Tatlı krizi ile nasıl başa çıkılır?

Bende tatlı delisiyim. Hiçbirşey yapamayacaksam,meyveli granola,tarçınlı elma yiyorum. Ama kesmediği zamanlarda ,bugün olduğu gibi şekersiz,yağsız ve tam buğday unuyla kurabiye kek vb hazırlayabiliyorum. Bugün kuru kayısı,tarçın ve tam buğday unundan yaptım mesela,gayet hafif ve tatmin ediciydi benim için.
Çikolata seviyorsanız Lindt excellence cocoa ki kendisi %99 kakao oranına sahip bir çikolata,süt eşliğinde tüketmekte gayet tatmin edici oluyor.
Yorumumdan anlaşıldığı üzere asla kata ve zinhar tatlıdan geçemiyorum ben ya. Ama her bulduğumu yemem tatlı diye diyetteyken,hep alternatifleri düşünürüm,benim ilk aklıma gelenler bunlar artık tatlı denince

hurma kilo yapmaz canım meraklanma
yemekten önce 3 5 tane ye iştahını kapatır
1 tas çorba ile doyarsın

Deneyeceğim hurmayı. Ama ben öyle birkaç taneyle doymam. Doğumdan önce yiyordum, versen yarım kilo yerim

Deneyeceğim tavsiyeleri

Sayfalar hızlı ilerlemiş okumadım ama acil doktora git

Şeker ile ilgili testlerini yapsınlar

Her yemekten sonra kriz şeklinde tatlı istiyorsan beslenmenin vs düzenlenmesi gerekebilir

Ben de öyle karar verdim. Ama bebekle hasteneye gitmek zor oluyor, acaba sağlık Ocağı'nda tahlili yaptırıp sonuçlara göre mi gitsem? O tahliller sağlık ocağında yapılıyor mu acaba?

Çokokrem, petibör ve gofreti tercih ederim

Ben de tahlilleri yaptırayım da sonuca göre mi gideyim diyoeum. Sağlık ocağında yapılır mı acaba o tahliller?

yemekten sonra tatlı yeme istegi bnde de var. az sekerli cay veya elma yiyorum yemeklerden sonra geciyor...

Elma da beni acıktırıyor yahu

1 adet çilekli activia hem metabolizmayı da hızlandırıyor hem de tatlı krizi önleniyor

Oğluma alıyordum kabızlık için, tadına hiç bakmadım. Bir deneyebilirim bunu da

Ben de tatlandırıcı ile yapabilirim diye düşünmüştüm, o nasıl fikir?

Ben de tatlandırıcı ile yapabilirim diye düşünmüştüm, o nasıl fikir?
Ben tatlandırıcı kullanmıyorum,sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Klasik kek tarifi bahsettiğim sadece şeker yerine doğrayıp az suyla haşladığım kuru meyveyi blenderdan gecirip ekliyorum ben,un olarak tam buğday ekliyorum ,hiç yağ eklemiyorum,yarım bardak süt çoğunluklada yoğurdun suyunu (sulanan kisım yani bildiğiniz)ekleyebiliyorum karışımın kıvamı katı olursa,1 tane yumurta,gayette yumuşak lezzetli oluyor kek. Şekersiz olduğunu anlamıyorsunuz,zaten büyükçe bir kek oluyor,buzdolabına atıp,canım isteyince (günde 1 dilim) yiyorum.

Sağlık ocağı yapsa da açlık şeker testi yapar onun tokluk testi var bir de başka hormonlara vs de bakıyorlar

Endokronoloji en uzmanı da o yoksa dahiliye de olur

Oh maşallah yarsın canım
doğumun nasıl oldu

Sezeryan olmak zorunda kaldım. O kadar hurmaya rağmen açılma ve sancı olmadı

Anladım. Ara öğün olarak tüketilebilir aslında.

Sağlık ocağı yapsa da açlık şeker testi yapar onun tokluk testi var bir de başka hormonlara vs de bakıyorlar

Endokronoloji en uzmanı da o yoksa dahiliye de olur

Biliyorum ama gitmek sıkıntı oluyor işte biraz. Sağlık ocağı çok yakın olduğu için işime gelir. Ama pek gitmediğim için bilmiyorum hangileri yapılıyor tahlillerin

Bir gün o beni
Bir gün ben onu yene yene yaşıyoruz.
benim sıkıntıdan yeme alışkanlığım var bunu yenmeye çalışıyorum.

karbonhidrattan uzak kalınca tatlı isteği azalıyor bende.

Demeyeyim diyorum ama dayanamıyorum. Yaa öyle şeyler beni hiç kesmiyor. Canım çikolata tahin helvası baklava sütlaç gibi çok tatlı şeyler çekiyor
Sutlaci şekersiz yapsan belki ise yarar.
Acaba şeker problemi olabilir mi?

Ac karnına gidip şeker tahlili yaptırın önce aile hekimliğinde yaptir bir problem çıkarsa dahiliye doktoruna gidersin yada direk dahiliye doktoruna git.orada açlık ve tokluk diye bakarlar.

Şekere daha önce hamileyken rutin bakıldı, birkaç kere de normal tahlillerde bakıldı açlık kan şekeri olarak. Hepsinde de alt sınıra yakın çıktı. Acaba bu da mı iyi değil? Doktor birşeydemeyince, ben de yüksek değil, demek ki iyi diye düşündüm.

Değişebilir sonuçlar. Siz yinede baktirin belki çok dusmuste olabilir ki çok dusmeside iyi değil bu kadar tatlı krizi normal değil bence.

İnsulin direncin olabilir dahiliyeye gidip buna bir baktır derim öncelikle...

Karbonhidrat yemezsen uzun bir süre insülin direnci kırılıyor, pasta börek çörek tatlı kurabiye beyaz ekmek makarna pilav vs... Bunlardan tamamen uzak durman lazım. 1 ay kadar sonra insülin seviyesi normale geliyor ve sofradan tok kalkmaya başlıyorsun.

Ben de senin gibiydim 1.5 aydır yemiyorum bahsettiğim şeylerden ve çok şükür tatlı krizlerim bitti

Evet, gitmeye karar verdim ben de. Olabilir belki insülin direncim.

geçmiş olsun canım
sağlıcakla büyüt bebişini

Sen tatlı diyince kutuma depo ettiğim intenslerim geldi aklıma

Ara öğün tatlı krizi için birebirdir. İş tamamen sizin de yazdığınız gibi kan şekerini dengelemekte. Şekeri doğal yollarla almak da önemli. Kriz anında haşlanmış elma, armuta biraz tarçın serpince hem vicdanınız rahat olur kalori almadığınız için hem de sağlıklı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…