksın. Yani sabah yine 21'le devam, akşam 3'ten başlayıp her hafta 2'şer sayı arttır. (Bir süre sonra yapmanın nedeni ise bu hareketler güçlü hareketler, fazlasını yaparsan kötü etkilenebilirsin, onun için bu hareketlerde iyice geliştikten sonra fazlasını yapabilirsin, onuda söylediğim şekilde yapabilirsin, yani sabah 21, akşam 21 olacak şekilde ve 3'ten başlayıp arttırarak) Daha da aklın karışmamıştır umarım. :KK9:

Valla cok tesekkur ederim:)) sonunda anladim.

Herkese yetişen, her soruya cevap veren Tibet yogası prensesi kedicim niçün ama niçün benim soruma cevap vermiyorsun..
Kırk yılın başı soru sordum.. :KK43:

Ha'di ara bakalım mesajları şimi bu Püsküüt insanı ne sordu diye.. :KK60:

Burayı ihmal ettim bir kaç zamandır.. Malum sebeplerle yogaya ara verdiğim için.. Allah biliyor ya ne güzel günlerdi o günler.. Sabah kalkarsın yoganı yaparsın.. Kendine 10 dakikada vereceğin en büyük hediyeyi verirsin!

Gel 6 Haziran gel! :emir_bebek:

Herkese yetişen, her soruya cevap veren Tibet yogası prensesi kedicim niçün ama niçün benim soruma cevap vermiyorsun..
Kırk yılın başı soru sordum.. :KK43:

Ha'di ara bakalım mesajları şimi bu Püsküüt insanı ne sordu diye.. :KK60:

Burayı ihmal ettim bir kaç zamandır.. Malum sebeplerle yogaya ara verdiğim için.. Allah biliyor ya ne güzel günlerdi o günler.. Sabah kalkarsın yoganı yaparsın.. Kendine 10 dakikada vereceğin en büyük hediyeyi verirsin!

Gel 6 Haziran gel! :emir_bebek:

Özürdilerim, farkedemedim. :26: Hemen arıyorum. :KK1: (Tibet yogası prensesi kedicim) :KK1:

Son düzenleme:

Bende olmadı.

1. hareketi zaten yapıyorsun ama, yinede diğer hareketlerde arada uzun bir zaman olacak, bence 3'ten yeniden başlamalısın. Zaten ameliyat oldun, kendini zorlamadan, yavaşça başlaman daha mantıklı olur. Tabii bu benim görüşüm, önerim. Sen ne yapmayı düşünüyorsun?

Son düzenleme:
1. hareketi zaten yapıyorsun ama, yinede diğer hareketlerde arada uzun bir zaman olacak, bence 3'ten yeniden başlamalısın. Zaten ameliyat oldun, kendini zorlamadan, yavaşça başlaman daha mantıklı olur. Tabii bu benim görüşüm, önerim. Sen ne yapmayı düşünüyorsun?

İçimden bir ses koptuğun yere kadar yap, diyor.. Hiç içime sindiremiyorum 3 ten başlamayı..
Ama o kadar doğru söylüyorsun ki..

9 da anlaşsak..? :KK60:

İçimden bir ses koptuğun yere kadar yap, diyor.. Hiç içime sindiremiyorum 3 ten başlamayı..
Ama o kadar doğru söylüyorsun ki..

9 da anlaşsak..? :KK60:

$12.gif $12.gif $12.gif $12.gif 9 fazla sanki, 7 olsun bari. 3'ten başlama o zaman, ama fazlada yapma. Zorlanmayacağın bir sayıdan başla. :KK9: İlk yapacağın gün kendin belirle, eğer 9'a kadar rahat yapabiliyorsan 9'dan başla o zaman.

Selam kızlar uğramak istedim buraya :)
Annemle aksatmadan yapıyoruz hareketleri annem benden daha hevesli :) Onu böyle görünce yüzümde kocaman bi gülümseme oluyor :)
5. hareketi senin gibi yapamıyorum diyerek hayıflanıyor bazen :)
Hareketleri yaptığım zaman bedenimin rahatladığını hissediyorum sanki bedenimin her yeri nefes oluyor gibi oluyor:)
Her egzersizin hissettirdiği his bu :)
Birde ben kötü düşüncelerin insanı yaşlandırdığına ve kalp güzelliğinin insanın yüzüne yansıdığını düşünürüm.
Bu yüzden zihninde kötü düşüncelerden arınması gerektiğine inanıyorum. Önceden zihnimi kontrol edemezdim kötü düşüncelerime vesveselerime engel olamazdım.Aklımda hep kötü düşünceler ön yargılar olurdu ya böyle olursa ya şöyle olursa diye...
Artık biraz da olsa bu düşüncelerime engel olabiliyorum... Zihnimi kontrol edebiliyorum.
Bilmiyorum ama gerçekten bunun etkisimi yoksa benim kendimle verdiğim savaş sonucumu ortaya çıkan bir şey bu tam çözemedim:)
Sizde böyle bir şey oldumu ?
Yada bu hissettiğimi bu hareketler etki etmiş olabilirmi?

Selam kızlar uğramak istedim buraya :)
Annemle aksatmadan yapıyoruz hareketleri annem benden daha hevesli :) Onu böyle görünce yüzümde kocaman bi gülümseme oluyor :)
5. hareketi senin gibi yapamıyorum diyerek hayıflanıyor bazen :)
Hareketleri yaptığım zaman bedenimin rahatladığını hissediyorum sanki bedenimin her yeri nefes oluyor gibi oluyor:)
Her egzersizin hissettirdiği his bu :)
Birde ben kötü düşüncelerin insanı yaşlandırdığına ve kalp güzelliğinin insanın yüzüne yansıdığını düşünürüm.
Bu yüzden zihninde kötü düşüncelerden arınması gerektiğine inanıyorum. Önceden zihnimi kontrol edemezdim kötü düşüncelerime vesveselerime engel olamazdım.Aklımda hep kötü düşünceler ön yargılar olurdu ya böyle olursa ya şöyle olursa diye...
Artık biraz da olsa bu düşüncelerime engel olabiliyorum... Zihnimi kontrol edebiliyorum.
Bilmiyorum ama gerçekten bunun etkisimi yoksa benim kendimle verdiğim savaş sonucumu ortaya çıkan bir şey bu tam çözemedim:)
Sizde böyle bir şey oldumu ?
Yada bu hissettiğimi bu hareketler etki etmiş olabilirmi?

Öncelikle motive edici bu paylaşım için teşekkürler.. :KK71:

Bende de benzer etki olmuştu. Zihni kontrol edebilmek değil de benim yaşadığım şöyle bir şey; Negatif bir şey yaşadığımda yine aynı tepkiyi veriyorum. Ancak eskiden sabitlenirdin kötü konuya. Gün boyu aklımdan çıkartamazdım. Bunu yapamadığım için olumsuz duygu da uzun soluklu olurdu. Şimdi istemsizce bir de bakıyorum unutmuşum..
Bunun sebebi tibet yogası mı yoksa hareketler esnasında derin nefes alıp vererek, kan dolaşımını sağlıklı hale getirmek mi bilemiyorum..

Sebep ne olursa olsun benzer etkilerde buluşmak, insanın yoga egzersizlerine olan inancını körüklüyor..

Ben de huzuru öncelikle içimizde yaratmamız gerektiğine inanıyorum. Ve eğer tibet yogası buna ön ayak oluyorsa ne mutlu bize! :KK62:

X