Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
bende ebrunun söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.aslında hiçbirimiz çocukyapmak için evlenmiyoruz.sadece evlendikten sonra sevginin meyvesini istiyoruz.ama önemli olan birbirimize karşı sevgimiz.eğer ki sevgi büyükse her şeyin üstesinden gelinir.
ebrununda dediği gibiöncelikle eşine daha sıkıbağlan.belki üzülmüyormuş gibi görünür ama erkekler bizim gibi değil.onlar olayları içinde yaşar.mesela benim eşimilk duyduğunda çok sakindi.ben ondan daha kötüydüm.ama onunda içinde fırtınlar kopuyordu.aslında böyle anlarda sakin olmak lazım ama olayın şokuyla pek makul düşünemiyorsun.
kesinlikle ailene söyle mesela benim babamlar olsun kızım sizçok mutlusunuz herkesin çocuğu olmak
zorunda değil herşey Allah tan dediler.eminim sizinkilerde olayı doğal karşılarlar.
hatta benim kayınvalidem çok iyi biri ama sürekli çocuk yap der dururdu.bir kaç kere kendim gittim sırf o mutlu olsun diye.ama eşimde çıknca bişey diyemedi ama bu seferde eşime ilaç kullan falan dedi.ben bir gün alıp oturttum yanıma "eğer bir kez daha derseniz burda yokuz eşim de bende burdan gideriz sakin sakin yaşarız anne dedim."sonra korktu ve sustu.aslında düşünmedim değil biraz uzakta yaşamak daha iyi.eğerdurumunuz varsa böyle yapabilirsin.
ebrununda dediği gibi tıp ilerliyor.bence siz biraz birikim yapın 3-5 sene sonra kök hücre ile çocuk yapabilirsiniz yabancı ülkede.bayağı uzun konuştum ama ne bileyim bugün uyku tutmadı.senin ve diğer isteyen herkes için dua ettim.inşallah dileklerimiz gerçekleşir.

mrb arkadaşlar.bütün söylediklerinize canı yürekten katılıyorum.ben de yaşımız dolsun tıpta bir gelişme olmazsa yuvadan çocuk almayı düşünüyorum.ama şimdi de evlatlıkmalmak günah diyorlar ondan da soğuyorum inanın yetiştirmek benim için daha önemli.aileme söyleme olayına gelince eşim bu amaliyatı biz evlenmeden olmuş.ben biliyrdum ama aileme söyleseydim asla evlenmemizi kabul etmezdi.şimdi söylesem sen bizi enayi yerine koydun söylemedin diyeckler.zaten bizimkiler pireyi deve yapan cinstenler.onun için hiiç söylememem lazım.dua edinde birilerinden eşimin ameliyatını duymasınlar.evet memleketten uzak yaşıyoruz.eşimde ben de öğretmmeniz.burda memleketten çok daha iyiyiz tatiillerden biliyorum.ama eşim memleket düşkünü.illa bu sene tain isteyelim diiyor.beni anlamıyor.memlekette acıma tuz basıyolar sanki.eşimin ailesi sanki bana acıyarak bakıyorlar.(muhakkak öğle değildir)bir yandan çocuk olmaması bir yandan ailem duyacak korkusu.bir yandan eşime hissettirmeme....ama her şeye rağmen hayat devam ediyor.dualarınız için çok teşekkürler.

arkadaşlar hepinize ve eşlerinize çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin. Allah biran önce bebeklerinizi kucağınıza almanızı nasip etsin inşallah.

ececim, ne günahı...böyle birşeyin günahı olur mu...bunu söylemek, kstirip atmak günah asıl...evlat edinmenin bazı şartları var, o şartlara uyduğun sürece sorun yok canım...peygamberimiz ne kadar hassasmış bu konuda... kimsenin sözünü dinleme...arama motorlarına evlat edinmek yaz, ya da en iyisi diyanet işlerinin sayfasına gir ve orada soru sorulması için bir link var oraya sor bakalım, durumunu detaylıca yaz...sorulara detaylı cevap veriyorlar canım...

diğer yandan eşinin bekarken ameliyat olması ve senin bunu bilerek evlenmen onu ne kadar sevdiğini gösterir....annenin ve babanın nasıl karakterde insanlar olduğunu bilemiyorum ama aile meclisini toplayıp durumu sakince izah etmende fayda var...Allah sana cesaret ve güç versin inşallah....bu sır seni çok yıpratır canım...hem de şu an birşey yok sanırsın ama yaş ilerledikçe bazı şeyler bir yerden patlak veriyor...ayrıca aileni ziyaret ettiğinde hep tetik üstünde oturacaksın, sonrasında ne olacak...sebepsiz kavgalar, kırılmalar, yanlış anlamalar...hiiç gerek yok bence...evlenmişsiniz bitmiş..ailen seni boşanmaya mı zorlayacak...hiç zannetmiyorum canım...ön yargılarını bırak bir kenara ve eşinle detaylıca düşünün...kardeşin var mı bilemiyorum ama aileni yakın tanıyan birilerinden görüş al...ailenin saydığı bir büyüğüne derdini anlat, o elçi olsun canım....hepimiz sokaklarda oynayan sümüklü çocuklar değiliz...artık hepimiz kendi kararlarını veren ve uygulayan yetişkin bireyleriz...ailen küstü mü sana...olsun zaman ver...bir müddet sonra o küslük de kalmayacaktır...eğer korkuyorsan konuşmaktan mektu yaz canım ya da videoya çek kendini, düşüncelerini anlat...hayatım bu ömür bu şekilde geçmez...yazdıklarımı bir düşün tatlım...eşinin bu durumunu saklarken kendi sağlığından da olma, Allah korusun...çook öptüm

meleğim dileklerin için teşekkürler...Allah gönlüne göre versin

senacım sen nasılsın? bugün akşama kadar yattın herhalde...titre ve kendine gel :KK70: ....
hem ece de aramıza katıldı, artık takip etmemiz lazım birbirimizi...voltranı oluşturacağız birlikte

yok ebrucum aileme söylemeye hiç cesaretim yok.zaten beni çok isteyerek vermediler.şimdi bile eşim hakkında çok olumlu düşünmüyorlar artık bunu da söylersem eşime hiç değer vermeyebilirler.duyulana kadar devam edecem ki inş duyulmaz.eşim çok ama çok iyi.zaten insan dört dörtlük olmaz derler ya eşiminde başına bu olay gelmiş.ailesi tarafından da çok sevilir.annesi oğluma hep nazar değdi der.ama annemleer buna rağmen pek alışamadılarr bizimkine.şimdi söylersem çok büyütürler eşime çok yüklenebilirler.allah korusun.hepinizi öpüyorum beni yalnız bırakmayın nolur

merhaba arkadaşlar herkese iyi geceler ya ebrucum geç geldim.artık seminerlermiz başladı.bugün oraya gittim.sonra eşimle radyoterapiye gittik.bu arada canım eşimin testis aldırdığı yerde sanki alınmamış gibi.şüphelendim.doktora gittik bugün.kendi doktoru izinliymiş bizde medical parka gittik.doktor tanış.valla çok dua ettim herhalde ALLAH tekrar yaratmış diyorum.şaka bir tarafa galiba su birikmesi olabilir ama önemli değil dedi.yinede ultrasona girecek yarın.inşallah bişey çıkmaz doktor bişey olmaz dedi.hatta bana bırak bu adamı ne istiyosun bu adamdan dedi.bende sağlıklı olmasını istiyorumdedim.o zaman biraz sakin olacaksınız dedi.biz sakiniz ama ne yapayımgöre göre gitmeyelimmi.

yok ebrucum aileme söylemeye hiç cesaretim yok.zaten beni çok isteyerek vermediler.şimdi bile eşim hakkında çok olumlu düşünmüyorlar artık bunu da söylersem eşime hiç değer vermeyebilirler.duyulana kadar devam edecem ki inş duyulmaz.eşim çok ama çok iyi.zaten insan dört dörtlük olmaz derler ya eşiminde başına bu olay gelmiş.ailesi tarafından da çok sevilir.annesi oğluma hep nazar değdi der.ama annemleer buna rağmen pek alışamadılarr bizimkine.şimdi söylersem çok büyütürler eşime çok yüklenebilirler.allah korusun.hepinizi öpüyorum beni yalnız bırakmayın nolur

merhaba ececiğim gerçekten senin için zor bir durum zaten zor anlar yaşıyorsun en çok destek olması gerekenler gereğini yapmıyor.bencede söylemen tarafındayım ebru gibi.en azından evlendikten sonra oldu dersin.aslında yalan söylemek iyi değil ama bunu ailen zorluyorsa yapacak bişey yok.ben yerinde olsam ailem bana isterse küssün yinede eşimin yanında olurum.artık çocuk değiliz tamam büyüklere saygımız sonsuz ama bir yere kadar hayatımıza karışamazlar.uzakta oturmanız gerçekten güzel ama eşini de anlamak lazım sıkılıyordur belki eşinin ailesi iyi ise etrafta pek söz edecek kimse yoksa oturulabilir.ama annelerin yanında oturmanız gerçekten sakıncalı.
canım bol bo dua et..anneler umarım seni anlar.haa bu arada evlatlık almak günah diye bişey olamaz.tam tersine başkasının çocuğunu alıp helede kimsesizse bundan sevap ne olabilir ki....maddi manevi hizmet veriyorsun.bence kendi evladına bakmaktan daha da sevaptır.

geçmiş olsun senacım inş.eşinin ciddi bir sorunu yoktur.sakin olmamak gerçekten zor.bazen benim eşim kasığımda ağrı var der nasıl telaşlanırız.geçen dr.a gittik bir şeyi çıkmadı çok şükür.dr psikolojik olabilir dedi.bu arada eşimle ben aynı memleketliyiz.yani ailelerimiz aynı yerde oturuyor.bu arada senacım branşını öğrenebilir miyim?biraz alakasız oldu ama.meslektaş olunca merak ettim.kib .iyi geceler

canım eşimde bende sınıf öğretmeniyiz.bende sizi öyle düşündüm ama sizin branş ne?sen şimdi nerdesin.ben kayseriliyim eşim trabzonlu ama samsundalarmış uzun süre.bizde şuan samsundayız.allaha şükür eşimin tek ailesi var akrabalar burda yok.tek kayınvalidem çocuk çocuk diye tutturuyordu.dediğim gibi konuşunca anladı.annemler zaten bu konuda çok anlayışlı.normalde babam çok serttir.ama eşimi o kadar çok sevdiiki nerdeyse bendnçok:) tek tetisi alınca bile "olsun kızım hiç olmasa oğlum iyi olsun herkesin çocuğu olmak zorunda değil"dedi.şükürler olsun.inşallah Allah ailenin kalbinede böyle bir sevgi serpiştirir.

senacım ben türkçe eşim sınıf öğretmeni.şu an urfadayız.doğu görevini yapmaktayız .btince nereye tain isteriz bilmem artık.eşinin tek testisi alınmışsa diğer testis sperm üretmiyor mu?tek testiste normal yoldan hamile kalmana yeter olduğunu biliyorum.benim eşimin ailesi de bize bir şey hissettirmiyorlar.ama kendi ailem dra gidin diye tuutturdular.ben de gittik ssperm yokmuş dedim.yalan üstüne yalan.rol yapmak da çok zor.allah yardımcımız olsun.

bende muş vartoda öğretmendim.eş durumundan samsuna geldim.evet canım tek testisi sperm üretiyor.ama sayı morfoloji hız falan bozuk.yinede Allah ın hikmeti normal yolla hamile kalan varmış.ben 84 doğumluyum.doktor yaşın daha erken diyor.tüp bebek yapabilirsizniz dedi.kısmet işte.rabbim isteyen herkese versin.canım gerçekten bilerek evlenmişsin.eşini ne kadar çok sevdiğin belli.söylemedende anlaşılıyor.gerçekten eşin çok şanslı...

inş. en kısa zamanda bebişinize kavuşursunuz.ben de 84 doğumluyum ama benim yaşım bana o kadar büyük geliyor ki.çünkü kök hücreyi beklememiz gerekiyor o da 10 yıl en az sürer diyor dr.lar.kısmet artık.kaç senelik evlisiniz?biz 2 seneyi bitirdik.yakın zamanda tüp bebek düşünmüyor musunuz?bugün evdeyim seminerimiz yok anaokulu için alan taraması yapıyoruz.o nedenle sana bu saatte yazıyorum.siz bugün dr.a gidecektiniz .sonuçlardan bizi de haberdar etmeyi unutma.hayırlı haberler alman dileğiyle...

ececim, oh ne güzel kaynatmışsınız ben yokken...keyifler nasıl canım
ben bugün açlık hissediyorum ilk defa bu saatte...bugün arkadaşlarla iftar yapacağız dışarıda..çok zor geliyor evden çıkmak, trafiğe girmek
sen nasılsın

ececim..madem ailene gerçeği söylemedin, ameliyatı şimdi olmuş gibi söyle
değer vermemek olur mu...aralarında bir husumet olmadı inşallah
dün sahurdan sonra eşime seni anlattım...evlatlık işini sordum...eşim de en büyük örneğin Hz. Muhammed olduğunu söyledi...biliyorsun o da yetimdi ve amcası yetiştirdi...bir de Hz. Zeyd'i peygamberimiz yetiştirmiş, yani bu durumda günaha kafa takma derim ben...eşim evlat edinilecek çocuğunun soyunun bilinmesi iyi olur dedi...ve ona da hak veriyorum..soya çekim diye birşey var...
Allah gönlünüze göre içtenlikle evladım diyebileceğiiniz bir bebek çıkarır inşallah

merhaba arkadaşlar herkese iyi geceler ya ebrucum geç geldim.artık seminerlermiz başladı.bugün oraya gittim.sonra eşimle radyoterapiye gittik.bu arada canım eşimin testis aldırdığı yerde sanki alınmamış gibi.şüphelendim.doktora gittik bugün.kendi doktoru izinliymiş bizde medical parka gittik.doktor tanış.valla çok dua ettim herhalde ALLAH tekrar yaratmış diyorum.şaka bir tarafa galiba su birikmesi olabilir ama önemli değil dedi.yinede ultrasona girecek yarın.inşallah bişey çıkmaz doktor bişey olmaz dedi.hatta bana bırak bu adamı ne istiyosun bu adamdan dedi.bende sağlıklı olmasını istiyorumdedim.o zaman biraz sakin olacaksınız dedi.biz sakiniz ama ne yapayımgöre göre gitmeyelimmi.

senacım, bizde de hiç alınmamış gibi ama dr a da sormadık normaldir diye...kontrolünde sorarız artık...fazla da stres yapma canım...olayı geçmişte bırak...hem bu şekilde eşini de yok yere şüphelendireceksin....artık eşlerimizin stres yapmaması lazım, üzülmemesi lazım...

merhaba ececiğim gerçekten senin için zor bir durum zaten zor anlar yaşıyorsun en çok destek olması gerekenler gereğini yapmıyor.bencede söylemen tarafındayım ebru gibi.en azından evlendikten sonra oldu dersin.aslında yalan söylemek iyi değil ama bunu ailen zorluyorsa yapacak bişey yok.ben yerinde olsam ailem bana isterse küssün yinede eşimin yanında olurum.artık çocuk değiliz tamam büyüklere saygımız sonsuz ama bir yere kadar hayatımıza karışamazlar.uzakta oturmanız gerçekten güzel ama eşini de anlamak lazım sıkılıyordur belki eşinin ailesi iyi ise etrafta pek söz edecek kimse yoksa oturulabilir.ama annelerin yanında oturmanız gerçekten sakıncalı.
canım bol bo dua et..anneler umarım seni anlar.haa bu arada evlatlık almak günah diye bişey olamaz.tam tersine başkasının çocuğunu alıp helede kimsesizse bundan sevap ne olabilir ki....maddi manevi hizmet veriyorsun.bence kendi evladına bakmaktan daha da sevaptır.

aaa sen de yazmışsın sena...
ececim evet bence de bu sene apar topar yapıldı...artık eşime de hassas davranın de canım...hastalık geçirdi dersen daha dikkatli davranırlar...sen artık büyüdün..saygı duy senanın dediği gibi, ama bir yere kadar
bu olayı anlattıktan sonraki davranışlara göre memleketinize yerleşip yerleşmeme kararınız da siz verirsiniz canım

ebrucum nasıl olayım iyiyim çok şükür.sen gözükmüyordun bayadır. sizde tek testis mi çift testis mi alınmış.?bizimkinin alınmış olduğu dışardan belli.isterseniz bir dr. görünün.bugün sen dişarıya çıkıyorsun bizde de tam tersi.ben arkadaşları iftara alıyorum.ara ara nete giriyorum işte.misafir telaşı var bende yani.dualarınızı esirgemeyin.

X