Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Arkadaşlar yarın 17 ye geçicem ...ama gerçekten her gece kabus görüyorum.vücudum da eskisinden daha az yememe rağmen kalınlaştı neden acaba........

yapıyorum yapıyorum ama 5. hareketi doğru yaptığımdan hiiç emin diilim..belim de ağrıyo,zinde de uyanmıyorum..5. tekrarlardayım yrndan sonra 7ye geçicem..5. hareketi hala tam çözebilmiş değilim,bişiler yapıyorum ya bilmiyorum doğrumu yanlışmı

ilk başladığım günler kabus görüyodum, çok gerçekçi rüyalar görüyodum ama bikaç gündür rahatım

Bu hareketleri yapmadan önce ısınma hareketleri falan yapıyor musunuz, gerekli mi ?
Bende başlamayı düşünüyorum.

merhaba arkadaşlar bende bu hareketleri yapmaya başladım bedenim için faydalı olacağına inanıyorum kitabı alıp okumaya başladım 200 sayfa okudum ve bu topicteki bütün yazılanları da okudum kitapta bazı hareketler için uyarılarda bulunulmuş...mesela regl dönemindeyken 2. ve 4. ayinin kanamayı kesebileceği veya artırabileceği ağrıları şiddetlendirebileceği anlatılmış ve dikkatli olunmasını söylemiş bence öyle ya da böyle kitabı edinin. hepinize sağlıklı günler :)

Merhaba....
Ben de kitabını alıp okyorum ve beş tibet hareketini yapmaya başladım ...ama kafama takılan sorular var..... bu hareketleri uzun zamandır yapan arkadaşların deneyimlerini öğrenmek isterim....
1-Bu hareketlere başladıktan ne kadar süre sonra yazdıkları değişimleri gözlemlediler....
2-Bazı arkadaşlarımız bu hareketlerin bulantı,baş ağrısı,sivilce gibi etkilerinden söz etmişler..... bunlar başlangıçtan ne kadar süre sonra ortaya çıtı ve ne kadar sürdü?....
Bu sorularıma cevap verip beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.... Sağlıklı günler diliyorum.....

Merhabalar 1.harekette sadece saat yönündemi dönülüyor ters yöne dönülmüyormu?hareketleri ilk kez burada görüyorum fazla bilgim yok bu konuda normalde pilates yapıyorum tibet hareketlerini transformal nefes seanslarından sonra öğrendim ama hiç yapmadım yanlış uygalamayayım.Sevgiler...

evet aynen öyle sadece saat yönünde dönülecek...

ne kadar sürede etkisi görülüyormuş,yapıp da memnun kalan var mı?ne gibi değişimler hissediliyomuş ?

şu kadarını söleyebilirim ;

SAÇLARIMI İKİ AYDA ENSEMDEN BELİME GETİRDİ.
2 AYDA 10 KİLO VERDİM .
BACAKLARIM VE GÖBEĞİMDEKİ TÜM YAĞLAR GİTTİ.
VÜCUDUM ŞEKİLLENDİ.
CİLDİM PARILDIYO.

HARİKA HİSSEDİYORUM..

2 aydır sadece tibet mi yaptın? bundan başka bir değişiklik yaptın mı? diyet, saç uzatan kür vs.. gibi..

ne kadar sürede etkisi görülüyormuş,yapıp da memnun kalan var mı?ne gibi değişimler hissediliyomuş ?

yapıp memmunum diyen çok bende yazılanlara bakıp başladım ama bi şey anlamadım bıraktım şimdi tekrar başlasam mı diye aklımda hep... 11. tekrara kadar rahat yaptım sonra takılmaya zorlanmaya başladım ve düzeni de bozdum, 15 tekrarda 2-3 hafta kaldım sayı arttıramadım, zor geldi, özellikle 4. hareket beni çok zorladı belki de scolyzumdan dolayı oldu bilmiyorum... değişiklik olarak da pek bişey gözlemleyemedim, herhangi bir spordan daha farklı olumlu bir etki yaptımı anlayamadım. ayrıca aşırı cilt kuruluğu, sivilcede artış ve fena halde gaz, şişkinlik yaptı ki karın kareketleri kesinlikle bunu engellemeliydi ama tam tersi oldu sinir oldum bıraktım bende... ama yazanları hatırladıkça okudukça acaba tekrar başlasam mı diyorum sürekli...

inanılmaz olan da bu zaten , ne diyet ne kür . normal yiyodum sonra canım daha sağlıklı şeyler ve daha yemek yemek istedi ki ben abur cubura düşkün oburun tekiydim . vücudum yağ deposuydu . spora bile üşeniyodum bi süre sonra oturduğum yerde sıkılmaya başladım . yani televizyon karşında elinde cips pinekleyen ben kalkıp hiçbi şey yapmasam da evde gezdim öle oturmaktan sıkıldığım yerimde duramadığım için . zincir gibi ..

2 aydır sadece tibet mi yaptın? bundan başka bir değişiklik yaptın mı? diyet, saç uzatan kür vs.. gibi..
inanılmaz olan da bu zaten , ne diyet ne kür . normal yiyodum sonra canım daha sağlıklı şeyler ve daha az yemek yemek istedi ki ben abur cubura düşkün oburun tekiydim . vücudum yağ deposuydu . spora bile üşeniyodum bi süre sonra oturduğum yerde sıkılmaya başladım . yani televizyon karşında elinde cips pinekleyen ben kalkıp hiçbi şey yapmasam da evde gezdim öle oturmaktan sıkıldığım yerimde duramadığım için . zincir gibi ..
saçlarıma gelince kuaförümün bile ağzı açık kaldı bu mümkün değil dedi hatta önce kaynak zannetmişti

Son düzenleme:
hareketleri nasıl yaptığını açıklar mısın ısınma hareketlerini yaptın mı nefes olayınıı falan

ısınma adına hiç birşey yapmadım . her akşam 10 da (ben bu saatte müsaitim) löp diye yaptım yani . nefesleri de kitaptan özet çıkarıp bi kağıda yazdım öyle yaptım , şu şekilde ;
2.ayin kaldır-al , indir-ver
3. geri-al , öne-ver
4. kalk-al, sık tut yat-ver
5.kalk-al , alçal-ver

yalnız şimdi farkediyorum ben ilk ayini çok daha fazla yaptım . belki bunun etkisi vardır . ilk hafta 3 ikinci hafta 5 tur dönülecekken ben canım istedi diye bunu 12yle çarpıp yaptım ; ilk hafta 36 , ikinci hafta 60.. ama zorlanılır normalde sanırım

Arkadaşlar yarın 17 ye geçicem ...ama gerçekten her gece kabus görüyorum.vücudum da eskisinden daha az yememe rağmen kalınlaştı neden acaba........

Merhaba ben de bunu araştırıyordum şimdi. Böyle bir etkisi var mı diye. 21'e ulaştım hatta 3. haftama başlıyorum bugün 21 tur olarak. Ancak son 2 haftadır, vücudumda kalınlaşma hissediyorum ben de. Hatta annem elbise dikiyor, her giyişimde biraz daha içinde sıkışmış hissediyorum kendimi, kadın da şaşırdı napıcağını... Ayyy napsam bırakıp callan mı yapsam???
Özellikle göbek ve kasık bölgemde bir şişlik var 3 aylık hamile gibi hissediyorum.. :2:
bilen duyan paylaşsın nolur...

Bende de sivilcede artış oldu.. Amanın ben de kullandığım kremi değiştireyim diyordum... Bu hareketler bende daha önce böyle şeyler yapmamıştı...

Şöyle söyliyim, bu hafta ile beraber 3 ay bitecek bendeki değişiklikler, göbek yaptım kasığım şiş, sivilcelerim var (ergenlikten beri görmedim) saçlarım dökülüyor, uzamak şu yana dursun gidip kestiricem ki dökülme dursun.. Acaba vücut arınmadan mı geçiyor? Sende başlarda olumsuz tek birşey bile olmadı mı? Yemek yemiyorum ama iştahım yok, tatlı da eskisi kadar canım çekmiyor buna rağmen bu göbek nedir anlamadım ben...

Ya ben ne komikim. Eski sayfalara baktım, geçen yıl yazdıklarımı gördüm.
Ben o zaman da karında şişlik, başlarda miğde bulantısı gibi etkiler görmüşüm..
Ama unutmuşum... İyi ki buraya yazmışım.. İnsan eski günlüğünü okuyor gibi oluyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…