Tanışma Yemeğinde Cimrilik ?

Kimliği falan ne yapıyorsunuz??

Ben kızımın tabağında kalan olursa onu bile yemem.Midem almaz birde aynı tabaktan tatlı kasiklamak.Eger yenecek birseyse kuşlara kedilere veririm değilse çöpe dökerim.Agzinda uçuk yada mikrop varsa sonuçta ağzına soktuğu kaşığı tekrar aynı tatlıya sokuyor.ayni bardaktan su bile icmeyiz.Adam bence eğer olmazsa boşuna masraf etmeyeyim diye düşünüyor.Ayrica benim ne cikarim var ki konunuza çamur atayım.Herkes kullanmıyor olabilir dijital bankacılık.

Ayy bir üye konu açmıştı. Sevgilim fantezi iç çamaşırları istiyor ama hiç ben alayım demiyor. Çamaşırlar da pahalı, yetişemiyorum diye.
İstemeyi biliyorlar harbiden, arka planını kimse görmüyor. Geçen manitayla buluşacağız, 3 saat evvelden hazırlandım. Beş tane bluz değiştirdim, aklım hala kargoda olan bluzdaydı. Sevdiği parfümden süründüm, o vicdansız marka da zam yapmış zaten. Her şey para anacığım, her şey paraaaaaaa

Dijital dünya ile oldukça yakın ilişki içerisindeyim :) Burada anlatılmak istenen ana fikri tam algılayamadığınızı düşünüyorum, konuya nereden çamur atsam acaba çabası sanırım sizinki.
Annem ve babamla tanışmadığını nereden biliyorsunuz?
Konu sahibi neden bu kadar gerginsin? Herkes konuna bir şekilde yorum atmış, insanları emek harcadığına neden pişman ediyorsunuz ki?
Keşke gerginliğinizi o masada gosterseydiniz. Ya da menüdeki en güzel şeyleri söyleyip hesabınızı da odeseydiniz. Aileye de 'ben buyum,standartımi düşüremem' mesaji olurdu en azından

Kimliği falan ne yapıyorsunuz??
Araba da bırakıyorum cüzdanımı.Uzak yer ise alıyorum tabiki.Birde erkek cüzdanı kullanıyorum daha küçük boyutta diye fazla yer kaplamiyor ama genelde kullanmıyorum cepte arkada boş boş kalıyor.cunku dışarısının fiyatları malum bir düzgün menü en az nekadar odeyebilirsinki.

Bu hem cimrilik hem de görgüsüzlük.
Hani para olmaz simit çayla da tanışılır. Ben takılmam öyle şeylere.
Ama para varken yenilen yemeğin hesabını yapmak çok itici ya.
Biz evde yiyecek doğru düzgün birşey kalmamışsa, eşime diyorum bı pizza al gel çocuk çocuk dalalım.
Ucuza geliyor evet ama biz, hadi pizzaya dalalım modun 10 yılda geldik ya ilk günden kaynanayla pizzaya dalmak da ne bileyim.

Sanırım ben olsam ayrılırdım.

Orta boy pizza üç kişiye nasıl yeter ya hele şimdi iyice küçüldü kuşa döndü. Ayrica şık restoranda pizza söylemek de ne bileyim erkek kadın fark etmez cimri insan hayattan soğutur. Parası olmasın ama gönlü bol olsun. İnsan oturur bir simidi bölüşür yeri geldi mi. Ama bu pintilik ayrı

Son düzenleme:
Araba da bırakıyorum cüzdanımı.Uzak yer ise alıyorum tabiki.Birde erkek cüzdanı kullanıyorum daha küçük boyutta diye fazla yer kapsamıyor.
Bilmiyorum konu sahibinin erkek arkadaşı biraz şey gibi geldi yine de. Özellikle cüzdanı almayayım demiş gibi sen ödersin iması var. İyi niyetli bulmadım.

Annem ve babamla tanışmadığını nereden biliyorsunuz?
tanıştırdıysanız ciddi düşünüyorsunuz, erkek arkadaşınızın cimri olduğunu zaten biliyormuşsunuz, 3 kişi bir tiramusuyu kaşıklamanın da çok garip olduğunun farkındasınız... ee bu konunun manası ne

ay ben onunda yiyemem.
tükürük fobim var ( kendim uydurdum)
çocuklarımın ısırdığınıda yiyemem öyle bir tabaktan açlıktan gebersem birşey yemem.

konu sahibesi tanışma yemeğinde pizza yenmez ergenler gibi. belki ben pizzayı sevmediğimden hemen derdim ben pizza yemem diye
durumları müsait olmayabilir ona göre mekan seçselermiş keşke. ama o mekana seçtiysende ayıp yani paylaşalım demek bana göre.

adamla anası tuhaf zaten orası kesin ama hata sende. ortak pizza, ortak tatlı bu ne ya? bu çatlaklar ortaya pizza söylediler sen de ezik gibi ortak pizzadan yedin, yetmezmiş gibi ortak salatadan yedin, yok yetmedi ortaya gelen tatlıyı kaşıkladın? bir insan anca bu kadar ezdirir kendini. yani bunlara razı olman, hiçbir tepki koymaman çok daha anormal bence. yerinde olsam o anda ayrılırım o adamdan ve tepkimi de gösteririm. hadi pizzayı yedin, tatlıyı niye kaşıklıyorsun? ben yemeyeceğim size afiyet olsun demeliydin. neden falan derlerse söylemen gerekirdi, üç kişi bir kaseden tatlı mı kaşıklıcaz? siz ciddi misiniz ya? demen gerekirdi. bence bu tarz tavırlara boyun eğmeye ve bu adamla beraber olmaya devam edersen işin var.

Benimki de seksi çamaşır giymemi istediğini söylediğinde “yeni bir takım al bana ” diyorum alayım diye atlıyor hemen. Aslında evde var çeşit çeşit ama arada o da alsın . Doğum kontrol hapıyla korunuyoruz, ağdası, çamaşırı, hapı seks bana masraf resmen .

Biz bu hareketi öğrenciyken yapıyorduk. Adı üstünde "tanışma yemeği". Karşı tarafı bu yemekle fazlasıyla tanımışsınız bence. Eğer siz illa ben lüks bir yere gideceğim deseydiniz burda hatalı siz olurdunuz. Ama sizin öyle bir talebiniz de olmamış. Düpedüz cimriler. Ve böyle insanları en iyi onlar gibi cimriler çeker. Nerde nasıl davranacaklarını da bilmiyorlar ayrıca sizi çok yıpratırlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…