Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
mrb kızlar.havvacım hadi göün aydın ne büyük bir haber bu böyle.çok sevindim.hamiş ol da bize de dua et arkadaşım.baya iyi çıkmış sperm sayınız.evet okullar açıldı tatil dönüşü biraz zor oldu alışmak ama alıştık işte.tatilimiz iyiydi çok şükür.çocuk konusuna biraz daha alışmış olduğum iiçin mi bilmem tabiki.tabi ara ara bunalımlara girmediğim de olmadı değil.ama her zamanki gibi ağırr geçmeddi bu bunalımlar.yavaş yavaş kabulleniyorum ondandır.ama sana çok sevindim ya.inş birgün ben de bu mutlu haberlerdn size veririm.ebru yok.bensiz bu defa fazla kaynatamamışsınız.ben şimdi ne kadar yazı okurum linkte diye düşünürken yanılmışım.ma ebruyu da merak etmedim değil.inş en kısa zamanda ses verir de bizi meraktan kurtarır.canım tekrar gözün aydın kib

saol canım dediğin gibi ebru yok.bende merak ettim onu.inşallah her şey yolundadır.şükürler olsun çok iyi çıktı sonuçlarımız.gidemedik tatile ama bu habere değdi.
inşallah canım sizlerinde hayırlı haberlerini duyarım.dua edelim bol bol.
görüşürüz...

canlarım benim merhaba
çok güzel haber ile açtım sayfayı, Allah a şükürler olsun...ikiniz de iyisiniz, çok sevindim
bizim net yoktu giremedim...dışarıda da bu topike girmiyorum (annemlere vs) geçmiş klasöründe link görünmesin diye, hakkınızı helal edin habersiz bıraktım sizi....

havvacım öncelikle çok iyi beslemişsin, tebrik ederim...peki kruger testine göre mi yapıldı, morfoloji kaç çıktı...inş yaza doğru müjdeyi verirsin bize...

meryemcim kayınvalidende iyi vakit geçirdin umarım...umarım senin de güzel haberlerini alırız...kök hücre yasası bir an evvel çıkar da sen de müjdeli haberler verirsin umarım

kızlar bizim de bu ay sonu ikinci kontrolümüz var..bakalım ne çıkacak...kendi adıma pek parlak günleri yaşadığımı söyleyemem ama buna da şükürler olsun..beterin beteri var

çook öptm sizi
bundan sonra girerim sık sık
sevgiler

hogeldin ebrucuğum saol canım.gerçekten çok mutlu olduk.evet kruger testine göre canım.ileri hareketlilik düşük ama diğerleri normalin üstü çıktı.proxeed plus kullanıyoruz şuan.biraz daha keçi boynuzu içireceğim.
inşallah canım hepimiz için hayırlı olur.siz test yaptırdınız mı canım belki sizdede artma olmuştur.neyse görüşürüz canım.

havvacım merhaba, mutluluğunuz katlanır inşallah...hareketlilikten ziyade morfoloji (sperm yapısı) oranı kaç çıktı? RT gördükleri için morfoloji bayağı düşüyor...eşimde mesela %1 e düştü...sayının fazla olmasına karşın...ama diğerleri normalin üstü dediğine göre orada bir sıkıntı yok...bakalım ikinci test nasıl olacak...ama sağlığı iyi olsun da sperm vs benim için önemli değil...zaten bebek düşüncesinden epey bir vazgeçtim...hem maddi hem manevi olarak bir olanak görünmüyor...

merhaba ebrucuğum bizim sayı çok azdı biliyorsun 3.5 milyondu.her sperm testi farklı yazıyor.
normal 32
anormal baş 24
anormal kuyruk 20
anormal boyun 24

motilite %71
yıkama sonrası hareketlilik %97
phss 63.000.000 sperm sayısı 41.000.0000
yani bu şekilde herhalde 63 milyonun 41 milyonu harekette.tabi bununda kuyruk baş bozuğunu çıkar.ne bileyim ya doktor bakınca engel yok dedi.bundan daha vahimler hamile kalmış.
şimdilik ileri hareketlilik önemli bizim için.
canım inşallah işleriniz düzelir.bebek işi insanı hem madden hem manen yıpratıyor.en az testi 50 tl özel birde 12 tl alıyor.test vrilecek yer önemli.erkekler çok etkileniyor.
hayırlısı olsun canım olayı akışına bırskın.ama sana tavsiyem radyoterapi işini kafana çok takıyorsun.daha yeni doktor dedi aynı durumda olan hastamın çocuğu oldu.sağlıklı o yüzden biraz olayı akışına bırak.mesela sende keçiboynuzu kürü yapabilin.sadece çocuk için değil.gerçekten spermlere iyi geliyor.hormonlar falan diyorsunya.zaten hormonlar bozuldu tek testisi alınan erkeğin testesteron hormonu azalır.o yüzden bunlara takviye etmek lazım.geçmişteki insanlar böyl hamile kalıyormuş.pekmezin balın ne zararı olurki.doktorlar bile yapıyormuş arı sütü polen.adam kendisi dedi bana bunu da kullandın mı diye:)
zaten içilen haplar da bunlardan yapılıyor.neyse canım sen kendin için en doğrusunu bilirsin.
kendine iyi bak.görüşürüz.

mrb kızlar nasılsınız?hiç sesinz çıkmıyor nazar mı değdi bize ne?ebrucum sen olmayınca işte böyle dağıldık ee napalım başta büyük olmayınca:)bu arada 2 .koli de geldi allah razı olsun.göndernden de senden de.
sen napıyorsun havvacım?ne güzel şeyler yazmışsın?umut verici.inş daha iyi haberlerini de alırız.kib öpüldünüz

merhaba canım ben her gün giriyorum ama ne yazıkki sizler yoksunuz.5 dk da olsa girmyeye çalışıyorum ama siz yazmayınca neyse saol meryemciğim iyiyim.
teşekkür edrim inşallah hayırlı sonuçlar alırız hepimiz.gör.bye

kızlar merhaba
hakikaten nazar değdi galiba bize...eşim grip olmuştu onunla uğraştım
hafif atlattı ama yine de korkuyor insan...her tedbiri alıyorsun
meryemcim 2. koliye sevindim..inşallah işine yarar şeylerdir yine
nasıl okuyor mu yavrucaklar

havvacım sen nasılsın, kusura bakma en fazla sen giriyorsun bu sayfaya, hakkını helal et...bu aralar pek bi dağıldım, ama söz toparlanacağım en kısa zamanda

annem gelecek akşama...yemek hazırlıyorum
söz akşam bakacağım ne yazdınız diye
çoook öptm

mrb kızlar.şimdi okuldan geldim bizim kurs da var çok yorucu oluyorum.ondan yazamıyorum ama hemen hemen her gün girmeye çalışıyorum sizden hhaber var mı diye bakıyorum.bir de benim hayatımda çok değişiklik olmadığı için pek bişey yazamıyorum.ancak tıpta bir gelişme olacsk bakın ozaman bana hiç susturamayacaksınız.aama şimdilik hayatım bildiğiniz gibi.sizdeki gelişmelerle mutlu oluyorum.ebrucum sen de kendini çabuk topla bak sensiz tadı olmuyor buraların..

merhaba kızlar nihayet girmişiniz:)
bende bugün geç girdinm nasıl olsa kimse yoktur diye:KK43:
bu arada burda yeni arkadaşlarla tanıştım ben yeni bir topik açmıştım orda tanıştım.ebrucuğum ne olur toparlan sen güçlü bir kızsın.hep sen bize moral veriyorsun.eşine geçmiş olsun canım.zaten onlar bebek biz önce onlarla uğraşıyoruz baksana.
ya canım helal olsun sonuçta insanız işlerimiz oluyor hem girmek zorunda değiliz ki ama yeterki siz iyi ve mutlu olun gerisi önemli değil.
hem meryemciğim konuşmak için bebek işi olmak zorunda değilki.doğru belki bu vesile ile tanıştık ama sohbet edebiliriz.başka yaşadıklarımızı paylaşabilirz.bak burda kitap işi bile oldu:)
demekki konu hep aynı olmak zorunda değil:)
neyse kızlar kendinize iyi bakın.iyi geceler...

hehhehe...topladım kıslar topladım
ay bugün çk yorulmuşum yaa
pazara git gel, kaç çeşit yemek yap, yedir, bulaşıklar vs anam ağladı
gerçi yüzüne bakıyorum da hiç ağlamıyo...eline almış kumandayı dizi dizi dolaşıyo
ben de gariban o kim, bu niye bunu yaptı kadına dizileri izletmiyorum
ay iğrenç diziler yaaa, böykkk
meryemcim tıp çoook hızlı ilerliyo...kim bilir şimdi kaç kişi senin için çalışmalar yapıyor lab.larda...ay dua edelim biliminsanlarına, Allah akıl ve güç versin onlara ki senin de kucağın bebekle dolsun
havvacım çok sevindim yeni arkadaşlar edindiğine..topik açtın haaa...bakarım bir ara ve yazarım oraya da
hadi ben kaçtım muck muck

TOPLARSIN TABı SEN ÇOK GÜÇLÜ BıR KIZSIN KOLAY KOLAY kendini bırakmazsın.bu arada geçmiş kandiliniz de mubarek olsun.bugün okulda stresliydk müfettiş gelecek diye ama gelen giden olmadı.artak haftaya.gelselerdi rahatlardı hafta sonumuz rahat geçerdi ama hayırlısı böyleymş demek.
sizlerden ne haber kızlar.kocişlerinniz iyi mi?dularda buluşmak dileğiyle...

ARKDAŞLAR TÜP BEBK FıYATLARI VE YENı GENELGEYLE ıLĞıLı DESTEK HEPıMıZ BU TEDAVLıLERLE BOĞUŞUYORUZ DESTEĞıNıZı BEKLıYORUZ arkadaşlar bu yeni genelgeyele ilğili
bana mail geldi çider deneğiNDEN AYNEN KOPYALIYORUM

Lütfen her arkadaşımız ayrı olarak yazıp tek tek maille yollasın .Kişisel itiraz ve başvurular daha çok dikkate alınmaktadır. Bizde müracaatımızı yaptık.
bimer@basbakanlik.gov.tr
BıMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK
cevdet.erdol@tbmm.gov.tr
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr
ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZı
fsahin@fatmasahin.net
fsahin@akparti.org.tr
Gazeteler:
turkan.yılmazer@aksam.com.tr
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
yasemin.altan@posta.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

kızlar geçmiş kandiliniz mubarek olsun..inşallah dualarınız kabul olmuştur...dualarımda isminizle dua ediyorum..inş yüce rabbim duyuyordur
annem bizde olduğu için giremedim pek...
aa bu arada bol bol ekmek yapıyorum evde
tam buğday unundan
cevizli zeytinli, patatesli
ay çok zevkli tavsiye ederim kızlar
öptm çok

slm kızlar ebrucum inan hamur işlerinde o kadr yetenekli değilim.ya hamurum kabarmaz ya yumuşak olmaz bir türlü tutturamıyorum bazen okul için yapayım diyorum ama bevceremiyorum pek.en son yaptığım poğaça fırından yeni çıkmasına rağmen bayat gibi kuru oldu.şöyle puf yumuşak olmuyorum.ben ancak ev işlerinden anlarım bugün canım çıjtı sabahın 8 buçuğundan 3 e kadar aralıksız temizlik yaptım şuan belim fena.bu arada elmalı pastada yaptım.pek sevmem ama kocam için yaptım.bu defa iyi oldu ama hıyır hıyır.gelin yiyelim

meryemcim hamuru iyi mayalandırmak önemli tatlım benim...kuru maya kullanıyorsan ılıktan biraz sıcak olacak ve 10- 15 dk bekleyecek mama, su ya da sütün içinde...sonra unu fazla koyup iyice harmanlamazsan da iyi sonuç alamazsın...bir de hamur elde ettikten sonra da dinlendirmen gerekir... aşağıya poğaça tarifi ekledim...ben bu tarife göre yapıyorum ve şahane oluyor...denemeni tavsiye ederim...peynirin yanına olmazsa olmaz bol maydonoz bence...elmalı pastaya bayılırım, bol ceviz ve tarçınlı...ohhh miss...benim için de hammm yapın :p ...aman iş yaparken kendine dikkat et...o bel bir gitti mi gerisi gelmiyor...

poğaça

• 1 küp yaş maya -20 gr.buradaki küp mayalar ( ben kuru instant maya kullandım 1 paket = 10 gr. )
• 1 su bardağı ılık sut
• 1 su bardağı sıvı yağ
• 1 sise soda / maden suyu = 200 ml.
• 2 yemek kaşığı toz seker
• Bir miktar tuz
• Alabildiği kadar un ( ben tam olarak 750 gr. Un kullandım )

Yapılışı

1. Ilık sütün içine 2 yk şekeri koyup üstüne de kuru mayayı döktüm
2. Mayayı elimle azıcık karıştırdım.
3. Sıvı yağ ve sodayı da döküp karıştırdım.
4. Üzerine de aldığı kadar un ekledim. Ekleme yaparken Cup ölçüsü kullandım ve not aldım, tam olarak 750 gr un kullandım arkadaşlar size de fikir olsun.
5. Karışım hamur haline geldikten sonra 40 dk. Kadar bekletiyoruz.
6. Daha sonra elimizle açıp içine istediğiniz harcı koyup yuvarlak ya da arzu ettiğiniz şekilde poğaçalarımızı yapıyoruz.
7. Ustlerine yumurta sarısı sürüp tepsiyi 30 dk. Bekletin , tepsi mayası olsun.
8. Daha sonra 170 derece fırında pişiriyoruz. Bende 20 dk. Da pişti.

havvaaaaa nerdesiiiinnn...bir iki üç pulbiber pulbiber ses ver

merhaba kızlar.bende yoğun bir ev temizliği marotonundan çıktım.koçiş hala söylene söylene halı siliyor:)
ooo ebrucuğum neler yapmışsın öyle.benimde annem yapar mayalı poğaca.ekmek gibi kabarır o.bende genelde pasta hamurundan küçük küçük poğaca yaparım.bu aralar okuldaki bir hocadan incirli kremalı kek tarifi aldım.onu yapmayı düşünüyorum.gerçekten çok farklı bir tat

pardon yanlışlıkla enter tuşuna basmışım:) devam edeyim:)
meryemciğim hiç sorma bizede öyle diyorlar müfettiş gelecek bu hafta müfettiş falan yok insanı telaşlandırıyorlar.hoş neden telaşlanırız anlamıyorum ama.zaten müfettişler not vermiyor müdürlerin verdiği not sayılıyor artık.hem not versede işini iyi yapan için farketmemeli.ama bazen ağzınla kuş tutsan zaten beğenmiyorlar.
ebrucuğum ben de bazı dizilere bakıyorum.aslında bakmamk lazım ama bir kaç tanesini seçtim onlara bakıyorum.gerçekteen bazıları zıvanadan çıkmış bir halde.bu arada kendini toplamana sevindim.toplamaktan başka çare varmı.ara ara geliyorlar bizi.sonra gidiyorlar:)bende öyleyim:)
ya öyle sizin sohbet ettiğim arkadaşlar değiller ama onlarında dertleri çok farklı.neyse kızlar hadi kendinize iyi bakın görüşürüz...

merhaba arkadaslar
tup bebek hakkinda cikan yeni genelge icin tepkimizi gosterelim
tek yurek olalim
kimse bizden anne olma hakkimizi alamaz
lutfen yetkili yerlere mail gonderelim sesimiz ne kadar cok cikarsa etkimizde o kadar fazla olur

Mail adresleri..

bimer@basbakanlik.gov.tr Sayın Recep Tayyip Erdoğan,(Başbakan) adına
BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) adına

recep.akdag@tbmm.gov.tr Sayın Recep Akdağ ( Sağlık Bakanı) adına

cevdet.erdol@tbmm.gov.tr Sayın Cevdet Erdöl ( TBMM Sağlık,Ail eve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığına
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr Sayın Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) adına
fsahin@fatmasahin.net ; fsahin@akparti.org.tr ( Sayın Fatma Şahin (Gaziantep Milletvekili, Ak parti Kadın Kolları Başkanı,tüp bebek tedavisinin devlet tarafından karşılanması için Meclise yasa teklifi verip bizi desteklemişti.)

AKİM ak parti dilekçe başvuru formu (mutlaka cevaplandırılacağı bildirilmektedir.)

Gazeteler ve sağlık muhabirleri: ( sizin ayrıca tanıdıklarınız var ise onlara da lütfen yollayınız)

turkan.yılmazer@aksam.com.tr
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
yasemin.altan@posta.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

X