temmuz ayında bebeğini kaybeden anneler buraya:(

Canim cevabin icin tesekkur ederim .ben istanbuldayım.cok haklisn onlar bizi orada bekleyecekler.kanamam içten oldu anlamdim.kandan bobreklerimde zehirlenme olmus kan degerlerim vok dustugu için avil sezeryanla aldilar bebegimi.ondan dolayi kan ve diger kan Ürünleri verdiler.benim daha cok yeni 08.07.2013 de aldılar bebegimi.acim nasil dinecek nasil sindirecegim bilmiyorum.ilk olmasi da var tabi.bayramda mezarina gittim.minicokti bebegim kapandim tppraga ahladim bagirdim.yetmedi yetmiyor btmiyo.burada iyi bir doktor ariyorum simdi.korkmama ragmen deli gibi bebek istiyorum.

Bizim baska bir topiğimiz de var oraya da gelsene
sezeryan doğumla bebegini kaybedenler

canım acın cok taze daha
seni cok iyi anlıyorum
o mezar ziyaretleri insanın ömründe ömür götürüyor
cok zor bir acı ama biraz dinlendir vucudunu
böbreklerinde ne oldu acaba
bak sen istanbuldaymıssın süper doktorlar bulursun hiç korkma
perinataloga gideceksin ama kadın doğum doktoru yetmez
kaç haftalık doğum yaptın nasıl oldu kayıp anlatsana biraz acaba sebep neydi

Evet haklisin ist da bulabilme ihtali cok daha fazla.ama yinede endise iste.diger topikoerde de yazdım. Dekolman plasenta benimko erken ayrikdi bebeğim esinden kanama oluyor bole durumlarda ama benim ki icten oldu anlamadim bu sebeple.acil sezeryanla aldilar beni kan degerlerimde cokndusuknparametreler vardi.kan ve kan urunleri takviyeleri ile girdim ameliyata.ardindan 5gun yogun bakin.toplamda 8 gun hastane.bobreklerimede zehirlenme olmus kani temizleyen organlar olduğundan. Baska hastaneye bile nakil olacaktim ama degerlerimde duzelme oldu.32 haftaliktim vok az kalmisti kizoma kavuşmaya. 08.07.2013 de oldu kaybim.hala inanamiyorum.hersey duzgun gitseydi kizom simdi kucagimda olacakti.onun melek olduhunu ve sefaatvi olavagini bilmek cok güzel. Ama acim hic bitmiyor.kucagimin dolmasini istiyorum.ilk bebegimdi canimdi onu cok sevdik.hean konustum onunla. Korunma suresi gebelik nasil gececek o bile zor geliyo.uyusam uyansam kucagimda olsa...cok sahol tesellilerinnicin guzel haberler vercegim bende Allahin izniyle...

Biliyorun camom o topige de bakiyorum.

OOOOO zaman gececek sen yeniden hamile kalacaksın
yeniden umutla dolacak için
bizlerin hem bu hayatta hem öbür hayatta bebeklerimiz olucak
mahser yerinde herkes korkuyla beklerken nurlar içinde meleklerimiz kosup gelicek yanımıza
babasıyla senin elinden tutucak
Rabbimize yalvaracak annemi babamı cennete al diye
sonra bizler herkes bize bakarken cennete giricez
sonsuz ama sonsuz bir kavusma olucak

bak sana bir de sunu söyliyim
suan meleklerimizi bizim kılığımzda ki melekler emziriyor
onlar anne babası yanlarında sanıyorlar
cok ama cok mutlular
Hz İbrahim ve eşi cennette bir dagda bizim meleklerimiz gibi melek bebeklere cocuklara dinimizi ögretiyor

bunları düşünmek bana cok iyi gelirdi
bir hayal et canım meleğine kavustuğun anı
sonsuzluğu ....
sadece bir hayal et kapa gözlerini
o kadar iyi gelicekki sana

her zaman desteğim unutma sana
biz aynı kocaman acıyı yasadık
ama hersey güzel olucak

merhaba canım sanırım sende yenisin bu topikte ben gibi.. bende dekolman plesanta nedeniyle kaybettim bebeğimi 29 haziranda. iç kanamydı aynı senin gibi nasıl oldupunu anlayamadık bile hala kötü bi şaka gibi. bebeğim sanki bi ağlayarak uyandıracak beni.. eğer yaşasaydı bugün yarın gün sayıyo olucaktım doğum için canım belkide kucağıma alıcaktım. o kadar çok keşkelerim olduki beynimde hepsini yeni yeni atıyorum aklımdan artık. Allahn izniyle yine hamile kalıcam inş. ve bu sefer sağlıklı bi şeklde kucağıma alıcam inş.. 2 ay geçti bile. melekyavrum un yazdıklarını baştan sona okudum gözlerim dolu dolu boğazım düğümlendi okudukça ne kadar aynı duyguları yaşamışız. hastanede yattğm süre boyunca hep diyorum bana kötü bi şaka yapıyolar birazdan doktor kucağında bebeğimle gelicek odaya sevindirecek diye hep bekledim ... ama doktor geldi ama yalnız geldi kucağında bebeğim yoktu. üzgündü ama bi taraftanda sevnçlydi şükret seni kurtardık en azından diyodu her seferinde sakın moralini bozma yeni bi bebek için sağlığın çok önemli diyodu ... ama yan odalardan bebek seslerini duydukça gözlerimden öyle yaşlar süzülüyorduki istem dışı engel olamıyordum. hamile arkadaşları alıyorlardı doğumhaneye önce annenin çığlığı aadan 10 dk geçmeden bebeğin hayata ilk merhaba demesi onun çığlığı içim yanıyodu onları duyunca.. .. inş. melekyavrum gibi bizde bu seyri atlatıcaz ve hamile oldğumzda burdan sizlerle paylaşıcaz. RAbbim nasip edicek inş. dua edelim hepimiz için. içimizdeki bu acı artık birazda olsa dinsin ...

Melekyavrum cok teşekkür ederim destegin için şimdi actım bilgisayarı, uyanmış ve herşeyi baştan düşünmeye başlamaıştım ki,masum bi aglama ile okudum yazdıklarını, bu günü daha az ağlayarak başlamamı sağladın. Allah razı olsun. Amin canım herşey güzel olacak insallah...

Yaşadıklarımız nerdeyse aynı, olsaydı belkide aynı zamanda doğum yapacaktık, bana 28.08. ve 01.09 tarihlerinde olabilir demişlerdi, yani bu zamanlarda yanımızda olacakları meleklerimiz.iyi haberler umut ve desstek oluyor. bizde güzel haberler verecez inşallah...Bende bekledim hep hastanede, kurtardık kızın burda deseler, kuvezde deseler bile olsa...ağlama sesleri çok kötüydü bir an önce eve dönmek istedim hep...5 gün yoğun bakımda kaldım...32. haftadaydık...sen istanbulda mıyıdın canım...konusmak istersen ben burdayım.istediğin zaman dinleirm seni...herşey iyi ve güzel olacak inşallah...

evet canm sen anlattıkça ben kendimi buldum zaten . ben ankaradayım canım.sen nerdesn. benm meeleğimde 28 haftalıktı oğluşucanım.. sende ne zaman konuşmak istersen ben burdayım. buraya gelince kendime geliyorum ben.. ama bzende içimn yangını dahada alevleniyo bu sitede... (

bende bayramdan sonra ankaradaydım arkadaşlarım ve eşim kafamı dağıtmak için götürdüler beni allah razı olsun onlardan...evet çok haklısın site çok iyi geliyor yanlız olmadığımı hissediyorum, ama bazende kendi acımın üstüne üzülüyorum..ne olur sık sık yaz bana...güzel haberlerimzii paylaşalım..bu perşemde gidecem doktora, bebeğimin alındığı doktora güzel kızımınn..ilk bebeğimdi benim..senin de ilk miydi...nasıl dayanacam bilmiyorum, çarsıda bile hamileler takılıyor gözüme, hastanede ise herkez hamile...korunma süresini fln öğrenmek istiyorum 6 ay denmişti ameliyat sonrası...

evet canım benmde ilk bebeğimdi. ve 28 haftalıktı bebeğim dedğim gibi. yeni yeni toparlıyorum kendmi çok zor günler atlattım ama. ha bide bek benmde artık gözüm dışarı çıkınca ha bire bebeklere takılıyor ve tabikde hamilelere. bazen imrenerek bakıyorum onlara. gözlerim doluyor. hamilelik günlerimde eşime hep derdimki ya neden dışarı çıkınca herkes banamı bakıyo yoksa banamı öyle geliyo derdim. ama demekki o zmanlar belkide bizim gibi bebeğini kaybeden annelerde bize imrenerek bakıyolardı. o bakışları belki o yüzdendi. hastaneye gitmekte istemiyrm özellikle eşimle çünkü o da çok kötü oluyor ordaki hamileleri görünce. kötü oluyor hemde çok. banada doktor önce 1 sene dedi sonrada 6 ay dedi. ama en doğrusu 6-8 ay beklemen diyo. şuan tek dileğim bu zamanın biran önce hayırlı bi şeklde dolması. 67 gün olmuş daha. bebeğim melek olup gideli. eylül ayını iple çekiyorduk eşimle önceden çünkü bebeğimn tahmini doğumu eylüln 1-2.haftasındaydı. kendimizi çok mu kaptıryoruz bazen ne.aslında onların hepsi bize birer emanet. onun farkında olmamız gerekiyor herşeyden önce. Allahım onu bana 7 ay emanet verdi. çok güzel günler yaşattı bebeğim karnımdayken çok mutlu zamanlar yaşadık eşimle beraber. ve sonrada bizden geri aldı emanetini. bizim dahilimizde olan bi olay değil canım bu sabretmemiz gerekiyo sadece.sakın kimsenin ne dedğine falan bakma. herkes konuşur herkes yorum yapar. kimseyi duyma olurmu. canının sıkmasına sakın izin verme. birileryle konuşmk istegnde biz burdayız ... ve bol bol dua et kendin için ve bizim içinde olurmu... çünkü sadece ben o zaman rahatlıyorum. kendime geliyorum. bi o zaman şeytanın vesveselerinden Allah a sıgınıyorumm

Canim cok tesekkur ederim beni sakinlestirdigin icin...benimde eylulun 1 i demisti...bende iple cekiyordum.ama buruk bir sekilde gecti 1eylul...doktora gitmen gerek bence.net seyler ogrenmen iyi olur.tabi bu nacizane da dostca bi tavsiye...rahatlarsin bence bende de yarin gidecem bakalim.insallah iyi olurim.dualarima hep sizi de katiyorum.allah iyi haberler almamizi nasip etsin...sen calisiyormusun raporun ne kadar canım.6 8 ay...cok uzun geliyor bana...

canım doktora bayram haftası gitmiştim. kafanı 2 ay dinle bi sonra gelirsin dedi.. ama yakın bi zamanda kontrol amaçlı tabiki gidicem inş.. yeni başladım bu arada canım işe.bugün ilk günümdü... biraz buruk geçti bebeğimden dolayı değişik bi gündü anlıycan.. sen nerdeydn canım. hangi şehr ve çalışıyosun sanırım sende....

çok üzüldüm ve çok ağladım Allah yardımcın olsun sabır versin şefaaitçin olsun inşallah

Canim ben istanbuldayim sen ankaradamiydin.evet calisiyorum ama 2ay daha raporum var.home ofis destek vereceğim. ..

Canim ben istanbulda yim.sen ankaradamiydin.evet canim calisiyorum. Ama 2 ay daha raporum var.home ofis devam edecem yarinda itibaren...

Bu siteye giripte yazdıklarınız okuyunca acım biraz da olsa hafifliyor, yalnız değilim diyorum arkadaşlarım var onlarda meleklerini kaybettiler aynı acıları çekiyorlar diyorum. Öyle büyük bir acı ki bu o kadar iyi anlıyorum ki sizi ben de doktora gidince kötü oluyorum, hamile görmeye dayanamıyorum sürekli bebeklere bakıyorum hatta bebek arabasında bir çocuk görsem eğilip bakıyorum özellikle sanki canımı yakmak istercesine bazen allahım neden ben diyorum ben kötü bir insanmıydım da başıma geldim ceza mı çekiyorum diyorum bazen ise bu herkesin başına gelebilir diyorum, öyle karmaşığım ki. kızım 3 ay yoğun bakımda kaldı başına gittiğimde ağlamayacaksın kızının yanında ağlamayacaksın ona hissettirmeyeceksin diye giderdim ama onu gördüğüm anda öyle her tarafı cihaza bağlı serumlar içinde nası tutarım gözyaşlarımı başlıyorum ağlamaya hemen yanından ayrılıyordum kızım ağladığımı hissetmesin diye sonra toparlanıp tekrar yanına gidiyordum. ben ona,u ne hayallerle beklemiştim üzerine bi giysi bile değmedi kızımın 3 ay boyunca yattı o küvezde gözlerini bile göremedim, çok üzülüyorum minik kızıma ellerini tuttum teyzeleri öptüm sonra altını bile değiştirdim minin papatyamın hemşire ablasıyla öyle heyecanlanmıştım ki göbüşünü öpüyordum yüzlerini öpüyorum yavrum benim hep ilaç kokusu vardı ben ona bırak ilaç vermeyi vücuduna ıslak mendil bile değdirmeyecektim ama gel görki ben onu nelerden sakınırken kızım neler yaşadı, vardır bunda da bir hayır diyorum ama yine de dayanamıyorum

merhaba arkadaşlar...
Ben de minik prenseslerimi maalesef ki 7 aydır gittiğim doktorumun ilgisizliği yüzünden 14 gün arayla kaybettim..Çok canım yanıyor..İlk gebeliğimdi ve çok çok üzgünüm...Aşağıda doktoruma hitaben yazdığım yazıyı paylaştım..
Sizlerle yazışmak belki de biraz olsun teselli olur...

Ve söz sırası bende….
Canımızın nasıl yandığını tahmin bile edemezsiniz…İkinci bebeğimizi de kendi ellerimizle toprağa verdik..Göğüslerimden sütler akıyor ve onlar bile bebeklerimi istiyor.. Bense sadece ağlayabiliyorum..

Biz size güvenmiştik…Öyle güvenmiştik ki,bize aylardır bu doktorla yetinmeyin kendinize bir başka doktor daha bulun diyenlere bile karşı durmuş,bizim doktorumuz bizi yarı yolda bırakmaz demiştik..Ama bıraktınız!! .

Sizi aradığım o 29 Ekim gecesinde tüm diğer kadın doğum doktorlarının da hemfikir olduğu gibi asla içmemem gereken o ilacı (Buscopan) bana içmemi söylemeseydiniz ve bekletmeyip hemen bir sağlık kuruluşuna yönlendirseydiniz ben evde ,tuvalette!!! Doğum yapmak zorunda kalmayacaktım.Hastaneye vaktinde gidebilseydim sezaryen olabilecek ve en azından bir ,belki de iki kuzumu birden kurtarabilecektim.(tüm çocuk doktorları da bu konuda hemfikir) Oysa siz, sizi panikle arayan ve ‘doğum başladı,acildeki doktorlara ne söylemeliyim?’diyen yanımdaki arkadaşıma ‘Duygu her şeyi biliyor,o anlatır,ben zaten Ege Acile gelemem!’ diyebilecek kadar umursamayabiliyormuşsunuz hastanızı..Öyle ya biz meleklerimle mücadele ederken siz 29 Ekim havai fişeklerini izliyordunuz!!Hipokrat yemininiz hastadan hastaya değişebiliyormuş demek ki?Oysa biz de sizin ücretinizi aksatmadan tıkır tıkır ödüyorduk ya,neyse!!

Evet ,ben riskli bir gebelik geçiriyordum.Ama,ne ben,ne de bebeklerim böylesi acılı,bir tek uyuşturucu iğne bile vurulamadan kesilip dikilerek acilde sedye üzerinde bir doğumu hak etmiyorduk..Çocuk doktorumuzun söylediğine göre Bebeklerimin en az bir,belki de iki tanesi;doğumhane koşullarında,sezaryenle doğabilselermiş yaşarlarmış biliyor musunuz?Konuştuğum doktorların tamamı kendi doktorunuz nasıl sizi hemen bir sağlık kuruluşuna yönlendirmez ,diye sordular...

Ve son sözüm…Sizi asla affetmeyeceğiz..Kendinizi savunmaya kalkacak ve bu yazıyı hemen sileceksiniz biliyorum…AMA VİCDANINIZDAN KAÇAMAZSINIZ…Acıdan sızlayan göğüslerim,anne kokusu hissedememiş,koklayamadığım iki günahsız meleğimin vebali üzerinizde…

yaşadıklarını okuyunca gerçekten gözlerim doldu..ne kadar acıdır..umutlarının hayallerinin yitip gitmesi..umarım allah bir daha bu acıyı yaşatmaz..tekrar en kısa zamanda hamile kalırsın.. sagsaglim kucagına alırsın evladını.. doktor hatası yüzünden bunları yaşamak eminim çok daha acıdır..izmir desin sanırım.. gittigin doktorun adını özelden yada burdan verebilir misin.. başka insanlarında canı yanmasın

Allah sabirlar versin canlarim
Bitmez tukenmez bir aci bu
Ama peygamberimiz bile evlat acisi cekmis
O da mi kotuydu
Alakasi yok kendinizi suclamayin
Bir an once toparlanmaya bakin
Ben ilk iki ay nerdeyse ac gezdim sigara ictim utanarak yaziyorum hatta alkol bile aldim unutmak icin
Bilerek kendime zarar verdim ölmeyi istedim belkide
Bir sefer belkide gulmedim
Utandim gulmekten
Geceleri hep bebegimin cigligini duydum
Uyuyamadim ilac almadan
Sonra viral bir enfeksiyon gecirdim bagisikligim dusmus
3 hafta wc ye bile gitmek inanilmaz agriliydi
Mahvoldum mahvoldum acidan sizidan
Dr lar sebep uzuntu dedi sadece
Nasil dayaniyorsun bu yaralarin acisina dediler
Vucudum uzuntuyu deride yaralar cikararak atmaya calisti
O yuzden lutfen meleklerimiz annelerinin uzulmesini istemez
Aglayin sizlayin en iyi sey aglamak belkide
Buraya yazin kusun acinizi
Psikiyatriste gidin gerekiyorsa
Baska seylerle ugrasin
Calisin temizlik yapin yemek yapin
Beyninizi dagitin
Nacizane tavsiyem bunlar size

bazen ne düşünürüm biliyor musun acaba şu anda dünyada kaç kişi acı çekiyor kaç kişi evladını anasını babasını kaybetti, sen bu acıları yaşarken bende aynı acıları yaşıyordum çok acı şeyler yaşamışsın seni çok iyi anlıyorum çok zor yaşadıklarımız ne denir ki bilmiyorum diyecek bir şey olsa kendime derdim tek dileğim allah hepimize sağlıklı çocuklar nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…