Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
ececim merhaba, ben de ara ara giriyorum...dün akşam siz kaynatmışsınız, ben annemdeydim yetişemedim size ((tek testis alındı canım...ben bakmıyorum bile, belki hatırlatırım da üzülür diye...dr kontrolü olacak nasıl olsa...biraz da rahat bırakmak istiyorum...biliyor musun testis protezleri var. eşinin morali gelsin diye o protezlerden taktırabilir...
Allah kabul etsin canım, misafir ağırlamak hele de bu günlerde ne sevaptır...inş çağırdığın insanların bol sevabı vardır da sana eklenir....neler yaptın bakalım...menüyü yaz bakayım....en iyisi masanın fötosunu çek de koy buraya..ağzım sulansın -tatlicadiarzu-

merheba ececiğim sen şimdi iftar hazırlığı yapıyorsundur.kolay gelsin sana.
bizde yeni geldik canım biraz yorucu bir gündü.ultrasondaki doktor anlamadı.senin yarısınımı aldılar demiş.ne manyak bir soru dimi?neyse doktora çıktık.sonra tekrar onu aradı ne biçim baktınız diye.2 saat doktoru bekledik ben özel bakacam dedi.saolsun adam hem müdür hem röpörtaj yapıyor.hemde ameliyata girecek.özel ililendi.o da anlamadı.sonra hocasını aradı.bizim ameliyatı yapan prof. hocasıda.neyse pazartesi ona gideceğiz.ama kan birikmiş pıhtılaşmış olabilir dedi.bizde kalsın o zaman dedik.ilerdeenfeksiyon yapabilir dedi.bakalım hayırlısı.tekrar küçük bir operasyon olabilir.inşallah kendiliğinden iner.

merhaba ebrucuğum.bugün olanları yazdım.anlayaağın bugün doktordaydık.ya canım sende alınmadı gibi diyosun.hem protez takalım diyosun.zaten sol testis alındı.sağ duruyor.ama solda küçük yumurta gibi bişey var.sanki testis alınmamış.yada protez takılmış gibi.zaten protez takılması yanlısı değlim.zaten alındığı belli olmuyorki.ben evli olmadan olsaydı gerçekten anlamazdım:)
doğru söylüyorsun stres yapmamak lazım ama görünce merak etmemek elde değil.zaten doktor dedin.aman ne derseniz deyin biz idiyoruz yaptırmıyoruz dedim.valla özel odasına aldı.o kadarda değil.şimdi değil ama ilerde sorun çıkarır dedi.zaten bu kadar kısa zamanda bişey oluşması imkansız helede radyoterapi görürken dedi.eğer sizdede yumurta gibi ele eliyorsa sizde baktırın canım.

bu arada unutmuşuz ececiğim önce normal yolu bekliyoruz.belki bebişimiz kendiliğinde gelir.hatta bugün doktor tüp bebek yaparız dedi.bende sponsor olursanız yaparım sizde para çok zaten dedim.o da ooo kayseriye bak dedi.ben normal yolla istiyorum şuan dedim.olur neden olmasın sizin durumunuzda bir çok hastamızın normal yolla çocukları oldu dedi.bakalım kısmet bekleyelim biraz daha.senin yaşında daha gençmiş yinede çok şanşlısın canım.birsene 13 temmuzda doldu.daha yeni anlayacağın.bizim seminerde karşımdaki yakın okulda yapıyorum.10dan 12 ye kadar.rahat anlayacağın.

mrb kızlar.çok şükür misafirlerimi ağırladım.ama çok da yoruldum.ramazan olunca da menü çok kalabalık oluyor.senacım inş.dediğim gibi operasyona gerek kalmadan bu işten kurtulursunuz.bence de biraz daha bekleyin normal yolla gelebilir bebişiniz.gelmezse de canını sıkma.tüp bebek denersiniz.hadi hamile kal da bize de dua et.biliyorsun hamilelerin duaları kabul olurmuş.ah o günleri görür müyüm acaba...

günaydın kıslar, gene ben erkenciyim pifff...8:11 e kadar uyuyabildim anca...o da sık sık wc ye kalkarak ve gözlerimi iyice yumarak...
senacım, inş birşey yoktur..sonucunu bize bildir canım muhakkak ...dualarım sizinle...ne öküz insanlar var yaaa...sen de senin de beyninin mi yarısını aldılar deseydin ...ben sana protez taktırın demedim ki canım ece eşinin ameliyatı belli olduğunu söyledi onun için yazmıştım...eğer morali bozuluyorsa protez taktırmasında bir zarar görmüyorum ben...hemen tüp bebeğe kalkışmayın zaten...azcık kendinize gelin...sonra sperm tahlili yaptırır ona göre kararınızı verirsiniz...yangından mal kaçıran yok nasıl olsa...inş istediğin gibi olur
ececim, oh alnının akıyla çıktın, Allah kabul etsin canım...e yorgunluk olacak artık dile kolay...ececim inşallah kök hücrede devrim yaratırlar en ısa zamanda...yaşın çok genç canım...dualarımız seninle...inş çok daha güzel günler görürsünüz inşallah kızlar
opuyorumnanaktan

Merhaba kızlar testis kanserinin normallere göre inmemiş testis hikayesi olan erkeklerde daha sık görülüyormuş bu durumu yaşamış varmı aranızda

merhaba canım, evet ne yazık ki inmemiş testis neden olabiliyor...benim eşimin kabakulak hikayesi varmış

günaydın ebrucum.biz de erkenciyiz ama malum gözümüzü açar açmaz okulda buluyoruz kendimizi.yeni geldim ben de.eşim rahatsız olmuyor heralde hiç konuşmadı benimle protez konusunu.bana gelince ben öncesini bilmediğim için şimdiki bana tuhaf gelmiyr.tabi eşim öncesini bildiği için ona tuhaf geliyrdr.ama bana belli etmiyor.duaların için çok sağol bu arada.hep dua edin bana nolur.buna çok ihtiyacım var...

merhaba ece bende yeni geldim eve.acayip uykum var:)saol canım güzel temennileriniz için.inşallah bişey çıkmaz.zaten eşim çok yıprandı yeter artık radyoterapi almayacam ikiside kalsın dedi.artık zar zor ikna ettik.bittiaz kaldı dedim.neyse bitsin artık kurtulalaım.zaten çocuk istemeyi bırakacam bu aralar.offf sıktı artık.okul açılınca derslerle ilgilenirim.
ece galiba topiktesin.aşağıda 3 kişi görünüyor.şuan sen ben saftirik var.

Merhaba kızlar testis kanserinin normallere göre inmemiş testis hikayesi olan erkeklerde daha sık görülüyormuş bu durumu yaşamış varmı aranızda

hoşeldin saftirik.yane acayip oldu saftirik:)gerçek ismini söylebence böyle deyince çok komik oluyor.
geçmiş olsun öncelikle.inmemiş testis kanserin habercisi.doktora göründünüzmü.gerçekten ihmal edilecek konular değil.helede bebeğiniz yoksa dahada önemli oluyor.

merhaba ebrucuğum saol canım gerçekten bende her duamda sizin adınızı söylüyorum.isim vererek dua etmek güzelmiş.bu arada gerçek adım havva.dua ederken havva dersin artık:)
yaa canım böyle beyinsizler var işte.testisin yarısını süs olsun diye sakladık:)sen bana demedin zaten ben protez takılması yanlısı değilim.belki bekar sporcu falan olsa o zaman olabilirdi.ama eşim kendini rahatsız hissetmiyor.oda takılması yanlısı değil.dedimya alınmamış gibi.alınmış tarafındada sanki testis var gibi duruyor.zaten çocuk işini zamana bırakmak lazım.kendim incir kürü yapıyordum.bıraktım onları.olacağı varsa olur.
sanada katılıyorumcanım inşallah kök hücrede devrim olur.bebişi olmayan kalmaz bu dünyada.bu çocuk işi çok ilginç ya oldumuydu durduramıyorsun.ben yengemin 4 çocuğu var.10 tane aldırdı:)kiminde korunmamışlar.kiminde korunduğu halde olmuş.birde dayım şöför:)bir ayda bir evde kalır.2 gün kalır.maşalllah her gelmede bir çocuk:)biz günleri bekleriz neymiş canım adetin 14.16 günü falan filan.ya bu yengemin hep yumurtlama gününemi denk geliyor.yada yengemtavuk gibi hergün yumurtluyor.doktorda bana diyorki bir kadın ayda 4 gün hamile kalma şansı var diyor.valla anlamadım ben bu işi

dayanın canım.zaten siz zor olanı başarmışsınız.bu onunyanında nedir ki.biliyor musun benim eşim hiç radyoterapi almamış.dr. gerek yok demiş.bir tuhaflık var gibi ama eşime üstelemedim.inan benimde çok uykum var.akşamki yorgunluğumu atamadım.ebrucum sen de gezmeye gittin heralde.

belki eşin kemoterapi görmüştür.biliyorsun o ilaç tedavisi.aslınd alması gerekiyordu.ya canım bazıları kendi istemiyormuş.dün doktor söyledi.sizden 2 ay önce bir hastamın tek testisini aldım.adamınki bayağı ileri derecedeymiş.hatta hem kemoterapi hemradyoterapi alması gerekirken almamış.7-8 ay sonra karısı hamile kalmış.şimdi ise ikinci çocuğu olmuş.anlıyacan kimisi almıyor.ben almasını istedim.çünkü azda olsa böbreklere falan sıçramışsa (ki doktor sperm kanallarında bile yoktu dedi)ne olur ne olmaz diye yaptırdık.aslında belki 10 sene sonra çıkabilecek bir ihtimali yok ettik.sonuçta spermler zarar görsede.önce eşim önce sağlık.sonra diğerleri...

yok senacım kemoterapi de görmemiş.bizimki değil dr.ikisine de gerek duymamış.ben de duyunca şaşırdım.çünkü bizimkinin ikisi de alınmış.zaten bizde sperm diye birşaey yok .yani istesek de spermlere zarar veremeyiz.ebrucum evet bazen istemeyene de allah variyor oda onların sunavı heralde.karşı komşumuz şu ana yeni hamile.istemeyerek olmuş.aldırmaya kalkıştı.düşük iğnedi vuruldu ama düşmedi.artık biraz günahından bahsedince kürtajdan vazgeçti.anlayacağın bu işi anlamak gerçekten zor...

merhaba ececimbugün benim temizlik günüm çorba falan yaptım ancak girebildim.canım radyoterapi sperm korumak için değil kanser hücrelerin böbrekleri ve diğer organlara sıçramış varsa onları yok etmek.çünkü sperm kanallarından yukarı sıçrama ihmalii varmış.benim eşimin kanallarında yok dedi doktor ama ne olur ne olmaz diye yaptılar.çünkü bunlar mikroskopta bile görünmeyebilirmiş.ışınlar bunların yok olmasını sağlıyor.
iiyice doktor olduk valla:)
bu arada ismim havva canım sena nick olarak kulanıyorum.dediğin gibi kimine rabbim çabuk veriyor.zaten bizimde 2 olsa3.olmasın diye korunma yoluna gitmek zorundayız.mesala ben abim 2 aylıkken annem hamile kalmış.hani derlerya süt korur:)yani bilimsel mantığı prolaktin hormonu yüksek olan bayan hamile kalması zor.ama annem kalmış.düşürmek için iğne vurunmuş.bir yerlerden hoplamış.ama düşmemişim.annemde hamile kalma konusunda çok iyidir:)hoş bu sacede bayana bağlı değil sonuçta kaliteli ve fazla sperm lazım.tabi iyi yumurtlayan bayanla bir araya gelince çocuk olması kaçınılmaz.doktor benim yumurtalara biraz tembel dedi.benimki tembel eşiminki tembel bakalım artık:)

doacak çocuğunuz çalışkan olur inş:)biliyorum canım sperm korumak için olmadığını.hani sen demiştin ya ışın tedavisi spermlere zarar veriyormuş diye.bende bizde sperm de yok niye yapmadılar demek istedim.benim yumurtalarım ne durumda onu hiç bilmiyorum.eşimde sorun olunca benim dr.a gitmeme gerek kalmadı.ama annemler bilmedikleri için illa kızım seni dr.a götürecez demişlerdi öyle bir kere gittim.onda da ultrasyondan baktılar sadece.sonra dr.sperm testi istedi.ablam yanımda olunca dr.a açıklama da yapamadım.anlayacağın yılan hikayesi gibi hayatımız.

bu arada havvacım ben de istenmeyen çocuğum.annemin 5.çocuğuyum annem beni aldırmak için hasteneye gitmiş.önlüğünü giymiş o sırada teyzem yetişmiş.napıyosun sen allah elindekileri alır doğur bana ver demiş.öyle vazgeçirmiş annemi.hoş buna rağmen annemler benden sonra bir tane daha doğurmurmuş.

kaderlerimiz aynıymış canım istenmeyen çocuk.dünyaya gelecek oldumuydu ne yaparsan yap engelleyemiyorsun.
halamın yelini var eşiniinde kendiininde hiç br sorunu yok.amma çocukları olmuyor.buurda bir arkadaş var eşinin 500000 spermle çocuğu olmuş.bir milyon bile değil.hoş çocuk kalbi delik olduğu için öldü.
inşallah canım çocuğumuz akıllı çalışkan olur.benim ilk duam sağlıklı olması.şu arlar radyoterapi görüyor eşim ama biz yinede korunmuyoruz.çünkü radyoterapi uzmanı biişey olmaz dedi.spermlere zarar verir ışınlar dedi ama zaten çocuk olmuşsa sağlamdır yoksa tutunamazdı dedi.bakalım hayırlısı.
bu arada ebru yok misafirlerimi geldi ne.
siz urfa erkezmi yoksa ilçedemisiniz.genelde ilçelerde olur öğretmenler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…