Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Spor programıma eklemeyi unuttum.Yarından itibaren bende yapıcam hareketleri.

ne yapıyorzu ki sivilce olsun ya şaşırdım kaldım kzılar iki sağa iki sola dön tamamdır

Bu hareketler vücuttan toksin atılmasını sağlıyor. Ter kokma, idrar koyulaşması ya da akıntı gibi seylerin nedeni de toksin atılmasidir. Sivilce de bir çeşit toksin atımı. Daha önce de yazdım, kitapta da bahsedio. (Direkt sivilce dememiş ama) ciltte kızarıklık vs yapabilir, yazıyor.

Ben bu hareketlere aralık ayında başladım. Bende yaptığı en büyük yan etki sivilceler oldu. Sivilcelenme aralıkta başladı ve 1-2 hafta önce sona erdi, şükürler olsun. :116:
Başka bir arkadaşımda da ufak tefek kısa süreli sivilcelenmeler yaptı, ama onunki hemen geçti.
Yani herkeste aynı etkiyi yapmıyor. Bende de sivilce yapar mı diye korkup kendinizi şartlandırmayın.
Benim sıkıntımı buraya yazmamın nedeni sizleri tedirgin etmek değil, benimle aynı sorunu paylaşanların olup olmadığını öğrenmek.

Neyse, dediğim gibi sivilceler geçti sükürler olsun. Güzel etkilerine gelince saçlarım (çok yavaş uzardı) daha hızlı uzamaya başladı, vücudumu şekillendirdi (gerçi ben spor da yapıyorum, onun da etkisi var). hareketleri yaptıktan sonra daha enerjik oluyorum. umarım daha iyi sonuçlar almaya devam ederim.

sivilcelerinin bitmesine sevindim
enerji konusunda bende aynı fikirdeyim inşallah daha iyi sonuçlar alırız

ben bunu zayiflamak icin yapiyordum, demekki amacima uygun yapmamisim :18:

ilk hareketinde kollar saat yönünde yanlarda olacak şekilde dönülecek ama ayaklar yere sabit mi olacak yoksa kollar açıkken saat yönünde mi dönülecek?

kızlar, size bi şey sormak istiyorum. hareketleri sabah mı yapıyosunuz, yoksa günün başka saatlerinde mi? ben akşamları yapıyorum, ama sabah aç karnına yapmanın daha etkili olduğu söyleniyor.

ilk hareketinde kollar saat yönünde yanlarda olacak şekilde dönülecek ama ayaklar yere sabit mi olacak yoksa kollar açıkken saat yönünde mi dönülecek?

ayakların sabit değil, semazenler gibi dönüyorsun. internette videolarda aratırsan hareketleri, gösteren videolar da var ama gördüğüm kadarıyla her videoda ufak tefek farklar var, sanırım herkes kitapda yazanları yorumlayıp kendi tarzını oluşturuyor:)

kızlar, size bi şey sormak istiyorum. hareketleri sabah mı yapıyosunuz, yoksa günün başka saatlerinde mi? ben akşamları yapıyorum, ama sabah aç karnına yapmanın daha etkili olduğu söyleniyor.

kitapda belli bazı saatlerde yapılması öneriliyor yazmıştı bir arkadaş bu forumda ama saatleri hatırlamıyorum, günün hep aynı zamanında ve aç yada yemekten 1 saat sonra yazıyorlardı sanırım. ben buna pek dikkat edemiyorum. 15 tekrardayım ve özellikle 4. harekette zorlanıyorum, 1 senedir düzenli spor yapıyorum ama nedense zorlanıyorum şimdi. daha 15de böyleyse 21e nasıl gelicem bilmem. sanırım artık hareketlerden önce biraz ısınma yapmam lazım dün 2. harekette belim ağrıdı biraz. sizde de var mı?

işe yarrıyor mu bu ?

yapanlar yarıyor diyor ben 15 tekrardayım bir fark varsa da ben henüz hissetmedim yada olan değişiklikleri tibete yormadım:))
hiç bir işe yaramazsa spor olur o da yeter diyorum ve denemeye devam ediyorum.

11 tekrardayım dende kızlar 2. hareket çok zorluyor beni şimdi böyle ise sonra nasıl olur bilemiyorum bende

ama sanki karın bölgem sıkılışıyo gibime geldi bugün:44:

ben sabahları yapmayı başaramıyorum malesef. yataktan kalktığımda leyla gibi oluyorum zaten. bi de o kafayla 21 kez dönsem, üstüne de o katır kutur halimle ısınmadan, esnemeden o hareketleri yapmaya kalksam nalları dikerim valla. hem o kadar da vaktim olmuo malesef.

her hafta hareket sayısını 2şer arttırmak zorunda değilsin, eğer zorlanıyorsan birkaç hafta daha kendini hazır hissedene kadar 15 tekrarda kalabilirsin. ayrıca gözün korkmasın, belli bi zaman sonra alışıyorsun. 21 tekrar bile büyümüyor gözünde. kitapta ısınma hareketleri var, istersen öncesinde bu ısınma hareketlerini yapabilirsin. hatta bu ısınma hareketlerini zorlandığın hareketler yerine bile yapabilirsin. mesela 4. hareket yerine yapılabilecek ısınma hareketi köprü hareketiymiş. dizlerin kıvrık sırt üstü yatıyorsun, başın ve ellerin yerdeyken sadece poponu kaldırıp indiriyorsun.

11 tekrardayım dende kızlar 2. hareket çok zorluyor beni şimdi böyle ise sonra nasıl olur bilemiyorum bende

ama sanki karın bölgem sıkılışıyo gibime geldi bugün:44:

2. hareket zaten diğer sporlarda da karın bölgesi için yapılan egzersizlerin aynısı özellikle sezeryan sonrası erimekbilmeyen alt karın için çok etkili bir hereket. ben ilk spora başladığımda 1 sene önce o hareketi sadece 1 defa yapabiliyordum, şimdi ısındıktan sonra 20-30 yapabiliyorum ama ısınmadan bel ağrısı yapıyor malesef

ısınma haraketleri ne yapıyorsun canım çoook zorlanıyorum yaaa evli değilim karnımda yok ama yine de yapmak istiyorum :26: etkili bir hareket gerçekten

ısınma haraketleri ne yapıyorsun canım çoook zorlanıyorum yaaa evli değilim karnımda yok ama yine de yapmak istiyorum :26: etkili bir hareket gerçekten

özel olarak bi ısınma yapmıyorum, normalde yaptığım egzersiz programının sonuna, strechten öncesine de yapıyorum ozaman rahat oluyor ama spor yapmadığım gün zorluyor, genelde bu da tam uyku öncesi aa unuttum ben bugün deyip ısınmaya halim olmadığında zorla yaptığım zamanda oluyor.

mrb kizlar ben plates ve tibetin genclik pinari egzersizleri arasinda kaldim yani karar veremedim bu hareket uzun vadede yapilirsa eger genc gösteriyomus sikilastiriyomu acaba vücudu bende göbek problemi basladi artik düzenli egzersiz yapmam sart bu egzersizleri yapan arkadaslar sonuclari yazarmisiniz bizlerede yardimci olursunuz

Pilates ve bu 5 hareket birbirinden farklı şeyler. Tibet yogası çakralarımızın dönme hızlarını düzene sokuyor. Örneğin sürekli baş ağrısı çekiyorsak, 7. çakramızda (taç çakra) sorun var demektir. İşte tibet yogası bu sorunlu çakralarımızın döngüsünü düzene sokarak bizi bu tür rahatsızlıklardan uzaklaştırıyor. Özellikle tiroid sorunu olanlar için çok etkili. Tabi bu sırada vücudu sıkılaştırdığı da söylenebilir. Özellikle 2. ayin alt karnı çok iyi çalıştırıyor. Ama günde en fazla 10 dk nızı alacak hareketlerin sporun yerini tutmayacağını da söyliim. Pilatesle beraber yapın bence. 21 tekrar bile en fazla 10 dk vaktinizi alıyor çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…