Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
evet ilçedeyiz.köyün biraz gelişmişi.biliyorsun doğunun ilçelerine pek yatırım yapılmıyor.merkeze 50 km uzaklıktayız ama yerimiz rahat.bu sene eşimle aynı okulda olacağız.ay ne kötüü.ama eşimi müdür yrd.lığına aldılar.
inş tez zamanda normal yolla kalırsın hamile.kaç aydan beri korunmuyorsunuz bu arada?

sadece bir kaçkorunduk.sonra yoğun baskı üzerine bıraktık.
ooo torpilli olacan yani:)ne güzelya bende çok istiyorum eşimle aynı okulda olmayı.biz ikimizde sınıfçıyız.sınıf düzenleme önemli biliyorsun bizim branşta.dizaynı ben tamir işlerimi eşime yaptırırdım.eşimin köyü çok güzel.merkeze 10 km yaşillikler içinde incieceviz fındık erik şeftali üzüm ağaçlarıyla çevrili.ben ise samsunun en güzel okullarında çalıştımbu sene.ama görevlendirme.sürekli yer değiştiriyorum buda beni rahatsız ediyor.eşimin olduğu yere verseler razıyım.ama puanım düşük.bakalım bu sene hangi okulda olurum Allah bilir.
doğunun ilçelerini iyi bilirm.şehirler güzeldir ama ilçeler geride kalmıştır.ama ben şanslıydım.varto muştan daha rahattı.eşininki biraz zor ama senin tayinin 3-4 seneden çıkar.eşinde özür grubundan yanına gelir.bence şöyle deniz kenarı yerleri isteyin.ne güzel deniz insanın ruhunu rahatlatıyor.taabi puan toplamanız lazım.eşin istiyormu peki tayin çıkmasını?

eşim istemez mi.o buradan çok sıkılmış.bun.altıyor kendisini burası.ama ben seviyrum sessiz okul rahat.merkezdeki okullar öğretmeni çok zorluyor hem idare hem öğrenci bakımından.eşime kalırsa hemen memlekete isteyelim diyor.ben de memleketten korkuyorum.beni bunaltıyor memleket.psikolojimi altüst ediyor.bu nedenle bazen tartışıyoruz.gerçi istesekte gelmez bize memleket.puanı çok tüksek.ben de memlekete biraz daha yakın yerleri isteyelim diyor.bakalım kim galip gelecek ...

aslında olabilir canım memleket olasada yakın yerler olur.hem ne senin istediğin nede onun istedği olur.ortayı bulursunuz:)ya onuda anlamak lazım galiba senden daha önce geldi oraya.doğuda hiç sosyal bir ortam yok.en azından bizim bu taraflara gelseniz kafanız dağlılır bir yerlere gidersiniz.galiba tokattı sizin memleket.sende biraz rahatla canım.hayatını yaşa.insan kendine baktıkç güzel kıyafetler aldıçça biraz psikolojisi düzeliyor.en güzel yaşlardasınız yaşamaya bakın.tatile gidin senede biir kez en azından.enelde kadınlar 33-34 yaşlarında anne olmak istiyor.inşallah o zamana kadar tıpta gelişir.birde bebişininz olur.dualarım hep seninle.bazen hayatı güüzelleştirmek kendi elimizde.geçen seneleri tekrar getiremiyoruz.

yok canım bizim memleket hatay.sizin oralara gelmemiz çok zor.biz antep maraş kilis gibi memlekete yakın yerler istiyoruz.aslında bana burası yetiyor.ben zaten çok gezmeyi sevmiyorum.okul ev işi zaten fazla zaman kalmıyr.eğer sıkılırsak hafta sonu merkeze gidiyoruz tabiki de merkezde oturmak gibi olmuyor ama ben burda mutluyum.çok insanlarla içiçe olmak istemiyorum herkese birlaf anlat dur.çünkü bizim toplum çok meraklı.bazen kime ne yalan söylediğimi burda bile şaşırıyorum.bazılsarına korunuyoruz diyorum bazılarına kısmet diyorum.biz 2 senelik evliyiz.artık insanlar çocuk konusunu daha sık soruyorlar.kime n diyeceğimi bu küçük yerde bile şaşırıyorum anlayacağın memleket beni çok korkutuyor...

doğru söylüyorsun canım çok güzel hataylısın demek.kökende araplık varmı:)aslında çocuğu olmamak gayet doğal bişey neden sorarlar anlamıyorum.bazen ben tedavi oluyorum diyorum.hem çocuğumuz olmuyor desek e var yani?gerçekten insanları anlamıyorum.gelin bizim buraya ben sana demem:)arkadaş oluruz hem meslektaşız eşlerimiz ve biz.ben biraz alışveriş tutkunuyum:)gezeriz burda.bazen kendi yaşıtımve beni anlayacak garipsemeyecek arkadaş arıyor insan.üniversite arkadaşalrım çok iyi aslında ama onlarda uzaktalar.her birimiz bir tarafa dağldık.kimi erzurum kimi diyarbakır.geçen sene bir arkadaşım evlendi.bir sene korundu.bırakınca bir ay içinde bebeği oldu.29yaşındaydı oda.biride yeni evlendi bakalım o çocuk istiyor ne zamn olacak.en azından onlarla rahat konuşuyorum.onlar beni çok iyi anlıyor.
aslında küçük yerler güzeldir vartodayken sürekli kızlarla toplanırdık.pasta börek yerdik:)inşallah sizin için neresi hayırlıysa orası olur canım.hem puan toplayın merkeze gelmeniz kolay olur.
merkezde olmak güzel ama tabi daha fazla harcama oluyor.bizde ev almayı düşündük birara 100000 milyardan aşağı ev yok.oda orta derceli.birikim yapmak lazım biraz.bazen para olmasa olur diyorsun ama.yinede lazım oluyor.eşimin ameliyatını herşeyi özel yaptırdık.gerçekten paranın olması gerektiğini o zamnda anladım.

evet paranın bir yerde muhakkak olması gerek.ama benim o iştahım nbile yok ev alma gibi.ne için kime kalacak diyorum.annemler sürekli bir eve girin diyor.ben de kendimi 10 sene sıkıntıya sokmaya gerek yok diyorum.sonuçta insan böyle birikimlerini hep çocukları için yapıyor.ama yine de ben eşime biraz bir kenara koyalım diyorum hadi kök hücre mucizevi bir şekilde ortaya çıkarsa.benim de arkadaşlarım çok iyi ama ben hiçbiirine durumudan bahsedemiyorum.çünkü onlarda hataylı.olur birilerine söylerler annaemler duyar diye,yani bu acıyla iç içeyim.kimseyle derdimi paylaşamıyorum.benim eşim 5 sene önce oldu ameliyatı oda özelde olmuş.maddi konuda hiç etkilenmedik ama manevi konuda anlatamam.ben de giyinmeyi çok severim.özellikle değişik kıyafetler ama burada ona çok şansım olmuyor.hem giyinmeye hem almaya.çok iştahımda kalmadı zaten.bazen memlekete gidince giyiniyorum okadar.o da kayınvaldeler biraz süslü ondan.

bence yanlış düşünuyorsun canım.tabi sana akıl vermek benim haddim olamaz.her zaman dediğim bir laf var.insanın ne kadar çocuğu olursa olsun ben evlada ev bırakmak zorunda değilim.benim babamdan bana ev kalmadı.kayınvalidemlerin evi var.zatenbana kalana kadar ben yaşlanırım.ben nasıl çalışıyorsamevladımda olursa eğer çalışıp alsın.hatta eşime diyorum ki bir evim varsa ikincisini almam.satar lüksünü alırım param varsa.arabam varsa satar bir üstünü alırım yinede ikincisini almam.hem evim olsun bir tane zaten durumumiyi olursa yardım etme tarafıyım.çocuk okutmak fakiri doyurmakta çok güzel.senin özelliklerni okudum.inançlı demişin kendine zaten bu dünyada çakılıdeğiliz.öteki tarafa götüreceğimiz yaptığımız iyilikler.hem tadım kalmadı deme.hayatı çocuk üzerine kurma.hem sen bilerek evlenmişsin.gerçektençoğu senin yaptığını yapmaz.eşini ne kadar çok sevdiğini gösteir bu.
benim üniversitede sevdiğim bir çocuk vardı.bana bençocukistemiyorum derdi.bende istiyorum derdim.neden dediğim zaman?sorumluluk alamamben dedi.ben de dedimki bir sorunmu var.varsa yinede kabul ederim seni.çünkü ben seni seviyorum derdim.ama ne yazıkki saçmasapan sorunlar yüzünden ayrıldık.ilk görüştüğüm kişiydi.bende senin yerinde olsam kabul ederdim.şimdiki eşim harika bir insan.başımıza bunlar geldi.şükürler olsun yinede.emnim benim çocuğum olmasa kabul eder.doğrusuda bu zaten.her zaman diyorum çocuk yapmak için evlenmiyoruz.ama olursa iyi olur.ama olmazsa ne yapalım hayırlısı.ama ola ola da istemekte doğru değil.güzel güzel giyin birikimde yapın.hem özgüven çok önemli.kimse seni üzgün görmesin çünkü dahada üzerine binerler.ayakt dimdik ol.eşinin yanında o kadar dik olki kimse bişey diyemesin.
bizim burda bir komşu var meraklı.kayınvalideme soruyormuş.işte çocukları yokmu.keçiboynuzu görmüş sormuş.ama bana bir kere bile sormaz.çünkü korkar beni bilir.saygımı eksik etmem ama saygızızlığa ve ince dokundurmalara gelemem.yanımda gıybet bile edemez.hoş o na değil kimseye laf söyleme şansını vermem.

ececim ve havvacım günaydın, bu hafta sonu ömrüm hastane ve annem arasında geçti...kızlar herşeyin başı sağlık, sakın moralinizi bozmayın...dayım hiçbir şey ortada yokken teravih namazından sonra boynunda anormal ağrı hissetmiş...ve geçici felç geçirdi..şimdi sağ kolunu oynatamıyor tek...ve ayağa kalkınca (yataktan doğrulunca) dayanamayıp tekrar yatırıyor kendini...omiriliğinden sıvı aldılar, perşembe günü test sonucu çıkacak, dua edin lütfen kızlar, birşey olmasın....daha tam okuyamadım yazdıklarınızı

ama ece yazdığın dükkatimi çekti. muhakkak genel bir kontrolden geçsin eşin...testis civarındaki lenf bezleri Allah korusun diğer organlara taşıyabiliyor...kemoterapi ya da radyoterapi lenf bezlerini eriterek diğer organlara geçişi durduruyor...belki eşinde de çok erken teşhis oldu, bilemiyorum ama yine de bu tedavileri veriyorlar...eşim üzülür diye düşünme...anormallik varsa erkenden çıksın ortaya...biliyorsun erken teşhis önemli....biz böyle dedik diye de kötüsünü düşünme...tedbir bizden takdir Allah'tan canım...

amanın amanın bayağı çeneniz düşmüş bensiz kaydirigubbakcemile3 ..şaka şaka iyi yapmışsınız...sizi gidi alış veriş düşkünleri siziiii...ben hiiiiç mi hiiiç sevmem .....
ece üşenmeyip gelecem oralara kulağını çekip dönecem klava: bu ne ruh hali böyle, hayattan umudunu kesmeyeceksin ki yeni müjdelere çabuk sahip olasın...nefes alıp verdiğin sürece sorun yok canım...evini al, arabanı al..sanki herkes çocuk için mi yapıyor...yaşlanınca naapcan bebişim....kafanı koyacağın kendine ait bir yuvan olsun...bak havva ya parası olsa daha iyisini alacak, ya da fakire verecek...giyimine kuşamına her zaman önem ver..senin psikolojini de olumlu etkiler....hem çevrene niye yalan söyleyip duruyorsun...olmuyor de çık işin içinden..kim diye sorarlarsa da ikimizde de varmış dersin..bu konuda fazla konuşmak istemiyorum dersin...uzatan olursa da ağızlarını büzersin...bana da soruyorlar ben söylüyorum...üsteleyemiyorlar canım...öncelikle korkularından kurtul....rahatladığını göreceksin tatlım...daha yaşın genç babeem, ben 32 yaşındayım.... şakkıdı
havvacım eşin nasıl, oruç tutmuyo inşallah...aayyy bizimkisi diyetisyene gidip kilo vermişti 2 sene sonunda aynı kiloya döndü şebelek....şimdi kontrol altına almaya çalışacam...ay kocişler hep bebek gibi ..bize bebek var mı diye soranlara niye eşlerimizi göstermiyoruz ki alkisalkisalkis

geçmiş olsun ebrucum.inş. kötü bir şey çıkmaz.evet biliyorum ruh halim çok bozuk.ama derdimi anlatacak pek kimse olmadığı için kendi kendimi yiyip bitiriyorum işte.çocukları çok seeviyorum belki de ondanigerçi kim sevmez.ben eşimle tanışmadan önce hep derdim evlenirsem çocuk için diye.heralde büyük konuşmuşum ki çocuğu olmayacak birisiyle evlendm.ama pişman değilim.çünkü eşim gerçekten çok iyi.

eşime geçen akşam söylediklerinizi söyledim radyoterapi işini.eşim ben mi istemedim dr. gerek yok dedi diye biraz bozuldu.eeşimin ameliyatına 5 yıl oldu.ne bileyim şimdi zorlasam kendisini kızabilir.ama ameliyattan sonra 2 sene 6 ayda bir özel dr.a kontrole gitti.heralde gerek duysalar söylerlerdi.ameliyat dönemi hakkında soru sorunca hatırlatma bana diyor.

ebrucumya nerdesin valla merak ettim seni.öncelikle geçmiş olsun rabbim daha büyüklerinden sakınsın.inşallah en kısa şifa bulur.gerçekten hastenede uğraşmak çok zor.girdiğim an psikolojim bozuluyor.kendine has kokusu varya hastanenin insanı mahvediyor
sen yokken bizkaynattık biraz ama ece hiç bizi dinlemiyor ki.sende katılıyorsun dimi bana.hayatı dolu dolu yaşamak lazım.geçen günler gelmiyorki.en çokta kenddimize zarar veriyoruzbu durumda.bu seferte hastene hastene dolanmak zorunda kalıyoruz.
bugünde eşim doktoruna gidecek inşallah bize ameliyat çıkarmaz bir daha.

merhaba ececiğim doğru söylüüyorsun bende eşime söylediğim aman sinirleniyor.hatta şişlik olduğunu söylediğimde banada kızdı.sen olmasan ben doktorafalan gitmezdim dedi.aama ne yapalım başka çaremi var.eğer ameliyat yapan doktorun teli varsa arayın sorun derim.sonuçta 5 sene olmuş ama.zaten biz ileri yıllar için tedbir alıyoruz.çok küçük bir kanser hücresi bile ilerde sorun çıkarabilir.benim hatırım için bir sor de.şimdi bize kazacaktır hep o internetteki çok bilmiş kızlar mı diyo bunu falan diyodur:)zaten biliyosun buhastalığın uzun kontrolü var.10-15 sene 2-3 sene aralıklarla bana kontrole geleceksiniz dedi doktor.hoş herkes gitmiyodur ama ben eşimin gitmesini istiyorum.
sen seminere gitmedin galiba.ya acayip sıkıcı oturup oturup geliyoruz.delikafadulden

slm havvacım.yok gittim seminere. bizim müdür biraz erken bırakıyor.oruç ağız sizi burda fazla tutmayayım diyor.bugün seminer konularımız dağıtıldı.bana çoklu zeka çıktı.neyse kolay.bu öğretmenlikte ne kadar çok angarya işler var yahu.evet eşim dr. konusunu duyunca çok sinirleniyor.zaten burda kontrole gitme gimi şansımız yok.tatilde artık.ama tatiller de kısa sürünce bizimkinin hiç gidesi kalmıyor.biraz da korkuyor galiba.panikliyor ama şimdi ben de panikleddim.okul tatilinda görünsün memlekette.bu arada arkadaşlar dedi ayın 28 inde okullar açılacakmş.bana inandırıcı gelmedi ama belki sen de duymuşsundur bu haberi

bende arternatif ve ölçme ve değerlendirme proje performans konusunu aldım.zaten alışkınım ben.sene sonu 30 tane hazırladım.nerdeyse herkesinkini ben yaptım.çoğu yaşlı bende bilgisayarı severim.hazırladım hemde hayır duası aldım:)istersen birkaç site ismi verebilirim.bizde erken geliyoruz geçen seneki bitirdiğim okul çok sıkıydı şimdiki köşe okul 10 gibi gidip 12 olmadan geliyorum bende.evet öyle bir söylenti var.bencede öyle.bizede müdür dedi ama siz yinede benden duymuş olmayın falan dedi.herhalde resmi yazı gelmemiş daha.ben 14 dünden sonra okula gidecekmiyiz onu merak ediyorum.zatenek ders yok demişler.valla herkes rapor alır artık.
siz yinede bir görünün eşinle sonuçta birşey kaybetmezsiniz.ama yinede kafana takma.biz seni telaşlandırmak için değil sadece önlem almanı istediğimiz için söyledik canım.artık tatilde gidersiniz.bayramda hatayda olursunuz artık?abimler almanyadan gelecek babamlarla birlikte burda oluruz.kurbanda ise babamların oraya gideriz.bir onlar bir biz gideriz genelde.

slm ebrucum ya daha yeni yazdım sana mesaj yok olduneyse tekrar yazayım bari.benim seminer konumda alternatif ölçme değerlendirme performans proje.ben alışkınım hazırlamaya.geçen dönem 30 tane hazırladım.burda hocalar genelde yaşlı.bende bilgisarla uğraşmayı severim.hayır duası alayım diye nerdeyse hepsininkini yapmışım:)canım okul 28inde açılacak diye bende duymuştum.bizim müdür de öyle dedi ama yinede siz benden duymuş olmayın dedi.resmi yzı gelmemiş daha.o değilde ben 14 dünden sonra ne yapacaz onu bilmiyorum.
bu arada kusura bakma biz seni telaşlandırmak için değil sedece seni uyarmak için söyledik.ama sen yinede kafana takma.sadece gitmekle bişey kaybetmezsiniz.

dur eşime söyleyeyim o bana bulur seminer konusunu heralde.olmazsa senden site adı alırım.burda bir kırtasiyeci var söylüyosun konunu onlar çıkarıp eline veriyorlarmış.ben 4 senelik öğretmenim daha hiç hazırlamadım seminer konusunu.bu ilk olacak.burda ben 2 sene geçici görevle lisede çalıştım orda seminer yoktu.okulumda fazla türkçeciydim.beni liseye verdiler.bu sene de okulda türkçeci kalmayınca ben geri ilköğretime geçiş yaptım.benim de abimler almanya da.onlarda bayramda gelecekler.kız kardeşimin nişanı var.yani bizim de tatil baya yoğun olacak.hayırlısı artık.ebrudan yine ses yok.eşinin kontrolü nasıl geçti?inş.her şey yolundadır.bizi haberdar et...

bakalım eşim daha gelmedi gelince hber alırım artık.bu sefer gitmedin onunla çünkü evham yapıyorum.bardağın boş tarafından görüyorum.o yüzden her zaman benden daha pozitif olan eşim daha güzel haberlerle gelecek eminim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…