Tatlı krizi ile nasıl başa çıkılır?

elmadilimi

❤️
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2013
5.703
9.096
Merhaba,

Özellikle diyet yapan ve tatlıya düşkün olanlara soruyorum bu soruyu.

Ne yapsam tatlı ihtiyacımı en sağlıklı ve en düşük kalorili şekilde gidermiş olurum. Günlük bir kere şunu ye bunu ye de olmuyor. Çünkü;

Benim her yemekten sonra hemen tatlı yiyesim geliyor. Yani gerçekten kriz anı gibi, yemezsem dayanamayacakmışım gibi geliyor. Ne yapabilirim bunu önlemek için?

Sürekli yediğin için sürekli canın istiyor bence.

Olabilir ama maalesef, tamamen bırakacak kadar da iradeli değilim.

Tarçınlı ılık süt Kuru kayısı da az buçuk kesiyor gibi beni
Tarçınlı biliyorum da, oda adet düzenini etkiliyor ya. Ben zaten regl olamıyorum, bir de tarçın yersem hepten gelmeyecek diye korkuyorum.

Kayısı, kurt üzümü, çilekli yoğurt...

Çilekli yoğurt şeker içeriyor, diyette tüketilebilir mi ki?

Düzenli bir şekilde et, süt, sebze meyve ve ekmek gruplarını içeren 3 öğün tüketirsen canın tatlı istemez.
Ben bu şekilde 10 kg verdim. Üstelik hiçte aç kalmadım.

Tabiiki tüketilir. Diet demek ölüm orucu demek değildir. Bedenin yağa ihtiyacı olduğu kadar meyvenin şekerine de ihtiyacı vardır. Çilekleri dilimleyin üzerine activa yoğurt dökün mis gibi öğündür bu.

Düzenli bir şekilde et, süt, sebze meyve ve ekmek gruplarını içeren 3 öğün tüketirsen canın tatlı istemez.
Ben bu şekilde 10 kg verdim. Üstelik hiçte aç kalmadım.
Öyle yapıyorum ama tatlı isteğim geçmiyor. Bünyesel demek ki

Ben çilekli deyince hazır sandım. Bu mevsimde de tatlı çilek oluyor mu ki?

Hiç duymadım öyle bir şey ben zaten ilaçla regl oluyorum da

Ben de regl olamıyorum. O yüzden tarçından korkuyorum daha beter eder diye

Hurma gerçekten 10 numara, 2 tane ye tüm tatlı ihtiyacını karşılıyor.

sütlü tatlılar da olabilr aslında sütlaç felan
ya ben normalde çok dikkat ediyordum yaklaşık 1 aydır sürekli tatlı istiyor canım nasıl engellicem bilmiyom
iştahım açıldı onu nasıl engellerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…