Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

zorlananlar için bütün hareketlerin alternetifi var. önceki sayfalarda mevcut. şahsi görüşüm yapabildiğimiz kadar orjinal hareketleri yapmak.

ben 2. hareketi ilk başlarda tam yapıyordum ama boynum mahvoluyordu.Artık zorlamıyorum. 2. hareketi başımın altına yüksek bir yastık koyarak yapıyorum. böyle çok daha rahat. Normalde boynumda problem yok ama karın bölgesini çalıştıran bütün hareketlerde boynum çok acıyor. doğru düzgün yapamıyorum zaten. haftada 2 gün pilatese gidiyorum, oradaki hocada karın hareketlerini boynumu destekleyerek yaptırıyor.

Bugün de uyanmaya çalışırken, tibeti yapsam mı yapmasam mı diye uyur uyanık düşünüyordum. Sonra kalktım ve yaptım. Hala zorlanıyorum. 21'i bugün de yapabildim.
canım sen hep tibette zorlandığını söylüyorsun. takip ettiğim kadarıyla çok düzenli yoğun egzersizler yapıyorsun. neden zorlandığını anlayamıyorum.Ben yaklaşık 1 yıldır 21 tekrardeyım, hiç zorlanmıyorum.Vücudum fazla esnek değil. Kendimden şüphe ettim açıkcası. Acaba yanlış mı yapıyorum? Benim için diş fırçalamak gibi bir alışkanlık oldu.Genelde akşam,işlerimi toparladıktan sonar 10 - 12 dakikada yapıyorum, içim rahat ediyor.

Aslında hareketleri gayet iyi yapıyorum ama bazı sabahlar ruh haliyle ilgili sanırım canım hiç istemiyor, o zamanda zorla yapıyorum. 21 tekrarı yapmak bazen çoook uzunmuş gibi geliyor. Sanırım başka egzersizlerde yapmam tibetlerimi etkiliyor.

Kızlar 19. tekrara gelmiştim ki 3 gündür tamamen bıraktım Nedense hiç yapmak gelmiyor içimden. Asıl etkileri 21 tekrara geçip 1 a filan devam ettikten sonra görecegime inanıyordum. Ama bahar yorgunluğu ve aşırır isteksizlıik yüzünden yapamıyorum. Böyle istemeye istemeye yapmak da iyi bir şey değildir sanırım. Sizce ara mı vermeliyim? Yaz gelip havalar iyice ısındığında da 21e gelmenin daha zor olacağı kanaatindeyim. ne önerirsiniz?

Daha az tekrarlarda yapabilirsin, en rahat istekli yaptığın sayıda.

Bu topiğe düzenli girememeye başladım.. ayırabildiğim zamanın tümü diyet gruplarındaki işlere gidiyor..
Ama yine de arada ses etmek lazım..
Yogaya aynen devam..
Yaşadığım ve sağlığım elverdiği sürece de bırakmayı düşünmüyorum zaten..
Güne güzel başlamanın, kendinden başka bir şeye ihtiyaç duymaksızın en ulaşılabilir en kolay yolu..

Dilerim başlayan herkes devam ediyordur..

Evet kimseden ses çıkmıyor, ben de acaba tek ben mi devam ediyorum diyordum

Kızlar merhaba yaklaşık iki yıl önce tibete başlamıştım. 15 tekrara kadar geldim ama devamını getiremeyip bırakmıştım. Geçen hafta yine başladım inşallah bu defa bırakmayı hiç düşünmüyorum. Bugün itibariyle 5 tekrara geçtim akşam yatmadan önce yapıp yatıyorum. Bu arada bol bol su içmeye çalışıyorum. Şimdilik çok enerjik ve neşeli hissediyorum kendimi, birde eskisine nazaran daha dik durmayı öğrendim. Bilmiyorum psikolojik midir ama ben bunları yaşıyorum. Ara ara yine gelişmeleri yazarım. Şimdilik belirtiler bunlar. Durmak yok yola devam bakalım nasıl sonuçlar vericek.

Bence arkadaşım bu kadar emek verip gelmişsin, biraz daha gayret et devam et. Eğer olumlu gelişmeler varsa tabi.

Yarından itibaren 3 tekrarla başlıyorum. İnş 21 tekrara ulaşır hayatım boyunca sürdürürüm. Sabah uyanınca mı gece uyumadan önce mi yapılması öneriliyor? Kitapta böyle bir bilgi var mıydı ?

benim bildiğim kadarıyla sabah erken saatlerde yapılması öneriliyor, ama yapamayanlar için günün herhangi bir saatinde ama düzenli olarak aynı saatlerde yapmak gerekiyor canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…