Sürekli Kuran sesi gelen üst komşu

Daire sizin mi? Biz ses yalıtımı yaptırdık.Böyle birşey düsünebilirsiniz.

Bizim apartmanda o derece bir ses sorunu yok. Sohbet seslerini de duymuyorum bu durumda da Kuran okurken yüksek tonda okuduğu sonucuna ulaştım

bitişik duvarlarımız olan komşumun gürültülü kavgaları ve sabah 7'den başlayarak son ses açılan televizyon nedeniyle iyi bir kulaklık aldım. ben de odaklanma zorluğu çeken biriyim, evden çalışıyorum.

açıyorum youtube sekiz saatlik 'brown noise' videosu, takıyorum kulaklığı, geçiyorum işimin başına.

böyle durumlarda, kendi koşullarımızı iyileştirmek için birşeyler yapmamız lâzım, yoksa bu hayat çekilmez. komşunuzun umrunda bile olmazsınız, siz mutsuz olduğunuzla kalırsınız, canınıza yazık...

Seni linçlerler burda Kuran sesi olduğu için.

Zaten bizim dinimiz rahatlık ve kimseyi rahatsız etmemeyi amaçlayan bir din…
Hangi din hangi kitap olursa olsun inancımın gereğini yaparken bir başkasını rahatsız edemem.
Tıp kı her köşe başında cami olmasına rağmen yol ortasında namaz kılanlar gibi.

Yaşlı amcayı değiştirebileceğinizi sanmıyorum.
Kulak tıkacı kullanın.

Daire sizin mi? Biz ses yalıtımı yaptırdık.Böyle birşey düsünebilirsiniz.
Bizim. Ses yalıtımı o derece etkili oluyor mu ? Bir de normalde sesleri gelmiyor. Yani öyle her seslerini duyacak kadar ses sorunu yok. 20 yıllık komşumuzlar. Biraz da bu açıdan üzüldüm biraz. İnsanları uyarınca kendim utanıyorum ilginç şekilde

Söyle söyleyeyim bizim binanın ici duvarlar fena sıkıntı.Yüksek sesle konusmalar duyulur.Muzik vs kavga gürültü söylemiyorum bunlar zaten direkt daire icindeymiscesine.Ama heryere izole de sıkıntı.Sadece cocuk odasına yaptırdım cunku;yan dairenin gece yarısı sesleri kızımı uyutmuyordu
Kadına gidip az bagır gece de diyemiyorsun tabi

O amcanin sesi degildir, boyle saatlerce Kur-an okunan tv kanallari var, onlarin sesidir.

Sizin onceki konunuzu hatirladim onda da bu Kur-an okunmasi konusundan bahsetmistiniz.

Acaba biraz takintili misiniz?
Yok kendi sesi. Evet ses konusunda böyleyim takıldığımda takılıyorum yani. Zaten amacım komşuyu kötületip yazıklar olsun öylesine dedirtmek değil. İlla ki böyle sorunlar olabiliyor. Ses hassasiyeti konusunda psikoloğa gitmeye başladım ama henüz net bir sonuç alamadım

Son düzenleme:
İşe yaradı mı izolasyon ?

Düşüncelerinizin garipliğini dehşetle okudum. İnsanı rahatsız eden tek tük sesler değil düzenli olarak her gün maruz kaldığı seslerdir zaten. Uzun uzun yazmışsınız ama şu çıkarımı yapamamışsınız. Dindar insanların başkalarına olan saygısızlığı dini hassasiyetler gerekçesiyle savunması beni aşırı irite ediyor. Apartman hayatının kuralları vardır, orası özel müstakil villa değil. Kimse kimseyi hiçbir gerekçeyle rahatsız edemez. İnsanlar evinde de rahatça uyuyamayacaksa, ders çalışamayacak veya dinlenemeyecekse daha artık napsınlar? Millet uzaya gidiyo biz hala ortak yaşam kurallarını tartışıyoruz.

Inansam konu sahibine destekleyici yorumlar yazardım. Dindarlıkla kuranla ilgili bir şey demiş miyim?

Valla ben sizi anlıyorum gayet. Aile evindeyken gerçekten binanın ses yalıtımı büyük bir sorundu ve abartmıyorum yan daire sohbet etse ve biz sessiz olsak duyuluyordu konuştukları. Sınav senelerim sırf bu yüzden mahvoldu. Sizin gibi düzenli bir durum yoktu ancak tv olsun misafir gelsin ya da bir çocuk gelsin eve direkt benim odamdaydı tüm ses ben de kütüphanede buldum çözümü çünkü insanlar normal hayatı yaşıyordu benim uyarıp yardım ve empati isteyebileceğim bir ortam yoktu sizin gibi. Yerinizde olsam ama konuşurum ve gayet güzel açıklarım sanırım siz de konuşmuşsunuz. Sürekli devam ederse yapabileceğiniz bir şey yok kuran olduğu için herkes sizi suçlu çıkartır. Yerinizde olsam kütüphaneye alışmaya çalışırım. Ancak kütüphane bile bir maddiyat istiyor malum her şey ateş pahası. Her gün git gel yol parası, öğlen acıksan yemek parası falan derken sizi zora sokmayacaksa bu yöntemi deneyim.

Toplu yaşam alanlarında sorun çıkaranların da temsilcileri aramızda malesef. Onlar da kendi gibi olanların avukatlığını yapıp alaya alıyorlar kendilerince ...

Niye yani nesine inanamadınız. Çok mu garip. Ülkede 100 kişiden 90’ı komşusunun seslerinden rahatsızdır. Bu da Kur’an okuyomuş ne var garip olan olamaz mı.
2 saate inandınız mı gerçekten? Ben gürültü yapmıyordurlar demiyorum. Abartıyor konu sahibi diyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…