Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba ebrucuğum nasılsın?
nerde bu meryem yok ortalıklarda yine...
ne yapayım eşim öyle diyor bana.alemdir benim ki çok komiktir bazen:)
demek seninki keltoş mu benimkinin de saçları dökülüyormuş ta bioxsin kullanıyor o iyi geldi dökülmüyor.
bazen oluyor canım geç saate kadar oturuyorum.geçen elif şafağın aşk adlı kitabını almıştım.200 sayfa bir anda okumuşum.çok hoşuma gitti.okudun mu bilmiyorum ama önce aldığımda pembe yüzlü aşk kitabı sandım.sonra öğretmen arkadaş farklı bir kitap dedi.konusu mesnevi.hayatla ilgili 40 kuralı anlatıyor.belki okumuşundur canım.
inşallah iyi geçer canım dediğin gibi heyecanlanacaktır kesin ama benim ki fazla belli etmiyor.kısmet zaten bilerek gidiyoruz.bakalım artmış mı azalmış mı göreceğiz.her şeyin hayırlısı.öncelikle eşimin sağlığı.
neyse hadi kendine iyi bak canım.gör.

mrb kızlar.geldim işte.bu e okul la uğraşıyorum.bu günlerde giren çok olduğundan yavaş ilerliyor.inanın napayım hayat devam ediyor?demek kontrole gideceksiniz tatilde .inş iyi sonuçlar alırsınız.ben de eşime görün diyorum dur bakalımm.fırsat bulursa.bugünlerde benim kocada kilo almış.dur artık saldırma diyorum şu tatlıya ama nafike.canı sağolsun da ama yine de fazla kilo insana yük.yemeğim ocakta kalkayım benim koca gelir birazdan.ses vereyim dedim.hepinizi öpüyorum.

havvacım merhaba, iyiyim canım sen nasılsın..elif şafak ın bir röportajını izlemiştim tv de...çok okunanlar arasında ama ben henüz okumadım canım...dün D&R da idik elime aldım bakındım biraz..şimdi dan brown un kayıp şifre kitabını okuyacağım...daha sonra da aşk...evet kitabı gören hemen bir kişiye duyulan aşk ı anlıyormuş ve fakat okumaya başlayınca anlıyorlarmış..hatta kitabın kapağı pembe old için erkekler dıarıda okumak istememişler bunun üzerinde gri olan sürümü çıkarılmış...hoş bir bayan, okuyacaklarım listesinde, ama sonra...eşiniin tetkikleri tabii ki iyi geçecek, hiç telaş etmeyin

meryemcim nihayet sen de yazmışsın...çok meraklanmıştık sağol yazdığın için :*...fırsat bulursa diye düşünme, tabii ki eşinin kontrol olması lazım hayatım...aksatmayın bence...hadi gidin bir dr a...benim eşim 99 kilo olmuş...boyu gerçi 1 83 ama tehlike çanları iyice çalıyor...sürekli tatlı istiyor...ben de sütlü tatlı yapıp onu denge altına almaya çalışıyorum (...aa bu arada tel kadayıflı muhallebi yaptım, fırsatınız olursa kesin yapmayı deneyin..çoooook güzel

bu arada fadime den hiç ses yok kızlar yaa...siz hiç yazıştınız mı

ayyy kızlar size söylemeyi unuttum...bilinçaltım sürekli bana oyunlar oynuyor :))) rüyamda bebeğim olmuştu ve onu emziriyordum...anlatamam o duyguyu...diyorum ki insanın içi gıcıklanıyormuş ne tuhaf bir olay bu göz göze baktık bebişle...rüya yorumlarına baktım bana göre bişiii çıkmadı...ama hayırdır inş...kimseye anlatmadım, şimdi kalkarlar bebeğin olacak vs saçma şeyler söylerler...ama sizinle de paylaşamadan edemedim
hadi öptm sizi çok

merhaba kızlar.ebrucuğum inanırmısın eşimde bu hafta aldı o kitabı don brown un kayıp şifre kitabını aldı.bende okumayı düşünüyorum.eşime de oku dedim aşk kitabını aynen dediğin gibi sırf pembe diye okumadı.aslında böyle bir kitabın pembe olmaması gerekir.benim için güzel ama geniş bir kitleye hitap edecekse farklı renkte olmalıydı.
canım rüyaların için hayırdır diyorum.çünlkü rüyaları herkese söylemek lazım.mesela kayınvalidem bazen kafasına göre yorumluyor.örneğin ayakkabıya hep sıkıntı diyor.halbuki yeni ayakkabı iyi eski ayakkabı kötü gibi.o yüzden bende pek söylemek istemiyorum.bebiş görmekte iyidir.hele de tombul erkek çocuk çok iyi anlama gelir.illaki bebk olması anlamına gelmez bir sürü hayır şey var dimi....
neyse canım biz hayırdır diyelim...
fadimeden hiç haber almadık canım sen zaten bizden daha fazla konuşuyordun.inşallah morali düzelmiştir.bizim okulda da iki yane hamile bayan vardı.birinin çocuğu sakatmış aldırdı.
öteki hamile olanda geçen hafta karşılaştık tuvalette sigara içiyor.bende dedimki hocam siz hamile değilmisiniz.demezmi bir haftaya kadar içmiyordum.anlamadım dedim.onunda çocuğu sakat çıkmış oda aldırmış.acayip şaşırdım ne kadar çoğaldı sakat durumları ya.yinede dünyaya gelmeden öğrenmek iyi bişey.zor ama Allah kimseye yaşatmasın.
benim eşimde normalde aşure sevmez geçen bim den aşure aldım öylesine yaparım diye.yaptım çok sevdi.tadı çok güzeldi.bugün gitmiş bir kutu almış.on iki tane artık sıkıldıkça yaparım:):)

bu arada Meryemciğim bende ebruya katılıyorum.insan sağlığı her şeyden önemli okul tatil vs.vs.
lütfen ne yapıpğ et doktara götür ne olur ne olmaz.sonuçta bir gününü alır.şöyle enine boyuna baksınlar iç organlara falan.sağlık ihmale gelmez.sonuçta hayatımızı devam ettirmek için sağlığımız iyi olması gerekiyor.
meryemciğim bende bu hafta senin gibi e-okulla uğraştım.en gıcık işte kitap girmek.neyse canım bu dönemlik benim iş bitti.

hahaah havva sen de kitabı ciltle )) internette yorumlarına baksın, okuyacaktır...ben dan brown un tüm kitaplarını okudum filmleri yapılmadan önce...filme iyi yansıtamıyorlar, ama o kadar uzun olayları 2 saatte vermeleri de zor hani...eşim hiç sevmedi dan brown u...

hakikaten sakat vakaları artıyor...ben de tam bu sabah afedersin wc ye giderken düşündüm...demek ki senden de duyacakmışım...e normal sağlıklı hayat kalmayınca böyle vakalar da artıyor...Allah kimseyi o durumda bırakmasın...hamileliğini sonlandırmak çok zor bir durum, ayrca dinen de caiz değil..Allah kimseyi bu şekilde sınamasın, düşünüyorum da çok zor

ben gördüğüm rüyanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum...tamamen bilinçaltımın bir oyunu...biz korunuyoruz ve korunmasak dahi değerler o kadar düşük ki gebelik gerçekleşemez...derdim zaten hamilelik ve çocuk değil...eşim ve benim sağlığımız, ağız tadımız bozulmasın yeter bana...dün kayınvalidem yakınıyordu 'hiçbirimizin hayatı parlak değil' diye ben de 'o nasıl söz, Allah a şükürler olsun, biz iyiyiz' dedim...o da bana ne kadar tamaatkar olduğumu söyledi...bence en önemlisi bu...

meryem kendini tamamen öğrencilerine verdi bizi unuttu ((
meryem hemmen aynanın karşısına geçiyorsun
sonra da dil çıkarıyorsun kendine....hadi hadi kıkırdamayı bırak da yap dediğimi...
bak senin de hoşuna gidecek
ne o ooole bizi ihmal etmeler
bühüüü ağlattın bizi

slm kızlar valla ne desenizz haklısınız.şimdi e okul işlerim bitti 15 tatil geliyor memlekete de gidersek hiiç giremem artık.e artık bensiz kaynatırsınız.ben de memlekette kaynatmaya çalışırım moralim bozulmazsa.ebrucum muhallabili kadayıfı denemiştim daha önce gerçekten süper bir şeydi çııtır çıtır.
rüyalar her zaman hayra yorumlanmalıdır canım o nedenle hayra yorumlayabilecek kimselere anlat.inanın 2 senelik evliyim 1 kere daha rüyamda ne hamile olduğumu ne de çocuğum olduğunu gördüm.ama rüyamda da olsa o duyguyu tatmak isterdim.oysaki ben çok rüya gören bir insanım hem de çocuk sürekli bilinç altımdadır ama kısmet işte.çook uzattım .kib..........

merhaba kızlar meryemciğim hiç yorum yapmıyorsun senin hayat nasıl gidiyor ben oklulda geçenleri yada yaşadıklarımı anlatıyorum.ebru da öyle.sen çok anlatmıyorsun.benim en yakın arkadaşım nurhan var tokatlı.o da senin gibi olayları içinde yaşamayı tercih ediyor.
dediğin gibi atil geliyor aslında biz bu tatilde gitmeyecektik.ama babam ısrar ediyor.bakalım artık.sen yinede yaz ya meryem şurda kaç kişiyiz üç kişi konuşmak çok güzel zamn buldukça gir tamam mı???????

ebrucuğum ben de o adamı pek anlamıyorum.filmlerine falan da baktım.saolsun eşim bütün filmlere bakar.her hafta cumartesi günü ilk yaptığı iş çıkan filmleri almak:)
dediğin gibi canım bazen rüyalar bilinçaltını yansıtır.ama özellikle sabah vakti görülen rüyalar çıkarmış.ya ebrucuğum dinen caiz değil ama önceden teknoloji gelişmemiş olduğu için anlaşılamıyormuş.sakat olduğunu bile bile doğurmakta kolay değil.sonuçta doğduktan sonra her iki insan için de zor.
ama şu açıdan da bakınca her canlının doğmaya hakkı var bu da mantıklı.galiba din bilimcileri de bizim gibi düşündüğü için bölünmüşler.bile bile aldırmak günah ama sakat olduğu duyunca aldırmak değil diye biliyorum.en doğrusunu rabbim bilir tabiki.neyse derin mevzular rabbim kimseye yaşatmasın...
ya bazen insanlar da bir yere kadar dayanıyor.kayınvalidende bir anlık demiştir.bazen sana ve bana olduğu gibi bişey yani...hayatta tamaatkar olmak lazım.Allah herkese her şeyi aynı anda vermiyor.herkesin bir sınavı var.herşeyi verse bu dünyanın anlamı kalmaz.sınavın anlamı kalmaz.neyse canım gerçekten olumlu bir insansın.bende zamanla öğreniyorum.belki ilerleyen yıllarda daha anlayışlı ve olumlu bir insan olurum...kendinize iyi bakın.iyi geceler....

ayy kıslar regl oldum çok sancılı geçiyor (

meryemcim o şekilde düşünme canım...inan ki rüyanda görünce daha kötü oluyor...uyandığında o his yok çünkü...ben hamile kalmaya çalıştığım dönemde bari rüyamda görebilseydim derdim, ama göremezdim...şimdi ise görmesem diye düşünüyorum rüyamda görüyorum...dediğim gibi bilinçaltımın oyunu ....ama sen bilinçaltında dahi o kadar kanıksamışsın ki sana bu oyunları oynayamıyor...bence bu senin beyin gücünü gösteriyor... ne mutlu senin sınıfındaki çocukların var...o sevgiyi onlara ver...tabii ki aynı değil, ama sevgi paylaştıkça güzelleşir ve büyür..her zaman diyorum senin yaşın çok küçük...daha önünde umutla bakacağın seneler var...ve en önemlisi o senin çok sevdiğin, biricik eşin var...onn sağlığı önemli...bu yüzden tetkiklerini yaptırın canım

havvacım dediğim gibi Allah kimseyi bu şekilde sınamasın..neticede canı veren de Allah alan da..ben mesela şu halimle aldırmam diyorum ya, o durumda kalsam hangisini seçerim bilemiyorum...bekara karı boşaması kolay olur derler...benimkisi de o hesap...bir tarafta bazı kesimlerce cinayet diye tabir edilen bir olgu, diğer tarafta ise bir ömür boyu çile çekecek bir evlat ve yükümlülük var...Allah kimseye böyle bir durumda bırakmasın...

kayınvalidem ne yazık ki psikolojisi kötü bir insan...herşeyi en kötü tarafından görüyor, melankolik bir kişilik...bu yüzden de sürekli depresanlar içiyor...Allah ona ve onun gibilere şifa versin...bu hali eşimi de çok üzüyor...bir de şeker hastası ama hiç dikkat etmiyor...çok heyecanlı birisi ve günde bu hastalıklarından dolayı bir veya birden fazla kere bayılabiliyor...kızlar herkesin bir derdi var...bu yüzden şükretmek gerekiyor işte...amanın nereden nerelere geldik

ay bu arada dün akşam kayınvalidelerdeydik...fatih in yiğeni 7 aylık ya seviyoruz tombişi...odada 10 kişi olsa yine de dayısına bakıyor eşek sıpası, çok şeker...ben demez miyim aaa babaya bakıyo diye...aslında Fatih e (dayısına) bakıyor bizimki...rengim kıpkırmızı tabi... güldürdüm umarım sizi de
hadi ben kaçar çok öptm

merhabalar kızlar.evet gerçekten güldürdün ebrucuğum:)
geçen aynı olay bizim de başımıza geldi görümcemin kızıda 10 aylık oldu.o da hep eşime bakıyor onun yanına gidiyor.büyük oğluda 5 e gidiyor.hep beraber oturuyorduk.çocuk demezmi hayatımda en sevdiğim kişileri sayıyım mı.birincisi Allah ikincisi dayım:)
bende Allaha söylemene gerek yok onu her daim seveceksin.o zaman dayım birinci demezmi.annesi babası bozuldu:)annesi diyorki oğlum seni biz doyuruyoruz.olsun doyurmayın diyor.çocuk işte.ama eşimde harika bir insan çocukla çocuk olur.sinemaya götürür.oyun oynar.hoş evlenince benimle daha çok vakit geçirdiği çok ilgilenemiyor.başta beni kıskanıyordu.ama artık alıştı.sıpa önce beni feth ediyor.yengeciğim,yengeçiğim:)
dayımla bizim eve çıkabilirmiyiz diyor.niye bana soruyorsun deyince o senin dediğini yapar diyor:9
demekki bizim eşlerimizde birbirine benziyor baksana.inşallah rabbim güzel akıllı çocuklardan eşlerimize de nasip eder....

benim kayınvalidem öyle değil şükürler olsun.o da tam tersine hep iyi düşünür.sadece annesinin öldüğüne hala alışamamış.o yüzden hap kullanıyordu.genelde çocuk gibi heyecanlıdır.tek derdi çocuk:)
neyse canım kendini sıcak tut.üşütme hastayken.
bizim de karne işlerimiz var ne yazıkki çıktı alamıyoruz.sistem çok yoğun.belki karne veremeyeceğiz yarın.inşallah alabiliriz.çünkü yorum yazıp iyi karnelerin üstüne kelebek takacaktım.neyse hadi kendine iyi bak...

mrb kızlar.nasılsınız?ben de memleket hazırlığı var gitmeden bir şeyler yazıp vedalaşayım dedim.siz bu örnkleri verince aklıma yiğenim geldi.o da bana çok düşkün.geçenlerde sokaktayız yağmur yağıyor annesinde şemsiye var.ben de yok.annesiden şemsiyeyi alıp bana tutuyor.annesi yağmurda kaldı.ablam da şuna bak hele sanki teyzesi kendisini doğurmuş dedi.yiğen işte çok tatlı oluyor ya.eşim de çok seviyor yiğenini.yiğen böyleyse evlat nasıl olur bilmem.allah nasip eder bizler inş.da keni çocuklarımızzı örnek veririz.
kızlar memlekette çok giremeyebilir.sanki burda çok giriyosun seslerni duyar gibiyim sizden:)bana dua edin.k.valdemle de inş. iyi geçinirim.benim k.valide de panik atak.bazen kendini bırakabiliyor.inş.bırakmaz çünkü acaba bizden mi kaynaklandı diye suçluluk duygusu duyabiliyorum..sağlıcakla kalın...gelince grşrz inş.

iyi yolculuklar meryemciğim güzel güzel tatilini geçir.merak etme iyi anlaşırsan her zaman yanında olmayınca ayrı bir tatlı oluyor:)
ebrucuğum sen nerelerdesin bende karneleri verdim.eşim arkadaşlarıyla bende oturuyordum.sizlere bir bakayım dedim.neyse görüşürüz kendinize iyi bakın...

meryemcim hayırlı güzel bir yolculuk ve tatil geçirirsin inş... hiç endişelenme...eminim ki k.validen ve diğer aile fertleriyle güzel bir tatil geçireceksin...

havvacım sana da güzel bir tatil dilerim...bol bol enerji toplayın...ıst da çok soğuk var, oralar daha da soğuktur..aman dikkat edin kendinize kıslarr

herşeyin hayırlısını istemek için bir örnek buldum size sevgiler

'Ben çok şanslı bir anneyim' - Hürriyet

merhaba kızlar saol ebrucuğum iyi dileklerin için....

ben yazıları okuyunca çok etkileniyorum ya gerçekten şükretmek lazım.zaten hayatta güzel olaylar olduğu gibi böyle hüzünlü olaylar da oluyor.bunları gördükçe ibret almak ve şükretmek lazım.yani bardağın dolu tarafını görmek lazım mutlu olabilmelk için...

sen nasılsın ebrucuğum nasıl geçiyor zamanın bizim tatilde iyi geçiyor evdeyiz film falan izliyoruz işte.neyse canım kib
bye

yeteeeeer kullanıcısından alıntı
ARKADAŞLAR BıR KEZ DAHA SıZLERı YENı TOPĞıMıZE GÖZ ATMAK VE DESTEK ıÇıN ÇAĞIRIYORUM

ARKADAŞLARRRRRRRRRRRRRRRRR
TÜP BEBEK TOPıĞıNDEN ARKADAŞLAR YENı BıR TOPK AÇTILAR
TÜPĞ BEBEK FıYATLARINDA ıNDıRıM ıSTıYORUZ DıYE BU TOPĞıE GELıP BıR ZıYARET EDERSENıZ ÇOK SEVıNECEĞıZ BıR LıSTE HAZIRLIYORUZ LıSTE YETERı KADAR KALABALIKLAŞINCA VE BELıRLEDıĞıMıZ BıR GÜNDE SESıMıZı DUYARACĞIMIZ YERLERE MAıL ATACAĞIZ TÜP BEBEK FıYATLARI VE RAPOR ÇIKARMADAKı ZORLUKLARLA ıLGıLı HEPıNıZı BEKLıYORUZ

Tüp bebek fiyatlarıda indirim istiyoruz

TOPıĞıMıZı BURASI

canım linkini yapıştırayım da arkadaşlar kolay bulsun....
Kadınlar Kulübü / KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU Sayfa Bulunamadı (Tüp bebek fiyatlarıda indirim istiyoruz)

aaaaaaaaaaaaa kızlar nerdesiniz unuttunuz bizi:)
ebrucuğum sen girerdin ama demek zamanın olmuyor ya da internet yok...

ArkadaŞlarrrrrrrrrrrrrrr yarın

(tÜp bebek fıyatlarında ındırım ıstıyoruz )

topıĞınde maıl gÜnÜ lÜtfen topıĞe uĞrayıp hazırlanan dılekÇeyı gereklı yerlere maıl olarak atarmısınız

lÜtfen herkese haber verelım

nerdesiniz kızlar siz girmeseniz bile yinede yazacağım.hele ebru sen iki elin kanda olsa giredin.sevincimi bile paylaşamadım sizlerle.belki okumasanız bile yazacağım.kızlar eşim sperm tahlili yaptı nihayet.sonuç inanılmaz.41 milyon sperm çıktı.3,5 milyondan sonra bu sayı....aslında eşim tahlili verdi ve geldi.radyoterapi uzmanı azalmaz demişti.bende hadi olsun 6 milyon dedim.hatta tahlil vermeye gidince eşim ben gitmedim .o gün tüp bebk merkezinden randevu bile almış eşim.en azından yaza doğru fiyat alalım birikim yapalım diye.neyse aslında doktorumuz üroloji doktoru ama siz tahlili tüp bebk doktoruna gösterin dedi.bizde sonucu aldık ona çıktık.ama sonucu bilmiyoruz.tabi açtı adam.bnbişey beklemiyorum demezmi 41 milyon.ben acayip oldum.adamın elinden kağıdı almışım:)ileri hareketlilik çok az ama dedi hamile kalmana engel değil dedi.biz 3,5 milyon deyince doktor inanamadı.
diğer üroloji doktoruna gittik.ilaç yazar diye.klomen bile yazmadı.onu az olanlara veriyoruz diye.bu aralar meşur bir hap var.proxeed plus diye.aslında bu doktor ilaca karşı ama iki ilaç tavsiye ediyorum dedi.diğerini unuttum.yanında tavanic endol diye ilaç yazdı.herhalde biraz iltihap vardı onun için yazdı galiba.sonuçta iltihap spermi öldürüyormuş.neyse doktor bile sen anlat yine dedi.bende şakayla bilgilerimi parayla satarım dedim:)
gerçekten sağlıklı beslenmek işe yaradı kızlar.bilmiyorum hangisi yaradı ama çinko ağırlı beslenmek iyi geldi.belki keçiboynuzu bal çörekotu arı sütü polan.tarçın kekik kimyon ayçekirdeiği badem fındık ceviz fıstık nerdeyse 6 ay bunları yedirdim.bilmiyorum hangisi işe yaradı gerçekten sağlıklı beslenmek işe yaradı.ebrucuğum sen nerdesin merak ettim sizi.
meryemciğim okul açıldı artık yazmıyorsun sohbetinizi özledim.ses verin....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…