Tatlı krizi ile nasıl başa çıkılır?

Bugün yediğin hurmalar yarın seni tırmalar sözü bunun için mi denmiş? .:KK70:

Ben ettim, siz etmeyin kızlar, şekerden kime fayda gelmiş? Bildiğin bağımlılık, eroin gibi...3 hafta yeme, sonra miden bile almıyor. Ama 3 hafta hiç yemeyeceksiniz, sıfır kaçamak
Denemeli ki ben pcos hastasıyım şeker sınırlıdır hep zararlı :110:Çayda kahvede bitirdim çikilataları falan kessem olacak gibi:KK53:

Denemeli ki ben pcos hastasıyım şeker sınırlıdır hep zararlı :110:Çayda kahvede bitirdim çikilataları falan kessem olacak gibi:KK53:
Arkandayım arkadaşım, denedim test ettim bizzat. 1 ay sonra kendimi ödüllendireceğim dedim. O haftasonu herşeyi yicem diye hayal kurdum. İnan sulandırılmış meyve suyunu, sırf ikram edene ayıp olmasın diye içmeye zorladım, o kadarcık şekerden kusucaktım nerdeyse.
Ev yapımı 10 numara baklavalar ikram ettiler, 1 taneyi zor yedim.
Bisküvi, çikolata evde tezgahta duruyordu, canının çekmesini bırak, yenilebilir gıda olarak bile algılamıyorsun.

Arkandayım arkadaşım, denedim test ettim bizzat. 1 ay sonra kendimi ödüllendireceğim dedim. O haftasonu herşeyi yicem diye hayal kurdum. İnan sulandırılmış meyve suyunu, sırf ikram edene ayıp olmasın diye içmeye zorladım, o kadarcık şekerden kusucaktım nerdeyse.
Bisküvi, çikolata evde tezgahta duruyordu, canının çekmesini bırak, yenilebilir gıda olarak bile algılamıyorsun.
Tatlının hiç karı yok biliyorum hamilelerde bile önermiyorlar bir proteini falan yok sırf boş kilo:KK51:Baklava falan yemem hiç bisküvide aramıyorum sütlü tatlılara hayır diyemiyorum bir de şekerpareye:KK70:Dediğin gibi yapacağım 1 ay yemeyeceğim en azından sonrasında ufak az olarak yerim:KK49::KK19:

konu sahibi çok haklı tatlıcıyım bendee ve o gelen krizleri atlatamıyorum bazennn..

Dün pazara gittim, fondü için eritilmiş çikolata kokusu geldi burnuma yaa:KK57:
Diyette ilk günümdü güya, eve gelince bi kase puding hüplettim:oops:

ay canım hamilelik takvimi var alltta bende var sandım kusura bakma

Var zaten de, hamilelik takvimi bende görünmüyor haberim yoktu. Ben de diyoeum ne ara söyledim bebeğim var diye :KK48:

Ben ettim, siz etmeyin kızlar, şekerden kime fayda gelmiş? Bildiğin bağımlılık, eroin gibi...3 hafta yeme, sonra miden bile almıyor. Ama 3 hafta hiç yemeyeceksiniz, sıfır kaçamak

Hiç derken neler dahil bu hiçeo_O

Böle bi dünya var mı yaa, çok uzak bir hayal gibi:KK51:

Var zaten de, hamilelik takvimi bende görünmüyor haberim yoktu. Ben de diyoeum ne ara söyledim bebeğim var diye :KK48:

ay pot kırdım diye üzüldüm:KK57:
o zaman 1 çuval hurma alıyorsun:KK8:

Ben cocuklugumdan beri tatlıydı cikolataydı biskuviydi hic yemem. Dikkat ettigimden degil canım hic istemez hatta sevmem. Gecen sene is arkadasım surekli biskuvi cikolata tuketirdi ve zorla bana da yedirirdi. Bir iki hafta boyle gecti ve bir market alısverisinde kendimi cikolata alırken buldum, aldım. Bitince tekrar aldım boyle boyle bi baktım canım gercekten istiyor tatlı ve daha once hic yemedigim donemde boyle bir istegim olusmamıstı. Almamaya karar verdim hic tuketmedim bi baktım yine hic canım cekmiyor. İsin sırrı tuketmemek bi hafta on gun tutun kendinizi, sokmayın evlerinize inanın sonrasında hic istemeyeceksiniz. Yedikce yiyesi geliyor cunku insanın. Ozellikle paketli gıdalarda bagımlılık yapıcı bir suru madde var.

Ozetle iradeli olun, almayın dolayısıyla tuketmeyin. Kanser hucreleri bile sekerle besleniyor. Vucudun sekere ihtiyacı var ama dogal sekere, meyvelerden alacagınız seker size yeter artar. Bi de bitter cikolata daha masum sanki, gunde bi parca yiyebilirsiniz.

Ben de tatlı yemiyorum ama cayı kahveyi sekerli iciyorum. Onu da bıraksam keske

bir arkadaş tatlı yiyerek kilo vermiş ama sadece tatlı seni çok iyi anlıyorum . hele adet gününe yaklaşmıssa beden deli gibi tatlı ararımm.. oy oy bitmez bu dert..

Eğer PKOS Hastası ya da insülin direnciniz yüksek ya da gizli şeker hastası iseniz tatlı krizleriniz çok oluyor.Ben de de insülin direnci var ve şeker ilacı kullanıyorum.Öncelikle açlık ve tokluk kan şeker testleriniz ile insülin direnci testlerinizi yaptırın buna göre dr unuz size ilaç verecek.Ben kullandığımdan beri tatlı krizi yaşamıyorum.TAtlı ihtiyacımı meyveden,tarçınlı süt,ocakta yumuşattığım elma ve ayvanın üzerine tarçın ekerek karşılıyorum

ah ah hemde nasıl tırmalıyorrr.. kilo olarak pantolonlara sığmayarak.. oy anam oyyyy..

ay pot kırdım diye üzüldüm:KK57:
o zaman 1 çuval hurma alıyorsun:KK8:

Hurma da kilo yapmaz mı yaa?

Bildiğimiz rafine şeker içinde olan hiç bişey. Çay, kahvede şeker, reçel de şeker, tatlıda şeker, hiç biri... bal da çok tüketmeyeceksin. Ben kayısı, şeftali, muz da yemedim 1 ay.

Elma, hurma, incir gibi tatlar serbest :)

Elma da tat var mı ki:KK53: Inciri sevmem, kaldı mı geriye bir hurma:KK51:

Ben cocuklugumdan beri tatlıydı cikolataydı biskuviydi hic yemem. Dikkat ettigimden degil canım hic istemez hatta sevmem. Gecen sene is arkadasım surekli biskuvi cikolata tuketirdi ve zorla bana da yedirirdi. Bir iki hafta boyle gecti ve bir market alısverisinde kendimi cikolata alırken buldum, aldım. Bitince tekrar aldım boyle boyle bi baktım canım gercekten istiyor tatlı ve daha once hic yemedigim donemde boyle bir istegim olusmamıstı. Almamaya karar verdim hic tuketmedim bi baktım yine hic canım cekmiyor. İsin sırrı tuketmemek bi hafta on gun tutun kendinizi, sokmayın evlerinize inanın sonrasında hic istemeyeceksiniz. Yedikce yiyesi geliyor cunku insanın. Ozellikle paketli gıdalarda bagımlılık yapıcı bir suru madde var.

Ozetle iradeli olun, almayın dolayısıyla tuketmeyin. Kanser hucreleri bile sekerle besleniyor. Vucudun sekere ihtiyacı var ama dogal sekere, meyvelerden alacagınız seker size yeter artar. Bi de bitter cikolata daha masum sanki, gunde bi parca yiyebilirsiniz.

Ben de tatlı yemiyorum ama cayı kahveyi sekerli iciyorum. Onu da bıraksam keske

Evet, işin sırrı bu sanırım. Ama çocukluğumdan an itibaren çok iştahlıydım ve abur cubur çok tükettim. Tatile amcamın halamın yanına gidince bana poşet poşet abur cubur alırlardı, çocuğum diye..
. Öyle öyle obez oldum işte:KK61:

Eğer PKOS Hastası ya da insülin direnciniz yüksek ya da gizli şeker hastası iseniz tatlı krizleriniz çok oluyor.Ben de de insülin direnci var ve şeker ilacı kullanıyorum.Öncelikle açlık ve tokluk kan şeker testleriniz ile insülin direnci testlerinizi yaptırın buna göre dr unuz size ilaç verecek.Ben kullandığımdan beri tatlı krizi yaşamıyorum.TAtlı ihtiyacımı meyveden,tarçınlı süt,ocakta yumuşattığım elma ve ayvanın üzerine tarçın ekerek karşılıyorum

Pkos var maalesef. Ama insülin direnci bakıldı mı bilmiyorum. Normal şekere bakıldı birkaç kez, o da alt sınıra yakın çıkıyor. Insülin direnci olsa yüksek mi olurdu yoksa alakası yok mu acabao_O

Hurma da kilo yapmaz mı yaa?

Evet, işin sırrı bu sanırım. Ama çocukluğumdan an itibaren çok iştahlıydım ve abur cubur çok tükettim. Tatile amcamın halamın yanına gidince bana poşet poşet abur cubur alırlardı, çocuğum diye..
. Öyle öyle obez oldum işte:KK61:

Pkos var maalesef. Ama insülin direnci bakıldı mı bilmiyorum. Normal şekere bakıldı birkaç kez, o da alt sınıra yakın çıkıyor. Insülin direnci olsa yüksek mi olurdu yoksa alakası yok mu acabao_O
hurma kilo yapmaz canım meraklanma
yemekten önce 3 5 tane ye iştahını kapatır
1 tas çorba ile doyarsın

Meyvelerin çoğunu tüketebilirsin tatlı niyetine, bu üçü benim en çok işimi görenler. Kuru kurma çok yenmiyor zaten. 2-3 tane yesen, daha fazlasını aramıyorsun. Çok sağlıklı, vucüdun ihtiyacı olan bir çok minarel var.

Benim canım çikolata istese, sıcak süte kakao katıp içiyorum. O da aynı işlevi görüyor.

Sayfalar hızlı ilerlemiş okumadım ama acil doktora git

Şeker ile ilgili testlerini yapsınlar

Her yemekten sonra kriz şeklinde tatlı istiyorsan beslenmenin vs düzenlenmesi gerekebilir

Mesela az once gidip 1 kase cokokrem ile petibor biskuvi, gofret vs aldim :kk77::KK53: sözde kilo vermeye çalışıyorum. .

Burda bi arkadas yazmisti birkac kayisiyi aksamdan suya koy ya da biraz kaynatabilirsin de. Sonra arasina biraz kakao koy güzel oluyor. Sen bunu dene :KK56:

Hipoglisemi diye bir rahatsızlık var daha dogrusu ben de aynı sorundan muzdarip tim ve ilaca başladı Dr
Dengeleyici. ..yani yemek vs yiyince şekerim düşüyordu. ..şimdi daha daha iyiyim şükür
Endokrinolog Dr a gidin bence o gidişatı bilir...tarçın elma bir gün iki gün ya sonra?

yemekten sonra tatlı yeme istegi bnde de var. az sekerli cay veya elma yiyorum yemeklerden sonra geciyor...

1 tane meyve ye ozellikle muz tatli istegini cok iyi bastirir. Bir yogurdun icine elma dogra ustune bol bol tarcin dok. Hem metabolizmani hizlandirir hem tatli istegini alir.

X