Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Kızlar ben de beşinci haftamdayım 11 tekrar yapıyorum, 11 tekrar beni baya zorladı yalnız 21 e nasıl ulaşıcam bilmiyorum...ilk günler benim cildimde müthiş bir parlaklık vardı, botokslu gibi gerilmişti, şimdi daha normal, ama ben de sürekli kaşınıyorum, bütün vücudum kaşınıyor, vajinal akıntım değişti ve idrarım da koyu renk, bunlar da tibetin sonuçları mı acaba..sadece beslenmeme hiç dikkat edemiyorum bi de onu düzenlesem :KK43: herşeye rağmen ben hiç bırakmak istemiyorum, umarım bırakmam :)

canim soyledigin belirtiler vucut toksin attigi icin oluyormus. Bizde de ayni sekilde merak etme. benim de uyguladigim ozel bi beslenme yok ama genelde yediklerime dikkat ederim agir seylerden kacinirim ya da cok az yerim. Bu hareketleri yaparken beslenmek de onemliymis dikkat etmeye calis bence.

canım öyle değil.
resmen dönüyorsun.ayakların tabi ki oynuyor, yanlış anlamışsın sağa sola değil, bütün olarak dönüyorsun.
ne yap biliyor musun, duvar saatin vardır illa ki. geç karşısına, saatin ilerleme yönüne göre sen de dönmeye başla. saati tekrar her görüşün bir tur.
ya da saatsiz anlatim, sol taraftan sağa tarafa doğru tam tur olarak dönüyorsun etrafında. kolların iki yana açık, avuçiçlerin yere bakacak şekilde döndür kendini.
biraz zor başı dönüyor insanın haliyle.
youtube için bi yer var ya siteye girilen ktunnel midir nedir ordan ulaşabilirsin youtube'a.yani sanırım:)

moryel tesekur ederım
ama ayaklarım oynarsa tek calısan yerım ayaklarım oluyor ama ayaklarımı oynatmazsam belım sırtım falan hareket edıyor daha faydalı gıbı oluyor hareket
komple donunce sankı cocukların etrafında donmesı gıbı basıt bı hareket gıbı geldı bana
neyse ıkısınıde yaparım ozaman

moryel tesekur ederım
ama ayaklarım oynarsa tek calısan yerım ayaklarım oluyor ama ayaklarımı oynatmazsam belım sırtım falan hareket edıyor daha faydalı gıbı oluyor hareket
komple donunce sankı cocukların etrafında donmesı gıbı basıt bı hareket gıbı geldı bana
neyse ıkısınıde yaparım ozaman

yanlis düsünüyosunuz .. hareketin basit olmasina göre ölcülmezki faydasi
hem ayrica burda amac bölgesel calismalar vs degil

mesela bahsettigimiz hareket, sair zamanlardada yapilan sakralarin acilmasi icin, beyin yoruldugunda sinavlara calisirken mesela oneriliyor..bu bes hareketin amaci (anladigim kadariyla) bedensel (ic ve dis) ,hem zihinsel genclik zindelik vs vs

eger bölgesel calismalar istiyosaniz mesela bi kac egzersiz hareketleri seciprutin yapabilirsiniz..bu tibetin 5 hareketin bunlarla hic bir ilgisi yok
bir yanlisim varsa arkadaslarim düzeltir:)

birde arkadaslar oturma banyosun icin papatya cayi öneriyorum..papatyanin bir özel banyo icin olanlari var hazir..onlardan degilde normal bildigimiz poset cay ... rahatlatici oldugunu biliyorum.. birde o sirkeyi duymamistim ama sirkenin cok seye faydasi oldugunu biliyoruz bana mantikli geldi.. sade bio elma sirkesi de iyi gelebilir

bu arada basim iyi

benim 2. günüm bugün..2. harekette acayip zorlanıyorumkaydirigubbakcemile2 diğerlerinde bir sıkıntı yok..2. hareketi yaparken baaklarım titriyo resmen kafamla bacaklarımı aynı anda kaldıramıyorum :mymeka: zamanla düzelirmi yeni başladığım için öle oluyodur heralde dimi???:uhm::uhm:

son 2 hareketı yapamıyorum gebelıgımden dolayı onları dogumdan sora yaparım ama ek olarak poılates hareketlerı yapıyorum 10 carpı 2 seklınde cok ıyı gelıyor
ınsan rahatlıyor

bilgileri paylaşan arkadaşlara çok teşekür ediyorum öncelikle ben11 deyim fakat önceleri tam dönmüyodum ilk harekette arkadaşın birisi video paylaşana kadar :) bendeki glişmeler kendimi dinç hissediyorum başka bişi pek farkedemedim tam dönmeden sonra yani bikaç gündür çok terliyorum kokuyo,idrarda fark olmadı

terra,
bende ilk basladigimda kondisyonum iyi oldugu halde dedigin gibi titriyodu bacaklarim suan 11 deyim bu hafta 13 gecicem .. simdi siz yazinca fark ettim cok rahat vehizli yapiyorum

safkan, hamilemisiniz..bence zorlamayin kendiniziii sadece doktorunuzun tavsiye ettigi gebelikte yapilan sporlari yapin ve bilmediginiz hic bir hareketi yapmayin bence :O

ben bugün 11 oldummm
gerçi daha olamadım çünkü sabah uyuyakaldım gene:) gece yapıcam.
bu arada bişey paylaşıcam kızlar.
şimdi benim eklem romatizmam var ya, ellerimde var sadece.
dün sol elimin işaret parmağımın eklem yeri birden şişti ve müthiş ağrıdı. o kadar canım sıkıldı ki o kadar üzüldüm ki, çünkü 3 aydır ilaçlarımı kullanmıyorum, doktora da gönül rahatlığı ile ben çok iyiyim ilaçları bıraktım diyecektim nerden çıktı bu ağrı diye kahroldum :KK43:
sonra bu sabah kalçama bi ağrı saplandı, o geçmeden sağ kasığıma, tabi tam eklem yerlerimden bahsediyorum.
böyle üzülüp kahrolurken, bir anda afallayarak fark ettim resmen kitabın o sayfası gözümün önüne geldi.
tibetin bedenimizdeki etkilerini yazmıştım ya size, orda, eklemlerinizde rahatsızlık hissedebilirsiniz, bu toksinleri ve iltihapları attığınızı gösterir yazıyordu.
şimdi şaşkınım, acaba bu ağrılar, şişlikler tibet yüzünden mi, yani gerçekten iltihapları attığım için mi, yoksa normal romatizma ağrılarım mı :KK43:
anlayamadım.
çooook uzun zamandır hiç bir ağrım olmadı, böyle bir anda gelmesi tuhaf açıkçası,zaten çoğunlukla yazın benim hiç ağrım olmaz soğukta, yağmurda oluyor, böyle düşününce tibet yüzünden diyorum.
benim hali hazırda eklem rahatsızlığım olduğu için bunun ayrımına varmam çok zor. böyle bir tecrübeniz oldu mu?
bir de bugün başımın tepesine doğru bir yerde sanki bir anda iğne batırıyorlarmış gibi bir anda bir ağrı hissediyorum, saniyelik bir ağrı, hemen geçiyor ama sık tekrarlıyor.
anlayamıyorum :KK43: üzülsem mi sevinsem mi çözemedimmm

bende yaparım ama ilk hareketi anlamadım sadece kollar açık olarak dönecekmiyiz

birde kaçar kere bu 5 hareketide aynı gün kaçar kere yapıcaz anlıyamadım yardım edersenşiz bende yapmak istiyorum

anlatayım canım
örneğin bugün başladın diyelim
3 kez yapıyorsun her hareketi. önümüzdeki hafta cuma günü 5 kez yapmaya başlıyorsun, ondan sonraki cuma günü 7, sonra 9 diye gidiyor 21 e kadar.
günde 1 kez yapman yeterli başlangıçta.
çünkü kitapta ya sabahları ya akşamları yapın diyor. yani bir kere. ancak çok daha sonra günde iki kez yapmaya başlayabilirsiniz diyor. galiba ağır gelebiliyormuş.
her neyse, ben 11 kez tekrarlamaya başlayacağım bu akşam. genelde sabahları kalkar kalkmaz yapmaya çalışıyorum çünkü güne çok dinç bir şekilde başlıyorum. ama sabah yapamazsam, gece muhakkak yapıyorum bu seferde mışıl mışıl uyuyorum, ama sabah uyuyakalıyorum, öyle mışıl yani :)
(bu ara hep uyuyakalıyorum da:smiley-cool: )
takıldığın bir yer olursa sor, kitaptan bakarım

teşekkürler canım sağol
yapıcam bende kilo vermeye yardımcımı peki

teşekkürler canım sağol
yapıcam bende kilo vermeye yardımcımı peki

ben zaten zayıf olduğumdan bişey anlamıyorum ama şunun garantisini verebilirim, vücudun sıkılaşacak, ben kalçalarımdan ve bacaklarımdan çok memnunum açıkçası.
uygun bir diyetle desteklersen olabilir emin değilim, cünkü vücuttaki toksini iltihabı atıyoruz.
kitaba bir göz atayım en iyisi

cnm ben zaten diyet yapıyorum 3. haftam ama midemi küstürdüm gündüz hiçbişey yemek istemiyor vede midem bulanıyo
ama haftada 3 defa spor plates lastiği ağırlık göbek hareketleri yapıyorum

ben bu aralar kulak agrısı çekıyorum hareketlerden olabılır mı bılmıyom moryel bı ara bendede olmustu eklem agrısı senınkı kadar sıddetlı degıldı ama

ben bu aralar kulak agrısı çekıyorum hareketlerden olabılır mı bılmıyom moryel bı ara bendede olmustu eklem agrısı senınkı kadar sıddetlı degıldı ama

bilmiyorum ki güzelim ya, kafam öyle karıştı ki benim
acaba benimkinin şiddetli olmasının sebebi o bölgelerde atılacak ödemin çok olması olabilir mi:)
offf tibet ooffff

bol su iç zihinsel olarakta olumlama yapabilirsin hızla iyileşiyorum gibi.ben agrılarımla konusrum mesela onu sevip kabul ederim cok cabuk gecer.deli miyim belkisempatiksalakcinni

X