tekrarlayan 5 düşük sonrası genetik tüp bebek yaptırıp sonuç alan varmı?

Başka doktor ile Görussen kuzucum. Sen nerede yaşıyorsun

Doktorlar malesef halden hiç Anlamıyorlar. Allah yardımcın olsun, herşey para onlar için. Sürecin neresinde kaldın bilmiyorum, transfer aşamasına geldiysen, (eşinle de sorun yaşamıyorsun çünkü bu durumlarda onlar bizden daha agresif olabiliyor) yarıda bırakma derim. Ama opu VS olmadıysa bırak bence, maddi imkan varsa başka Dr la görüş. Nacizane önerim.

Daha sadece ilk muayeneyi olmustu rahim icinden oarca almakti onerisi gelen sonuca gore tüp bebek yada normal gebelik denenicekti hic birseye baslamamiş sayılırız

Başka doktor ile Görussen kuzucum. Sen nerede yaşıyorsun
Eskisehirde yaşıyorum ben burada gitmedigim hic bi doktor kalmadı artık ankara da bakicam sonra şu an kendimi gercekten iyi hissetmiyorum bunun icin ruhsal cöküntüdeyim resmen elimde hic birsey yokmus gibi

Eskisehirde yaşıyorum ben burada gitmedigim hic bi doktor kalmadı artık ankara da bakicam sonra şu an kendimi gercekten iyi hissetmiyorum bunun icin ruhsal cöküntüdeyim resmen elimde hic birsey yokmus gibi
Rabbim yardımcımız olsun inşallah, öyle zor bi imtihandan geçiyoruz ki hergün en yakınımdakiler ya hamile ya doğum yapıyo ve ben hergün ağlıyorum kıskandığımdan değil asla bunları haketmeyecek yavrumun kokusunu almayacak ne yaptım diyorum. Bi yandan da umudumu kesme şükret ve ilerle diyorum ki ancak böyle biraz olsun toparlıyorum. Nolur sende umudunu yitirme Rabbim bekletiyosa daha iyisini vermek için diye düşün Umudunu kaybetme ve ilerle bak hepimiz bu yollardan geçiyoruz kuzum

Biliyorum evet geciktiriyorsa güzelleştiriyordur belki ama artık kesinliğini kaybetti bende allaha sonsuz sukurler olsun cok sükür yinede o heycanı olsun yaşattı ama diyorum ya heo diyorum hu 1 degil 3 degil 6 degil tam 9 tane benden fazlasını yaşayanda vardır muhakkak derlerya beterin beteri vardır ne hastaliklar vardır ne ulaşılmazlar vardır ama hani dağına göre kar ya ben tepecik gibi kaldım hergün biraz daha ucusuyor uzerimden topraklar hergün biraz daha bitiyorum karı kaldıracak gücüm kalmadı o yüzden ben artık vazgectimm...

Canım nolur vazgeçme Bak bende uzakta oturuyorum 5 düşük yaşadım ve 8 haftayı geçemedim hiç birinde. hala umudum var o yüzden yazıyorum. Bakalım ne zaman Adet olmayı beklerken saçma sapan sıkıntılar yasıyorum vardır bi hayır diyorum bunda da. Bak hepimiz bi yola girdik tüp bebek ilk defa denicem belki 2 ay belki 4 ay sonra tutacakmı bilmiyorum ama hala umudum var...

Bende aynı durumdayım. Vazgeçtim diyorum ama içimde hep Bi burukluk. Yakınımdakiler hamile, bana acıyolarmış gibi hissediyorum bazen. Sol tüpüm de alındı yıkımlardayım 5 oldu benim de. Küçükken ne olmak isterdin diye sorduklarında anne olucam diyen biri olarak çok üzgünüm. İnşallah Rabbim yüzümüzü güldürsün kızlar. Amin

Ben de turner sendromu çıktı yüzde 4 oranında pgt ile tüp bebek için tedaviye başladım. İki tane bebeğim öldü. Karnım da

Doktorun numarası varsa mesaj atıp sizi zor duruma düşürdüğünü, yoldan geldiğinizi anlatın. İçinizde kalmasın. Bence onun sıkıntısını da yaşıyorsunuz
Umutsuz olmayın ne olur. Biz de çok zor yollardan geçtik. İnşallah size de nasip olsun. Ankara hem size yakın. Çok sık kontrole gitmek gerekiyor bazen. Daha rahat olur sizin için

Yapıcam ya arıycam ya yazıcam ama ne diyeceğimi gercekten toparlayamıyorum öyle umudum kırıldı kalbim paramparça olduki soylesem de bi işe yaramayacakmıs gibi hissediyorum.. rabbim kimseyi zorda umutsuz koymasın cok tesekkur ediyorum iyiki varsınız

Küçüklük hayaliniz benim gibiymis kücükken hep derdim ben 18 ime geliyim hemen anne olucam nasip iste nerden bilicektik en cok istediğimiz şeyle sınanıcaz... Allah büyük ne diyebilirki kimsenin karşısına gecip hesap soramiyoruz neden diye elddn birsey gelmiyor bir sekilde umut edip beklememiz gerekiyor ama büyük yıkımlarla

5 düsük sonrasi benimde umudum cok yuksekti 6 oldu 7 sonra 8 oldu sonra 9 bitti burada gercekten bitti diyorum ki 10 olsun 10 numara cocuk olsun ama o 10 uda kaybetmekten oyle korkuyorum ki deneyemiyorum zaten söndüya o heyecan artık cok zor eskiden benim hiç karnim büyümeyecekmi der olurmu ya hamile kaliyorum ben büyür derdim simdi hayalini bile kuramiyorum büyük vazgectim bu sefer düsünmek bile istemiyorum tuhaf geliyo eski doktorum bi hikaye anlatmıştı kac şefer bebek olsun diye tüp bebek aşılama herseyi yapmıs bi hastam vardı olmadı nasip degilmis dedi sonra bi gun adet gecikmesiyle geldi baktikki 7 haftalik hamile ve kurtaj olmak istedigini söyledi dedi olurmu ya öyle şey sacmalama sen bunu duyabilmek için neler yaşadın dedim diyo ama kadın yapamam artık vazgectim ben istemiyorum alıştırdım kendimi demiş gel zan git zaman bi gün tekrar kontrole gelmis bebegi aldirarak gitmis ama iste hepimizin bi yerde sınavı ama ağır sınavı

Genetik test veya diğer testler yapıldı mı neden 5 düşük sebebi belli mi?

31 Martta Kürtaj olduktan 2 hafta sonra kanamam oldu, düşük tam olmamış içimde kan pıhtıları kalmış diye verilen düşük ilacını içtim. 40 gün boyunca hep siyah kan ve kanamalarım oldu doğru düzgün adet olamadım. 21 mayısta istanbul müstecep bey'e gittim. Kafamda gebetik tüp bebek yaptırmak vardı sadece. Rahim normal görünüyor ama yaşadığın 4 kürtajdan sonra rahimde sıkıntılar olabilir bi rahim filmi çektirelim dedi. Rahim filmim 2. düşükten sonra normaldi bütün doktorlara da o filmi götürüyordum. Sıkıntı cıktı malesef. Kürtajlardan dolayı sağ tüpüm tamamen kapanmış ve rahim yan ve altında yapısıklıklar meydana gelmiş. Histereskopi ve cd 56 testi için bir sonraki gün operasyon oldum. Doktorum cyclo- progynova ve antibyotik verdi. Sonuçların cıktıktan sonra görüşelim dedi. Patoloji de bu kürtajı birtürlü yapamadıkları için hala gebelikten kalan kötü huylu olmayan tümöral kalıntılar varmış onları iyi ki temizlemişiz dedi. CD 56 testim de %9-10 çıktı yani yüksek bi değer.
Gebe kalır kalmaz serum tedavisine baslıcaz 4 aylık olana kadar her hafta serum vericez dedi. İlacımın bitimine hala 14 gün var 2. adetimi olmadım ve hala korkuyorum. Sizlerde durum nasıl? neler yaptınız?
C Cerenace bebekedi

genetik taramalı tüp bebek mi deniceksiniz yoksa normal mi?
yapışıklık neden olmuş vakum kürtaj değil miydi dr bişey dedi mi

genetik taramalı tüp bebek mi deniceksiniz yoksa normal mi?
yapışıklık neden olmuş vakum kürtaj değil miydi dr bişey dedi mi
Benim 2,5 senedir 5 düşüğüm oldu ve burdaki doktorlar hep kan pıhtılaşması yüzünden vs oldu deyince 5. gebeliğimde kan pıhtılaşması iğneleri kullanmama rağmen yine kalbi durunca hepsi genetik tüp bebek yapıcaz dediler. Kendiliğimde gebe kalmama rağmen tekrarlayan düşüklerim olunca genetik tüp bebek vardı hep aklımda ama gittiğim doktor bence yine kendiliğinden denemelisin sende bebek olduktan sonraki süreçle ilgilenmemiz lazım diyip bu testleri yaptırdı. Kürtajlarımın hepsi vakumlu oldu. Hiç bişey kalmadıı herşey normal dediler ama bütün kürtajlar yapısıklık yapabilirmiş malesef bütün gittiğim doktorlar 2. düşükten sonraki hsg filmiyle değerlendirdiler hep. Resmen deneme tahtasına dönmüşüm sinirden bütün gün ağladım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…