Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Tibetin hareketlerini uzun süredir yapıyorum (2012 de başladım ara ara yapıp bıraktım.2014 Kasımdan beri bırakmadım.)normalde çok olumlu uyumlu ve sakin bir kişiliği olan birisiydim annemin ciddi bir rahatsızlığı ve hayatın getirdiği çeşitli zorluklar yüzünden farkında olmadan depresyona girdim ,sürekli olumsuz düşünen ve agresif bir insan haline geldim. Çok başarılı bir iş hayatım varken herşey benden kaynaklı tersine döndü (şimdi anlayabiliyorum) bunlar psikolojik kısmı .
Vücut olarak ise göbeğim bayağı çıktı ve sarktı.Kaşlarım sarktı göz altlarım torbalandı . Yaşlandığımı ve enerjimin düştüğünü hissediyordum. Yoga ve sağlıklı yaşam konularına merak saldım, değişmeliydim . Tibeti yapmaya başladım. Çevremde söylediğim kişiler bunun saçma olduğunu düşünüyordu 21 tekrara geldiğimde o kişiler şaşkındı ve çevremden bir sürü iltifat almaya başladım. Artık kafama hiçbirşey takmıyor ve olumlu düşünüyordum. Girdiğim her ortamda dikkat çekmeye başladım. Beni hiç kıskanmayan eşim kıskanmaya başladı senin gözlerin parlıyor artık hiç eskisi gibi değilsin demeye başladı. Onu sorgulamıyor ve anın tadını çıkarıyordum. Yaz tatilinde eşimin ailesi beni görünce çok şaşırdı.Asla iltifat etmeyen görümcem sırrımı öğrenmeye çalıştı yüzünde hiç gözenek kalmamış gençleşiyorsun dedi.Oysa ben hala aynı olduğumu düşünüyordum,cildim parladı kaşlarım kalktı, göbeğim kaslandı. Son zamanlarda azalan adetim gençlik yıllarımdakine döndü ve sancısız olmaya başladı.Normalde benim vücudum çok gevşektir buna rağmen bacak kaslarım belirginleşti. Sabah kalkınca uyuşuksam eğer tibet beni canlandırıyor. Yürürken oğlum (14 yaşında) bile bana zor yetişiyor. Her yere koşarak gidiyorum. 39 yaşındayım ve öğrencilerim velilerim yeni tanıştığım kim varsa taş çatlasın 27 28 siniz diyorlar daha küçük göründüğümü söyleyenlerde var. Siz hiç sinirlenmeyen ve çok mutlu bir tipsiniz diyorlar. İçimden gülüyorum tabii.
Evet arkadaşlar bana inanın tibet herşeyi denemiş(pilates,yürüyüş, yüzme,zumba vb)ve randıman alamamış bir kişi tarafından size tavsiyemdir.Normalde hiçbir yere yorum yazmam ama bunu yazmadan geçemedim. Yapın ve bana dua edin..

Yazınızla şevklendirdiniz teşekkür ederim.

süpersiniz çok sevindim. umarım şu anda annenizde iyidir. tibetin yogasını yaparken beslenmeniz nasıldı ? nelere dikkat ettiniz? kilonuzda bir değişim gözlemlediniz mi?

Arkadaşlar bende uygulamak istiyorum hareketler yeni başlayan biri için zor mu...uzun zamandır yürüyüş bile yapmıyorum vücudum hiç esnek değil. ..

harikasiniz masallah diyelim allah daim etsinnn.... büyük sevkle yaparken 5. hareketten dolayi bilegimi incittim ve bıraktım tekrar baslamak icin bundan iyi motivasyon olamaz....

sizce bu hareketler yatakta yapilabilir mi

şimdi girip buraya "arkadaşlar bu ritüel işe yarıyor mu, ciddi ciddi faydasını gören var mı?" diye yazacaktım ki, yazdıklarınızı görüp etkilendim.bu akşam başlamayı düşünüyorum.umarım bende de işe yarar

2015 Ekim ayından beri yoga derslerine devam ediyorum haftada 2 gün olarak. Bu hareketleri de hocamız ara sıra yaptırıyor. Bu derece etkili oldugunu bilmiyordum, her gün yapmaya calısacagım ben de..

beslenme konusunda son altı aydır Canan Karatayın beslenmesine uyuyorum onun dışında bol su içmeye gayret ettim kilom 58 den 47 ye düştü
Karatay diyetine uyuyorum ve Tibet egzersizlerine başlamak için arastırıken yazınızı gördüm çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler

Merhaba arkadaşlar. Epeydir başlasam başlasam diyip duruyordum.bu gün biraz araştırma yaptim yarın sabah başlıyorum .
begum75 hadi sende başla benimle

merhaba arkadaşlar ben de yapmaya başlayacağım ama 2,5 ay önce ayak tarak kemiğim kırıldı o yüzden 5. hareketi yapamadım deneme amaçlı yaptığımda
bunun alternatif hareketi var mı ya da yapmasam olur mu

cevap yok mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…