temmuz ayında bebeğini kaybeden anneler buraya:(

merhaba arkadaşlar; benimde 19.06.2014 tarihinde kızım doğuma 4 gün kala karnımda melek oldu.yarın tam 4 ay olucak ama içimin acısı geçmiyor.sadece alışıyosun ama o boşluk hiç geçmiyor.hafta sonu gelsin istemiyorum evde hep kurduğum hayaller geliyor aklıma rabbim bu acımızı dindirecek evlatlar nasip etsin bize tez zamanda.

Bende bebeğimi kaybettim arkadaşlar. 1.5 yaşında olucaktı meleğim.yavrumu kaybedicegi aklima bile gelmezdi. Cok buyuk bosluk icine girdim kimseyi gormek istemedim aglama krizlerim oldu 8 yasinda bir oglum var onun bakislarinda bana ihtiyaci oldugunu gordum. Diger yanim hala bos o aci hic dinmiyor alisiyoruz zamanla. Bebegimi kaybettikten sonra arastirma yaptim benim gibi melek annelerinin yazilarini okudum yalnizz olmadigimi gordum teselli aramaya calistim. Ben 2. Sezaryanimi oldum doktor izinvermedi ama zaman gecmedi allahim cok gecmeden kaybettikten 2 ay sonra hamileydim. Hamileligim boyunca kaybetme korkusuyla yasadim dikislerimede birsey olmadi cok sukur simdi 3.5 aylik bir oglum var. O benim herseyim beni yasama donduren yavrum. Allahim herkese istedigi yavrulari nasip etsin

bnde 6 hazıranda bebegımı kaybettim şimdi yeniden hamileyim rabbim bi daha yasatmasın

Allah yardımcımız olsn inşallah.doktrlar ne kadar beklemnz gerek dedi. Bizde kaybedeli 8 ay oldu . Genetik sonucu beklydk oda çıkma. Cuma günü doktorla grscz kısmt olrsa.inşallah herkese banada sağlıklı bebek nasp eder Allahım.

Ben sezeryan ile doğum yaptığım için 4 ay beklemen gerek dedi doktorum artık korunmayı bıraktım.
Rabbim hepimize sağlıklı,ömürlü,hayırlı hamilelik ve bebekler nasip etsin tez zamanda.

Tesekkr ederm cvbn için.bzde yarn gdvcz bakalım.acini tazelemek ıstemm ama bebeğşni nedn kaybttn .yazmak istemzsn anlarm.. Eğer buraya yazrsn bu bebğini ve gelişimni syle msn

bende ayni aciyi yasiyorum
17 eylul de beklenmedik bi sekilde 37 haftalik melegimle sezeryana girdik kizim 13 saat dayanabildi hamileligimde hic bi problem yoktu 16 eylul de hareketleri cok az diye doktora gittik kalp atisi var ama hareket yok diyerek acil sezeryana aldilar.dogumda kalbi durmus mudahale etmsler sonrasnda solunum sorunu olmus cigerleri su toplams dediler icim yaniyo tarifi yok bu acinin. sezeryanla dogum yaptktan snra doktor ne kadar bekleyin dedi. tekrar hamile kalmak istiyorum ama korkuyorm yine ayni seyleri yasamaktan :KK43: allahm ins bizim kucagimizi da doldurur saglikli hayirli bebeklerle...

Allah sabırlar versin cnm .bazı doktrlar sezryndn snra 4aydn snra kalncgni syluyrlar ama yine de doktorna sor.Allahn iznyle yasamzsnn insallh .daha çok yeni acın.gecmişş olsun...

canım çok geçmiş olsun yasadıklarını ve su an hissettiklerini çok iyi anlıyorum.bende sezeryan ile doğum yaptım 38 haftalık iken 4 ay sonra korunmayı bırakabilirsin dedi doktorum sen yinede doktoruna danış ama.Rabbim hepimize kucağımıa alıp büyütebileceğimiz hamilelikler nasip etsin.Allah evlat acısı ceken herkese sabırların en büyüğünü nasip etsin.

amiin ins bi an once tadariz onu koklamanin opmenin nasil duygular oldugunu.zamanla daha rahatliyorm melegimin iyi olduğunu cennette oldugunu beni beklediğini biliyorum ruyalarimda goruyorum kikir kikir guluyo bana. buna da sukur demek ki rabbm bizi secilmis insanlardan kilmis bole bise vermis aslnda bu bizim mucizemis edebi hayatta bebek sevgisiyle yasicaz. rabbim kaldiramicagmz yuk vermesn hic birimize ins bizim de yuzumuz gulucek kucagimiza alicaz saglikli bebeklerimizi...

amin canım ben hep dua ediyorum yüzünü rüyamda göreyim diye ama rabbim izin vermiyor görmüyorum.ahirette görmeyi nasip etsin inş.Tez zamanda hayırlı sağlıklı evlatlarımız olsun sevelim koklayabilelim içimizdeki annelik sevgisini verebilelim.

canm Allah yardımcımız olsun bende 20 gün oldu bebeğimi kaybedeli oğlum 1 hafta yaşadı kalp anamolisi vardı açık kalp ameliyatı oldu ve kaybettik acısı tarifsiz bugün yaşasaydı tam bir aylık olacaktı

Bende 2. Bebeğimi 3 günlük kuzumu geçen yıl dünyalar güzeli kızımı kaybettim. Pulminer hipertansiyon sebebiyle. .oğlum otopsiden pazartesi çıkacak ve defnedilecek. Peki ya benn... 7 ay arayla 2 sezeryan ve 2 melek. Allah hepimizin yardımcısı olsun

canm Allah yardımcımız olsun bende 20 gün oldu bebeğimi kaybedeli oğlum 1 hafta yaşadı kalp anamolisi vardı açık kalp ameliyatı oldu ve kaybettik acısı tarifsiz bugün yaşasaydı tam bir aylık olacaktı
Başın sağolsun canım. Allah sabrını bol versin. Kalbindeki rahatsızlığı neydi bebeğinin? Kaçıncı haftasında doğdu? Kaybettiğin başka bebeğin var mı? Ben 2 defa 6. Ve 7. Ayımdayken kalp yetmezliğinden kaybettim bebeklerimi. İlk bebekte anomaliyi tespit ettiğinde rahatsızlık çok ilerlemişti, tedavi olmaz, olsa da yaşamaz dedi dr. 24. haftamda kalbi durdu karnımda. İkinci de yine kalp rahatsızlığı çıktı ama bu defa dr daha başlangıç aşamasında tespit etti. Bebeğim henüz 22 haftalıktı karnımda. Çocuk kardiyoloğuyla görüştük. Anne karnında ameliyat ederiz ama başarı şansı çok düşük dedi. Biraz daha büyüyünce Erken doğumla alıp ameliyat edebiliriz dedi. Ama aynı rahatsızlığın ikinci kez tekrarlamadı genetik olabileceği ihtimalini gösteriyor, eğer bebeğinizde genetik bir rahatsızlık varsa bu tedavi edilemez dedi. Kalbini tedavi etsek ve bebeği sağlıklı doğursanız bile birkaç yıl somra başka bir yerinden başka bir rahatsızlık çıkabilir dedi. Zaten haftalar ilerledikçe bebeğimin kalp yetmezliği de ilerledi. Bayramın son günü artık hareketlerini de hissetmediğimi farkettim. Meğerse bebeğim melek olmuş cennete gitmiş bile...

Başın sağolsun canım. Allah sabrını bol versin. Kalbindeki rahatsızlığı neydi bebeğinin? Kaçıncı haftasında doğdu? Kaybettiğin başka bebeğin var mı? Ben 2 defa 6. Ve 7. Ayımdayken kalp yetmezliğinden kaybettim bebeklerimi. İlk bebekte anomaliyi tespit ettiğinde rahatsızlık çok ilerlemişti, tedavi olmaz, olsa da yaşamaz dedi dr. 24. haftamda kalbi durdu karnımda. İkinci de yine kalp rahatsızlığı çıktı ama bu defa dr daha başlangıç aşamasında tespit etti. Bebeğim henüz 22 haftalıktı karnımda. Çocuk kardiyoloğuyla görüştük. Anne karnında ameliyat ederiz ama başarı şansı çok düşük dedi. Biraz daha büyüyünce Erken doğumla alıp ameliyat edebiliriz dedi. Ama aynı rahatsızlığın ikinci kez tekrarlamadı genetik olabileceği ihtimalini gösteriyor, eğer bebeğinizde genetik bir rahatsızlık varsa bu tedavi edilemez dedi. Kalbini tedavi etsek ve bebeği sağlıklı doğursanız bile birkaç yıl somra başka bir yerinden başka bir rahatsızlık çıkabilir dedi. Zaten haftalar ilerledikçe bebeğimin kalp yetmezliği de ilerledi. Bayramın son günü artık hareketlerini de hissetmediğimi farkettim. Meğerse bebeğim melek olmuş cennete gitmiş bile...
bizimkinin kalbinin sol tarafı hiç gelişmemişti 40 hafta 3 günlük doğdu sezeryanla aldılar shon kompleksi yani sol kalp sendromu çok nadir görülen bir hastalık ve yüzde 90 ihtimalle genetik olabileceği söylendi 1 hafta sonra açık kalp ameliyatına aldılar ama ameliyat sırasında kaybedildi genetik testi yaptırmamız önerildi bugün tam 2 ay 11 gün oldu kaybedeli sizin içinde çok üzüldüm inşallah rabbim aynı acıyı birdaha yaşatmaz :KK43:

Melek anneleri benim de 2 bebeğim RDS bağlı pulminer hipertansiyon vardı. Oğlumu kaybedeli 60 gün oldu güzel kızım 21 mart 2014 de kaybettim.. Arkadaşlar mutlaka gen testi yaptırın otopsi yaptırın onlar zaten melek emin olun hiçbir acı çekemiyorlar.. Keşke kizima otopsi yaptirsaydim da aynı acıyı tekrar yasamasaydim. Ama kader mi cehalet mi bilemedim. El kadar bebekler yaşıyor benim 4 buçuk kilo tosunum yaşayamadı nefes alamadı. Sadece 3 gün solunuma bağlı yaşadı. Bilmediğimiz milyonda bir görülen bu lanet hastalık 2dir bizi buluyor. Bundan sonra tüp bebek yapicaz nasibse gen ayiklamasi yapılacak ve o lanet gen bulunacak ayrilicak inşallah. Allah hepimize dayanma gücü versin sağlıklı evlatlar nasib etsin insallah

Melek anneleri benim de 2 bebeğim RDS bağlı pulminer hipertansiyon vardı. Oğlumu kaybedeli 60 gün oldu güzel kızım 21 mart 2014 de kaybettim.. Arkadaşlar mutlaka gen testi yaptırın otopsi yaptırın onlar zaten melek emin olun hiçbir acı çekemiyorlar.. Keşke kizima otopsi yaptirsaydim da aynı acıyı tekrar yasamasaydim. Ama kader mi cehalet mi bilemedim. El kadar bebekler yaşıyor benim 4 buçuk kilo tosunum yaşayamadı nefes alamadı. Sadece 3 gün solunuma bağlı yaşadı. Bilmediğimiz milyonda bir görülen bu lanet hastalık 2dir bizi buluyor. Bundan sonra tüp bebek yapicaz nasibse gen ayiklamasi yapılacak ve o lanet gen bulunacak ayrilicak inşallah. Allah hepimize dayanma gücü versin sağlıklı evlatlar nasib etsin insallah
Biz de ikinci kayıptan sonra otopsiye başvurduk.Şükür ki sana rahatsızlığın adını söylemişler. Eğer bizim bebeklerimizin rahatsızlıklarının adı konabilirse ben de tüp bebek düşünebilirim. Yoksa bu bebek meselesini sonsuza kadar kapatmaktan başka çarem kalmayacak :KK43:

Hasta veya anomalili veya erken dogan tum bebekleri allahin yanina almasini diliyorum tip ne kadar gelistiyse hastaliklar da artti. Eskiden boyle bebekler yasamazdi ve hasta cocuklar gencler daha azdi . Kendim icin de oyle dua ettim ve cok sukur kabul etti allah. Beni hasta bebege bakmakla imtihan etmeden onu yanina aldi. .insan herseye alisiyor. Bu da imtihan. Ve herkes imtihan olacak. Imrenerek baktigim cocuk doguran kadinlarda imtihan olacak. Bu beni rahatlatiyor ve isyan ettirmiyor. Dusunuyorumda olmuyorsa o kadar kimyasal ilaca ve tedaviyle vucuda zarar vererek mucadele etmek allahin hosuna gidiyor mu diye.. emanet olan vucuda bu kadar zarar vermek dogru mu? Eger hormonsuz ve katkisiz beslenebilseydik ve lanet olasi radyasyondan uzak olabilseydik bu sorunlari belki yasamazdik... allah yuvalarimiza saglik huzur versin. Cocuk vermiyorsa da bir bildigi var. Ahirette hediyemizi beklemek dusuyor bize...

X